Parkeerterrein Hof van Tange gesloten Veel tuinen 'verstenen' Laatste raadsvergadering Infoavond opvang ex-gedetineerden voor zomerreces Golsteinseweg Werk op rotonde Mortiere |De Faam u'fflïiiïïmi Woensdag 18 juni 2008 - Pagina 9 Meer info: www.middelburg.nl Maximaal Text: vanaf pagina 830 Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door Communicatie. Reacties zijn welkom! Per e-mail naar info@middelburg.nl of per telefoon op (0118) 67 50 00. Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in het stadskantoor aan de Kanaalweg 3. Foto: Jan Koole Aannemerscombinatie Combinatie Infra Mortiere is sinds vorige week bezig met het veiliger maken van de rotonde op de Schroeweg/ Mortiereboulevard. De rotonde wordt overzichtelijker en gaat meer opvallen. Het werk bestaat uit het aanpassen van de verkeersborden en de weg markering. Daarnaast plaatst de aannemer de stenen schanskorven meer naar binnen. Die aanpassing maakt de rotonde ruimer en ver kleint de kans dat weggebruikers de schanskorven raken. Het werk is voor de bouwvakantie klaar. Na de zomervakantie krijgen de rotondeborden verlichting, zodat die 's nachts en bij slecht weer beter te zien zijn. Circus Renz Berlin komt naar Middelburg. Van 24 tot en met 29 juni heeft het circus standplaats op het par keerterrein Hof van Tange. Circusvoorstellingen zijn er van donderdag 26 tot en met zondag 29 juni. Het parkeerterrein Hof van Tange is vanwege opbouw- tijd, circusvoorstellingen en opruimen afgesloten van dinsdag 24 tot en met maandag 30 juni 10.00 uur. Houders van een parkeervergunning voor het Hof van Tange zijn over de tijdelijke afsluiting van dat plein door Parkeerbeheer ingelicht. Wat kunt u doen? Er zijn veel mogelijkheden om een onderhoudsvriendelijke en niet al te arbeidsintensieve tuin te maken zonder al te veel verharding toe te passen. Kijk eens opwww.laatuw tuinleven.nl voor verschillende voorbeelden. Op deze site worden tips gegeven om uw tuin onder- houdsvriendelijk in te richten, zodat ook vogels, vlinders en andere dieren er graag in verblij ven. Met het plaatsen van bijvoor beeld een regenton of verminde ring van tuinverharding draagt u ook een steentje bij om het riool te ontlasten. Bijkomend voordeel van een tuin zonder al te veel ver harding, is dat het gevallen hemel water door de bodem kan worden opgenomen en uiteindelijk in het grondwater terecht komt. Tijdens langere droogteperioden kunnen uw planten voldoende vocht uit dit grondwater onttrekken om deze droge periode te overbruggen. Het water dat u opvangt in een regen ton kunt u voor allerlei doeleinden gebruiken. Dit zal dus tevens een besparing van uw 'waterrekening' opleveren. Woongoed is bezig met de cam pagne Wijkwens. Tot 1 augustus kunnen alle inwoners van Mid delburg een wens bij Woongoed indienen die bijdraagt aan het verhogen van de leefbaarheid in hun wijk of buurt. dige jury beoordeelt de ingezon den ideeën op grond van de cri teria vernieuwend, creativiteit en haalbaarheid. Wilt u de leefbaarheid in uw wijk graag vergroten en weet u hoe het beter kan, grijp dan nu de kans. Woongoed stelt een totaalbe drag van achtduizend euro hier voor beschikbaar. Een deskun- Voor meer informatie over de cam pagne Wijkwens, pagina Leef baarheid op www.woongoed.nl Foto: Jacky Nijsen De gemeenteraadsvergadering van maandag 30 juni staat in teken van de kadernota 2009- 2012. De overige agendapunten worden op dinsdag 1 juli behan deld. Als uitwijkdatum is woens dag 2 juli gepland. De raadsvergadering in het stads kantoor van maandag is van 16.00 tot 18.00 uur. Na een korte informatie de officiële publicaties van de gemeente Middelburg elders in deze krant). Om het plan toe te lichten is er op donderdag 3 juli een informatieavond. Tijdens deze avond wordt het plan toegelicht door de be-trokken partijen. Uiteraard is er gelegenheid voor het stellen van vragen. De informatieavond begint om 19.30 uur en is in de schuur op het terrein aan de Golsteinseweg 4. Nu het zomer is, is het weer tijd om in de tuin te leven. Veel tuineigena- ren hebben de afgelopen jaren hun tuin 'versteend'. Er zijn veel moge lijkheden om een onderhoudsvriendelijke en niet al te arbeidsintensie ve tuin te maken zonder al te veel verharding toe te passen. Geef de natuur een kans in uw tuin. onderbreking gaat deze om 19.00 uur verder. De vergadering van dinsdag 1 juli begint om 19.30 uur. U bent van harte welkom om de vergadering bij te wonen vanaf de publieke tribune. De stukken waar de raadsleden over praten liggen ter inzage in de informatiehoek van het stadskan toor. Stichting Door heeft, in samenwerking met Woongoed Middelburg, een plan opgesteld om in een voormali ge boerderij aan de Golsteinseweg 4 een zorgboerde rij te realiseren. In deze zorgboerderij zullen ex-gede tineerden opgevangen worden. Gemeente Middelburg heeft besloten voor deze plan nen een vrijstellingsprocedure te starten. De plannen liggen vanaf 20 juni tot en met 31 juli ter inzage bij de vakbalie Ruimte in het stadskantoor (zie voor meer Natuur Het versneld afvoeren van regen water is niet alleen slecht voor het oppervlaktewater, maar ook voor de overige natuur. De verstening van tuinen laat namelijk ook een duidelijke verschraling zien van de biodiversiteit in de wijk. Door de tuin extra te verharden, zal minder hemelwater in het grondwater terechtkomen, waar door de planten in uw tuin tijdens langdurige droogteperioden water te kort komen. U zult dan water (moeten) gaan sproeien om uw tuin groen te hou den. Onkruid in tuinen kan relatief sim pel weggehaald worden door te schoffelen. Onkruid tussen de ver harding wordt vaak verwijderd door middel van het spuiten van onkruidverdelgende middelen. Dit is af te raden en is zeer slecht voor het milieu. Steeds meer groen verdwijnt uit de tuinen, om plaats te maken voor terrassen of parkeerplaatsen. Dit heeft meerdere negatieve nevenef fecten. Riolering Door de klimaatverandering ver wachten we niet zozeer meer regen, maar wel een andere ver deling. We verwachten intensieve re regenbuien en langere droogte perioden. Dé totale jaarlijkse neer slag blijft daardoor ongeveer gelijk. Door het aanbrengen van meer verharding wordt het hemelwater dat daarop valt versneld afge voerd naar de riolering. Hierdoor wordt het rioleringsstelsel oneven redig belast en dat leidt onder meer tot mogelijke vervuiling van het oppervlaktewater en een ver minderd rendement van de riool waterzuivering.

de Faam | 2008 | | pagina 9