Open Monumentendag 13 september Wijktafels Commissie Straatnaamgeving Excursie vogels kijken Milieustraat Jeugdsportfonds Zeeland Middelburg neemt deel aan dé Weekkrant De Faam Woensdag 11 juni 2008 - Pagina 9 Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door Communicatie. Reacties zijn welkom! Per e-mail naar info@middelburg.nl of per telefoon op (0118) 67 50 00. Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in het stadskantoor aan de Kanaalweg 3. Meer info: www.middelburg.nl Maximaal Text: vanaf pagina 830 Onderwerp van gesprek op een wijktafel is de algemene gang van zaken in de wijk en de leefbaarheid in het bijzonder. Via deze bij eenkomsten hebben de wijkbewoners de kans om mee te praten over ontwikkelingen binnen hun wijk. Wanneer en waar? donderdag 12 juni Dauwendaele/Mortiere Ontmoetingscentrum Dauwendaele maandag 16 juni Veersepoort/Klarenbeek Oranjelaan 21 De wijktafels beginnen om 20.00 uur. De zalen zijn geopend vanaf 19.30 uur. Agenda's en verslagen van eerder gehouden wijktafels kunt u raadple gen op www.middelburg.nl via 'Wijken en dorpen'. Extra wijktafel Binnenstad Op donderdag 12 juni is er in de Schouwburg een extra wijktafel Binnenstad. De wijktafel staat volledig in het teken van de invulling van het terrein aan het Molenwater na de verhuizing van Miniatuur Walcheren. Er worden plannen gepresenteerd en er is gelegenheid tot het stellen van vragen. De wijktafel begint om 19.30 uur en duurt tot 22.00 uur. De zaal is geopend vanaf 19.15 uur. De wijktafel is voor iedereen vrij toeganke lijk. Zaterdag 13 september is het weer Open Monumentendag. Ook u kunt meewerken om deze dag tot een succes te maken. De Monumentendag is een manier om meer mensen inten siever in contact te brengen met hun historische gebouwde omge ving en zo de belangstelling voor monumenten en monumenten zorg te vergroten. Op Open Mo numentendag zijn landelijk dui zenden monumenten gratis geo pend voor publiek. Sporen Dit jaar staat de Monumenten dag in het teken van Sporen. Sporen is een breed thema dat op verschillende wijze zal worden vormgegeven. U kunt denken aan sporen in het landschap, sporen in steden en dorpen, sporen in monumenten. Maar ook bijvoor beeld, sporen van industrie, spo ren van religie en sporen van han del. Sporen kan je zien boven de grond, maar ook in de grond. Het Middelburgs organisatieco mité zoekt huiseigenaren of instellingen die deze dag hun monument open willen stellen of mensen die iets vertellen met als thema Sporen. Voor meer informatie of aanmel ding kunt u contact opnemen met Jacky Nijsen, telefoonnum mer 67 54 58 of Annet Hanne- wijk, telefoonnummer 67 52 82 of mail naar a.hannewijk@middelburg.nl Vaste deelnemers aan de monu mentendag hebben reeds hun aanmeldingsformulier ontvangen. Op dinsdag 17 juni vindt er een openbare vergadering plaats van de com missie Straatnaamgeving. De vergadering is van 9.00 tot 11.00 uur in het stadskantoor. Op de agenda staat onder andere de (her)benoeming van straten in Arnemuiden. Als je de gemeente Middelburg ruim neemt, herbergt zij heel wat soorten watervogels. Het zijn niet slechts de gewone tamme eenden uit de vesten, maar bij Brigdamme, in het Zandvoortgebied en de vaarten bij Kleverskerke en Arnemuiden zitten ook 'echte' eenden. Wilde eenden als smienten, zomer- en wintertalingen, slobeenden, bergeenden en kuifeenden. Ook ganzen zijn in toenemende mate aanwezig. Daarnaast zijn ook de weidevogels leuk om te bespieden. Hier en daar worden kemphanen gesignaleerd. U kunt dit alles bekijken samen met vogelkenners van de KNNV op zaterdag 14 juni in het gebied Zandvoort, ten westen van Sint Laurens. De tocht begint om 10.00 uur op de hoek Zandvoort- weg/Schotelweg. Grofvuil, dat is huisvuil dat redelijkerwijs niet in een container of huisvuilzak past, kan gratis worden gebracht naar de milieustraat aan de Waldammeweg 9. De openingstijden van de milieustraat zijn: maandag tot en met vrij dag 10.00 - 12.30 uur en van 13.00 - 17.00 uur zaterdag van 9.00 - 15.00 uur. Voor meer informatie www.zrd.nl of bellen naar 65 14 78. Gemeente Middelburg neemt als een van de eerste Zeeuwse ge meenten deel aan het Jeugd sportfonds Zeeland. Op donder dag 19 juni is er een informatiea vond voor verenigingen, scholen, instellingen, organisaties en ande re 'contactpersonen, die iets kun nen betekenen voor de Middel burgse jeugd. De bijeenkomst begint om 19.30 uur in de sport kantine van v.v. Zeelandia Middel burg aan de M.H. Boasssonlaan. De gemeente neemt deel aan het Jeugdsportfonds om snel, effec tief en op een laagdrempelige wijze kinderen van financieel minder draagkrachtige ouders een kans te bieden om te gaan sporten. Sporten is immers belangrijk voor de ontwikkeling van het kind, is goed voor de gezondheid en draagt bij tot doorzettingsvermogen, vriend schappen en sociale contacten. Het is in verschillende opzichten te zien als een leerschool waar onder andere aandacht wordt besteed aan psychologische, organisatorische, morele en fysieke aspecten. Sport bevor dert de integratie en heft het sociaal isolement op. Het jeugdsportfonds werkt als volgt: Via professionele tussen personen (zoals contactpersonen bij sportverenigingen, vluchtelin genhulp, COA, docenten, Jeugd zorg, AZZ, klantmanagers Sociale Dienst) wordt een aanvraag inge diend voor een kind. De aanvraag verloopt digitaal via de website www.jeugdsportfonds.nl. Wanneer aan de voorwaarden wordt voldaan, betaalt het fonds de volledige contributie recht streeks aan de vereniging. Daar naast is er, afhankelijk van de contributiekosten, een vergoe ding beschikbaar voor de beno digde sportmaterialen. Opgave en informatie Wilt u deze avond bijwonen dan kunt u zich voor maandag 16 juni opgeven bij Dennis Winne van de gemeente Middelburg. Ook voor meer informatie kunt u bij hem terecht of kijk op www.jeugdsportfonds.nl. Dennis Winne is te bereiken op telefoonnummer 67 56 76' of email d.winne@middelburg.nl. In de Stadsschuur is er tijdens de Open Monumentendag een expositie en een symposium 'In de sporen van Arend Rothuizen' Foto: Mieke Wijnen

de Faam | 2008 | | pagina 9