Tekenestafette Het WOltlt te dlllk Ie Kreekloop 2008 Woondroom wordt vervuld door het Oranje Fonds |De Faam Omwonenden willen bos i.p.v. een camping Bingo in centrum De Regenboog Containerdag in Bossenburgh Financiering van zorg verandert Varibel Hoorbril Ontspannen luisteren in rumoer Hoor in de richting waarin u kijkt Ruime, elegante collectie Gebruiksvriendelijk Persoonlijke begeleiding Kom gerust eens binnen voor een vrijblijvend advies. U bent van harte welkom! We brengen geluid tot leven Varibel De bril die hoort E> Woensdag 11 juni 2008 - Pagina 7 door sharon notebaart MIDDELBURG - Zes jonge aanstormende kunste naars werken ieder een week bij CBK Zeeland aan een muurtekening tijdens de tekenestafette die van 1 juli tot en met 15 augustus wordt gehouden. In hun werkproces kunnen zij dagelijks gevolgd worden door bezoekers. De laatste week zijn alle zes de monumentale muurtekeningen te bekijken. Femke Gerestein realiseerde onlangs metersgrote potlood tekeningen. De werken van Stefan Kasper ontstaan vanuit jeugdherinneringen. Ko de Kok gebruikt opvallende figu ren in zijn werk. De muurteke ningen van Joris Kuipers be staan uit verschillende li chaamsdelen getekend op ba sis van MRI-CT scan. Thijs Persijn tekent de wereld in zijn hoofd en Katrijn Verstegen laat vlekken en druppels uit groeien tot iets moois. Ko en Thijs waren voor het eerst te zien bij CBK Zeeland op de tentoonstelling Zeeuwse Lichting en vormen samen met Femke Gerestein en de vier andere kunste naars de Zeeuwse Nieuwe. Een initiatief van CBK om jonge kun- Ij stenaars te begeleiden in hun cultureel ondernemer schap. MIDDELBURG - Stichting Woondroom Middelburg werd deze week verrast met een toezegging van het Oran je Fonds van 15.000 euro. De stichting is een klein wooninitiatief van ouders voor hun volwassen kinderen met een vorm van autisme en normale begaafdheid. Sinds drie jaar werken de ou ders aan dit initiatief, met de inspirerende ondersteuning van ervaringsdeskundigen uit Schiedam en mensen van de stichting MEE in Middelburg. Vaste gasten Manfred en Ingrid Bonis uit het Duitse Recklinghausen zijn benieuwd naar de nieu we camping, foto: izaak verkeste. WESTKAPPELE - Altijd al willen hardlopen rondom de Westk- appelse kreek? Dat kan vandaag (woensdag 11 juni). Er worden afstanden gelopen van 2,7 en 5,4 kilometer. De start is aan de Ridderkerklaan, aan de Kreek in Westkapelle en het parcours is verhard en verkeersvrij. Meedoen kost 2,50 euro. Meer informatie via telefoonnum mer: 0118-571866. door marcel van der voort WESTKAPELLE - "Wij willen niet dat camping Moens naar de Joosseweg in Westkapelle komt, omdat het te druk wordt op de ze kleine plek", reageert Hein Visser, één omwonenden die zich verzet. "Bovendien is ons op die locatie een bos beloofd." Hoewel de rechtbank onlangs de provincie en de gemeente Veere in het gelijk stelde, gaan de eigenarenverenigingen, waarin de bewoners zich heb ben verenigd, in beroep bij de Raad van State. Ze gaan er van uit dat dit voor een flinke vertra ging zorgt. Zij verzetten zich te gen de komst van de camping, die nu nog aan de Schelpweg is en vanwege de aanleg van een natuurgebied op die plek op ver plaatsing wacht. Het is een sombere vrijdagmiddag en ter- wijl vrachtwagens en bulldozers werken aan het veilig maken van de dijk bij Westkapelle, is het op camping Moens en het al bestaande nabij gevestigde na tuurgebied behoorlijk rustig. Het huidige kampeerterrein is 2,5 hectare. De nieuwe plek biedt zeven hectare recreatie- plezier. "Ik vind het jammer dat de buurt in verzet is. Onze cam ping zou een meerwaarde voor de omgeving betekenen", vertelt campingeigenaresse Annelies Boogaard. "Wij zijn tien jaar lang met de verhuizing bezig en al die tijd in onzekerheid. De huidige camping voldoet niet meer. Wij laten investeringen achterwege en doen uitsluitend onderhoud. De nieuwe camping wordt hele maal anders met 170 grote vaste en 60 toeristen plaatsen en mo dem sanitair. Verder een winkel, sportveld en speeltuin." OOST-SOUBURG - Stich ting Palladium houdt op zaterdag 14 juni in wijkcen trum De Regenboog in Oost-Souburg een leuke bingo. De hoofdprijs is een tas met boodschappen. Een boekje met tien kaart jes kost 5,00 euro. Het be gint om 19.30 uur. VLISSINGEN - Stichting Palladium houdt in op dracht van L'escaut Woon- service op zaterdag 14 juni een containerdag in Bos senburgh en Westerzicht. Bewoners kunnen dan van 10.00 uur tot 13.00 uur hun grof vuil, tuinafval en oud papier inleveren. Maar geen chemisch afval, auto- bapden, verf, accu's, batte rijen of medicijnen. MIDDELBURG - Phi- ladelphiaSupport, een on afhankelijke vereniging van ouders van kinderen en volwassenen met een ver standelijke beperking, houdt op maandag 16 juni in Middelburg een infor matiebijeenkomst over ver anderingen in de financie ring voor zorg. Het accent van de informatie zal liggen op zorgzwaartebekostiging. Het is in Hotel Arneville aan de Buitenruststraat 22 in Middelburg en het begint om 14.00 uur. Aanmelden kan via het e-mailadres: zuidwest@philadelphia- support.nl. Ontspannen luisteren in rumoer sss» Beter Horen Ylissingen Coosje Buskenstraat 155 4381 LDVlissingen Tel. (0118) 440165 Openingstijden maandag t/m vrijdag 09.00 -17.00 uur Kijk voor meer informatie op www.beterhoren.nl ofwww.varibel.nl 'r' r 7 ,-"v V'. t' ji" - 8#®

de Faam | 2008 | | pagina 7