ZWEMSCHOOL ZEELAND 1 Schild 5 I bna www.roosros.nl Wordt het winnen of verzuimen? GEHEID KWALITEIT archi architektenburo tekten buro enbros roos en ros bni Zwemschool Zeeland, met v.l.n.r: Philippe Marteijn, Corrie Marteijn, Simone Walraven en Iris Oomkens. Foto: Izaak Verkeste Door Karin Ocké VLISSINGEN - Zwemschool Zeeland, gelegen op een mooie locatie langs het kanaal, opent op maandag 16 juni zijn deuren. Eigenaren Philippe en Corrie Marteijn zijn trots op hun project, wat nu al succesvol is. "We heb ben al meer aanmeldin gen ontvangen dan was gepland," zegt Philippe, die nu zeventien jaar ervaring heeft in de zwemwereld. Hij doelt daarmee op de aanmel dingen voor het les zwemmen. "Kinderen kunnen, zodra ze geboren zijn, aange meld worden. Dan beginnen ze als ze vijf zijn met zwemmen en binnen een jaar hebben ze hun zwem ABC," vult echtge note Corrie aan. De lessen worden in kleine groepjes gegeven, zodat ieder kind alle aandacht krijgt en ook daadwerkelijk in Lokkerdreef 14 4879 ND Etten-leur Vermeulen Tel.: (076) 508 80 00 Houten en staten trappen Showroom met 35 trappen Internet: www.vermeulen-trappen.nl iedere les iets leert. "Het hele jaar door heeft een groepje dezelfde zwemjuf of meester. "Dat schept een band en de instructeurs weten ook precies wat hun pupillen wel en nog niet kunnen," vervolgt Philippe. De lesmethode sluit aan bij het basisonderwijs. Mocht een kind toch niet binnen een jaar zijn zwem ABC halen, dan wordt hij op kosten van de zwem school maximaal twee maanden bijgespij kerd. Voor kinderen die hun diploma's heb ben en van allerlei zwem- en wateracti viteiten houden, is er de Kids-Club. De watertemperatuur is 32 graden, zodat niet alleen kinderen, maar ook ouderen en mensen met reuma of andere spier- aandoeningen aangenaam kunnen zwem men. De hele zwemschool is rolstoeltoe gankelijk. Daarnaast zijn Corrie en Philippe in bespreking met het Para Medisch Centrum Souburg over het aanstellen van een fysiotherapeut voor verschillende doelgroepen. Er zijn twee bevoegde instruc teurs die les gegeven in beweging op medische indicatie en mensen kunnen revalideren. Er is overleg met de ziekte kostenverzekeraars voor vergoeding. Samen met Scuba Duikcentrum Zeeland worden duiklessen gegeven, om het internationale Podi-duikbrevet te halen. De theorie wordt gegeven in de instructie lokalen die onderdeel zijn van het ge bouw. Nordic Walking en - als eerste in Zeeland - Aqua Nordic Walking, trimzwemmen of gewoon een uurtje banen zwemmen behoren tot de mogelijkheden. Er zijn spe ciale dames- en seniorenuren. Naast zwemmen kan men er terecht voor voedings- en huidadviezen. Er is een kantine en een internet winkel. Zwemschool Zeeland, Stroomweg 22 Vlissingen. Voor aanmelding, reservering en informatie: www.zwemschoolzeeland.nl en 0118- 62 77 33. Postbus 176 3360 AD Sliedrecht Tel. 0184-413798 Fax: 0184-420183 HEBPALEN B.V. Het EK-voetbalfeest is begon nen. Volgt u de wedstrijden vanaf de tribune, thuis op de bank of in uw stamkroeg? Werkgevers vrezen een stijging van het ziekteverzuim. Echte oranjeliefhebbers heb ben vrij genomen en vertrek ken naar Oostenrijk of Zwitser land om er echt bij te zijn. Zij nemen de kosten voor lief. En dat terwijl een kaartje voor een van de wedstrijden nu al tus sen de 200 en 1200 euro kost. Voor de finale loopt de prijs op tot bijna 2700 euro en dan weet je niet eens wie het tegen elkaar opnemen. En daarbij komen nog de reis- en ver blijfskosten. De Nederlandse politie verwacht ondanks de kosten bij elke wedstrijd van Oranje in Bern ongeveer 30.000 Nederlandse suppor ters. De meeste Nederlanders blij ven echter gewoon thuis en volgen het festijn in de eigen woonkamer met familie of in het café met hun voetbalvrien den. De verkoop van platte TV's maakt niet voor niets een forse sprong omhoog. Het is deze groep die werkgevers zor gen baart. Veel bedrijven ver dienen flink aan het EK, maar er is ook ëen dreigende kosten post: stijgend ziekteverzuim. Maar, zoals een bekende voet balgoeroe al zei: "Elk nadeel heb zijn voordeel". Ook hier aan valt te verdienen. Bijvoor beeld door twee gespeciali seerde bureaus uit Ermelo, die onderzoek deden naar het spijbelgedrag van personeel en een EK-controleservice ont wikkelden voor bedrijven, waarbij wordt nagegaan of een werknemer echt ziek is. Fors minder ontslagen Werkgevers hebben in 2007 bij het CWI en de kantonrechter voor 57.530 werknemers ont slag aangevraagd. Dat is een da ling van 44 procent ten opzichte van 2006. De daling wordt voor al toegeschreven aan de aan trekkende economie. Simpeler loonstrookje Invoering van één loonsom- heffing en een eenvoudig loon strookje - een voornemen van het ministerie - levert het be drijfsleven een jaarlijkse bespa ring op van 750 miljoen euro. De 'besparing' aan ergernissen is niet in geld uit te drukken, al dus het MKB. Arbeidstekort onderschat Minister Donner waarschuwde werkgevers dat ze moeten af stappen van het idee dat jonge, geschoolde, geheel arbeidsge schikte, blanke, Nederlands sprekende werknemers de norm zijn. Zo dringen ze het te kort aan personeel niet terug. Digitale democratie Een overgrote meerderheid van de Nederlanders geeft aan ge bruik te willen maken van de mogelijkheid om te stemmen via internet. Niet alleen bij tra ditionele volksraadplegingen, maar ook bij de voorbereiding op belangrijke besluiten. .-JV Werkgevers vrezen een stijgend ziekteverzuim. FOTO ED DEWAERHEUT

de Faam | 2008 | | pagina 28