Kennisgeving besluiten tot instelling van de beperking ex artikel 20 Natuurbeschermingswet 1998 van de toegankelijkheid van gebiedsdelen binnen Natura 2000-gebied 'Voordelta'. TER INFORMATIE Deze kennisgeving is op dinsdag 17 juni 2008 gepubliceerd in de Staatscourant. landbouw, natuur en voedselkwaliteit De minister van Landbouw, Natuur en Voedselkwaliteit maakt, ter voldoening aan de Algemene wet bestuurs recht (specifiek de artikelen 3:42 en 3:45), het volgende bekend. Bij besluiten van 9 juni 2008 heeft de minister van Landbouw, Natuur en Voedselkwaliteit, op grond van artikel 20 van de Natuurbeschermingswet 1998, de beperking van de toegankelijkheid van gebiedsdelen binnen Natura 2000-gebied 'Voordelta' ingesteld. De Voordelta, de ondiepe zee en omringende stranden voor de Zuid-Hollandse en Zeeuwse eilanden, is een waardevol natuurgebied dat nationaal en internationaal van belang is voor het behoud van de biodiversiteit. Om die reden heeft de minister van Landbouw, Natuur en Voedselkwaliteit de Voordelta op 19 februari 2008 aange wezen als Natura 2000-gebied. Binnen het Natura 2000- gebied Voordelta is het noodzakelijk de toegang tot een aantal deelgebieden te beperken. Deze gebiedsdelen betreffen een bodembeschermingsgebied waar de bodemberoerende visserij wordt beperkt en vijf rust gebieden voor zeehonden en vogels. Deze toegangs beperkingen dienen ter realisering van de Natura 2000- doelen, alsmede de compensatie van de effecten van Maasvlakte 2 op de Voordelta. Twee van de vijf rust gebieden zijn zowel voor instandhoudingsdoelstellingen als voor compensatie van belang. Hoe komt u aan meer informatie? De toegangsbeperkingsbesluiten worden op dinsdag 17 juni 2008 ter inzage gelegd bij: de gemeentehuizen van Albrandswaard (Hofhoek 5 te Poortugaal), Bernisse (Gemeenlandsedijk Noord 26 te Abbenbroek), Brielle (Slagveld 36 te Brielle), Goede reede (Tramlijnweg 2 te Goedereede), Hellevoetsluis (Oostzanddijk 26 te Hellevoetsluis), Lansingerland (Raadhuislaan 1 te Berkel en Rodenrijs), Maassluis (Koningshoek 93.050 te Maassluis), Midden-Delfland (Keenenburgweg 55 te Schipluiden), Rozenburg (Jan van Goyenstraat 1 te Rozenburg), Schiedam (Stadserf 1 te Schiedam), Sehouwen-Duiveland (Laan van St. Hilaire 2 te Zierikzee), Spijkenisse (Raadhuis laan 106 te Spijkenisse), Vlaardingen (Westnieuw- land 6 te Vlaardingen), Westland (Van Geeststraat 1 te 's-Gravenzande) en Westvoorne (Raadhuislaan 6 te Rockanje); de openbare bibliotheken van Bleiswijk (Dorpsstraat 7), Oostvoorne (Hoflaan 6), Ouddorp (Hofdijksweg 20) en Vlissingen (Spuistraat 6); de deelgemeentehuizen van Hoek van Holland (Prins Hendrikstraat 161) en Hoogvliet (Middenbaan-Noord 47) en de wijksecretarie Pernis (Vroomstraat 14); City Informatiecentrum (Coolsingel 197 te Rotterdam); de provinciehuizen van Zeeland (Abdij 6 te Middelburg) en Zuid-Holland (Zuid-Hollandplein 1 te Den Haag); de kantoren van Rijkswaterstaat, diensten Noordzee (Lange Kleiweg 34te Rijswijk), Zeeland (Poelendaele- singel 18 te Middelburg) en Zuid-Holland (Boompjes 200 te Rotterdam); de ministeries van Economische Zaken (Bezuiden houtseweg 30 te Den Haag), Financiën (Prinses Beatrixlaan 512 te Den Haag), Landbouw, Natuur en Voedselkwaliteit (Dienst Regelingen, Laan van Nieuw Oost-lndië 131/133 te Den Haag), Verkeer en Water staat (Plesmanweg 1-6 te Den Haag) en Volkshuis vesting, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer (Rijn straat 8te Den Haag). Voor vragen kunt u contact opnemen met het Inspraak- punt, telefoon 070 351 96 02. Een exemplaar van de docu menten kunt u bij het Inspraakpunt opvragen. De docu menten worden u dan tegen kostprijs toegestuurd. Voor meer informatie over het project, alsmede een digitale versie van de documenten, kunt u terecht op www.inspraakpunt.nl. Wie kan reageren? Belanghebbenden kunnen gedurende zes weken bezwaar indienen tegen de toegangsbeperkingsbesluiten. Hoe kunt u reageren? De bezwaartermijn vangt aan met ingang van de dag na publicatie van de kennisgeving in de Staatscourant en loopt dus van woensdag 18 juni tot en met dinsdag 29 juli 2008. Het bezwaarschrift dientte worden gericht aan: De minister van Landbouw, Natuur en Voedselkwaliteit Dienst Regelingen Afdeling Recht Rechtsbescherming Postbus 20401 2500 EK Den Haag Het bezwaarschrift dient te zijn ondertekend en moetten minste de volgende elementen bevatten: de naam en het adres van de indiener; de dagtekening; een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar gericht is, en de gronden van het bezwaar. De aanleg van Maasvlakte 2 is onderdeel van het Project Mainport- ontwikkeling Rotterdam (PMR). PMR heeft tot doel de mainport Rotterdam te versterken èn de leefbaarheid van de regio Rijnmond te vergroten. Het project bestaat verder uit de bijbehorende verplichte natuurcompensatie: het realiseren van een bodembeschermings gebied met rustgebieden in de Voordelta en de aanleg van 35 hectare nieuw duingebied. Om de leefbaarheid in de regio te vergroten wordt daarnaast 750 hectare natuur- en recreatiegebied aangelegd en zijn er initiatieven om het Bestaand Rotterdams Gebied te verbeteren.Tn de Planologische Kernbeslissing PMR heeft het Rijk de ruimtelijke voorwaarden vastgelegd voor de uitvoering van deze deelprojecten. PMR is een samenwerkingsverband van rijks-, regionale en lokale overheden eh Havenbedrijf Rotterdam N.V. De verantwoordelijk heid voor de aanleg van Maasvlakte 2 ligt bij Havenbedrijf Rotterdam. Kijk ook op www.mainport-pmr.nl. Het instellen van bezwaar schorst niet de werking van de besluiten. Hangende be zwaar kan op grond van artikel 8:81 Alge mene wet bestuursrecht een verzoek om voorlopige voorziening worden ingediend bij de Voorzitter van de Afdeling bestuurs rechtspraak van de Raad van State.

de Faam | 2008 | | pagina 28