Zeekraal de kaart Idolswinnares Nikki zingt voor Afrika Admiraliteit Vlissingen |De Faam Middelburg wil arme kinderen middels het Wens jeugdsportfonds laten sporten Avondvierdaagse Zoutelande juni in Goes Pelgrimstocht langs kloosters en kerken H0WA keurt honden Concert van Evert van de Veen Doopsgezinde gemeente is gastvrij Expositie Galerie T Expositie van Toon Poppe bij Soif Woensdag 28 mei 2008 - Pagina 24 Sport voor elk kind MIDDELBURG - De Middel burgse gemeenteraad moet 33.000 euro voor 2008 en 74.000 euro voor 2009 be schikbaar stellen aan het Jeugdsportfonds. Ze halen de financiële middelen uit het potje voor armoedebe strijding, dat het rijk jaarlijks beschikbaar stelt. Enkele honderden kinderen kun nen hierdoor sporten. "Sportfonds in Middelburg is een persoonlijke wens van wethouder Albert de Vries", vertelt Peter van der Meer van de gemeente. door marcel van der voort MIDDELBURG - Bij het ter perse gaan van De Faam was nog niet bekend of de gemeenteraad van Middel burg deze week groen licht geeft voor het jeugdsport fonds. Via dit fonds kunnen arme kinderen uit die ge meente gratis sporten. Per kind is er een subsidie van 250 euro per jaar voor con tributie van een club en sportkleding. Het ziet er naar uit dat Vlissingen en Veere zich eveneens aan sluiten. Voor deze jonge waterpoloër is sporten de gewoonste zaak van de wereld. Arme kinderen krijgen nu ook een kans. foto: izaak verkeste. "Op Walcheren zijn kinderen die door een gebrekkige finan ciële situatie thuis niet kunnen sporten", zegt directeur Harrie Postma van het Jeugdsport fonds. "Ik vind het geweldig dat Middelburg van plan is om zich bij het Jeugdsportfonds aan te sluiten. Het toont aan dat er in Zeeland mensen zijn die vinden dat iedereen gelijke kansen moet krijgen", gaat hij verder. Harrie heeft aan de wieg ge staan van menigeen sportfonds in het land. Tot januari was Zee land een grijs gebied. Begin van het jaar is Kapelle gestart met het fonds en bij een positief raadsbesluit volgt Middelburg donderdag 19 juni officieel. Vol gens Harrie kunnen de Middel burgse kinderen aan vrijwel alle sporten meedoen. "Waterpolo, voetbal, het maakt niet uit. Gol fen lijkt mij moeilijker, omdat dit een dure sport is. Als het geld na vijf lessen op is, vind ik dat zonde. Als ze andere financiers hebben kan het wel", zegt hij. Ouders krijgen niet zelf geld in handen. Bijvoorbeeld een on derwijzer of medewerker van de sociale dienst melden een kind aan op de website van het Jeugdsportfonds. Na toetsing en goedkeuring betaalt die or ganisatie de contributie. Harrie: "Alleen een penningmeester van de sportclub weet ervan. Zo krijgt het kind geen stempel op gedrukt. In principe kan drie weken na aanmelding bij ons met sporten worden begon nen." De bedenker van het Jeugdsportfonds heeft goede verwachtingen van de deelna me door Middelburg. "Het is mooi als het werkt en aanslaat. Dan volgen vaak bedrijven. Bij voorbeeld de slager uit de stad die ieder jaar financieel zorgt dat een kind kan sporten. Ver der werkt het aanstekelijk op omringende gemeenten", zegt Harrie. Ook Patrick Vader die zich in Zeeland inzet voor het Jeugdsportfonds is optimis tisch: "Ik verwacht dat Vlissin gen vlak voor of net na de zomer mee gaat doen en ook over Vee- re in het Jeugdsportfonds ben ik positief." ZOUTELANDE - Gezellig vier avonden wan delen in de omgeving van Zoutelande kan van 2 tot en met 6 juni. Deelnemers kunnen vijf of tien kilometer lopen. Aanvang is om 19.00 uur. Inschrijven kan tot en met 30 mei tussen 19.00 en 20.00 uur bij Majoor- werf 17a in Zoutelande. Deelname is 3 eu ro en de start is bij de muziektent. door bo van scheyen MIDDELBURG - Taferelen zo als die zich voordoen bij het veilen van het eerste kistje ha ring doen zich dit jaar bij het overhandigen van het eerste kistje zee kraal nog niet voor in Zeeland. Of dat nog lang op zich zal laten wach ten is nog maar de vraag. Van daag, woensdag 28 mei, wordt het eerste kistje overhandigd aan de voorzitter van de Stichting Zeeuwse Tong: Rinus Platschor- re, echtgenoot van onze Commissaris van de Ko- 11 ningin. Het evenement is een initiatief van de Hotelschool van het ROC Zeeland, de Pro vincie en acht zeekraal onder nemers. "Vanaf half januari zijn we bezig met deze bijzondere campagne", vertelt Arold Vers- luys, teammanager horeca en voeding aan het ROC Zeeland. "We wilden de leerlingen meer met biologische producten Ia- ten werken. Helaas was dat om diverse redenen niet haalbaar". kraal is een natuurlijke delicatesse, het is gezond en het is Zeeuws, foto: bo van scheyen Toen ontstond het idee om meer met streekproducten te gaan werken. Uit de gesprek ken met Zeeuwse ondernemers en met de provincie is een cam pagneteam voortgekomen om Zeeuwse zeekraal meer te pro- VLISSINGEN - Kanters Projektontwikkeling uit Barendrecht realiseert in Vlissingen het project De Admiraliteit, bestaande uit drieëndertig ter- rasappartementen. Binnen de stadsgrenzen ver rijst een schitterend nieuw appartementencom plex dat drie torens met elk elf appartementen telt. Onderscheidend element van deze luxe ap partementen is o.a. de functionele loggia en rui me terrassen. Parkeren is mogelijk in een eigen garage. Info: www.admiraliteitvlissingen.nl. moten. "De leerlingen die nu bij ons de hotelvakschool vol gen zijn straks wel de topkoks en topgastheren en -vrouwen van de toekomst. Het zijn deze jonge veelbelovende mensen die straks in den lande en hier in Zeeland hun vak zullen uitoefenen. We wil len ze graag meegeven dat Zeeland prachtige streekproducten kent waarvan zeekraal er één is. Het product en hun ---■ kennis zullen ze met trots in hun verdere car rière gebruiken. Een be tere promotie bestaat er eigenlijk niet", zegt Vers- luys fier. "Toch zijn er nu nog teveel mensen die nog nooit zeekraal hebben gege ten. Daar moet verandering in komen". Tijdens de overhandi ging van het eerste kistje met de zeegroente wordt ook de info- flyer Zeeuwse zeekraal en de lancering van de officiële web site Zeeuwse Zilte Zaligheden bekend gemaakt. Ook zijn er kookdemonstraties door chefs van vijf toprestaurants, waar onder De Kromme Watergang, Inter Scaldes en 't Veerhuis. De speciaal bedachte recepten staan op de website. Momenteel treedt Nikki op met Nathalie en Charlene, die derde werd, als achtergrondkoortje. "Dat is een andere benadering dan vóór Idols, toen ik met een band optrad en solo zong", ver telt Nikki. foto: william rutten door karin 0cke GOES- De finalisten van Idols en X-factor komen op zaterdag 21 juni vanaf 14.00 uur naar de Zeelandhallen voor een zomers spektakel. De editie Idols 2008 werd gewonnen door de 24-jari- ge Nikki Kerkhof uit Sint Oe- denrode. "Het mooiste aan het winnen van Idols is, dat ik nu een grotere kans heb om echt iets te doen en succesvol te wor den. Natuurlijk moet ik er hard voor werken, maar ik heb nu een voorzetje gekregen," zegt de sympathieke zangeres. "Ik deed mee met Idols, omdat ik ervan uitging dat ik een kans had om te winnen." Nikki kwam door alle voorrondes en stond uitein delijk in de finale met Nathalie Makoma. Ze kreeg 62 procent van de stemmen en werd daar mee het Idool van 2008. "De he le wereld is voor mij veran derd," vervolgt Nikki, "op straat word ik herkend. Onbekende mensen roepen mijn naam en willen mijn handtekening. Je weet van tevoren dat dit gaat ge beuren, maai- het is toch wel heftig. Maar ik vind het super leuk! Ik zing heel graag, maar mijn ultieme droom is een stichting opzetten in Afrika en daar werken om de mensen te helpen. Dat wil ik al sinds ik vier was! Ik hoop dit door mijn zang talent te kunnen bereiken!" MIDDELBURG - Door de eeuwen heen zijn er in Mid delburg kloosters en kerken gebouwd en ook weer verd wenen. Ga mee op pel grimstocht en ontdek de verhalen achter kerken en kloosters in Middelburg. De pelgrimstocht begint op 29 mei vanaf het Zeeuws Ar chief. Het is een interactieve route door Middelburg die voert langs religieuze ge bouwen. De pelgrim loopt de drie kilometer lange tocht in ongeveer anderhalf uur. Het is gemaakt voor kinde ren van 8 tot 14 jaar, maar evengoed geschikt voor vol wassenen. De toegang is gratis. VLISSINGEN - De HOWA houdt zaterdag 31 mei een hondenkeuring aan de Pre sident Rooseveltlaan 733a in Vlissingen. De honden wor den ingedeeld in verschil lende groepen. Iedere hond vanaf drie maanden is wel kom. Ze worden gekeurd op uiterlijk, de mate van verzor ging en het karakter. Er wordt ook een kind-hond show gehouden waarin het kind verkleed is. De keurin gen worden gedaan door 5 deskundige keurmeesters. ARNEMUIDEN - Organist Evert van- de Veen geeft op zaterdag 31 mei een concert op het orgel van de Gerefor meerde Kerk in de Kerklaan in Arnemuiden. Op het con cert hoopt hij de werken van De Jong, Bach, Buxtehude, Mendelssohn en Boëllmann te spelen, ook zal hij een aantal koraalbewerkingen van eigen hand spelen. De toegangsprijs is 5,00 euro en voor kinderen tot 12 jaar en 65-plussers 4,00 euro. MIDDELBURG - De Doops gezinde gemeente Walche ren wil een open en gastvrije gemeente zijn. Daarom zet zij de deuren van de kerk in de Lange Noordstraat 62 in Middelburg elke eerste dins dag van de maand van 16.00 tot 19.00 uur open. Iedereen is dan welkom om een praatje te maken. MIDDELBURG - Galerie T houdt een juni-expositie van 29 mei tot en met 28 ju ni aan de Turfkaai 25 in Mid delburg. De opening is op zondag 1 juni van 13.00 tot 17.00 uur waarbij de expo santen aanwezig zijn. Voor meer informatie www.gale- rie-t.nl (de onderstreepte regels maken het kortje ook te lang...wie interesse heeft weet de openingstijden wel te vinden) VLISSINGEN - Toon Poppe heeft op donderdag 22 juni zijn expositie Het gevoel van kleur geopend. Deze exposi tie is nog zes weken te zien in het café/restaurant Soif aan het Bellamypark in Vlis singen. Het bijzondere foto werk is gemaakt in Thailand. De entree is gratis. Meer in formatie na 17.00 uur via 0118-479841

de Faam | 2008 | | pagina 24