|y LAST-MINUTE ^SJEjL Interesse? Kijk op www.huislijn.nl Vlissingen voorbeeld Ambon vindt Vlissingen erg schoon Inzamelingsactie Milieu-educatie DAIM HEB JE dé Weekkrant U zoekt een huis? U vindt een huis! thuisliin n Burgemeester op werkbezoek De Faam Woensdag 2 juli 2008 - Pagina 5 koop huur nieuwbouw 102.000 woningen Vlissingen Middelburg Goes Batenburg 53 Noordsingel 136 149.000 k.k. 147.500 k.k. Orisant Makelaardij B.V. Gilles de Looff Makelaardij www.huislijn.nlwww.huislijn.nl Evertsenstraat huur€ 920 p.m. Rots-Vast Groep Middelburg www.huislijn.nl Jesse, Barteline, Juli en Rinie zamelen tijdens hun bakfietsvakantie geld in voor KiKa. foto: izaak verkeste. door marcel van der voort SEROOSKERKE - "Ik wil niet dat kinderen kanker krijgen en dat er dan geen medicij nen voor ze zijn. Daarom ga ik vanaf zondag 20 juli sa men met mijn kinderen en schoonmoeder met de bak fiets richting de Biesbosch. Wij laten ons sponsoren voor KiKa", vertelt Barteline Wattel enthousiast. Regelmatig oefenen de geldin zamelaars met de bakfiets en de tandem die meegaat. Het is woensdagmiddag en het waait flink in Serooskerke waar Barte line haar bedrijf j2T heeft. Toch laten ze zich niet uit het veld slaan. Alsof ze niets anders doen fietsen Barteline, Jesse, Juli en schoonmoeder Rinie Koole over het bedrijventerrein richting de natuur. "Ik had allereerst het plan om een fietsvakantie te houden. En toen dacht ik: laat ik het goed doen. Er zijn veel goede doelen en ik heb geen seconde nagedacht over welk doel het zou moeten zijn." Kika bestaat van acties "De organisatie KiKa bestaat van acties. Kinderen hebben normaal gesproken een heel le ven voor zich. Als ze ziek worden moet er hulp zijn. Ik wil dat ook als mijn kinderen iets over komt", legt Barteline uit. "Het mooie van KiKa is dat de mede werkers kinderen helpen en on derzoek doen", verklaart Barte line. De vrouw heeft inmiddels een aantal sponsors. Ze hoopt op meer en wil dat ze het geld niet naar haar, maar direct op de rekening van KiKa storten. "Zo dat de mensen niet het idee krij gen dat ik zelf iets wil overhou den, of de kosten van de op brengst aftrek. Sponsors moeten niet denken dat ik op een terras je zit van hun euro's. Dat betaal ik zelf. Als een potentiële spon sor met mij afspreekt krijgt hij een formulier met machtiging. KiKa schrijft een bedrag af. Bo vendien prikkel ik de mensen om op de internetsite van KiKa te kijken. Verder gaat de collec tebus mee op reis en hopelijk le- vergt dat een leuk bedrag op", zegt de ondernemende vrouw uit Serooskerke. "Ik heb de kinderen uitgelegd wat KiKa doet. Hopelijk begrij pen ze het, want Jesse en Juli hebben nooit in hun directe omgeving meegemaakt dat een kindje kanker kreeg", vertelt ze. Weinig bagage Het viertal neemt weinig mee tijdens hun vijfdaagse reis. Bar teline: "Een driepersoons-ten- tje, een groot luchtbed, tanden borstels en kleding. Wij zullen 's avonds frites of pizza eten." Ze verwachten bijzondere dingen mee te maken onderweg. "Over al zijn mooie plekjes. Je moet dat kunnen zien", vult Rinie aan. Dansgroep Walacra Het gezelschap voert samen met dans- en folkloregroep Wa lacra zaterdag 5 juli ook actie voor KiKa tijdens de Stroskerk- sedag. Meer informatie is te vin den op de website www.j2t.nl, of via telefoonnummer 06- 24566626. "Wij zijn naar Vlissingen geko men om het werk van vorige delegaties voort te zetten. De inzameling en het scheiden van afval heeft de interesse van de stad Ambon. Wij kunnen zaken aanvullen en nieuwe dingen aandragen. Het scheiden gaan wij invoeren. We brengen het onder de bevolking, bepalen plaatsen, maar weten alleen nog niet waar het uiteindelijk naartoe moet. Met milieuedu catie willen wij op onze scholen starten", aldus Nus Soumokil. door marcel van der voort VLISSINGEN AMBON - "In de straten van Vlissingen is geen afval te zien. Bovendien zijn er plaatsen waar de inwoners vuil kunnen scheiden. De flessen worden in de glasbak zelfs op kleur geselecteerd", vertelt een verbaasde onderwijzeres Roha- na Bantam. Vanwege de uitwis seling tussen Vlissingen en Am- bon heeft de vrouw samen met Danny Souhoka en Nus Sou- Nus Soumokil, Rohana Bantam en Danny Souhoka kijken hun mokil de afgelopen weken een ogen uit als ze in Vlissingen poolshoogte komen nemen bij de af- bezoek aan de Zeeuwse stad ge- valverwerking. Daarom verrassen ze burgemeester Wim Dijks- bracht. Ook de burgemeester tra. "Wij hebben de burgemeester uitgenodigd voor een werkbe- van Ambon is enige tijd in het zoek aan Ambon", laat Nus enthousiast weten. Zeeuwse geweest. foto powernews. KAMPEERSUPERMARKT Stadionweg 31-33, 3077 AP Rotterdam Last minute Kampeer Super Sale! Vanaf vrijdag 4 juli tijdelijk maar liefst 2000 m2 éxtra ruimte met ongelooflijk veel kortingen op pallets vol kampeerspullen van alle grote merken! Op=op. TENT NEVADA KOELBOX MET STANDAARD 45LR./12V/ 230V/GAS KEUKEN KAST VALERIE

de Faam | 2008 | | pagina 5