CAMBRIDGE ^Fontys dé Weekkrant De Faam Score Xplore t •2 bedrijfsmanagement en logistiek economie marketing rechf - sPör* natuurwetenschappen gezondheidszorg engineering "»s en jPT media communicati V. maatschappij www.fontys.nl Hogeschool Zeeland verzorgt vanaf september cursussen Engels op drie niveaus. De cursisten worden voorbereid op de English for Speakers of Other Languages examens in juni 2009. Deze examens staan onder supervisie van de University of Cambridge en worden wereldwijd erkend. First Certificate in English (FCE) Certificate in Advanced English (CAE) Certificate of Proficiency in English (CPE) 1 september 2 september 3 september Op 4 juni om 19.00 uur kan iedere geïnteresseerde gratis deelnemen aan een diagnostische toets waarmee het niveau van de kandidaat bepaald wordt. Kijk vaar meer informatie op www.hz.nl Hogeschool Zeeland Woensdag 28 mei 2008 - Pagina 34 helpt in Zuid-Afrika Het project Score Xplore is een Afrikaanse ontwikkelingsor ganisatie, internationaal er kend op het gebied van sport. Score is in 1991 opgericht in Zuid Afrika en tegenwoordig ook gehuisvest in Namibië, Zambia en Nederland. Score zet sport in om jongeren vaar digheden bij te brengen op het gebied van sport, manage ment en levensvaardigheden. Op de website www.score- foundation.nl is meer infor matie over het project te vin den. Op Youtube staat een filmpje van de belevenissen van Huub van Noorden in het dorp Alexandria: Zoek op: Huub in Afrika. door inge cauouw GOES - Voor het project Sco re Xplore heeft CIOS student Huub van Noorden samen met andere studenten Zuid- Afrika bezocht. Dit project is bedoeld voor jongeren die kennis willen maken met een andere cultuur en graag hun (sport-) kennis en erva ring willen delen met Afri kaanse leeftijdgenoten. Huub is in februari samen met vijf andere studenten voor zes weken naar het dorpje Alexandria geweest Dat apartheid nog niet tot het verleden behoort heeft Huub aan den lijve ondervonden. "Je ziet nog steeds de witte en zwar te scholen. Door het organiseren van spelletjes en toernooien tus sen blanke en zwarte scholen, probeerden wij de mensen meer bij elkaar te brengen. "De stu denten gaven ook (sportlessen op scholen. Ze leerden hierbij meteen wat improviseren is. "We wisten bijna nooit welke klas we voor ons kregen en we hadden ook maar weinig mate riaal", aldus Huub. Gastvrij Wat in Nederland als vanzelf sprekend wordt ervaren, is dat niet in Afrika. Huub verbleef bij een gastgezin met zes kinderen. Helaas voor Huub spraken ze slecht Engels, maai' dat was niet het enige minpuntje van zijn lo geerpartij. "Het leven in mijn gastgezin was vrij primitief was sen in een waskom, geenwc-pa- pier maar een tijdschrift, geen warm water en zo kan ik nog wel even doorgaan... Maar wat ei genlijk het belangrijkste was dat ze erg gastvrij waren. Ze deden alles om het voor mij zo aange naam mogelijk te maken." On danks de primitieve levensom standigheden heeft Huub wel het besef gekregen hoe goed wij het in Nederland hebben. "Alles wordt voor ons geregeld. In Zuid-Afrika moeten de mensen het allemaal zelf voor elkaar zien te boksen en eigenlijk kunnen ze dat daar niet." Westerse hulp hard nodig Ondersteuning van westerse studenten blijft daarom hard nodig. Twee keer per jaar, in de zomer en in de winter, vertrek ken er voor het project Score Xp lore studenten naar Afrika. Huub wil in de toekomst graag met gehandicapten werken, maar ook het ontwikkelingswerk kan hij niet loslaten. Die combi natie heeft hij voor zichzelf al in zijn hoofd zitten. "Met het WK 2010 komt er een project voor gehandicapten. Daar zou ik graag naartoe willen." Huub van Noorden heeft in Zuid-Afrika sportles gegeven op scholen. "Bijzonder was de gastvrij heid. Het gastgezin deed alles om het voor mij zo aangenaam mogelijk te maken." foto:pr Student CIOS n INFO1 ^■Df 's-Hertogenbosch dinsdag 3 juni 19.00-21.00 uur Eindhoven woensdag 4 juni 18.00-21.00 uur Veghel "woensdag 4 juni 19.00-21.00 uur Venlo donderdag 5 juni 18.00 -20.00 uur Roermond donderdag 5 juni 19.00-21.00 uur Tilburg (m.u.v. kunsten) woensdag 11 juni 18.00-21.00 uur Amsterdam woensdag 11 juni 19.00-21.00 uur Sittard (m.u.v. Sporthogeschooi) donderdag 12 juni 18.00-21.00 uur Kijk voor deelnemende opleidingen (voi- en deeltijd bachelors, master. Associate degree) en infoavonden van andere lesplaatsen op de site of bel 0877 877 877. Hogescholen □E CURSU55I Mum umüi jl

de Faam | 2008 | | pagina 34