Een woning huren vanuit je luie stoel? y Sinds 1 juli is de horeca rookvrij (sww VANAF 1 JULI ZIJN OOK WIJ ROOKVRIJ. Waar gewerkt wordt, mag niet worden gerookt Vanaf 1 juli 2008 kunt u het actuele aanbod van huurwoningen op Walcheren ook bekijken op Maximaal TV, teletekstpagina 330 t/m 365. de Weekkrant |De Faam Sinds 1 juli 2008 zijn de horeca, sport en de kunst- en cultuursector rookvrij en mag er niet meer gerookt worden in bijvoorbeeld café, sportkantine en theater. Ongetwijfeld heeft u dat al gemerkt. Misschien zijn de nieuwe regels u al duidelijk, maar misschien heeft u nog vragen. Waarom rookvrij? Tabaksrook is schadelijk voor de gezondheid. Niet alleen voor de roker zelf, maar ook voor anderen in de omgeving. Om mensen te beschermen tegen meeroken, zijn overheids gebouwen, scholen en zieken huizen al sinds 1990 rookvrij. Vanaf 1 januari 2004 geldt dit ook voor werkplekken en het openbaar vervoer. Aan de uitzondering die toen is gemaakt voor de horeca en podia komt nu een einde. Want ook werknemers in de horeca verdienen bescherming tegen tabaksrook. Waar mag u niet meer roken. Vanaf 1 juli mag u niet meer Dus ook als niemand bezwaar heeft tegen het opsteken van een sigaret of als het personeel zelf rookt. Eigenlijk mag u nergens meer roken waar andere mensen werken! en waar nog wel Heeft u toch behoefte aan een sigaretje dan kunt u terecht in de speciale afsluitbare rookruimte. In die ruimte mag niet worden bediend. Niet overal is zo'n rookruimte. Dan zult u naar buiten moeten. Op buitenterras sen mag u roken als één zijde van het terras volledig open is. Twijfelt u of u een sigaret mag opsteken, vraag het dan aan het personeel. Meer weten Kijk op www.horecarookvrij.nl. Of bel met Postbus 51 0800-8051 (werkdagen van 08.00 tot 20.00 uur) Ondernemers kunnen terecht bij het Informatie punt Roken en de Wet: 0900-8380 (10ct/min) op werk dagen van 09.00 tot 17.00 uur. roken in cafés, restaurants, discotheken en bars. Maar ook niet in foyers van schouw burgen en bioscopen, sport kantines, museumrestaurants of overdekte winkelcentra.. Het rookverbod geldt altijd! 1 J Vd^V^WoningStichting U kunt het woningaanbod ook bekijken op www.hurenopwalcheren.n Woensdag 2 juli 2008 - Pagina 6 een initiatief van .,„,^goea I'escaut ww Walcheren Middelburg JVX1 U L Voor Worm. Sontco on Wollijn woonorvlc. voor huren op Walcheren

de Faam | 2008 | | pagina 6