BLAUW GERUITE KIEL INFORMATIEMARKT HET PARKZICHT OP 3 JUNI 3.428.051 VOOR TIMMERFABRIEK j vlissingen.nl/strand actueel vraagbaak twee blauwe vlaggen VLISSINGEN GEMEENT E NIEUWSPAGINA VOOR DE INWONERS VAN DE GEMEENTE VLISSINGEN WOENSDAG 28 MEI 2008 Redactie: afdeling Communicatie postbus 3000, 4380 GV Vlissingen telefoon: (0118) 487000 communicatie@vlissingen.nl www.vlissingen.nl/gemeente Fotografie: Ruben Oreel WEET HOE HARD U RIJDT Om de verkeersveiligheid in een aantal straten in de gemeente Vlissingen te ver beteren gaat de gemeente een aantal Dynamisch Snel heidssystemen plaatsen. Via een informatiebord krijgt iedere automobilist te zien hoe hard hij rijdt in de straat. De matrixborden moeten hardrijders bewust maken van verkeersonveilig gedrag. Ook de intensiteit van het verkeer in de straat wordt door dit systeem inzichtelijk gemaakt. Het signaleringssysteem wordt eerst neergezet in de Vrij burgstraat. Vervolgens gaat het achtereenvolgens naar de Paul Krugerstraat (krui sing industrieweg), Van Dishoeckstraat, Alexander Gogelweg en de Gravestraat. De mat bordi b I ijv< in straat 6 staan. WERK IN UITVOERING Deze week wordt in het Groenewoud tussen het Bel- lamypark en de Schuitvlot- straat een deel van de weg herstraat. De straat was erg onvlak geworden en toonde ernstige spoorvorming. De werkzaamheden zijn aan het eind van de week gereed. Het verkeer wordt omgeleid. Verder beginnen deze week de voorbereidingen voor de herinrichting van het cen trum van Oost-Souburg. En kele bomen en straatmeubi- lair worden verwijderd en er wordt alvast een keet ge plaatst. De week erna begin nen in de Paspoortstraat de werkzaamheden om de be strating te vernieuwen. Ook de rioolhuisaansluitingen worden vernieuwd. Om de winkels enigszins bereikbaar te houden, wordt het werk in een paar fasen uitgevoerd. www.vlissingen.nl/ werkinuitvoering t? '.'1 V I' 1».,. N 4- De gemeente Vlissingen wil toestemming geven voor woningbouw op het bunkerter rein, het terrein tussen de Her cules Segherslaan, de Sloeweg, de Rubenslaan en de Lange Leenweg. Projectontwikkelaar De Groene Groep wil hier het woningbouwplan Het Park zicht realiseren. Er is een infor matiemarkt over dit plan op dinsdag 3 juni 2008 van 16.00 - 20.00 uur in de aula van het CSW aan de Adriaen Coortel- aan. U kunt binnenlopen wan neer u dat schikt. Op de informatiemarkt kunt u informatie krijgen over de ruim telijke procedure, het steden bouwkundig plan en de wonin gen. Er is ook informatie over de verkeersafwikkeling en de inrich ting van het terrein. Er zijn verte genwoordigers van de gemeente en van de projectontwikkelaar aanwezig. Het bunkerterrein was aanvan kelijk deels aangewezen voor bedrijfsvestiging. Om de woning bouw mogelijk te maken, moet vrijstelling worden verleend van het bestemmingsplan. Informa tie over de procedure heeft op 14 mei op de zwart/wit pagina van de gemeente in dit blad gestaan. De stukken liggen nog t/m 25 juni 2008 ter inzage in het stad huis. www.hetparkzicht.nl welke functie het gebouw straks in het Scheldekwartier gaat krij gen. Het college van B&W hecht er waarde aan dat de begane grond in de toekomst een open bare functie krijgt, zodat veel mensen kunnen genieten van dit bijzondere stukje industrieel erfgoed. www.scheldekwartier.eu Badstrand toegankelijker voor rolstoelgebruikers Sinds begin mei houdt strandwacht Albert weer een strandlogboek bij op de website. De hele zomer doet hij we kelijks verslag van bijzondere gebeur tenissen op het strand. Minister Ronald Plasterk van Onderwijs, Cultuur en Weten schap heeft vorige week in Vlissin gen elf kanjersubsidies uitgereikt. Deze subsidies zijn bedoeld voor de restauratie van rijksmonumen ten die een restauratieachterstand hebben. Na een rondvaart over de Westerschelde om vanaf het water een aantal Vlissingse monumenten op de boulevards te zien, meerde het schip aan op de Koningsweg tegenover de Timmerfabriek. Op de begane grond van het gebouw was de dag ervoor de tentoonstel ling Utopia geopend. De minister en de burgemeester namen van de gelegenheid gebruik om even snel een balletje te slaan. Tijdens het officiële gedeelte van het programma heeft minister Plasterk persoonlijk de kanjer subsidies uitgereikt. Burgemees ter Wim Dijkstra en wethouder Piet Polderman mochten voor de Timmerfabriek een beschikking ter waarde van 3.428.051 in ontvangst nemen. De subsidie is niet voldoende om de hele Timmerfabriek mee op te knappen, maar het is zeker mooi begin. Het is nog niet bekend Vorig strandseizoen is het Bad strand als proef gedeeltelijk voor zien van een betonpad met als bedoeling de toegankelijkheid van het strand voor rolstoelgebruikers te verbeteren. Deze proef is derma te goed geslaagd dat dit strandsei zoen het betonpad nog eens met ruim 80 meter is verlengd. De ver ouderde houten plankieren zijn hiermee volledig vervangen waar door het Badstrand nu ook "splin- tervrij" is geworden! Naast de ver betering van de toegankelijkheid van het Badstrand is ook een aan tal speciale strandrolstoelen (kos teloos) aanwezig waarmee ook het Nollestrand en Westduin bereden kunnen worden. Deze strandrol stoelen zijn te reserveren via de strandpost aan het Badstrand, 0118-412625 (10.00-18.00 uur). www.vlissingen.nl/strand Het Huiskamerproject Drugsverslaafden (HKPD) van Emergis gaat verhuizen. Bij veel omwonenden van het pand aan de Dokter Stavermanstraat, waar Emergis het HKPD wil gaan ves tigen, kwam dit nieuws onverwacht. De buurtbewoners uitten hun bezorgdheid en wilden weten wat de gemeente hier aan kon doen. Het nieuwe pand heeft als bestemming 'maatschappelijke doeleinde' wat inhoud dat het pand veel verschillende functies kan krijgen. Het kan gebruikt worden als woonhuis, als apotheek of net als in dit geval een opvang voor drugsgebruikers. Tegen een verhuizing kan de gemeente niets inbrengen. De burgemeester is wel verantwoordelijk voor openbare orde en veiligheid. Daarom heeft de gemeente in ieder geval aan Emergis als voorwaarde gesteld, dat zij een buurtbeheersplan opstelt in nauw overleg met omwonenden en de gemeente. Vorige week heeft een vertegenwoordiging van omwonenden een overleg burgemeester Wim Dijkstra en wethouder Frans Prins. De omwonenden hebben een aantal argumenten op tafel gelegd en vragen voor Emergis. De komende weken vol gen nog meer overleggen met Emergis, de omwonenden en de gemeenteraad. m www.vlissingen.nl/college 'Hoe ver staat het met de offertes voor de Scheldekraan? En hoe en wanneer gaat de gemeente aan de slag met de karakteristiek beeldbepalende Scheldekraan? De gemeente heeft verschillende offertes aangevraagd voor even tueel herstel van de Scheldekraan. Na ontvangst van de offertes zal er een besluit genomen worden over het wel of niet conserve ren van de Scheldekraan. De gemeente heeft wel de intentie om de kraan te behouden in het Vlissingse straatbeeld. Daarnaast zal er binnen de kaders van het Masterplan Scheldekwartier gekeken worden welke functie er aan de kraan gegeven kan worden. KALENDER Donderdag 29 mei 20.15 uur Mrs. Brown, Toneelvoorstel ling door Drie Ons Arsenaaltheater Zaterdag 31 mei 9.00-17.00 uur Karolingenmarkt Oost-Souburg Zaterdag 31 mei 20.15 uur Atalanta Beeldenrijke en dynamische komedie. Theater Vestzak99 www.vlissingen.nl/uit Wethouder Piet Polderman Heeft u ook een vraag? Ga dan snel naar www.vlissingen.nl/vraagbaak Het Badstrand en het Nollestrand zijn vo rige week voor de vijfde keer op rij onderscheiden met een Blauwe Vlag. Wethouder Rob van Dooren heeft op beide stranden de vlag in top gehesen. De Blauwe Vlag is een internationale milieuonder scheiding, die jaarlijks wordt toege kend aan stranden en jachthavens die aan de campagne deelnemen en aangetoond hebben schoon en veilig te zijn. Dit betekent o.a. dat het zwemwater van uitstekende kwaliteit is, het strand wordt schoongehouden, er voldoende douches, toiletten en afvalbak ken aanwezig zijn, er reddingsmaterialen en een EHBO post op het strand aanwezig zijn en dat er voorlichtingsactiviteiten wor den georganiseerd over bescher ming van het natuurlijk milieu van zee, strand en duinen. www.vlisslngen.nl/strand

de Faam | 2008 | | pagina 11