GEMEENTE VLISSINGEN BEKENDMAKINGEN VLISSINGEN EEN WEEK HEEFT 7 DACEN! VERGADERING COMMISSIE SERVICETEAM GEEN INTERNET? GEEN NOOD! WANDELEN IN DE NATUUR IN EN OM HET FORT RONDLEIDINGEN IN FORT RAMMEKENS GEMEENTE INFORMATIEPAGINA VOOR DE INWONERS VAN DE GEMEENTE VLISSINGEN WOENSDAG 11 JUNI 2008 Redactie: afdeling Communicatie postbus 3000, 4380 GV Vlissingen telefoon: (0118) 487000 www.vlissingen.nl/gemeente Ingediende aanvragen De volgende aanvragen om te bou wen of te slopen zijn ingediend: A) Aanvraag lichte bouwvergun ning: 1. het aanbouwen van een woning Chopinlaan 5 2. het verbouwen van een woning Joke Smitlaan 12 3. het aanbouwen van een woning Joke Smitlaan 18 4. het tijdelijk plaatsen van units voor kantoor en werkplaats Engelandweg 10 5. het aanbouwen van een woning Hontestraat 7 B) Aanvraag reguliere bouwver gunning: 1. het verbouwen van de garage tot hobbyruimte bouwen van een berging deTuinderij 24 C) Aanvraag sloopvergunning: 1. het gedeeltelijk slopen van een woonhuis/kantoor Bad huisstraat 56 58 De publicatie van de ingediende aanvragen heeft een informatief karakter. Tegen deze aanvragen kunnen geen bezwaarschriften worden ingediend. Het is moge lijk dat de tekeningen, waarop de vergunning wordt verleend, afwij ken van de ingediende aanvraag. Verleende bouw-, sloop- en gebruiksvergunningen In de afgelopen periode zijn de volgende vergunningen verleend: 1het plaatsen van fundatie voor twee opslagsilo's Europaweg Zuid 4 30-05-2008 2. wijziging op verleende bouw vergunning 07-427 Jozef Israelslaan 104 30-05-2008 3. het vervangen van houten kozijnen door kunststof kozij nen in de voorgevel van 12 woningen Jan van de Capelle- laan 58 t/m 68 en Irislaan 227 t/m 235 04-06-2008 4. het gebruiken van een kamer verhuurpand Groenewoud 34 04-06-2008 5. het gebruiken van een kamer verhuurpand Bouwen Ewout- straat 31 04-06-2008 6. het gebruiken van een kan toor/opslaggebouw Oostelijk Bermweg 20 04-06-2008 7. het gebruiken van exposi tieruimte Koningsweg 37 04-06-2008 8. het gebruiken van een museum Nieuwendijk 11 en 13 04-06-2008 Tegen deze besluiten (vergunnin gen) kan door een rechtstreeks belanghebbende binnen de ter mijn van zes weken na de datum van verzending van de vergun ning (dus niet de datum van publicatie), schriftelijk bezwaar worden gemaakt bij burgemees ter en wethouders. Tevens kan een voorlopige voorziening wor den gevraagd bij de Voorzienin- genrechter van de Rechtbank Middelburg. Daarvoor is griffie recht verschuldigd. De verleende vergunningen met bijbehorende tekeningen kunnen na een telefo nische afspraak met Dhr. W. Huige van de Afd. Publiekszaken (tel. 0118.487339) worden ingezien. Vrijstellingen (Wet op de Ruimtelijke Ordening) Wij willen positief beslissen op het verzoek om vrijstelling in combi natie met de ingediende bouw- aanvraag voor het aan de achter zijde uitbreiden van de woning Chopinlaan 5. Artikel 19, lid 3, van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 20 van het Besluit op de Ruimte lijke Ordening bieden daartoe de mogelijkheid. Voordat wij een beslissing nemen op voornoemde aanvragen, liggen de bouw- en situatietekeningen gedurende zes weken, ingaande 12 juni 2008 t/m 23 juli 2008 ter inzage in het stadhuis, Paul Krugerstraat 1. Gedurende deze termijn kan een ieder schriftelijk en/of mondeling zijn zienswijze indienen bij burgemeester en wet houders (t.a.v. Afd. SBP), Postbus 3000,4380 GV VLISSINGEN). Voor een mondelinge zienswijze dient u vooraf een afspraak te maken met Dhr. W. Huige van de Afd. Publiekszaken (tel. 0118.487339). Welstandscommissie De welstandscommissie vergadert in het openbaar eens in de veer tien dagen op een donderdag. De stukken ter behandeling moeten uiterlijk één week voor de verga dering (woensdagmiddag uiterlijk 17.00 uur) bij bouw- en woning toezicht ingediend zijn. U kunt de behandelde bouwplannen vanaf dinsdag voorafgaand aan de vergadering, raadplegen op www. vlissingen.nl/welstandscommis- sie. De agenda is dan ook in te zien in het stadhuis, Paul Kruger straat 1. De data van de volgende welstandsvergaderingen zijn 19 juni en 3 juli 2008. Onttrekking aan het openbaar verkeer van de Zwanenburg Gedeputeerde Staten van Zeeland heeft besloten de Zwanenburg in de gemeente Vlissingen te onttrekken aan het openbaar verkeer. Dit om het kustvak Nolle/ Westduin in het kader van het project Zwakke Schakels te versterken. In het genoemde kust vak komt een fiets- en voetpad. Het besluit met bijbehorende tekening ligt voor de periode van 11 juni 2008 tot en mét 23 juli 2008 ter inzage bij de gemeente Vlissingen in de publiekshal (con tactpersoon F. Slager 0118 487235). De stukken liggen eveneens ter inzage bij de provincie Zeeland, directie Economie Mobiliteit (kamer Dl.04) Abdij 6 te Middel burg (contactpersoon dhr J.A.A. Meiaart tel: 0118-631038). De momenten dat er in de lokale politiek sprake is van discussies gebaseerd op politiek tegengestelde principes zijn buitengewoon schaars. In de raadsvergadering van 29 mei j.l. deed zich zo'n moment voor. Helemaal op het eind. De Christen Unie diende een motie in. Daarin werd gevraagd om in het vervolg markten op de boulevard niet meer op eerste pinksterdag, eerste paasdag of mogelijk eerste kerstdag te organiseren.- Tweede pinksterdag, tweede paasdag en eventueel tweede kerstdag waren daarvoor veel beter geschikt, zo was de stelling in de motie. Wat de indiener ook betoogde, de motie had natuurlijk een uiterst principieel karakter. De christelijke feestdagen zijn bij uitstek de dagen om de zondagsrust in acht te nemen. En het zou fijn zijn wanneer dit voor iedereen zou gelden, gelovig of niet. De andere christelijke fracties in de raad vonden de motie sympathiek maar voegden eraan toe dat al vele malen eerder moties van gelijke strekking waren ingediend en verworpen. In de raad van Vlissingen is gewoon geen meerderheid voor een dergelijke motie. En dat is prima. Een stad die toeristenstad wil zijn kan het zich niet permitteren om op zondag "dicht" te zijn. Daarom is er de mogelijkheid voor alle winkeliers om alle dagen van de week open te zijn. Dat is geregeld in de "Verordening Winkeltijden Vlissingen". Misschien is het commercieel wel heel aantrekkelijk als winkeliers in Vlissingen de deuren op zondag veel vaker open zouden zetten. Tenminste in het toeristenseizoen en misschien ook wel daarbuiten. Wie op zondag de Albert Heijn op Baskensburg bezoekt of Domburg die weet wat ik bedoel. Men mag op zondag open, men hoeft niet. Wie op de zondagsrust gesteld is, kan deze volledig respecteren. Wie dat niet is kan andere keuzes maken, ledereen kan in dit geval kiezen zoals hij of zij wil. Dat is nou juist de scheiding van kerk en staat. Dat is maar goed ook. Want niet alleen de openbare ruimte is voor iedereen bestemd. Dat geldt ook voor alle 7 dagen van de week! Raadslid Frans van Spaandonk, fractie PvdA telefoon: 0118-46 07 13, spaandonk@zeelandnet.nl, www.vlissingen.pvda.nl Belanghebbenden kunnen tot en met 23 juli 2008 een beroepschrift tegen het besluit indienen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag. Indien tegen dit besluit beroep wordt inge steld kan, overeenkomstig het bepaalde in artikel 36 van de Wet op de Raad van State en arti kel 8:81 van de Algemene wet bestuursrecht, een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening worden ingediend. Dit verzoek moet worden gericht aan de voorzitter van de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag. Voor meer informatie verwijzen wij u kortheidshalve naar de internetsite van de Raad van State, www.raadvanstate.nl Vlissingen, 11 juni 2008 B&W van Vlissingen Postbus 3000, 4380 GV VLISSINGEN Stadhuis Vlissingen Aanvang: 19.30 uur Donderdag 12 juni 2008 Commissie financiën en algemene zaken Agenda 1. Opening 2. Actuele zaken 3. Raadvoorstellen 3.1 Wijziging bedrag kosten naheffingaanslag parkeerbelasting; 3.2 Tweede wijziging leges verordening; 3.3 Jaarstukken 2007 gemeente Vlissingen 3.4 Eerste bestuurs- rapportage. 4. Rondvraag 5. Sluiting www.vlissingen.nl/ gemeenteraad Een put in de straat? Graffiti gezien op banken, afvalbakken of verkeersborden? Bel dan het Serviceteam Openbare Ruimte (SOR). Deze ploeg werklieden van de gemeente handelt snel klachten aan wegen, straten en plantsoenen af. Bel naar 48 75 00. Heeft u thuis geen internet maar wilt u wel Vlissingen. nl bekijken? Ga dan naar het stadhuis, bibliotheek 't Spui of bibliotheek Oost-Souburg, daar kunt u Vlissingen.nl gratis bekijken. Op 15 juni 2008 starten de rondleidingen op Fort Ramme- kens, het oudste zeefort van West-Europa (1547). Fort Ram- mekens is een groene oase op Walcheren, waar historie, cul tuur eh natuur samenkomen. Op 8 kilometer afstand van Vlissingen vindt u Fort Ramme- kens, temidden van bos, kreek, weide, schor en een oorver dovende stilte. Fort Ramme- kens is het oudste zeefort van West-Europa. Ooit speelde het fort een grote rol in de rijke Zeeuwse maritieme geschie denis. Het nu gedeeltelijk ver vallen fort vormt het hart van een uniek natuurgebied aan de oevers van de Westerscheide. U vindt hier allerlei unieke planten. Ook kinderen vinden het fort reuze spannend en gaan graag op ontdekkings tocht. Het is dan ook bijzonder rond dwalen over de wallen van Fort Rammekens, met het unieke uitzicht over de Westerscheide. Bezoek ook eens de donkere kazematten, waar ooit manschap pen woonden en gewonden wer den verzorgd. U kunt van een vakkundige gids van het IVN een rondleiding krij gen door het historische fort en het naastgelegen unieke bos- en natuurgebied. In 2008 zijn er elke zondag van 15 juni tot en met 26 oktober rondleidingen. Ook op dinsdag avond zijn er rondleidingen, van 1 juli tot en met 26 augustus. Op de dinsdag beginnen de rondleidingen om 19.30 uur, op de zondag om 14.00 uur. Een rondleiding kost 2,50 (dit is inclusief toegang tot het fort), kinderen onder de 6 jaar kunnen gratis meewande- len. Kaarten kunt u ter plaatse kopen. U vindt het fort aan de Ramme- kensweg bij Ritthem, ten oos ten van Vlissingen. Fort Rammekens is van maart tot en met oktober dagelijks geopend van 13.00 uur tot 17.00 uur, met uitzondering van de maandag. Voor meer informatie kunt u bellen met het Zeeuws mari tiem muZEEum, telefoon 0118- 412 498.

de Faam | 2008 | | pagina 10