Het Nederlandse Rode Kruis geeft noodhulp en sociale hulp in Nederland en wereldwijd. Giro 881 www.rodekruis.nl Het Nederlandse Rode Kruis Helpt Direct mijn nieuws: Het leven van een journalistenvrouw 1 rriM'fl'iUDg. Faam Haal III eruit mat erin zit? JobTrach.nl Woensdag 11 juni 2008 - Pagina 30 DOOR ELLEN DE VRIEND GOES - Het onlangs gepre senteerde boek Hoe was het op de krant.Van Comélie van de Reepe gaat over het leven van een journalisten- vrouw. Zij heeft het ge schreven voor de laatste on afhankelijke hoofdredac teur van een der laatste, zelfstandige, re gionale dagbla den in Neder land...haar man P.Z.C.-joumalist Rinus Dieleman. Ruim veertig jaar stelde zij hem da gelijks de vraag: Hoe was het op de krant...? Comélie van de Reepe, die- vroe ger gewoon Cor- rie heette, vertelt in haar 235 blad zijden tellende boek over haar leven. Zij woon de in Zeeuws- Vlaanderen en wil de journa listiek in. Haar ouders vinden dat niets want er is slechter volk dan journalis ten. Als doch ter van de bo venmeester wordt Corrie uiteindelijk zelf ook kwekeling en later onder wijzeres. Door aan de 'over kant' te gaan studeren, ont vlucht zij de bemoeizucht en het benauwende dorp waar ie dereen alles van elkaar wist. Het boek leest makkelijk en is doorspekt met allerlei oude ge bruiken uit de jaren vijftig. Ook uit het leven van leerling jour nalist Rinus Dieleman, die Cor rie in 1955 leert kennen op de boot van Breskens naar Vlissin- gen. Zij verloven zich en trou wen in 1959. Hoe was het op de krant...? Is het eerste deel, van 1952 tot 1962, met onder ande re de Watersnoodramp, de Hongaarse Opstand, dienst plicht en concun'entiestrijd en de nadruk op de zogenoemde Goese affaire. De schrijfster schetst een beeld van een nog al kleingeestig familiebedrijf waar de medewerkers voor weinig geld dag en nacht klaar moesten staan om de lezer het nieuws te brengen. Naast de fragmenten uit de samenleving komen ook de gebeurtenissen uit het eigen ge zin ruim aan bod. Comélie gaat nog twee delen over haar leven als journalisten vrouw schrijven en met name over de loop baan van haar man. Hij is in 1995 vertrokken als hoofdredac teur bij de P.Z.C., twee jaar voor de overname door Wegener. Drie boeken over het leven van een jour nalistenvrouw wat veel, het ïad ook in ;én boek ge- cund. Maar net is zonder meer leuk om te lezen. Uit gave Elfpro ducties, Box tel. Prijs 19,90 euro =1 3*

de Faam | 2008 | | pagina 30