Commissievergaderingen Parkeerterrein Hof van Tange afgesloten Het woord aan raadslid Ernst Radius Werkzaamheden bouwput Zuidsingel dé Weekkrant De Faam Woensdag 11 juni 2008 - Pagina 8 Een raadscommissie adviseert de gemeenteraad over raadsvoor stellen, die tot zijn werkterrein behoren. Aan het einde van elke commissiebehandeling wordt het advies van de commissie aan de raad vastgesteld. Op woensdag 18 juni vergadert de commissie Maatschappelijke Zaken. Aan de orde komen de ontwikkelingen bij de Stichting Welzijn Middelburg en de Sport- boulevard. Maandag 23 juni komt de com missie Ruimte bij elkaar. Zij gaat het onder andere hebben over verkoop panden Latijnse School straat en Ramsburg/Punt. De raadscommissie Algemeen Bestuur, die gepland staat voor 24 juni, gaat het hebben over Kadernota 2009-2012. Extra commissie vergadering Woensdag 25 juni komen de drie raadscommissies bij elkaar voor een gezamenlijke vergadering. In deze vergadering wordt als enig agendapunt gesproken over Mo-, lenwaterpark/theater. Inspraak Het eerste deel van een commis sievergadering is gereserveerd voor burgers. Insprekers kunnen op een agendapunt inspreken, maar ook zelf een onderwerp inbrengen. Middelburgers die willen inspre ken zijn dus niet meer afhankelijk van de agenda. Zij kunnen nu ook zelf een onderwerp aankaarten. De gemeente biedt op deze ma nier een extra manier om bij de besluitvorming betrokken te zijn. Wie wil inspreken, krijgt daarvoor vijf minuten de tijd. Als het druk is met insprekers, kan de voorzit ter de spreektijd inkorten. Niet ieder onderwerp is geschikt voor inspraak. Bijvoorbeeld als het om een benoeming gaat of een be sluit van het gemeentebestuur waartegen bezwaar of beroep openstaat. Als u inspreekt op een onderwerp dat op de agenda staat kunt u aan een deel van de discussie meedoen. Nadat het onderwerp door de commissie is behandeld krijgt u gelegenheid voor een laatste reactie. Waar en wanneer De commissies vergaderen iede re maand om 19.30 uur in het stadskantoor. Een commissie bereidt een groot deel van het raadswerk voor. Tijdens een com missievergadering worden geen besluiten genomen. Dat gebeurt pas in de raadsvergadering. De bijeenkomsten zijn openbaar. Wie wil inspreken, moet dat 24 uur voor de vergadering laten weten aan de commissiegriffier. Bij de gemeente Middelburg zijn dat Ko Noordhoek, telefoon 67 54 82 en Ans de Nooijer, telefoon 67 54 81. Agenda's en verslagen van com missievergaderingen zijn te bekij ken op www.middelburg.nl onder de rubriek Bestuur en Organisatie/ Raadscommissies. De stukken liggen vijf dagen voor de verga dering ook ter inzage in de hal van het stadskantoor. Op dit moment worden de hoofdleiding water en gas en een elek- trakabel vervangen in de Herengracht. Deze werken worden uitge voerd voordat de gemeente Middelburg na de bouwvak gaat begin nen met de herinrichting van deze straat. Tijdens deze werkzaamheden kan geen gebruik worden gemaakt van de rijbaan, de parkeervakken en het trottoir. Het werk wordt in fasen uitgevoerd. Daarom is het eenrichtingsverkeer tot 23 juni opgeheven, zodat een gedeelte van de Herengracht via het Molenwater bereikbaar is. De werkzaamheden duren tot en met 18 juli. Foto: Jan Koole Vorige week zijn de voorbereidende werkzaamheden begonnen voor het gedeeltelijk volstorten met onderwaterbeton van de bouwput aan de Zuidsingel. Hoofdaannemer Walcherse Bouw Unie voert het werk uit. De werkzaamheden bestaan voor het grootste deel uit het schoon- zuigen van de op de bodem van de bouwput aanwezige zand- en slibdeeltjes. Dit neemt ongeveer twee weken in beslag. Enige geurhinder is mogelijk. Het werk levert nagenoeg geen verkeers- en geluidsoverlast op. Het aanbrengen van het beton vindt plaats in twee etappes, namelijk op 23, 24 en 25 juni en op 30 juni, 1 en 2 juli. Het aan brengen gaat continu door van maandagmorgen tot woensdag avond. De bouwput is 's nachts verlicht. Tijdens het betonstorten is een gedeelte van het Molenwater afgesloten voor autoverkeer. Ook zijn enkele parkeerplaatsen al daar niet bereikbaar. Verkeers borden geven de omleidingsrou te aan. De Korte Noordstraat is tijdens het storten bereikbaar via de Penninghoeksingel. Het grindpad aan het Molen water (gedeelte aan de voorzijde van de Watertoren) blijft bereik baar voor voetgangers en fiet sers. Alles zal in het werk worden gesteld om het ongerief voor omwonenden zoveel mógelijk te beperken. Enige geluidshinder is echter onvermijdelijk. Denk hierbij aan bijvoorbeeld achteruitrijdende betonmixers. Ook de betonpomp zal enig geluid produceren. Het water dat uit de bouwput wordt afgezogen zal via leidingen in de nabijgelegen Noordbolwerkvest en Herengracht worden geloosd. Circus Renz Berlin komt naar Middelburg. Van 24 tot en met 29 juni heeft het circus standplaats op het parkeerterrein Hof van Tange. Circusvoorstel lingen zijn er van donderdag 26 tot en met zondag 29 juni. Het parkeerterrein Hof van Tange is vanwege opbouwtijd, circusvoorstellingen en opruimen afge sloten van dinsdag 24 tot en met maandag 30 juni 10.00 uur. Houders van een parkeervergunning voor het Hof van Tange zijn over de tijdelijke afsluiting van dat plein door Parkeerbeheer ingelicht. bij kinderen en informeren de juf van groep één als een peuter naar de basisschool gaat. Niet om het kind een stempel te geven, maar juist om ervoor te zorgen dat het kind een goede start krijgt op de basisschool. Zoiets moet je niet verloren laten gaan. De peuterspeelzaal was en is een belangrijke buurtvoorzie ning in Middelburg. Gelukkig onderkent de gemeente Middel burg het belang van de peuter speelzaal en ondersteunt zij initi atieven om peuterspeelzalen te laten integreren met de kinder opvang, zonder het speciale karakter van de peuterspeelzaal verloren te laten gaan. Volgens mij liggen daar ook kansen om de peuterspeelzaal te behouden. De PvdA heeft al eerder met het CDA een voorstel ingediend om scholen breder te maken. Met de ontwikkeling van de brede scho len in Middelburg, die het hart van de wijk moeten zijn, kunnen onderwijs, peuterspeelzalen en kinderopvang uitgroeien tot échte kindercentra van 0 tot 12 jaar. En daarmee stimuleer je ouders om hun kind naar een brede school te brengen die bij hun in de buurt ligt. Ernst Radius Raadslid PvdA ernstpvda@zeelandadsl.nl RED DE PEUTERSPEELZALEN De kinderopvang groeit als kool! Het groeit zelfs zo hard dat het kabinet maatregelen moet treffen, omdat het anders uit de hand loopt. Ondanks deze maatregelen verwacht iedereen dat de groei niet te stoppen is. Door deze ontwikkeling komen de peuterspeelzalen juist in de knel. Omdat peuterspeelzalen maar beperkt open zijn en in verhou ding duurder zijn dan de kinder opvang, lopen de groepen leeg. Vooral de gezinnen, waar één kostwinner is, zijn hiervan de dupe. Dit gebeurt ook in Middel burg. En dat is treurig omdat peuterspeelzalen in Middelburg goed bekend zijn bij ouders, dicht in de buurt zitten en nauw samenwerken met de basis school. Je ziet ook op de peuter speelzaal dat daar kinderen en ouders komen van verschillende komaf. Rijk en arm, autochtoon en allochtoon. De kinderen spelen met elkaar en leren van elkaar. Juist voor de Foto: Mieke Wijnen taalontwikkeling van een kind is het belangrijk dat kinderen met elkaar spelen en bijvoorbeeld leren luisteren in een groep. De leidsters ("juffie van de peuterspeelzalen weten goed met deze leeftijdsgroep om te gaan en geven ouders tips over opvoeding. Ook signaleren zij achterstanden

de Faam | 2008 | | pagina 8