Een tien voor Vaya! Ktesm„.d™, iPrimafoon Gratis bij 1 jaar KPN Flexibel kpn sluit je aan De Koestrmt Zangers en zangeressen gezocht voor tienerpopkoor dé Weekkrant De Faam Schilderijenexpo sitie in Westkapelle Delicatessenwinkel Atina in Vlissingen Opbrengst epilepsiebestrijding Zelf boter maken Samsung U700 Met 3.2 mp camera Sony Ericsson S500i Mooie tad.yph.one Nokia 6300 poputairste toestel van dit moment Woensdag 18 juni 2008 - Pagina 12 1 f Geen christenhulp? Straatje Vermeer Geen geld gemeente door karin ocké WESTKAPELLE - De Koestraat in Westkapelle is omgedoopt tot 't Straatje van Vermeer. Niet zo verwonderlijk, want het is een kunstzinnige straat. Op vrijdag 20 juni van 13.00 tot 20.00 urn en zaterdag 21 juni van 10.00 tot 17.00 uur is er een schilderijen expositie van de gelijknamige schilderclub. De toegang is gra tis. Tien jaar geleden verzorgde Ria Lievense in Den uuze van Opoe in Westkapelle workshops van onder andere bloemschikken, meubeltjes beschilderen, stoffe ren, en aquarelleren. Eén van de deelnemers was teken- en schilderlerares Marja Minder- houd. Een aantal mensen wilde graag verder met schilderen en dat heeft Marja opgepikt. "Ik begeleid een viertal groepjes met schilderen in de garage van mijn ouders in de Koestraat," vertelt Marja enthousiast. "Het zijn in principe vier sessies van door marcel van der voort VLISSINGEN - "Christelijke hulpverleningsorganisaties krij gen geen geld van gemeente Vlissingen voor hulp aan ver slaafden en daklozen", zegt woordvoerder Arie van der Toorn van actiegroep 'Een regel te veel.' Hij vervolgt: "Dat komt door een zin in de overeen komst voor het Zeeuws Kompas om levensbeschouwelijke in stellingen buiten subsidie te houden." Volgens hem zijn Vlis- singse organisaties zoals Sta op zorg, Stichting met Gods Bege leiding en het Leger des Heils gedupeerd. Coördinator Sjau- kat van der Muil van Stichting Met Gods Begeleiding stelt zich gematigder op. "Ik vermoed dat Vlissingen met deze zin buiten de wet staat en ben het er niet mee eens. Maar als het juridisch mag gaat MGB niet protesteren. Omdat de gemeente die verzoe ken aanstuurt", reageert Sjau- kat. "Vlissingen kijkt naar de le vensbeschouwelijke achter grond en niet naar wat instellin gen doen", oppert Arie. "Dat is onjuist", verdedigt wethouder Frans Prins zijn gemeente. "Ie dereen mag een aanvraag doen, ondanks die regel. Wij toetsen het. En kijken naar de behaalde resultaten en of de organisatie voor iedereen toegankelijk is", vindt hij. vijf keer. We pakken iedere keer een thema, bijvoorbeeld een portret met materialen als kar ton, papier, pen, inkt." In mei en juni gaat een deel van de club een keer of vijf bij elkaar in de tuin of elders buiten aan het werk. Gezelligheid staat voorop, maar er is zeker veel ta lent aanwezig! De schilderijen van het afgelopen jaar worden tijdens de expositie in zes gara ges in 't Straatje van Vermeer tentoongesteld. Vanaf 11 juli tot en met 12 sep tember verzorgt de schilderclub elke vrijdag een expositie over het thema 'religieus erfgoed' in de Moriakerk te Westkapelle. VLISSINGEN - Er is weer plaats voor nieuwe leden bij Tienerpopkoor Lacoda uit Vlissingen. De jongeren tus sen de tien en de achttien jaar zingen meerstemmige bewerkingen van liedjes uit de pop- en musicalwereld. Regelmatig wordt het reper toire tijdens optredens ten gehore gebracht. Er kan elke dinsdagavond van 18.30 tot 20.00 een repetitie bijge woond worden in Ter Reede aan de Vredehoflaan in Vliss ingen. Info: www.lacoda.nl. VLISSINGEN - Vaya Vos (18) van het Scheldemond College in Vlissingen scoort het gemid delde van een 10 op de examen cijferlijst voor het vak wiskunde B12, de moeilijkste wiskunde variant. De VWO-leerlinge stond al en 9,3 gemiddeld na haar schoolexamens. En op het centraal examen behaalde Vaya 82 van de 82 te behalen punten. Vaya gaat, hoe kan het ook an ders, wiskunde studeren aan de universiteit van Leiden. VLISSINGEN - Atina Delica tessen aan de Nieuwendijk 42 in Vlissingen is vrijdag 6 juni feestelijk geopend door wethouder Rob van Dooren. De winkel van Anita en Sabi ne Geljon is een echte delica tessenwinkel. Het assorti ment bestaat uit: vers ge- branden noten, diverse luxe vleeswaren en kazen, olijfo lie, wijnen en kadoartikelen. De winkel is 's maandags ge sloten. MIDDELBURG - De collec tie van het Nationaal Epilep- siefonds eind mei heeft in Middelburg 7.285,00 euro opgebracht. De opbrengst van de collecte is bestemd voor wetenschappelijk on derzoek, voorlichtingsactivi teiten, het organiseren van begeleide vakanties en indi viduele hulp. MIDDELBURG - De kinder boerderij houdt op woens dag 25 juni de activiteit boter maken voor kinderen van zes tot twaalf jaar. Op de boerderijzolder kunnen de kinderen nepkoe Roos-Bella melken en zelf boter maken. Het is van 13.30 tot 15.00 uur. Gratis bij 1 jaar KPN Flexibel 27,50 USB en Bluetooth 2.0 0 Inclusief MP-3 speler Gratis bij 1 jaar KPN Flexibel 20 8 Met 2.0 megapixel camera Agendafunctie en diverse games Enkele dames aan het werk tijdens een buitensessie in Veere. foto: karin ocké MOK IA Gratis bij 1 jaar KPN Flexibel 20 2.0 megapixel camera MP3 speler en FM-radio Extra plat design r 2 abc

de Faam | 2008 | | pagina 12