Gift door lionsclub AF: 50-jarig bestaan Sas-Assurantiën m. MO ENS TEGELWERKEN OMLOOP GOEREE-OVERFLAKKEE ZZP'ers opgelet! Ouders dichter bu hun zieke kind Dé NIEUWE BRDMMOBIEL Totaal- Vitaal Feest in toeristenkerk Vrouwenpolder Halve eeuw de Weekkrant De Faam Lionsclub schenkt 9.000 euro Medaille voor redden van kind Expositie Psalmen Gemeentebestuur in Oost-Souburg BINNEN 24 UUR HET EILAND ROND Een prestatie wandeltocht door uniek natuurgebied 110 km wandelen op 22 en 23 augustus Ook in estafette af te leggen WWW.OMLOOP.COM Aanmelden? Tel. 06-30600575 Voor als u geen bulten op wilt lopen! Speciaal voor de ZZP'er in Zeeland hebben wij de "Zekerheidscombinatie voor ZZP'ers" ontwikkeld: een verzekerings pakket dat speciaal is afgestemd op uw wensen en behoeften als "Zelfstandige zonder Personeel" Benieuwd wat voor u de premies zullen zijn? NIEUW! Bij Sas' Vaste Lasten Verz. Alternatief voor dure Arbeidsongeschikt heidsverzekering n/mhsii GARAGE FRANCKE Toerisme Woensdag 25 juni 2008 - Pagina 5 Opbrengst EI-team 2007 Leonie Rottier, Let Juttman van het Ronald McDonald huis en Kairos Jeroen van Oyen van de Lions club zijn blij met geld voor overnachten de ouders. In het Ronald Mc Donald huis kunnen ouders van ernstig zieke kinderen overnachten zodat zij dicht bij hun zieke kind in de buurt kunnen zijn. foto: izaak verkeste. door marcel van der voort MIDDELBURG - "De 9000 euro die Lionsclub Middelburg heeft ingezameld gaat het Rotter damse Ronald Mc Donald huis gebruiken voor de inrichting van het nieuwe gebouw direct naast het Sofia Kinderzieken huis", vertelt Jean van Oorschot van de serviceclub. Eerder dit jaar hebben de leden van Lions club paaseitjes verkocht om dit doel te steunen. Meestal gaat er geld naar een organisatie in de buurt. "Omdat juist veel Zeeuw se ouders met een ziek kind in Rotterdam van het Ronald Mc Donald huis afhankelijk zijn, kiezen wij hiervoor. Daar betalen vaders en moe ders 12,50 euro per nacht om te overnachten en zijn dicht bij hun kind. Ze hebben een eigen slaapkamer en maken gebruik van woonkamer en keuken. Het huis is afhankelijk van giften en krijgt geld van ondermeer erfe nissen en verjaardagen. Nabe staanden zamelen soms geld in", vervolgt Jean. Het volgende goede doel van Lionsclub is al bekend. Met het jaarlijkse roei- evenement steunen ze zaterdag 27 september het Leerwerkpro ject 'Bouw je schoolboot'. Leer lingen met een licht verstande lijk handicap gaan een zeilboot bouwen. Info: kingofthechan- nel.nl. SINT PHILLPSLAND - Jack Reijngoudt uit Sint Philips- land is dinsdag onderschei den door de Maatschappij tot Redding van Drenkelin gen. Hij kreeg een bronzen medaille omdat hij vorig jaar twee drenkelingen wist te redden uit de haven van Sint Philipsland. Op 1 mei be landde een 3-jarig jongetje met wandelwagen en al in het water. Jack Reijngoudt schoot te hulp en wist moe der en kind op het droge te krijgen. GRIJPSKERKE - In het kader van Het Jaar van het Religi eus Erfgoed is ervan donder dag 3 juli tot en met 2 augus tus de Expositie Psalmen. Er zullen onder andere schilde rijen, etsen, monoprints, kastjes en textiele objecten zijn van Ruud Bartlema, Marcus van Loopik en Cor- nelis Schellenberg, Maria Verboom. De expositie is in de boerderij de Osseberg in Grijpskerke te bezichtigen. VLISSINGEN - Het gemeen tebestuur bezocht vorige week Oost-Souburg om de mooie en minder mooie plekken van het doip te zien en met de bewoners te pra ten over de leefbaarheid in het dorp. Bewoners van het Oost-Souburg waren uitge nodigd te praten over wat er leeft in het doip. Doel is het realiseren van een mooier, schoner en veiliger Oost- Souburg v pakket met een vaste lage premie per maand geen premieverrekening achteraf ZZP'ers krijgen t/m 12% korting bezoek ook onze website www.sasassurantien.nl Bel voor meer informatie naar 0118-413111, of vul onderstaande bon in. Naam: Adres: Postcode Plaats: Tel.nr:e-mail: Beroep en activiteiten: Vaste Lasten (zakelijk en privé)Ik wil graag informatie over: o Pakketpolis o Vastelastenverzekering o Anders, nl.: *Sas.Assurantiën bv Antwoordnummer 67 4380 VB Vlissingen info@sasassurantien.nl P.S. Bij het afsluiten van een pakketpolis ontvangt u gratis een leuke attentie! - de ruimste - de stilste U bent welkom bij dc Ligier Dealer: Meliskerke - Tel. 0118-561748 Rapenburgweg 1 - MELISKERKE Telefoon 0118-56 17 48/06- 13 59 13 48 www.garagefrancke.nl Goede voeding is de basis voor een gezond leven - Allergie - Migraine - Reumatische klachten - Darmklachten - Huidklachten - Lusteloosheid - Menstruatieklachten - Overgewicht of andere (chronische) klachten Orthomoleculaire therapie helpt u deze klachten te verminderen of te genezen. Orthomoleculaire geneeskunde is een wetenschap pelijk onderbouwde geneeswijze op basis van voe ding, voedingssupplementen zoals vitaminen, mineralen, enzymen e.d. ii, l.anting-Nieuwenvveg Terneuzen: Vlissingen: Orthomoleculair geneeskundig Hogendijk 66 Edisonstraat 41a therapeute Tel. 0115-618174/06 40891456 Behandeling volgens afspraak h.lanting@hccnet.nl Erkend lid M.B.Ö.G. www.totaal-vitaal.com Wastafel 60 cm wit plugbekersifon chroom Grohe wastafelkraan Wandcloset diepspoel wit inbouwreservoir incl. bedieningspaneel zitting met deksel wit douchebak 90x90x4 acryl wit douchebak onderstel afvoer Grohe thermostaatkraan glijstangset glazen douchedeur zijwand 90x90 hoekopstelling 8 mm veiliheidsglas 26 m2 wandtegels glans/mat wit 25x33 6 m2 vloertegels mat zwart 30x30 Showroom Fagotweg 17 (Industrieterrein Mortiere) Voor meer info en onze openingstijden kijk op: www.moenstegelwerken.nl Tel. 0118-601139 pi De toeristenkerk in Vrouwenpolder draait op vrijwilligers en is zowel bij Nederlandse als Belgische en Duitse gasten populair. dersteund door een orgel. „Met een accu en een omvormer gaat dat primalacht Arkesteijn. Na de kerkelijke periode in de open lucht werd een tent opgezet, die in 1966 door een windhoos compleet werd vernield. In 1967 werd een houten loods ge bouwd aan de Fort den Haak- weg, die anno 2008 nog steeds als kerkelijk centrum dienst doet. De toeristenkerk in Vrou wenpolder kent een internatio nale uitstraling. Emeritus-de ken J. Aarts herinnert zich nog, dat de toeristenkerk in Vrou wenpolder in het zomerseizoen van 1963 zo'n elfduizend gasten had. De Vrouwenpolderse toe ristenkerk wordt volledig gerund door vrijwilligers, die gedurende het seizoen de volledige organisatie op hun schouders nemen. Niet alleen de inrichting en het onderhoud van de kerk, maar ook de inroos tering van voorgangers. In 1958 werden de eerste ini tiatieven genomen. Dat was in de periode, dat het toerisme in Zeeland aantrok. Vijftig jaar later blijkt de toeristenkerk alom bekend. Niet alleen bij Zeeuwen, maar ook bij Brabantse, Limburgse, Belgische en Duitse toeris ten die het Zeeuwse aan doen. tekst en foto: peter vrancken VROUWENPOLDER - toeristenkerk in Vrouwe polder, voluit de kerk v Onze Lieve Vrouwe van den Polder, viert op zon dag 6 juli het halve eeuw feest. Bisschop Hans vai den Hende zal tijdens eei bijzondere eucharistievie ring het jubileum oplui steren. Graab Arkesteijn, voorzitter de werkgroep toeristen! Vrouwenpolder, kent de ge schiedenis van de kerk op zijn duimpje. In 1958 werd begon nen met twee schragen en een plank om er een altaar van de maken. De kerkgangers gingen rond het altaar in het gras zitten. Vanaf 1980 waren er elk week end twee eucharistievieringen, op zaterdagavond en zondag morgen. Meestal gingen de pa ters van Mill Hill voor, wanneer zij uit de missielanden terug naar Nederland kwamen voor een vakantie. Ze bleven dan overnachten in de kerk en daar voor was een opklapbed be schikbaar. Verder was er een gasbrandertje en koud water. Elektriciteit was er niet." Wie nu een blik in de toeristenkerk werpt, ziet een keurig aange kleed godshuis. "We hebben die spullen allemaal via schenkin gen verzameld", weet Graab Ar kesteijn. "Het begon met een bidstoeltje waai-je alleen op kon knielen. Elektriciteit is er nog steeds niet, hoewel de vieringen wel altijd muzikaal worden on-

de Faam | 2008 | | pagina 5