Walcheren ïWgBr ff 1 ff Wie schrijft, die blijft... Grand-café 't Witte Paart J Jachtwerf Flipper Veere Autoservice Van Liere Samenwerking Leicht Uit het Zakenhart van... dé Weekkrant De Faam Prénatal Vlissingen beloont winnaars Zesde Zeeuwse Boekenprijs voor schrijftalent Deelnemers R0C Zeeland Zorg krijgen diploma De Hypotheker in Middelburg wint Franchise Trofee Woensdag 2 juli 2008 - Pagina 24 kV i - i ij Jachtwerf Flipper heeft een ruime keus. foto: karin ocké VEERE - Niels Poortvliet is de nieuwe eigenaar van Jachtwerf Flipper BV in Veere. Samen met zijn va der en een monteur runt hij de zaak onder de nieuwe naam FLIPPER WATER SPORT, voor verkoop, re paratie en onderhoud van binnen- en buitenboord motoren en jachten. Daar naast is er een waterspor twinkel met een ruim as sortiment, waaronder de aanbieding combinatie rubberboot met buiten boordmotor van het dealermerk SUZUKI. Info: www.flipperwatersport.nl Contact: info@flipperwa- tersport.nl, telefoon 0118 501890, fax 0118 501403. Mevrouw De Visser ontvangt een navigatiesysteem. MIDDELBURG - Autoservi ce Van Liere, gelegen aan deVoltaweg te Middelburg heeft vorige week mevrouw De Visser verrast met een navigatiesysteem. Me vrouw de visser, ook uit Middelburg, had de puzzel uit de Boschkrant ingevuld en opgestuurd waarmee zij de gelukkige winnaar is ge- Leicht Keukens werkt samen met Murre-de Visser MIDDELBURG - Op zoek naar een nieuwe keuken? Bij Leicht Keukens op het bedrijventerrein de Mortie- re in Middelburg kunnen de kersverse ondernemers niet wachten om voor u een droomkeuken op maat te creëren. In samenwerking met Murre-de Visser wordt er een totaalpakket gele- ZEP gaat van start door bo van scheyen MIDDELBURG - Als alles goed verloopt dan is het uit zicht vanaf de Schroeweg in Middelburg volgend jaar to taal anders. Het Zeeuws Evenementen Podium (ZEP) moet eind 2009 volle dig klaar zijn. Volgens Pie- ter Palm van projectont wikkelaar TCN loopt alles volgens plan. "De gemeente Middelburg is in genomen met dit project. Het is vernieuwend voor heel Zee land. Nergens is een dergelijke combinatie te vinden", zegt Henk de Vlaming, ruimtelijk deskundige van de provincie hoofdstad. Het wordt een vrij- etijdspark voor jong en oud met uiteenlopende interesses. "Uniek in zijn soort", zegt Palm. "Het wordt een aantrekkelijke mix van winkelen, sporten, le ren en uitgaan. Ontspanning voor de hele samenleving. Het zal de regionale ontwikkeling en werkgelegenheid op velerlei ge bied een boost geven", aldus De Vlaming. Op het vrijetijdspark komt een Musichall voor con certen en evenementen, mo menteel zijn er afrondende ge sprekken gaande met een ex ploitant, deze wordt binnenkort bekend gemaakt; een Leisure- park met als thema's sport, va kantie, vermaak en gezondheid; een fitnesscentrum met vier squashbanen. De Voetbal Expe rience komt er, waar alles op het gebied van voetbal gevoeld en Meer informatie is te vinden op www.zepmiddelburg.nl. foto: bo van scheyen beleefd kan worden. En... op het bijbehorende voetbalveld komt de Jeugd Voetbal Oplei ding Zeeland (JVOZ). Het is een initiatief van vier bekende Ne derlandse sportjournalisten: Matty Verkamman, Hugo Borst, Johan Derksen en Jaap de Groot. De exploitatie is in han den van Zeeland Attracties. Een van de eigenaren van Zeeland Attracties, Sven van Rijswijk, hoopt de deuren rond kerst 2009 te kunnen openen. Eerder, zó rond de paasdagen volgend jaar hoopt hij al met Miniatuur Walcheren open te kunnen gaan op het vrijetijdspark, hoe wel: of het dan nog Miniatuur Walcheren zal heten is nog maar de vraag. "Er wordt druk over gebrainstormd", zegt hij. "De nieuwe locatie wordt mooi, rondom het park komt water, en we gaan het publiek echt ver rassen". Het laatste seizoen op het Molenwater heeft iets speci aals. De miniaturen staan er prachtig bij en wie nog even nostalgisch wil wandelen tus sen de 1400 Bonsai boompjes mag niet vergeten de knop bij het Blofpodium in te drukken. daar gebeurt nog wat nieuws. worden van het navigatie systeem. Nel Baas van Au toservice Van Liere reikte de prijs uit aan mevrouw De Visser. Auto Van Liere verzorgt het onderhoud en de APK keuring van auto's. Ook voor de aankoop van gebruikte auto's of schade- herstel kunnen klanten te recht. door marcel van der voort MIDDELBURG - De Zeeuwse Boekenprijs wordt dit jaar voor de zesde keer gehouden. Het is een initiatief van het Zeeuws Tijdschrift in samenwerking met de Zeeuwse Bibliotheek om meer aandacht voor het Zeeuwse boek en boeken van Zeeuwen te krijgen. Boeken over Zeeland en publicaties die door Zeeuwen over elk wil lekeurig onderwerp zijn ge schreven, komen in aanmer king. "Vorig jaar waren er een heleboel inzendingen vanwe ge het Michiel de Ruyter jaar. Nu verwachten wij minder aanmeldingen", vertelt Mach- teld Berghauser-Pont van de Zeeuwse Bibliotheek in Mid delburg. De winnaar van de Zeeuwse Boekenprijs ontvangt een geldprijs van duizend euro en het gouden beeld Zeeuws Meisje, ontworpen door kun stenares Eva Crebolder. Ook wordt de Jan Bruijns Publiek- prijs uitgereikt. De jury van 2008 bestaat uit Commissaris van de Koningin en voorzitter van de Zeeuwse Boekenprijs (ZBP) Karla Peijs, Paul van der Velde, hoofdredacteur van het Zeeuws Tijdschrift en secreta ris van de ZBP, Ton Branden- barg, directeur van de Zeeuw se Bibliotheek en schrijvers Rob Molin en Ewald Vanvugt De deadline voor inzending van de boeken is dinsdagl5 ju li. Voor de Jan Bruijns pu blieksprijs kan gestemd wor den via de website van het Zeeuws Tijdschrift. De short list verschijnt in september tij dens Film by the Sea in Vlissin gen. De feestelijke uitreiking van de ZBP 2008 is vrijdag 31 oktober tijdens de Week van het Zeeuwse Boek. Informatie: www.zeeuwstijdschrift.nl. verd. Het Duitse design merk Leicht biedt een breed scala aan mogelijk heden. Driedimensionale interieurtekeningen maken het eenvoudiger een beeld te krijgen hoe de nieuwe keuken eruit komt te zien. Duurzaamheid en kwaliteit zijn sleutelwoorden in de bedrijfsvoering. tekst en foto: karin ocké MIDDELBURG - Helen en Den nis Kaptein zijn de trotse eige naren van 't Witte Paart, een grand-café, gevestigd in één van de oudste huizen van Middel burg. Een gezellige plek waar oud en modern samengaan, waar je terecht kunt voor kwali teit en aparte dingen. Loungen, wat drinken aan de bar, ont spannen op het schitterende mediterrane tuinterras en lek ker eten. Op aanvraag kan een groep vanaf tien personen ge nieten van een high tea. Vanaf 1 augustus wordt daarbij een luxe jasili theeset als cadeau aange boden. Ook zijn er regelmatig exposities. Grand-café 't Witte Paard, Dam 33 is open van VLISSINGEN - Tijdens de mama mazzel dagen heeft Prénatal Vlissingen een kleurwedstrijd gehouden voor kinderen tot vijf jaar. Uit de vele mooie en leuke kleurplaten hebben drie kin deren een prijs gewonnen. Prénatal Vlissingen is na alle bouwaktiviteiten weer goed bereikbaar en dat wordt ge vierd met activiteiten voor moeder en kind. VLISSINGEN - Deelnemers van het Geïntegreerd traject Zorg krijgen vandaag hun di ploma. Het is een samen werking tussen het cluster Educatie en het cluster Zorg van ROC waarbij men met een relatief laag taalniveau begint aan de opleiding. Tij dens de lessen is gericht ge werkt aan de vakinhoudelij ke kennis, culturele aspec ten, efficiënt werken en de Nederlandse taal. Ook het Zeeuwse dialect is aange leerd. De deelnemers komen uit alle windstreken van Azië, Afrika tot Zuid Ameri ka. MIDDELBURG - De Neder landse Franchise Vereniging heeft op dinsdag 17 juni hun Franchise trofee uitgereikt. Dit jaar ging die naar De Hy potheker in Middelburg. Het publiek en de vakjury heb ben samen de winnaar be paald en konden hun stem uitbrengen op de website. Van de bijna drieduizend uitgebrachte stemmen ging bijna de helft naar De Hypo theker. Een gezellige plek waar oud en modem samengaan. 11.00 - 18.30 uur, dinsdag en feesten en bijeenkomsten: zondag gesloten (uitgezonderd dkaptein@kpn-officedsl.nl koopzondag). Reserveren voor 0118 613616,0622235458.

de Faam | 2008 | | pagina 24