St. Jacobscafé dé Weekkrant Bijzonder optreden in Fort Rammekens Busreis naar fuchsiakwekerij Toeristenkerk Dishoek Ga snel naar onze winkels voor de nieuwste collectie van Teva! Achter de Houttuinen 34 te Middelburg Grote Markt 15 te Goes! |De Faam Woensdag 2 juli 2008 - Pagina 7 RITTHEM - De gitarist Igor Presnyakov zal op 6 juli in het fort Rammekens zijn ei gen composities en covers te gehoren brengen. De in Moskou geboren, klassiek opgeleide fingerstyle gitarist doet soms denken aan een hele band door zijn gitaarbe nadering. Het optreden be gint om 15.00 uur en de toe gangsprijs is 2,00 euro voor volwassenen en 1,00 euro voor senioren en kinderen. KAPELLE - De Zeeuwse Fuchsia Vereniging houdt op 23 juli een busreis naar fuch siakwekerij Michiels. Het vertrek is om 9.00 uur vanaf het ANWB station in Kapelle en de aankomst bij de kwe kerij zal rond 10.30 uur zijn. Er wordt 's middags een kijk je genomen in het stadscen trum van lier om 18.30 uur is het diner in Woensdrecht. Om 20.00 uur gaat de bus weer richting Kapelle. Aan melden kan van 1 tot en met 20 juli. De prijs is 34,50 euro voor leden en 39,50 euro voor niet leden. Op zondag 6 juli a.s. is er een kerkdienst voor en met men sen met een verstandelijke handicap en of een functie beperking. Deze dienst vindt plaats in de "Toeristenkerk" te Dishoek en vangt aan om 14.30 uur. Voorganger is Theo van Teijlingen en me dewerking wordt verleend door Combo "Bis". Tesselaar Op de bank bij... Koen 14 door b0 van scheyen VLISSINGEN - Voor rokers wordt het vanaf 1 juli hele maal anders. Er mag dan niet meer gerookt worden in de horeca. Ondernemers moeten zich houden aan de tabakswetgeving. Roken kan dan alleen nog in speci aal daarvoor uitgeruste ruimtes. Voor niet-rokers wordt het eindelijk moge lijk om ongedwongen in de kroeg te zitten of heerlijk te genieten in een restaurant. Het St. Jacobscafé in Vlissin- gen is al jaren rookvrij. Op de bank deze week zit eige naar Koen Tesselaar. Hij vertelt over zijn ervaringen. Zodra je het koffie- en theezaak je binnen loopt merk je het al. Hier heerst gezelligheid. Warme kleuren, speelse accenten, heer lijke geuren en een jazzy loun gesound verwelkomen je. Koen zit op een van zijn banken. Ach Geboortedatum: 9 maart 1971 inVlissingen; Burgerlij ke staat: vriendin Anne- Bouk; Opleiding: ho reca; Werk toen: als 17-jarige be gonnen bij ou ders Camping de Nolle, Zwitserland, tien jaar Frapo's, en me de-oprichter Popeye; Ook: wereldreis; Nu: drie jaar St. Jacobscafé, Uniek: de Nep- alese Tulasi thee, enig in Ne derland; Passie: nog steeds reizen en ideeën opdoen; Het St. Jacobscafé in Vlissingen is al jaren rookvrij, foto: bo van scheyen ter hem een prachtige zonson dergang gemaakt door fotograaf Lex de Meester. Hij vertelt: "Toen ik hier drie jaar geleden begon was het voor mij al meteen duidelijk: er mag niet gerookt worden." Het spe ciale van het St. Jacobscafé is de beleving van geuren en smaken. Sigarettenrook en de aanslag daarvan vertroebelen die sensa tie. "Als je hier komt dan moet je kunnen genieten van verse kof fie, heerlijk gezette speciaalthee en wil je de huisgemaakte ap peltaart kunnen ruiken. Onder mijn vaste klanten zitten be hoorlijk wat rokers. Het leuke is, ze missen het sigaretje hier niet. Willen ze wel roken, dan gaan ze even naar buiten onder de luifel. Er ontstaat vaak een leuk contact en even later zie je weer geanimeerd binnen komen, ook in de winter." Koen is niet bang dat als straks alle horeca rookvrij is hij een terugloop in klandizie constateert. Het is wel een feit dat er nu voor niet-ro kers een groter aanbod ontstaat om uit te kiezen. Positief Koen gaat ervan uit dat het wel eens positief zou kunnen uit pakken, wat je aan de ene kant verliest wordt aan de andere kant weer aangevuld. "Het is wereldwijd zowat overal al inge voerd. Hier in Nederland is het een laatste stuiptrekking". Niet rokende jongeren die graag in de horeca willen werken kun nen nu aan de slag, gezinnen met kinderen kunnen makkelij ker overal naar binnen. "Tja, het zal voor veel mensen even wen nen zijn, maar.alles went". De nieuwe zomercollectie ligt vanaf no in de winkel!

de Faam | 2008 | | pagina 7