r Opening Sasterrein Raadsvergadering Mei Het woord aan raadslid Peter de Doelder Veilig spelen op Straatspeeldag Vroege stadsvogelexcursie 25 mei Eerste lagen beton in bouwput De gemeenteraad komt op maandag 26 mei bij elkaar voor haar maandelijkse raadsvergadering. Die begint om 19.30 uur in het stadskantoor. U bent van harte welkom om de vergadering bij te wonen vanaf de publieke tribune. De stukken waar de raadsleden over praten liggen ter inzage in de infor- matiehoek van het stadskantoor. De agenda is onder voorbehoud. 1. Opening, mededelingen en vaststelling agenda 2. Vaststelling notulen raadsvergadering 21 april 3. Vaststellen Programmaverantwoording 2007 (jaarrekening en -verslag 2007) en kennis nemen van het Burgerjaarverslag 2007 4. Zienswijze op de jaarstukken 2007 Sociale Dienst Walcheren 5. Zienswijze op de begroting 2009 Sociale Dienst Walcheren 6. Zienswijze op jaarrekening 2007 O.L.A.Z. 7. Zienswijze op begroting 2009 O.L.A.Z. 8. Ingekomen stukken voor de raad 9. Zienswijze op de ontwerpbegroting 2009 Kredietbank Walcheren 10. Zienswijze op de ontwerpbegroting 2008 Archipelscholen 11. Beschikbaar stellen krediet onderwijskundige vernieuwingen/sloop VMBO-locatie Kruisweg s.g. Nehalennia 12. Actualisering parkeerbeleid 13. Uniform en verkeersveilig maken rotonde Europalaan/Laan ver Verenigde Naties 14. Onttrekking aan het openbaar verkeer van de Westelijke Oude Havendijk tussen de Weg door de Oude Haven en de Torenweg 15. VROM Starterslening 16. Jeugdsportfonds 17. Huur, exploitatieovereenkomst en subsidieovereenkomst met Optisport BV inzake exploi tatie Stadsgewestelijk Zwembad 18. Sociaal-medische indicatie Wet Kinderopvang 19. Verzamelvoorstel tot het wijzigen van de begroting 2008 20. Evaluatie softdrugsbeleid gemeente Middelburg (2e maal in de raadsvergadering door het staken van de stemmen). Raad op de radio Radiozender Coolfm is iedere raads- en commissievergadering aanwezig om verslag te doen. In het pro gramma Politiek Lokaal kunt u luisteren naar het verloop van de raadsvergadering en reacties van bestuurders en bezoekers. De uitzending staat op voor vrijdag 30 mei om 20.00 uur. Herhaling maan dag 2 juni om 20.00 uur. Op donderdag 22 mei wordt de gerestaureerde oude gymzaal aan de Nieuwe Haven en de parkeergelegenheden rondom het gebouw tje officieel geopend. De wethouders Hannie Kool-Blokland namens BV Monumentenbeheer en Frank Streng (Verkeer) verrich ten om 16.00 uur de openingshandeling. In 2006 kocht BV Monumenten- beheer het gebouw van de ge meente Middelburg voor het sym bolisch bedrag van een euro. In hetzelfde jaar kreeg de voormali ge gymzaal op het Sasterrein de status van gemeentelijk monu ment. Het gebouw stamt uit de periode eind negentiende, begin twintigste eeuw. In Middelburg zijn er nog maar weinig gebouwen uit die tijd, wat dit pand bijzonder maakt. De gymzaal is verbouwd tot kan toor. De bijgebouwen, garage boxen en hekwerken zijn gesloopt en de bossen zijn weggehaald. Hierdoor is het gebouw weer goed te zien. Het terrein rond het ge bouw is herstraat en heringericht. Het aantal parkeerplekken is gelijk gebleven en de fietsenstal ling is verplaatst naar een ander plek op het terrein. De Bouwwinkel Zeeland huurt het gebouw de komende vijf jaar. Verder fietsen Laten we weer eens een stukje gaan fietsen. Kijk wel goed uit, want je krijgt niet altijd voorrang als fietser, zoals mij onlangs over kwam, met zes weken gips als gevolg. De PvdA maakt zich sterk voor bevordering van fietsverkeer, vei lig en comfortabel. Onlangs is in de gemeenteraad een nieuw fietsplan aangenomen voor Dau- wendaele, Mortiere en Middel burg Zuid. Kost wat, maar dan heb je ook wat. Vanaf de Schroebrug wordt het mogelijk in rechte lijn naar de Mortiere te fietsen! Er komt een fietsoversteekplaats bij de krui sing met de Statenlaan. Mooi zo, duidelijk. Bij de eerste behande ling van dit plan in de raadscom missie had ik wat bedenkingen over het nieuwe stuk fietspad vanaf deze kruising. Ik vroeg me af of het ook niet mogelijk was om het pad door het Meiveld park te verbeteren. De verkeers- werkgroepen hebben me toen heel goed duidelijk gemaakt dat dat echt niet kon, daarover had men al lang en goed nagedacht. Dat heet inspraak van de bewo ners en daar heb ik graag naar geluisterd en mijn standpunt Foto: Mieke Wijnen aangepast. We fietsen nog even naar Nieuw- land. Daar gaat veel gebeuren in verband met de aanleg van de N57, met alle ongemak van dien. De PvdA bracht daar onlangs een bezoek. Sinds de aanleg van de A58 in de jaren 70, is het dorp door midden gedeeld en ook na de constructie van de nieuwe N57 Woensdagmiddag 28 mei is het weer Nationale Straatspeeldag. Dat betekent ouderwets op straat spelen zonder op het verkeer te letten. De Straatspeeldag gaat in de meeste straten om 13.30 uur van start en duurt tot 17.00 uur. De straten zijn versierd en er zijn aller- zal dat zo blijven. Jammer, de twee delen van het dorp slechts verbonden door een fietstunnel- tje, en de mensen moeten nog omrijden ook. Een gemiste kans!! Momenteel zijn de bewoners van het dorp bezig met het project 'dorp van de toekomst'; een pro ject waar de inwoners ideeën kunnen vormen voor het toekom stige dorp. Kan de Oude Rijksweg vrij worden gemaakt van land bouw en zwaar verkeer? Er is een alternatief voor een bypass van dit verkeer, maar kan de 'land- bouwweg' ook achter de geluids wal komen te liggen? We gaan weer terug; door de Mortiere. Door alle commotie over het pad over de Oude Havendijk door het toekomstige golfterrein is er nu een voorstel voor een alternatief voetpad, gelegen tussen de Oude Haven dijk en de Nieuwlandseweg. Kun nen we daar niet direct een fiets paadje van maken?? Opmerkingen/vragen? Peter de Doelder Raadslid PvdA Middelburg pfdedoelder@zeemedica.nl lei spelletjes te doen. De volgende straten nemen deel: Bluesroute, Willem Arondeusstraat, Prins Hen drikstraat en Van Cittersstraat (Sint Foto: Aart van Belzen Om wandelend en luisterend te leren wat er aan vogels vliegt, organiseert MICMEC Walcheren weer een vroegevogelexcursie. Op zondagochtend 25 mei om zes uur begint de excursie. De start is voor het stadhuis op de Markt. Gids Floor Arts van de Vogel werkgroep Walcheren leidt de groep via stadswijken, bolwerken en park Toorenvliedt naar Vogel opvang De Mikke, waar een heer lijk biologisch ontbijt wacht. Tijdens deze excursie leert u vogels herkennen aan uiterlijke kenmerken en zang. U krijgt informatie over gedrag, versprei ding, toe- of afname van vogels en oorzaken hiervan. Deelname is gratis en opgave is noodzakelijk in verband met het ontbijt. Aanmelden kan bij de MilieuWinkel, 63 34 19 of e-mail milieuwinkel-zld@kpnplanet.nl Binnenkort gaat de Walcherse Bouw Unie aan de slag in de bouw put aan de Zuidsingel. In juni worden twee lagen beton gestort. Het werk aan de eerste laag beton begint op 23 juni en duurt drie dagen. Een week later volgt de tweede laag. De Korte Noordstraat is tijdens het werk afgesloten voor autoverkeer. Laurens). Deze straten zijn die mid dag afgesloten voor verkeer. Voor meer informatie over de Nationale Straatspeeldag kunt u contact opnemen met Harrie Siebelink, telefoonnummer 675536. Als de twee lagen beton gestort zijn, staat er nog steeds een laag water in de bouwput. In 2009 komen er nieuwe wanden en nog een laag beton in de put. Dan kan het water er volledig worden uit- gepompt. De reden dat de WBU niet meteen doorwerkt, is dat het plan voor de huizen die op de put moeten komen nog niet klaar is. In de bovenste laag beton moeten uitsparingen worden gemaakt voor bijvoorbeeld liften. Nu is nog niet duidelijk waar die komen. De plannen moeten na de zomer klaar zijn.

de Faam | 2008 | | pagina 8