Communicatiebunker Toorenvliedt weer in gebruik Wijktafels Nieuw Middelburg en Binnenstad Herdenkingsconcert op begraafplaats Vrijwilligersmarkt op de Markt Transferiumbus; gratis naar het centrum en terug Mortiere open op Dag van de Bouw »[Jv™"!fTTiTiDe Faam Woensdag 28 mei 2008 - Pagina 9 Meer info: www.middelburg.nl Maximaal Text: vanaf pagina 830 Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door Communicatie. Reacties zijn welkom! Per e-mail naar info@middelburg.nl of per telefoon op (0118) 67 50 00. Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in het stadskantoor aan de Kanaalweg 3. Voor de negende keer organiseert Bureau Vrijwillige Inzet samen met de gemeente Middelburg een vrijwilligersmarkt. De vrijwilligers markt is op zaterdag 31 mei, dit jaar in samenwerking met het zang evenement Middelburg Vól-koren. Om 11.00 uur wordt op de Middelburgse Markt de vrijwilligersmarkt en het korenfestival ge opend door Commissaris van de Koningin Karla Peijs. De markt is tot 16.00 uur te bezoeken. Op de vrijwilligersmarkt presente ren zich zo'n 39 organisaties die werken met vrijwilligers en u graag laten kennismaken met al het werk wat zij vrijwillig doen. De markt staat in het teken van het vrijwilligerswerk in de sector cul tuur. Zonder vrijwilligers zouden festivals zoals Middelburg Vól koren, South park festival en het Nazomerfestival niet bestaan. Amateurtoneel, zangkoren kun nen niet zonder uw vrijwillige inzet. Naast cultuur laten ook sport clubs, belangenverenigingen, zelf organisaties, natuur en milieu ver enigingen graag zien wat er alle maal aan vrijwilligerswerk te doen is bij hun activiteiten. Zo zijn o.a. Micmec, Zonnebloem, Calimero, Kindertelefoon, Zorgstroom, Stich ting werkt voor ouderen, Terres des Homme, Kika, SWM, Vluch telingenwerk, Door, Emergis en nog veel meer organisaties aanwezig. De vrijwilligersmarkt is een goed moment om je eens te oriënteren op vrijwilligerswerk. Voelt u zich maatschappelijk betrokken? Heeft u een beetje tijd maar weet u nog niet wat u graag zou willen doen? Kom langs, alle organisaties die aanwezig zijn kunnen alle infor matie geven over hun werk. Tevens kunt u zich inschrijven als vrijwilli ger bij de kraam van Bureau Vrijwillige Inzet. Kunt u niet naar de markt komen? Kom dan langs tijdens werkdagen bij Bureau Vrijwillige Inzet, Vlasmarkt 45, 62 67 57. Woensdag en vrijdag gesloten. U kunt ook onze website bezoeken www.vrijwilligeinzetmiddelburg.nl De vakantieperiode breekt weer aan. Het kan soms moeilijk zijn om een parkeerplaats voor de auto in het centrum te vinden. De transferiumbus biedt uitkomst. Vanaf 9 juni tot en met 20 septem ber rijdt lijn 63 weer van dinsdag tot en met zaterdag. Het transferium ligt direct aan de afslag Middelburg vanaf de A58. Daar kunt u uw auto verwisselen voor het openbaar vervoer. Bezoekers van de binnenstad van Middelburg kunnen gebruik ma ken van de transferiumbus. Ze moeten dan niet meer zoeken naar een parkeerplaats, maar worden gratis van de Mortiere naar het centrum (Nieuwe Haven) gebracht en natuurlijk weer terug. Ook kunnen Middelburgers koste loos gebruik van deze transferi umbus om de woonboulevard te bezoeken. Mortiereboulevard richting Nieuwe Haven Dinsdag tot en met zaterdag: eerste rit om 10.00 uur, vervolgens elke 20 minuten tot en met 18.20 uur, behalve op zaterdag dan tot en met 17.20 uur. Nieuwe Haven richting Mortiereboulevard Dinsdag tot en met zaterdag: eerste rit om 10.10 uur, vervolgens elke 20 minuten tot en met 18.10 uur, behalve op zaterdag tot en met 17.10 uur. Tot en met 5 juni is de oude regeling nog van kracht. Dan rijdt de bus op donderdag en zaterdag met de zelfde dienstregeling zoals boven aangegeven. Woonpark Mortiere is op zaterdag 31 mei geopend voor publiek tij dens de Dag van de Bouw. Het is voor de bewoners uit Walcheren en omgeving een bijzondere kans om het Middelburgse project van dichtbij te bekijken, ledereen is van harte welkom om een kijkje achter de schermen te nemen. De bouwlocatie is van 10.00 uur tot 16.00 uur te bezichtigen. De Mortiere is één van de meer dan 150 spraakmakende locaties in Nederland die in het kader van de Dag van de Bouw zijn opengesteld. Woonpark Mortiere is te vinden aan de Klarinetweg in Middel burg. Vanaf de rotonde bij de Mortiere Boulevard kunt u de borden naar de bouwplaats vol gen. Op de website www.dagvandebouw.nl staat het overzicht van alle projecten van de Dag van de Bouw. Stichting Bunkerbehoud Zeeland gaat communicatiebunker 622 in park Toorenvliedt gebruiken als opslagruimte voor materiaal uit de Tweede Wereldoorlog. Het opknappen van het gebouw start deze week. De bunker is nu nog grotendeels bedekt met grond. Dit haalt de stichting weg. De betonnen kolos krijgt een schoonmaakbeurt en wordt waterdicht gemaakt. De bunker krijgt zijn oorspronkelijke pantserdeuren terug en er wordt elektriciteit aangelegd. Wie de bunker van binnen wilt bekijken, kan meelopen met een rondlei ding. Die geeft de stichting een paar keer per jaar. Het is de bedoeling dat het werk deze zomer klaar is. Communicatiebunker 622 in park Toorenvliedt krijgt een nieuwe functie als opsiagplek voor spullen uit de Tweede Wereldoorlog. Foto: Chris Marijs Binnenkort worden in Nieuw Middelburg en de binnenstad weer wijk tafels gehouden. De wijktafels vormen het overleg tussen bewoners, gemeente, de wijkwethouder en maatschappelijke instellingen zoals politie, Woongoed en wijkverenigingen. Maandag 2 juni houdt Nieuw Middelburg haar wijktafel in de woonzorglocatie aan de Nassau- laan, ingang Oranjestraat. Dinsdag 10 juni -en niet zoals in de nieuwsbrief staat vermeld 9 ju ni- komen de bewoners van de bin nenstad in de Schouwburg bijeen. Onderwerp van gesprek op een wijktafel is de algemene gang van zaken in de wijk en de leef baarheid in het bijzonder. Via deze bijeenkomsten hebben de wijkbewoners de kans om mee te praten over ontwikkelingen bin nen hun wijk. De wijktafels beginnen om 20.00 uur. De zalen zijn geopend vanaf 19.30 uur. De wijktafels is voor iedereen vrij toegankelijk. Agenda's en verslagen van eerder gehouden wijktafels kunt u raad plegen op www.middelburg.nl via 'Wijken en dorpen'. Het Middelburgs Muziek Korps geeft in samenwerking met pianist Wouter Izeboud op vrijdagavond 6 juni om 19.30 uur een 'Concerto in Memoriam' op de begraafplaats aan de Westelijke Oude Haven- dijk. Het openluchtconcert is vrij toegankelijk voor nabestaanden en andere belangstellenden, die hun overledenen willen herdenken of gewoon van de muziek willen genieten. De muzikanten spelen muziek die regelmatig bij plechtigheden te horen is, zoals het klassieke Bist du bei mir van Johann Sebastian Bach. Ook is er moderne muziek te beluisteren zoals You've got a friend van Carole King. Burge meester Koos Schouwenaar houdt de openingstoespraak en Lieke Bosveld spreekt enkele passende woorden van herdenking met dit jaar als thema "Het leven vieren". samen herdenken Na het concert is het voor de bezoekers mogelijk om hun dier baren te herdenken. Dit kunnen zij doen door het leggen van een bloem of het aansteken van een waxinelichtje bij de algemene her denkingsplaats of bij de plaats van een dierbare. Een roos en waxinelichtje zijn na het concert vrij te verkrijgen. samen verwerken De belangstelling voor stille toch ten en herdenkingen blijft groot. Dat inspireerde de medewerkers van de Middelburgse begraaf plaats zeven jaar geleden om voor het eerst een Concerto in Memoriam te organiseren. Vanwege de grote belangstelling en de vele positieve reacties besloot de gemeente het concert jaarlijks te organiseren. De Middelburgse begraafplaats voor ziet op deze manier in de behoef te die bestaat voor gezamenlijke rouwverwerking. Aansluitend kan er in de koffieka mer van de begraafplaats worden nagepraat. Een programma van het herden kingsconcert is vanaf verkrijg baar bij de informatiebalie van de begraafplaats. Het concert zal onder alle weer somstandigheden plaatsvinden, dus denkt u er aan een paraplu mee te nemen.

de Faam | 2008 | | pagina 9