VAN DE dé Weekkrant De Faam INFORMATIE VAN DE GEMEENTE MIDDELBURG VEERE Woensdag 11 juni 2008 - Pagina 22 INFORMATIE OVERHEID gemeente Middelburg WIJZIGING WELSTANDSBELEID Na enkele jaren ervaring te heb ben opgedaan met het werken met het Welstandsbeleid Middelburg 2004, wil het college van burge meester en wethouders aan de ge meenteraad voor aaan stellen om dit beleid te actualiseren en enke le wijzigingen door te voeren. Burgemeester en wethouders van Middelburg maken overeenkomstig het bepaalde in artikel 3.12 van de Algemene wet bestuursrecht be kend, dat het concept Welstands beleid Middelburg 2008 geduren de zes weken, van 12 juni tot en met 23 juli 2008, ter inzage ligt bij de vakbalie Ruimte in het stads kantoor. Gedurende genoemde termijn kan een ieder, bij voorkeur schriftelijk, zijn/haar zienswijze over het con cept Welstandsbeleid Middelburg 2008 indienen bij burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middel burg. Voor het kenbaar maken van een mondelinge zienswijze bin nen de genoemde periode is het noodzakelijk tijdig vooraf een afspraak te maken via telefoon nummer 67 52 82. Tegen betaling van de kosten kan een afschrift worden verkregen. Het concept Welstandsbeleid Mid delburg 2008 is tevens vanaf 12 juni 2008 op de gemeentelijke internetpagina www.middelburg.nl te raadplegen. ONTREKKING AAN HET OPEN BAAR VERKEER De gemeenteraad van Middel burg heeft in zijn vergadering van 26 mei 2008 besloten het pad over de Westelijke Oude Haven- dijk tussen de Weg door de Oude Haven en de Torenweg te onttrek ken aan het openbaar verkeer. een omschrijving van het besluit waartegen beroep is ingesteld en de gronden van het beroep. Wie is belanghebbende? Volgens artikel 1:2 van de Alge mene wet bestuursrecht bent u be langhebbende als uw belang recht streeks bij een besluit betrokken is. Uw belang moet zich dan wel onderscheiden van de belangen van grote aantallen anderen. Daarvan is bijvoorbeeld sprake als u eigenaar, huurder of gebrui ker bent van een perceel in de di recte omgeving van de weg waar op een besluit oetrekking heeft. Bij een willekeurige verkeersdeelne mer is dat onderscheid onvoldoen de aanwezig. Als u een beroepschrift hebt inge diend, kunt u tevens de Voorzie ningenrechter bij de Rechtbank Middelburg verzoeken een voor lopige voorziening te treffen, in dien onverwijlde spoed dat, gelet op de betrokken belangen, ver eist. Het verzoek hiertoe moet gericht worden aan de Voorzie ningenrechter, sector Bestuurs recht, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Voor het behandelen van een dergelijk verzoek wordt griffierecht geheven; dit recht bedraagt 145 voor natuurlijke personen en i 288 voor andere dan natuurlijke personen. VERKEERSMAATREGEL Burgemeester en wethouders heb ben besloten het parkeren te ver bieden op een aan de Klokketo- ren 20 gelegen parkeervak, be halve voor de gehandicapte waar voor het parkeervak is bestemd. Hierdoor wordt het mogelijk een aantrekkelijke en goed functione rende golfbaan te realiseren en de aansluiting op de N57 bij Mortiere in te passen in het land schap. Het raadsbesluit en alle relevante stukken ligt gedurende zes weken, van 12 juni tot en met 23 juli 2008, elke werkdag tijdens kan tooruren ter inzage oij de vakba lie Ruimte in het stadskantoor, Kanaalweg 3. Kopieën van dit besluit zijn daar tegen betaling verkrijgbaar. Beroep Belanghebbenden die tegen het ontwerp van het onttrekkingsbe- sluit een zienswijze naar voren hebben gebracht (danwel aan wie redelijkerwijs niet kan worden ver weten daartegen geen zienswij zen te hebben ingebracht) kunnen gedurende zes weken, van 12 juni tot en met 23 juli 2008, een be roepschrift indienen bij de Recht bank Middelburg, sector Bestuurs recht, Postbus 5015, 4330 KA Mid delburg. Het beroepschrift moet ondertekend zijn en ten minste bevatten de naam en het adres van de indiener, de dagtekening, Tegen het besluit kan iedere bel anghebbende op grond van de Algemene wet bestuursrecht tot 24 juli 2008 bij burgemeester en wet houders bezwaar maken door het indienen van een gedagtekend en gemotiveerd bezwaarschrift. Degenen die een bezwaarschrift hebben ingediend kunnen tevens op grond van artikel 8:81 van voornoemde wet de Voorzienin- genrechter bij de Rechtbank Mid delburg verzoeken een voorlopi ge voorziening te treffen. U dient ait verzoek te richten aan de Voorzieningenrechter, sector Be stuursrecht, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Voor het behan delen van een dergelijk verzoek worden griffierechten geheven. Het volledige verkeersbesluit ligt bij de vakbalie van de afdeling Vergunningverlening en Handha ving, Kanaalweg 3 ter inzage. BOUWAANVRAGEN (bekendmaking ingevolge artikel 41 van de Woningwet) Aanvragen om bouwvergunning zijn ingekomen voor: - Bluesroute 22: plaatsen garage/ berging. - Fazantenhof: oprichten cafetaria/ restaurant. - Hofplein 3: plaatsen aanbouw. - Howlin' Wolfstraat 12: bouw ga rage. - Kanaalweg: bouw kantoorge bouw A. - Kanaalweg: bouw kantoorge bouw C. - Klarinetweg 16B: veranderen doorgang muur. - Lammerensteeg 9: verbouwen kantoorruimte tot appartemen ten. - Louis Armstrongstraat 42: bouw garage. - Nassaulaan: plaatsen grond- en heiwerk. - Segeerssingel 10: vervangen ge ve llogo. Informatie over deze bouwplan nen is verkrijgbaar bij de vakbalie Ruimte, Kanaalweg 3, telefoon 67 50 00. De publicatie van de aanvragen heeft een informatief karakter. Te gen aanvragen om een bouwver gunning kunnen geen bezwaar schriften worden ingediend. NB.: Het is mogelijk dat de teke ningen, waarop bij een positieve beslissing de vergunning wordt verleend, afwijken van die welke in het kader van de aanvraag kun nen worden ingezien. VERLEENDE VERGUNNINGEN De volgende bouw-, (gemeentelij ke) monumenten-, gebruiks- en/of sloopvergunningen zijn verleend (tussen haakjes staat de datum van verzending): - Latijnse Schoolstraat 10-12, regu liere bouwvergunning 2e fase: verbouwen schoolgebouw tot wo ning met kantoorruimte (28-5). - Nieuwstraat 25, Arnemuiden: bouw schuur (30-5). - Noordweg 147: plaatsen dakka pel (30-5). - Schuttershof 12, Arnemuiden: ver nieuwen garagedeur en dakkapel (30-5). - Sportlaan 44+66-122, Oranje laan 15-61, Nassaulaan 191- 273: wijziging op eerder ver leende bouwvergunning d.d. 28 maart 2006: betreft aanpassin gen begane grond (30-5). - Ter Hoogestraat 35: bouw bij keuken (30-5). - Uijterschootweg 7: vernieuwen/ veranderen loswal in kademuur (30-5). -Van Cittersweg 2, Arnemuiden: uitbreiden woning (4-6). Bij de hierboven genoemde beslui ten kunnen belangen van derden betrokken zijn. (Derden) belanghebbenden kun nen binnen zes weken na de tus sen haakjes staande datum een gemotiveerd bezwaarschrift indie nen bij burgemeester en wethou ders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Degene die een bezwaarschrift heeft ingediend en tevens van mening is dat de betrokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopi ge voorziening vragen aan ae Voorzieningenrechter bij de Rechtbank Middelburg, sector Bestuursrecht, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Voor een derge lijk verzoek is qriffierecht verschul digd. VERLEENDE VRIJSTELLINGEN EN VERGUNNINGEN NA PROCE DURE AFD 3.4 AWB De volgende vrijstellingen van het bestemmingsplan en bouwvergun ningen zijn verleend: - Anesteinweg 9: vernieuwen zend mast. - Markt 55/55a en Plein 1940 3/3a: verbouwen van winkels en appartementen. De vergunningen en alle relevante stukken liggen gedurende zes weken, van 12 juni tot en met 23 juli 2008 elke werkdag tijdens antooruren ter inzage bij de vak balie Ruimte, Kanaalweg 3. Desgewenst wordt er door de afdeling Vergunningverlening en Handhaving een mondelinge toe lichting gegeven op de voornoem de stukken. De belanghebbende die het niet eens is met de ver leende vrijstelling ten behoeve van het uitvoeren van het desbe treffende bouwplan kan vanaf 13 juni tot en met 24 juli 2008 een gemotiveerd bezwaarschrift indie nen bij burgemeester en wethou ders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. De belanghebbende die het niet eens is met de overige gronden van voornoemd(e) besluit(en) komt gedurende laatstgenoemde periode een zelfde recht van bezwaar toe. Het bezwaarschrift dient onderte kend te zijn en ten minste het vol gende te bevatten: naam en adres van de indiener, de dagtekening, omschrijving van het besluit waar tegen bezwaar wordt gemaakt en de gronden van het bezwaar. Degene die een bezwaarschrift heeft ingediend en tevens van mening is dat de betrokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopi ge voorziening vragen aan de Voorzieningenrechter bij de Rechtbank Middelburg, sector Bestuursrecht, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Voor een derge lijk verzoek is griffierecht verschul digd. ONTWERP-MONUMENTENVER- GUNNING Gedurende zes weken, van 12 juni tot en met 23 juli 2008 ligt bij de vakbalie Ruimte het ontwerp van een vergunning op grond van de Monumentenwet 1988 ter inza ge voor: - Singelstraat 13: aanbrengen kel derluik. Gedurende genoemde termijn kan een ieder schriftelijk of mondeling zijn/haar zienswijze omtrent het ontwerpbesluit kenbaar maken bij het college van burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middel burg. Voor het geven van een mondelin ge zienswijze binnen de genoem de periode is het noodzakelijk tij dig vooraf een afspraak te maken op telefoonnummer 67 52 27. Belanghebbenden lopen het risico niet-ontvankelijk te worden ver klaard in hun bezwaren bij het verantwoordelijk bestuursorgaan en/of in beroep bij de administra tieve rechter als redelijkerwijs aan hen kan worden verweten dat zij tegen het ontwerpbesluit geen zienswijzen als bedoeld in artikel 3:15 van de Algemene wet be stuursrecht naar voren hebben gebracht. VRIJSTELLING EX ARTIKEL 19, LID 2 WRO Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat zij voornemens zijn met toepassing van artikel 19, lid 2 van de Wet op de ruimtelijke ordening vrijstel ling te verlenen van het bestem mingsplan Uitbreidingsplan in hoofdzaken 1959 en uitbreidings plan in onderdelen' ten behoe ve van de bouw van een drietal woningen in het voormalige kerk gebouw aan de Vogelstraat 4. Dit voornemen is in strijd met de in 2006 verleende vrijstelling ex arti kel 19, lid 3 van de Wet op de ruimtelijke ordening tot wijziging van de bestemming van genoemd pand van Openbare of Bijzon dere Bebouwing' in Woonaoel- einden' ten behoeve van de bouw van maximaal 2 woningen. Het ontwerp-vrijstellingsbesluit met de relevante stukken, waaronder de ruimtelijke onderbouwing en het bouwplan, ligt gedurende zes weken, van 13 juni tot en met 24 juli 2008, voor een ieder ter inza ge bij de vakbalie in het stadskan toor. Gedurende genoemde termijn kan een ieder schriftelijk of mondeling zijn/haar zienswijze omtrent het ontwerp-besluit kenbaar maken bij het college van burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middel burg. Voor het kenbaar maken van een mondelinge zienswijze binnen de genoemde periode is het noodza kelijk tijdig vooraf een afspraak te maken via telefoonnummer 67 5225. VRIJSTELLINGSPROCEDURE EX ARTIKEL 19, LID 3 WRO Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat zij voornemens zijn met toepassing van artikel 19, lid 3 van de Wet op de ruimtelijke ordening vrijstel ling te verlenen van: - het bestemmingsplan Mortiere uitwerkingsplan fase 1ten behoeve van Muddy Waters- straat 32: uitbreiden woning. Voor mondelinge zienswijze, telefoonnummer 67 52 41; - het bestemmingsplan Noord- weg" ten behoeve van Noord- weg 151: uitbreiden woning. Voor mondelinge zienswijze, te lefoonnummer 67 52 84. De ontwerpvrijstellinasbesluiten met de relevante stukken liggen gedurende zes weken, van 12 juni tot en met 23 iuli 2008, ter inzage bij de vakbalie Ruimte, Kanaal weg 3. Gedurende genoemde termijn kan een ieder schriftelijk of mondeling zijn/haar zienswijze omtrent de ontwerpbesluiten kenbaar maken bij het college van burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middel burg. Voor het geven van een mondelin ge zienswijze binnen de genoemde periode is het noodzakelijk tijdig vooraf een afspraak te maken op het aangegeven telefoonnummer. Belanghebbenden lopen het risico niet-ontvankelijk te worden ver klaard in hun bezwaren bij het ver antwoordelijk bestuursorgaan en/of in beroep bij de administratieve rechter als redelijkerwijs aan hen kan worden verweten dat zij tegen het ontwerpbesluit geen zienswijzen als bedoeld in artikel 3:15 van de Algemene wet bestuursrecht naar voren hebben gebracht. Kijk voor meer informatie van de gemeente Middelburg op de gemeentelijke informatiepagina' s elders in de Faam, www.middelburg.nl en Maximaal Teletekstpagina 830. VRIJSTELLINGSPROCEDURE Oostkapelle - het vergroten van een woning Oude Domburgseweg 34 (art. 15 Wet RO); Serooskerke - het vernieuwen/vergroten van een garage Oostkapelseweg 45 (art. 19, lid 3 Wet RO); De (bouw)plannen zijn (gedeelte lijk) in strijd met het geldende bestemmingsplan. Wij zijn van plan vrijstelling c.q. vergunning te verle nen door toepassing van genoemd artikel. In verband niermee liggen de ontwerp vrijstellingsbesluiten van 12 juni t/m 23 juli 2008 ter inzage. Gedurende ae genoemde periode kunt u mondeling of schrif telijk een zienswijze tegen een bouwplan bij het college indienen. BOUW/SLOOP/AANVRAGEN (bekendmaking ingevolge artikel 41 Woningwet) Aanvragen om bouw-/sloopver- gunning zijn ingekomen voor: Koudekerke - het vernieuwen/restaureren van de garage/werkplaats/loods- schuur Breeweg 11; - het bouwen van een woning Noordeinde; Meliskerke - het vergroten van een opslag loods Mariekerke 9; Oostkapelle - het vergroten van een zomerhuis Dunopark 24;(2e fase) - het bouwen van een woning Vroonweg 12; - het veranderen van een woning Domburgseweg 521 e fase) Vrouwenpolder - het vernieuwen van een aan bouw Lepelstraat 32a; Vervolg op pagina 23

de Faam | 2008 | | pagina 22