Regisseur van Leatherheads, Sydney Pollack, overleden Closing the Ring Leatherheads met Clooney en Zellweger MilWJjmiiHDe Faam Woensdag 4 juni 2008 - Pagina 37 Vervolg van pagina 36 verleend van het vastgestelde slui tingsuur tot 04.00 uur. BOUWAANVRAGEN (bekendmaking ingevolge artikel 41 van de Woningwet) Aanvragen om bouwvergunning zijn ingekomen voor: - Belfort 27: uitbreiden woonkamer. - Burgemeester Hackstraat 2, Ame- muiaen: vergroten keuken. - Gervinsland 16: gemetselde muur achter huis. - Gortstraat 28: creëren doorgang met pand 26 - Herculesweg 35: plaats 2 beton- fundaties. - Howlin' Wolfstraat 12: plaatsen dakkapel. - Jazzroute 16: bouw garage. - Kuiperspoort 12: plaatsen 2 dak vensters. - Muddy Watersstraat 32: bouw tuinkamer. - Nieuwlandseweg 6, Amemuiden: plaatsen reclame en terrasaf scherming - Paukeweg 1plaatsen tijdelijk dri ving range gebouw. - Paukeweg 1plaatsen driving range netten en masten. - Paukeweg 1plaatsen tijdelijk clubhuis. - Prinsenlaan 60: plaatsen dakka pel. - Reigerstraat 5-7: aanbrengen lad- dernaken. - Schuttershof 12, Arnemuiden: ver nieuwen dakkapel. - Van Cittersweg 2, Arnemuiden: uitbreiden woning. - Vlissingsestraat 50: verbouwen winkel met bovenwoning en garage. Informatie over deze bouwplannen is verkrijgbaar bij de vakbalie Ruimte, Kanaalweg 3, telefoon 67 50 00. De publicatie van de aanvragen heeft een informatief karakter. Te gen aanvragen om een bouwver gunning kunnen geen bezwaar schriften worden ingediend. NB.: Het is mogelijk dat de teke ningen, waarop bij een positieve beslissing de vergunning wordt verleend, afwijken van die welke in het kader van de aanvraag kun nen worden ingezien. VERLEENDE VERGUNNINGEN De volgende bouw-, (gemeentelij ke) monumenten-, gebruiks- en/of sloopvergunningen zijn verleend (tussen haakjes staat de datum van verzending): - Grote Stemstraat 34: uitbreiden woning (23-5). - Langeweg 34, Amemuiden: sloop woning/schuur/kelder (23-5). - Oude Veerseweg 134: uitbreiden stal (23-5). - Vlissingsestraat 24: ged. slopen woning (23-5). Bij de hierboven genoemde beslui ten kunnen belangen van derden betrokken zijn. (Derden) belanghebbenden kun nen binnen zes weken na de tus sen haakjes staande datum een gemotiveerd bezwaarschrift indie nen bij burgemeester en wethou ders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Degene die een bezwaarschrift heeft ingediend en tevens van mening is dat de betrokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopi ge voorziening vragen aan ae Voorzieningenrechter bij de Recht bank Middelburg, sector Bestuurs recht, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Voor een dergelijk verzoek is griffierecht verschul digd. VERLEENDE VRIJSTELLING EN VERGUNNING NA PROCEDURE AFD 3.4 AWB De volgende vrijstelling van het bestemmingsplan en bouwvergun ning zijn verleend: - Dam 31: aanbrengen uithangbord. De vergunning en alle relevante stukken ligt gedurende zes weken, van 5 juni tot en met 16 juli 2008, elke werkdag tijdens kantooruren ter inzage bij de vakbalie Ruimte in het stadskantoor. Desgewenst wordt er door de afdeling Vergun ningverlening en Handhaving een mondelinge toelichting gegeven op de voornoemde stukken. De belanghebbende die het niet eens is met de verleende vrijstelling ten behoeve van het uitvoeren van het desbetreffende bouwplan kan van af 6 juni tot en met 17 juli 2008 een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wet houders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. De belanghebbende die het niet eens is met de overige gronden van voornoemd besluit komt gedu rende laatstgenoemde periode een zelfde jecht van bezwaar toe. Het bezwaarschrift dient onderte kend te zijn en ten minste het vol gende te bevatten: naam en adres van de indiener, de dagtekening, omschrijving van het besluit waar tegen bezwaar wordt gemaakt en de gronden van het bezwaar. Degene die een bezwaarschrift heeft ingediend en tevens van me ning is dat de betrokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorziening vragen aan de Voor zieningenrechter bij de Rechtbank Middelburg, sector Bestuursrecht, Postbus 5015, 4330 KA Middel burg. Voor een dergelijk verzoek is griffierecht verschuldigd. ONTWERPBESLUITEN WAARTE GEN GEEN ZIENSWIJZEN ZIJN INGEDIEND Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat inzake de onderstaande ontwerp besluiten binnen de termijn van ter inzage legging geen zienswijzen naar voren zijn gebracht voor ver lenen van vrijstelling op grond van artikel 19, derde lid van de Wet op de ruimtelijke ordening - Arnesteinweg 9: vernieuwen zendmast. - Herengracht 38: aanbouwen berging. -Schuttershof 14B, Amemuiden: bouwen berging met volière. - Van t Hoffweg 5: bouwen hob byschuur. ONTWERP MONUMENTENVER GUNNING Gedurende zes weken, van 5 juni tot en met 16 juli 2008, ligt bij de vakbalie Ruimte het ontwerp van een vergunning op grond van de Monumentenwet 1988 ter inzage voor: - Langeviele 76-80: aanbrengen gevelreclame. - Koepoortstraat 25: plaatsen dak raam. Gedurende genoemde termijn kan een ieder schriftelijk of mondeling zijn/haar zienswijze omtrent het ontwerpbesluit kenbaar maken bij het college van burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middel burg. Voor het geven van een mondelin ge zienswijze binnen de genoem de periode is het noodzakelijk tij dig vooraf een afspraak te maken op het telefoonnummer 67 52 27. Belanghebbenden lopen het risico niet-ontvankelijk te worden ver klaard in hun bezwaren bij het verantwoordelijk bestuursorgaan en/of in beroep bij de administra tieve rechter als redelijkerwijs aan hen kan worden verweten dat zij tegen het ontwerpbesluit geen zienswijzen als bedoeld in artikel 3:15 van de Algemene wet bestuursrecht naar voren hebben gebracht. VRIJSTELLING EX ARTIKEL 19, LID 3 WRO Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat zij voornemens zijn met toepassing van artikel 19, lid 3 van de Wet op de ruimtelijke ordening vrijstel ling te verlenen van het bestem mingsplan Toorenvliedt' ten be hoeve van het uitvoeren van enke le werkzaamheden in het kader van het verplaatsen van de be staande busnalte aan de Greve- lingenstraat ter hoogte van De Klimopschool naar een locatie aan de Grevelingenstraat gesitu eerd naast het schoolgebouw van ROC Zeeland, op de ter inzage liggende situatietekening en foto als C aangegeven. Bij de nieuwe locatie zullen tevens een abri en haltebord worden geplaatst, het geen in strijd is met de voorschrif ten, met name het voorschrift groenvoorzieningen' van ge noemd bestemmingsplan. De parkeerplaatsen die zullen ver dwijnen vanwege de aanleg van de nieuwe busnalte worden ge compenseerd naast de bestaande parkeervakken in de Merwede- straat. Het ontwerpvrijstellingsbesluit met de relevante stukken, zoals teke ningen en foto, ligt gedurende zes weken, van 6 juni tot en met 17 juli 2008, ter inzage bij de vakbalie in het stadskantoor. Gedurende genoemde termijn kan een ieder schriftelijk of mondeling zijn/haar zienswijze omtrent het ontwerpbesluit kenbaar maken bij het college van burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middel burg. Voor het kenbaar maken van een mondelinge zienswijze binnen de fenoemde periode is het noodzake- _k vooraf een afspraak te maken via telefoonnummer 67 52 25. Kijk voor meer informatie van de gemeente Middelburg op de gemeentelijke informatiepagina' s elders in deze Faam, www.middelburg.nl en Maximaal Teletekst pagina 830. New Order Live In Glasgow Er was laatste jaren al een ware Joy Division-revival gaande. Anton Corbijn maakte de film Control over het tragische ver haal van zanger Ian Curtis die zichzelf van het leven beroofde op het moment dat de band op doorbreken stond. Vervolgens verscheen er een documentaire over de legendarische (doem) band uit Manchester. En binnenkort verschijnt de dvd Live In Glasgow van New Order, de band die voortkwam uit Joy Division, live In Glas gow is een fraaie overzichts- dvd waarop alle bekende New Order-krakers voorbij komen: van doorbraakhit Blue Monday tot Joy Division-kraker Love Will Tear Us Apart, en van de luchtige pop van True Faith tot het donkere Ceremony. Live In Glasgow werd opgenomen tij dens twee optredens in 2006. Op de bonus-dvd onder meer niet eerder uitgezonden mate riaal uit de persoonlijke archie ven van de bandleden en (ou de) live-registraties van concer ten uit onder meer Rome, Gla stonbury en Rotterdam. Cloverfield thriller/mysterie De mysterieuze thriller Clover field van de hand van produ cent J.J. Abrams wordt op 12 ju ni op dvd uitgebracht. Ontdek meer aanwijzingen en ontrafel het mysterie van deze monster hit. Met een wereldwijde bio scooplancering die zijn weerga niet kende, hebben producent J.J. Abrams en regisseur Matt Reeves een unieke monsterfilm neergezet. De keuze voor een onbekende en onervaren cast, gecombineerd met de home vi deo camera beelden geven je het gevoel de aanval op New York zelf mee te maken. Naast de film bevat de dvd voor de fans bovendien een wel heel bijzondere extra in de vorm van meerdere alternatieve ein des. Het verhaal draait om vijf jonge New Yorkers die een af scheidsfeestje geven voor hun vriend. Op het moment van het feest valt een gigantisch mon ster de stad binnen. Meer bo nusmateriaal is er in de vorm van commentaar van regisseur Matt Reeves, The Making of en Deleted Scenes met optioneel commentaar Film/DVD The Kite Runner Bestseller op dvd The Kiterunner, gebaseerd op de wereldbestseller De Vliege raar van schrijver Khaled Hos- seini, is een even prachtig als aangrijpend verhaal dat han delt over vriendschap. De film werd genomineerd voor een Oscar en twee Golden Globes en is sinds kort verkrijgbaar op dvd. De vriendschap tussen Amir en Hassan neemt een centrale plek in het verhaal dat ook in Nederland uitgroeide tot bestseller. Wanneer Amir zijn trouwe vriend Hassan niet be schermt tegen een brute aanval komt het schuldgevoel van Amir tussen hun vriendschap te staan. Tijd om het goed te maken krijgt hij niet, want niet veel later vallen de Russen Af ghanistan binnen en vluchten Amir en zijn vader het land uit. Het bonusmateriaal van de dvd bevat onder meer commentaar van regisseur Mare Forster, schrijver Khaled Hosseini en scenarioschrijver David Be- nioff, woorden van The Kite Runner, Beelden van The Kite Runner, Boodschap van Khaled Hosseini en de bioscooptrailer. SAW IV Horror Het vierde deel uit de spannen de horrorreeks Saw is uit op dvd. Hoewel hoofdrolspelers Jigsaw en zijn protégé Amanda in Saw IV dood zijn, blijken hun zieke spelletjes gewoon door te gaan. De SAW-serie is uitgegroeid tot een van de meest besproken horrorseries ter wereld. Miljoenen mensen keken inmiddels naar de sadis tische trekjes van seriemoorde naar Jigsaw. Ook deel IV staat weer bol van de smerige, grens overschrijdende wreedheden die menigeen de hand voor de ogen zal doen slaan. In de film helpen twee FBI-agenten re chercheur Hoffman de puzzel stukjes bij elkaar te zoeken. Wie was Jigsaw? Wat wilde hij? Wat dreef hem tot zijn sadistische daden? Terwijl zij de zaak on derzoeken wordt SWAT-team- leider Rigg ontvoerd. Hij heeft 90 minuten de tijd om zich uit een reeks gruwelijke valstrikken te bevrijden. Het bonusmateri aal op disc 2 omvat onder meer een achter-de-schermen-docu- mentaire, gesneuvelde scènes en interviews met cast en crew. Het romantische drama Clo sing the Ring vangt aan in het jaar 1991 op de begrafenis van Chuck, de echtgenoot van Et- hel (Shirley macLain). Doch ter Marie (Neve Campbell) be seft langzaamaan dat het lief desverleden van haar moeder niet is wat het lijkt. De film gaat vervolgens behoorlijk wat jaren terug in de tijd naar het jaar 1941 en staat daarmee aan het begin vah de Tweede Wereldoorlog. Tussen piloot Teddy en de jonge Ethel (Mi- scha Barton) bloeit een pas sionele liefde op en stiekem trouwen ze. Maar dan wordt Teddy uitgezonden naar het front en het tij keert. Teddy verongelukt en Ethel trouwt met Teddy's vriend Chuck. Opnieuw in het jaar 1991 graaft een jonge man in Belf ast een ring op. Hij doet er al les aan om de ring terug te ge ven aan de rechtmatige eige naar. De film Closing the Ring is onder regie van Richard At- tenborough en vanaf 15 juni te zien in de Nederlandse bio scopen. De film speelt zich af in de twinti ger jaren en is deze week te zien in de Nederlandse bioscopen.

de Faam | 2008 | | pagina 37