Camera's voor zwembad Arnemuiden Het woord aan raadslid Jan Zwemer Planologische procedure Havendijk en Punt dé Weekkrant De Faam Woensdag 18 juni 2008 - Pagina 8 Twee weken geleden zijn er nodig om vandalisme te bestrij- Tevens kunnen de camera's zo beveiligingscamera's geplaatst den en de daders van vernielin- opgesteld worden dat ze ook die bij het Julianabad in Arnemui- gen zo vast te leggen en op te nen voor toezicht op de bezoe- den. Deze zijn jammer genoeg sporen. kers overdag. Middelburgers zijn tevreden over de gemeentelijke dienstverle ning via publieksbalies en over de bereikbaarheid en de mede werkers waarmee zij telefonisch contact hebben. De dienstverle ning is effectief en de medewer kers zijn beleefd en klantvrien delijk. Dat zijn conclusies uit het burgerjaarverslag over 2007. Sinds 2002 brengt de gemeente een burgerjaarverslag uit. Daar in rapporteert de burgemeester over de inspraakmogelijkheden van de inwoners, de klachten- en bezwaarschriftprocedures en de kwaliteit van de gemeentelijke dienstverlening. Voor een goede evaluatie van deze onderwerpen is objectieve informatie nodig. Deze informatie over het oordeel van de burger over gemeentelijke dienstverleningen burgerpartici patie wordt verkregen met een klanttevredenheidsonderzoek. In januari 2008 is dit onderzoek voor het vierde jaar gehouden. Gezellig en sfeervol Middelburg is volgens haar inwo ners historisch, gezellig en sfeer vol. Net als vorig jaar was ook in 2008 een overgrote meerderheid (96 procent) van de ondervraag de Middelburgers het eens met de stelling 'Middelburg is een prettige stad om in te leven'. De gemeente Middelburg is in de beeldvorming van inwoners een toegankelijke en transparante or ganisatie. De tevredenheid over de efficiëntie is verbeterd. Ook het oordeel over de betrouw baarheid, dat in april 2006 aan zienlijk was gedaald - mogelijk als gevolg van de affaire rond het A-theater -, is in januari 2008 op een ongekend hoog niveau. De inwoners zijn tevreden over de dienstverlening via publieksba lies en over de bereikbaarheid en de medewerkers waarmee zij telefonisch contact hebben. De dienstverlening is effectief en de medewerkers zijn beleefd en klantvriendelijk. Toename contact met raad Ook op andere terreinen is de tevredenheid over de gemeente lijke dienstverlening zichtbaar. Het aantal klachten in de ge meente Middelburg toont de laat ste jaren een duidelijk dalende lijn. Het aantal bezwaren is het afgelopen jaar wel gestegen. Op het gebied van burgerparticipatie kunnen voorzichtige verbeterin gen worden geconstateerd. De spreekuren van de wethouder worden minder goed gezocht, maar het aantal inwoners dat een raadslid heeft gesproken is wel toegenomen. Eveneens de bezoe ken aan inspraak- of informatiea vonden. Het aantal insprekers in de raadscommissies is ook voor het eerst sinds jaren weer gegroeid. Van het burgerjaarverslag is een publieksvriendelijke krant gemaakt. Deze is vorige week zaterdag ver spreid. Well licht heeft de bezorger uw brievenbus overgeslagen. Een exemplaar kunt u alsnog aanvragen via telefoonnummer 67 54 49. Respect, krijgen en vooral geven! Een nieuw gegeven dient zich aan: verruwing vanuit de overheid. Het taalgebruik in een debat, zoals in de Tweede Kamer, gaat de grenzen van het fatsoen over. Termen als 'knettergek', 'verrader' en 'beroep slafaard' worden in het debat gebruikt. Is dit een nieuw maat schappelijk gegeven? Een gegeven wat we ook op straat zien: overlast in wijken door een kleine groep grensverleggende jon geren, jongeren met korte lontjes, soms verslaafd en met psychische problemen. We zien het ook in het verkeer: bijvoorbeeld bumperkle- ven, irritant gedrag in het verkeer no. 1. Een gegeven wat we ook in huis zien: een sterke toename van gesig naleerd huiselijk geweld, de ellende van vernedering, mishandeling en miskenning. Maar ook in werk en politiek: je te buiten gaan aan voor oordelen en éénzijdige negatieve uitspraken. De overheid handhaaft op basis van wet- en regelgeving. Straf als vergelding, als precentie en om grenzen aan te geven. Grenzen aan vrijheid van menings uiting en grenzen van fatsoen. Toch blijkt dat grenzen stellen aan res pectloos gedrag meer is dan hand having. Het gaat vooral om een levenswijze met gebrek aan respect. Simplisme en populisme viert hoogtij, ook in de politiek. Ook dat is een manier van denken en doen ethisch reveil, de zorgzame en ver antwoordelijke samenleving en nu: opnieuw aandacht voor respect. De A van CDA staat voor Appèl. Graag wil ik dan ook een appèl doen op het handhaven en respec teren van onze democratische rechtstaat en de waarden en nor men die daaraan ten grondslag lig gen. Je kunt niet zomaar van alles roepen. Vrijheden kunnen alleen maar bestaan bij wederzijds res pect. Respect in menselijke relaties. Respect eis je niet op, je hebt niet (eenzijdig) recht op respect. Respect is bij uitstek gericht op de ander. Wat doet u meer: respect ontvan gen of respect geven? Wat wilt u: krijgen of vooral geven? Ook hier gaat een bijbels principe op: het is beter te geven dan te ont vangen. Hoe? Hoffelijk zijn in het verkeer. De leraar is weer een 'u'. Het debat op inhoud voeren en laten zien dat je het vermogen hebt een mening bij te kunnen stellen. Zoek balans in uitspraken en handel in evenwicht met de ander. Thuis, op straat, werk, school en in de politiek. Res pect vooral geven! Jan Zwemer CDA raadslid jzwemer@zeelandnet.nl In september vorig jaar was er een inloopavond waar de plannen voor Havendijk en Punt werden gepre senteerd. Kort gezegd wordt de weg breder voor auto's, krijgen fietsers een parallelweg en gaat er een voetpad lopen voorlangs de roeivereniging. De plannen voor het verbreden van de weg en het aanleggen van een voetpad passen niet binnen het geldende bestemmingsplan. Daarom moet de gemeente een vrijstellingsprocedure opstarten. De plannen worden gepubliceerd elders in deze Faam (Informatie van de Overheid) en liggen vanaf 20 juni ter inzage bij de vakbalie in het stadskantoor. Belangheb benden hebben dan zes weken de tijd om de plannen te bekijken en schriftelijke of mondelinge ziens wijzen in te dienen. Het college bekijkt vervolgens of de zienswijzen terecht zijn en of ze suggesties overneemt. Als de pla nologische procedure is afgerond, wordt het ontwerp in detail uitge werkt en moet de gemeente bouw en kapvergunningen aanvragen. Eind 2010 moeten alle werk zaamheden zijn uitgevoerd. Want dan is ook de nieuwe N57 klaar. U. kunt de plannen bekijken op www.middelburg.nl. 'projecten en plannen' 'N57' Foto: Jacky Nijsen wat respect meer en meer uitsluit. Botte en ongenuanceerde opmer- Foto: Mieke Wijnen kingen krijgen het label: 'eerlijk' en 'vrijheid van meningsuiting'. Als iemand zich niet gedraagt en u spreekt hem/haar hierop aan, kan het zijn dat u de reactie krijgt: "dat is mijn recht op vrijheid van meningsuiting". Bot zijn is onfat soenlijk en heeft niets met vrijheid van meningsuiting te maken. Vrijheid van meningsuiting is nooit bedoeld om de vrijheid van een ander in te perken. Het CDA is een partij die verant woordelijkheid neemt in plaats van deze uit de weg te gaan, ook hierin. Wij willen het debat over respect opnieuw aangaan. Dat was al zo in 1977 (Niet bij brood alleen), via het Foto: Aart van Beizen

de Faam | 2008 | | pagina 8