Dansen bij VTV Korfbalclub Fortis Zeeuwse Scholieren op de bres voor mossels dé Weekkrant De Faam mBM Fortis viert feestje voor 10-jarig bestaan Woensdag 11 juni 2008 - Pagina 51 Wie denkt met Mooie leugens en Halve waarheden wel het beste van Lisa Unger gelezen te heb ben, heeft beslist het Black-out nog niet gelezen. Unger laat haar lezers kennismaken met Annie Powers, een wat angstige vrouw in een chique villawijk in Florida. Zij draagt echter een goed weggestopt verleden met zich mee, dat door een paar nauwelijks waarneembare ge beurtenissen weer actueel wordt. Annie kan zich haar ver leden als Ophelia March niet helemaal herinneren. Maar het is van levensbelang dit snel op het netvlies te krijgen. Annie vermoedt dat haar sadis tische jeugdvriend Marlowe achter haar aanzit. Maar de waarheid - als er al sprake is van één waarheid is - is niet zo een voudig. Tijd voor opnieuw een nieuwe identiteit? Lisa Unger, Black-out, Sirene, 17,95 euro. Ook al gaat de oorsprong van de tulp nog verder terug dan Tur kije, Nederland is en blijft het land van de tulpen. Met Het tul penvirus gaat Daniëlle Her mans terug naai' die beruchte 'gekke tulpenhandel' uit het be gin van de zeventiende eeuw, waardoor het een echt 'Hol lands' boek is geworden. Bo vendien krijgt het boek een ac tueel tintje door de link met een recent beursschandaal waar ook met tulpenbollen gespecu leerd werd. Na de moord op Frank Schoel- ler is er voor zijn neef Alec en zijn vrienden Damian en Emma een wel erg ingewikkelde opga ve om achter de identiteit van de dader te komen. Daar staat tegenover dat het spannings veld op het grensvlak van religie en wetenschap op een boeien de manier is uitgewerkt. Daniëlle Hermans, Het tulpen virus, A.W. Bruna, 19,95 euro. Gevoel voor de middeleeuwen en het belang van manuscrip ten is ongetwijfeld een pré. Ken nis van de cultuur van IJsland is dat misschien ook wel. Maar om Het koningsboek te waarde ren is het geen voorwaarde. Ar- naldur Indrason leverde een even intelligent als spannend boek af, waarin de lezer wordt meegenomen in een maal stroom van gebeurtenissen. De zoektocht naar Het koningsboek brengt de jonge Valdemar en zijn professor in de jaren nog maar kort na de Tweede we reldoorlog naar onder andere Berlijn en Amsterdam. Het koningsboek past in de cul turele geschiedenis van IJsland, waarin Halldór Laxness in 1955 de Nobelprijs voor de literatuur kreeg en waarin in 1971 belang rijke manuscripten door Dene marken werden teruggegeven. Arnaldur Indrason, Het ko ningsboek, Q, 18,95 euro. Kunt u zich The Fratellis nog herinneren? De Schotse band scoorde een paar jaar geleden een megahit met Chelsea Dagger, een stuiterende rocksong die iedereen na één keer luisteren mee kon 'zingen' ('tudduh- duh tuhduhduh...') en waarvan de melodie in tal van 'Skihut-varianten' terug te vinden was. Nu ligt album nummer twee - Here We Stand - in de winkel, een plaat waaruit blijkt dat het drietal makkelijk meezingbare pu- brock van niveau nog altijd hoog in het vaandel heeft staan. N*E*R*D is het trio bestaande uit Pharrell Williams, Chad Hugo en Shae Haley. Pharrell en Chad vormen samen ook producerteam The Neptunes dat onder meer verantwoordelijk is voor grote successen van Britney Spears, Snoop Dogg en Mariah Carey. Na verschillende soloprojecten is het drietal weer bij elkaar en ligt er een derde album: Seeing Sounds. Stu wende hiphop-beats, rauwe rockriffs en sensuele soulinvloeden vloeien samen op een album dat wederom het unieke N*E*R*D-stempel heeft. Emmylou Harris brengt alweer haar 25e album uit. All I Intended To Be verschijnt 38 jaar na haar debuut en wordt gedomineerd door bitterzoete countrysongs die net genoeg licht en hoop bevatten. De inmiddels 61-jari ge zangeres vertolkt op All I Intended To Be naast eigen materiaal ook een song van Tracy Chapman (All that You Have Is Your Soul). De nieuwe cd van Harris bevat verder veel uptempo werk en songs waaraan Dolly Par- ton, Pam Rose en Kate en Anna McGarrigle een bijdrage leverden. Het re sultaat is een spirituele en emotievolle plaat van uitzonderlijk niveau. De Amerikaanse jazzsaxofonist Sonny Rollins was bijna zestig jaar geleden al te horen op een plaat (met o.a. J.J. Johnson). Daarna maakte hij naam als een van de groten van de jazz die samenspeelde met de allergrootsten van de jazz zoals Thelonious Monk, John Coltrane en Miles Davis. Daarnaast stond Rollins te boek als een vernieuwer binnen het genre, iets dat ook af te horen is op deze Freedom Suite, een album waarop hij z'n ensemble tot trio heeft gereduceerd en waarvan de sessies vijftig jaar teruggaan. FEEDER Silent Cry is de titel van het nieuwe album van de Britse gitaarband Fee der. Het trio mag in Nederland dan nog niet zo bekend zijn, in het eigen Groot-Brittannië gaat de punky powerrock (denk aan 'Foo Fighters light') er in als koek. Op het nieuwe album gaat Feeder terug naar de begindagen toen alles vooral draaide om epische stadionknallers, fraaie aanstekerbal- lads en uptempo rocksongs. Silent Cry is het zesde studioalbum van de band. MIDDELBURG - De jazz- en streetdance groepen van VTV Vlissingen houden woensdag 18 juni een geva rieerd dansoptreden in de Schouwburg in Middel burg. Het wordt een spectaculaire danshappening met maar liefst negenentwintig dansen. Het publiek zal onder andere kun nen gaan genieten van kleuter dans, streetdance, moderne dans, musical en jazzdance. Het optreden wordt zoals ge woonlijk geopend met een spectaculaire openingsdans, en afgesloten met een eind- dans waar alle 185 deelnemers aan meedoen. De dansvoorstelling begint om 19.00 uur. De zaal gaat open om 18.30 uur. Kaarten a 5.50 euro zijn verkrijgbaar op woensdag 18 juni vanaf 18.00 uur bij de kassa van de Stads schouwburg. GOES - 11.000 handtekenin gen en een groot aantal kin dertekeningen over 'de mos sel en het water' zijn gisteren (10 juni) aangeboden aan de Vaste Commissie LNV van de Tweede Kamer. De Zeeuwse scholieren zijn ongerust over de toekomst van de mosselsector door een verbod op mosselzaadvisserij. Door een verbod op mossel zaadvisserij - na uitspraak van de Raad van State op 27 febru ari - heerst er veel ongeloof, woede en verdriet onder de mosselkwekers. Dat geldt ze ker ook voor de gezinnen ach ter de mosselkwekers. Door aanhoudende acties willen we de aandacht vestigen op het voortbestaan van de mossel sector. Met name de vrouwen en kinderen van de mossel kwekers zijn zeer actief. De toekomst van deze gezinnen wordt kapot geprocedeerd door natuurbeschermingsor ganisaties en dat kunnen en willen wij niet met lede ogen aanzien. Alle basisscholen in Zeeland ondersteunen de ac tie van de scholieren door massaal kindertekeningen te maken met als onderwerp 'de mossel en het water'. HÉT KONINGSBOEK door peter vrancken OOST SOUBURG - Het tienjarig bestaan vormt voor korfbalver eniging Fortis echt wel een re den om een feestje te bouwen. De degradatie van het eerste team uit de overgangsklasse, vorige maand, doet daar niets aan af. Vrijdag en zaterdag is het clubhuis omgetoverd in Franse sferen, dit enerzijds vanwege om het jubileum een sfeervol aanzien te geven, anderzijds omdat Oranje dan tegen Frank rijk voetbalt op het Europees kampioenschap. Overigens, Fortis komt voort uit een sa mensmelting van de Oost Sou- burgse.verenigingen Animo en Zuidwester en juist die fusie vormde de basis voor een bij zonder gezonde vereniging, met momenteel bijna 350 le den, waarvan meer dan twee honderd jeugdleden. Ondanks de degradatie dus toch feest. "Natuurlijk is die degradatie zonde, maar het speelt echt niet meer een rol bij het feest. Het verdriet is verwerkt. Bovendien stoppen enkele spelers en stroomt de jeugd door. Fortis komt echt terug. Het leven gaat gewoon verder", zegt Marcel Marinussen optimistisch. Wat is nu de kracht van Fortis? Mar cel opnieuw: "Vroeger waren Animo en Zuidwester twee aparte verenigingen, ieder op zichzelf. Na de fusie zijn we één grote familie geworden en dat is zo typerend voor de korfbal sport. Er is niemand meer die nog aan de oude verenigingen denkt. En toch is het nog maar tien jaar geleden dat we samen gingen." Vrijdag staat het jubi leum vooral in het teken van de jeugd. Zaterdag is er voor leden en oud-leden een zeskamp, een grote verloting en een feest avond met de CIA Coverband. En dat alles dankzij het Oranje- avontuur tegen Frankrijk op het EK in Franse sfeer. Arbitrage ARNEMUIDEN -Helmond Sport wil voetbaltrainer Jan Poortvliet aan zijn contract houden. Poortvliet te- k kende een contract bij Southampton en wil het geschil nu voor leggen aan de arbitra gecommissie. Contractverlenging SEROOSKERKE (W) - Frits Paap (21) blijft bij RBC. Het jeugdige talent verlengde zijn contract met een jaar: zijn vierde seizoen in Roosendaal. Opnieuw mis MIDDELBURG - Vorige week ging het mis, afgelo pen weekend faalde Jong Ambon ook in de herkan sing van de nacompetitie. Tegen Sarto werd niet ges coord. Vanaf de strafschop stip sloeg Sarto toe. Jong Ambon blijft vierde klasser. Olympische droom VLISSINGEN - Voetballer Istvan Bakx mag nog hopen op deelname aan de Olym pische Spelen. Bondscoach Foppe de Haan heeft de stu dent aan de Hogeschool Zeeland opgenomen in de voorselectie van 36 spelers. Op 23 juli wordt de lijst ge halveerd en daarmee defini tief. Beijing dichtbij WESTKAPELLE - Dressuur ruiter Hans Peter Minder- houd lijkt bijna zeker van de Olympische Spelen. Met Nadine legde hij bij Out door Gelderland beslag op de tweede plaats achter kopstuk Anky van Gruns- ven. Het bereiken van de hoofdklasse was het onbesliste hoogtepunt in de geschiedenis van korfbalver eniging Fortis. Komend weekeinde viert de vereniging het tienjarig bestaan in het clubhuis aan het Koopmansvoetpad, foto: izaakverkeste.

de Faam | 2008 | | pagina 51