r Herdenkingsconcert op begraafplaats Verkeersmaatregelen tijdens Four Freedoms Awards Toestemming voor vernietigings terreinen N57 Vergadering wijktafel Zuid Middelburg in Beweging naar buiten rmymmmiDe Faam Woensdag 21 mei 2008 pagina 9 Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door Communicatie. Reacties zijn welkom! Per e-mail naar info@middelburg.nl of per telefoon op (0118) 67 50 00. Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in het stadskantoor aan de Kanaalweg 3. Meer info: www.middelburg.nl Maximaal Text: vanaf pagina 830 Vanwege de grote hoeveelheid kleine munitie die wordt aangetrof fen bij de aanleg van het Middelburgse deel van de N57 heeft de gemeente toestemming verleend aan Rijkswaterstaat om twee tij delijke vernietigingsterreinen in te richten. Hier laat de Explosieven- en Opruimingsdienst (EOD) de munitie gecontroleerd ontploffen. Het bevoegd gezag, de burgemeester van Middelburg, heeft hiervoor toestemming verleend tot 31 december 2008. Het eerste terrein ligt aan de Oostperkweg. Het tweede terrein ligt op het perceel tussen de Torenweg, de Reijersdwarsweg en de Moeringweg. Enkele maanden geleden is Rijkswaterstaat van start gegaan om het Middelburgs deel van de N57 aan te leggen. Als onderdeel van de werkzaamheden worden niet gesprongen explosieven opgespoord en verwijderd. Alle lichte en stabiele explosieven worden uit de grond gehaald en verzameld in een container. Als de container met lichte munitie vol is, brengt de EOD de inhoud tot ontploffing op een van de tijdelijke vernietigingsterreinen. Grote explosieven, zoals vlieg tuigbommen, worden onschadelijk gemaakt en gaan naar een loca tie buiten de gemeente. Tot voor kort was een strandje bij Ritthem in gebruik als vernieti gingsterrein voor de niet gesprongen explosieven. Met het mooie weer liggen er soms mensen op dit strandje te zonnebaden, wat voor problemen kan zorgen. Daarom heeft de gemeente twee nieuwe ter reinen aangewezen. Hoe vaak en wanneer er "geploft" gaat worden, is afhankelijk van het aantal kogels en (hand)granaten dat gevonden wordt. Als de EOD aan de slag gaat, moet zij de politie en de gemeente 24 uur van tevoren waarschuwen. Daarnaast heeft de gemeente als eis gesteld dat er alleen tussen 7.00 en 19.00 uur geploft mag worden op de terreinen. Op donderdag 29 mei vergadert wijktafel Zuid in het Palet aan de J. van Reigersbergstraat. De bijeenkomst begint om 20.00 uur en de zaal is open vanaf 19.30 uur. Een wijktafel vormt het overleg tussen bewoners, gemeente, de wijk wethouder en diverse maatschappelijke instellingen, zoals politie, Woongoed en de wijkvereniging. Een wijktafel geeft bewoners de kans om mee te praten over de ontwikkelingen binnen hun wijk. ledereen is welkom op de wijktafel. Agenda's en verslagen van eer der gehouden vergaderingen kunt u bekijken op www.middelburg.nl via de knop 'Wijken en dorpen". De sportbuurtmedewerkers van Middelburg in Beweging organise ren buitenactiviteiten voor jongeren. Tot en met 20 juni kunnen scholieren onder andere voetballen, frisbeeën, badmintonnen en touwtjesspringen. Op dinsdag Stromenwijk/'t Zand Van 15.30 tot 17.30 uur Dauwendaele Van 15.30 tot 17.30 uur Op woensdag Magistraatwijk Van 13.30 tot 16.30 uur Op donderdag Centrum/Nieuw Middelburg Van 15.30 tot 17.30 uur Schoolplein Springtij aan de Piet Heinstraat Schoolplein de Vossenburch aan de Roozenburglaan Schoolplein Cypressenhof aan de Rentmeesterlaan Grasveld Koepoortlaan Kijk voor meer informatie op www.middelburginbeweging.nl of bel met sportmedewerker Patrick de Guchteneire, telefoonnummer 67 57 97 of Christiaan Boon, telefoonnummer 67 57 61. De sport- buurtwerkactiviteiten zullen het nieuwe schooljaar starten in de week van 29 september. Het Middelburgs Muziek Korps geeft in samen werking met pianist Wouter Izeboud op vrijdag avond 6 juni om 19.30 uur een 'Concerto in Me- moriam' op de begraafplaats aan de Westelijke Oude Havendijk. Het openluchtconcert is vrij toe gankelijk voor nabestaanden en andere belang stellenden, die hun overledenen willen herdenken of gewoon van de muziek willen genieten. samen luisteren De muzikanten spelen muziek die regelmatig bij plechtigheden ten gehore wordt gebracht zoals het klassieke Bist du bei mir van Johann Sebastian Bach. Ook is er moderne muziek te beluisteren zoals You've got a friend van Carole King. Burgemeester Koos Schouwenaar houdt de ope ningstoespraak en Lieke Bosveld spreekt enkele passende woorden van herdenking met dit jaar als thema "Het leven vieren". samen herdenken Na het concert is het voor de bezoekers mogelijk om hun dierbaren te herdenken. Dit kunnen zij doen door het leggen van een bloem of het aan steken van een waxinelichtje bij de algemene her denkingsplaats of bij de plaats van een dierbare. Een roos en/of een waxinelichtje zijn na het con cert vrij te verkrijgen. samen verwerken De belangstelling voor stille tochten en herdenkin gen blijft groot. Dat inspireerde de medewerkers van de Middelburgse begraafplaats zeven jaar geleden om voor het eerst een Concerto in Memoriam te organiseren. Vanwege de grote belangstelling en de vele positieve reacties besloot de gemeente het concert jaarlijks te organiseren. De Middelburgse begraafplaats voorziet op deze manier in de behoefte die bestaat voor gezamen lijke rouwverwerking. Aansluitend kan er in de koffiekamer van de begraafplaats worden nagepraat. Een programma van het herdenkingsconcert is vanaf eind mei verkrijgbaar bij de informatiebalie van de begraafplaats. Het concert zal onder alle weersomstandigheden plaatsvinden, dus denkt u er aan een paraplu mee te nemen. Foto:Mieke Wijnen Op 24 mei vindt in de Nieuwe Kerk van Middel burg de uitreiking van de Four Freedoms Awards plaats. Koningin Beatrix, Prinses Maxima en minister-president Balkenende zijn hierbij aan wezig. Voor en tijdens deze uitreiking is het parkeren rond de Abdij verboden. Donderdag 22 mei vanaf 18.00 uur tot en met zaterdag 24 mei geldt er een par keerverbod op de parkeerplaatsen, Onder de Toren en Koorkerkhof. Op vrijdag 23 mei vanaf 18.00 uur tot en met zaterdag 24 mei is er een parkeerverbod van kracht op de parkeerplaatsen, Pleintje Koorkerkstraat, Korte Burg, Balans, Walplein, Sint Pieterstraat, Korte Giststraat, Groenmarkt, Lange Noordstraat, Hofplein en Wagenaarstraat. Op 24 mei kunnen de vergunninghouders uit het betreffende vrijgemaakte gebied, in de gehele binnenstad op alle andere beschikbare plaatsen parkeren. Auto's die zaterdag 24 mei nog in boven genoemde straten staan, worden versleept. Parkeergarage Kousteensedijk De parkeergarage Kousteensedijk is op zaterdag 24 mei tot 11.00 uur niet voor publiek toeganke lijk, maar wel voor abonnementhouders. Daarna zal de parkeergarage vrij gegeven worden voor het publiek.

de Faam | 2008 | | pagina 9