Zomer steunt ziekenhuisfusie voor 200 mm dé Weekkrant De Faam Ontslagen Ambulance WWW.VILLAPARKDEyRIJBURGH.NL .JULig m Zaterdag 14 juni a.s. bent u van 11.00 tot 14.00 uur van harte welkom op de informatiedag, gehouden op de projectlocatie aan de Vrijburgstraat in Vlissingen. ff 3 Woensdag 11 juni 2008 - Pagina 32 VERKOOPINFORMATIE VLISSINGEN - Zomer: "De financiële tekorten zijn me de ontstaan door het samen voegen van afdelingen en het in gebruik nemen van di verse automatiseringssyste men in relatie tot de invoe ring van de DBC's (diagno- sebehandelcombinaties) Dit alles heeft een foutieve begroting opgeleverd. We zullen de broekriem moeten aantrekken, vandaar de ver gaande maatregelen. Ge dwongen ontslagen zijn niet aan de orde. Wel zal er wor den gekeken naar bezetting en invulling van diverse af delingen. Het kan efficiën ter." ziekenhuis, tegenwoordig mag je de eerste dag al leren lopen en word je na een week ontsla gen. Vlissingen heeft een over capaciteit aan bedden. In het nieuwe ziekenhuis wordt reke ning gehouden met minder bedden, maar meer vloerop pervlakte voor poliklinische be handelingen". VLISSINGEN - Voor de nieu we koersbepaling voor het Zeeuws Radiologisch Thera peutisch Instituut (ZRTI is het nodige voorwerk inmid dels gedaan. Na de zomer zullen een nieuwe Raad van Bestuur en een nieuwe Raad van Toezicht dit met verve oppakken. Te verwachten is dat voor het einde van het jaar meer bekend zal wor den over de toekomst én de locatie van het ZRTI. KIJK VOOR MEER INFORMATIE OVER DIT PROJECT OP: m WW, In West-Souburg ontwikkelt Arcus Projectontwikkeling B.V. het plan 'Villapark de Vrijburgh'. Het plan bevat 43 luxe woningen op grote kavels. Er worden zowel vrijstaande (kavels van circa 450m2 - 900m2) als halfvrijstaande woningen (kavels van circa 275m2 - 525m2) gerealiseerd. De architectuur is kenmerkend voor woningen uit de jaren '30. Prijzen vanaf 376.000,-VON. -■Mm- PROJECTONTWIKKELAAR: catie (Goes) en een nevenloca tie (Middelburg), het wordt één ziekenhuis, Ziekenhuis Zee land. Zomer legt uit: "Beide lo caties worden uitgerust met een volledig operationele poli kliniek met alles er op en er aan. Zoals een volledig geoutilleerde operatieafdeling met recovery. Het verschil is, dat er in Goes een extra afdeling bijkomt; een Intensive Care (IC) en dat de. acute zorg op level 2-niveau wordt gebracht. We willen een vijftal intensivisten (medisch specialist specifiek voor IC-be- handelingen) aantrekken, zo dat patiënten die bijvoorbeeld langer dan 3 dagen beademing moeten krijgen op die aan dacht en zorg kunnen rekenen waar zij recht op hebben." Er zijn landelijke richtlijnen. Wil Zeeland meetellen, 'dan moe ten we kiezen', meent de direc teur. Twee level 2-IC's inrichten is financieel niet haalbaar, ook volledige bemensing daarvan is op twee plekken niet realiseer baar. "Dat geldt overigens voor meerdere specialismen. Dat deze IC in Goes komt heeft te maken met kijken naai* ontwik kelingen voor de toekomst en heeft niets te maken met belan genverstrengeling, zoals wel wordt gesuggereerd. In Middel burg wordt er een geheel nieuw ziekenhuis gebouwd, geen klein medisch centrum zoals velen denken." Er zijn verschillende locaties in beeld. Er wordt gesproken over de Mortiere, 'maar ook het ge bied tussen Vlissingen en Mid delburg bij de Stromenwijk wordt als locatie genoemd door belanghebbenden. Zomer: "Voor de ongeveer 100.000 in woners van beide steden is ook die plek goed bereikbaar. Er wordt al tijdens de bouw reke ning gehouden met allerlei toe komstige voorzieningen en eventuele uitbreidingen. Nieuwbouw biedt zoveel meer mogelijkheden, dat moeten we niet zomaar van tafel vegen. Het personeel in Vlissingen gaf tijdens oriënterende gesprek ken al aan liever nieuwbouw te willen dan verbouw. En dat moet ook. De zorg verandert. Er zijn minder bedden nodig. Vroeger lag je voor een nieuwe heup drie tot vier weken in het VLISSINGEN - Ricks Mep- pelder, ad interim directeur van de Regionale Ambulan cevoorziening Zeeland, zegt: "Wij omarmen de ingezette koers. Met een zwaar ge wonde patiënt hoeven we straks niet meer onnodig lang een ambulancerit te maken naar Antwerpen of Rotterdam. We houden de verdere ontwikkelingen nauwlettend in de gaten. We zien graag dat er in het nieuw te bouwen ziekenhuis in Middelburg, en in Zierik- zee, voorzieningen komen met een eigen signatuur voor de minder ernstige trauma's zodat we niet voor alles naar Goes moeten rij den." door bo van scheyen VLISSINGEN - Nog steeds staat de directeur van het ziekenhuis in Vlissingen, Volledig en voor 200 pro cent' achter de fusie met het ziekenhuis in Goes. "Het zou vreemd zijn als dat niet het geval zou zijn", zegt hij. Ook de schokkende berich ten die de afgelopen weken in de media verschenen hebben hem niet op andere gedachten gebracht. Een aantal jaren geleden, nog ruim voordat Zomer aantrad, was al duidelijk dat de zorg in Zeeland anders moest worden ingericht. Het was destijds de provincie die opdracht gaf om te onderzoeken hoe dit het bes te kon worden gedaan. Een ja renlang traject is daaraan voor afgegaan. "Als er wordt gespro ken over 'tegenstanders van de fusie' dan klopt dat niet", zegt hij. "Er zijn geen tegenstanders, iedereen is het er over eens dat er intensiever moet worden sa mengewerkt. Dat geeft een an der beeld. Natuurlijk zijn er groepen die tegen de uitwer king en invulling van de fusie plannen zijn. Maar is dit eigen lijk wel terecht?" Toch heeft het besluit dat begin april viel de gemoederen behoorlijk verhit. Zomer vertelt: "We hebben al les grondig onderzocht. Er is zowel gekeken naar geografi sche en demografische als fi nanciële mogelijkheden." Hij spreekt niet over een hoofdlo- De heer en mevrouw Peijpers zijn blij dat het ziekenhuis Walcheren er nog is. foto: izaak verkeste

de Faam | 2008 | | pagina 32