Walcheren 't Hazeltje bestaat 10 jaar Hollandse keuken is hip Multimate Bouwmarkt Podotherapie De Boer Uit het Zakenhart van... Aan de slag met Weer Werk |De Faam Geloof en politiek bij Bestevaer Slinger Lederwaren sponsort Nieuwland Open dag campings Exposanten in de kookstudio gezocht Workshop Hollands koken in Vlissingen Woensdag 21 mei 2008 - Pagina 23 door marcel van der voort Multimate Bouwmarktfoto: leon janssens SEROOSKERKE - Vorige week opende Multimate Bouwmarkt (voorheen Fixet) aan de Hondegemse- weg 2 in Serooskerke. Mari- nus Passenier: "Multimate is betaalbaar, biedt een laagste prijsgarantie, een slagvaardig beleid en een sterk assortiment met be kende merken. Daarnaast blijft de vertrouwde service. Het kleuradvies en de be zorgdienst blijven. Ook de montageservice, aan huis gemonteerd, zowel voor deuren als kasten." Tevens kan men een beroep doen op de klussendienst, ver- huurafdeling, zaag-op- maat en verfmengmachi- ne. 0118-591473 Gertjan Kruijs Voorberge met artikelen die vanwege de verpakking zijn belast, foto: izaak verkeste. belop. Er is al btw. De klant is nu de sigaar", vindt de onderne mer. "Het gaat om een verho gingvan ongeveer twee procent en niet alle artikelen zijn ge daan", reageert hij. "Ik vind het een verkapte inkomstenbelas ting. Straks moeten wij ook nog ademhalingsbelasting betalen", aldus Kees Vader van Golff Paauwenburg in Vlissingen. Hij heeft ook een supermarkt in Koudekerke. "Van de 15.000 producten heb ik er enkele tien tallen al verhoogd. De rest drup pelt binnen. Als ik wacht met het invoeren komt het op mijn eigen rekening. Ik probeer de schade voor de klant beperkt te houden. Volgens mijn informa tie levert deze nieuwe wet de staat 250 miljoen euro op", ver telt Kees. "Het verpakkingsma teriaal is toegenomen. Vroeger kwam de frisdrank in kratten binnen. Nu zijn de flessen in plastic verpakt", zegt hij. "Van wege de invoering van de ver- pakkingstax moet ik extra per soneel inhuren om de prijzen te veranderen. Bovendien staat de printer continu aan. Daarvoor heb ik cartridges nodig en dat is milieubelastend." VLISSINGEN - Geloof en po litiek staan centraal tijdens een debatavond op woens dag 4 juni bij Boekhandel Bestevaer in Vlissingen. De Amerikaanse schrijver Craig Parshall (thriller Levend Be wijs) en Hans Krabbendam (Roosevelt Study Center) praten met elkaar en met het publiek. Het is in de kerk aan de Kasteelstraat en begint om 19.45 uur. NIEUW-EN SINT JOOS- LAND - Albert Slinger Leder waren uit Vlissingen spon sort Nieuwland E-team met nieuwe voetbaltassen. Op 24 mei is alle jeugd te zien tij dens het jeugdtoemooi. Op zaterdag 14 juni openen diverse recreatiebedrijven op Walcheren van 10.00 tot 17.00 uur hun deuren voor bezoekers. .Gasten kunnen dat weekend één nachtje gratis overnachten op de deelnemende campings. Bo vendien is er voor bezoekers een gratis consumptie en kunnen kinderen worden geschminkt. Deelnemende campings zijn De Pekelinge, In de Bongerd en Ons Buiten in Oostkapelle, Vakantiecen trum Serooskerke, School- zicht en De Witte Raaf in Ar- nemuiden en Oranjezon in Vrouwenpolder. VLISSINGEN - René Willems van de Culi Consult Kook studio in Vlissingen is op zoek naar kunstenaars die willen exposeren in de kook studio. Er is ruimte voor tien tot vijftien schilderijen. MIDDELBURG - "Verpak- kingstax vind ik op zich een goede ont wikkeling", zegt be drijfsleider Gertjan Kruijs Voorberge van supermarkt Em-Té aan de Mid delburgse Vrij landstraat over de 1 mei ingevoerde belasting over ver- pakkingsmateri- Hierdoor worden mensen bewuster wat betreft milieu technische zaken en het gaat de weg werpcultuur tegen", vervolgt hij. Vanwege de nieuwe belasting moet de klant in de winkel meer voor artikelen betalen. Bij Em-Té is de verpakkingstax niet in de verkoopprijzen doorbere kend. "Het hoofdkantoor heeft geen, duidelijke uitspraken ge daan over invoeren van de ver pakkingstax, maar zal dit in de nabije toekomst zeker doen", aldus Gertjan. Albert Heijn is di rect gestart met het doorbereke nen van de verpakkingstax in de prijzen. Filiaalhouders en fran chisenemers moesten daarvoor vijfenzeventig extra uren vrij maken Om de schapkaartjes te verwisselen. "Ook wij hebben het inmiddels doorgevoerd", beaamt Paul Corbijn van Plus Corbijn in Vrouwenpolder. "Maar ik vind het triest en dub- Marleen Brouwer Rian Coumou (rechts), foto: l janssens MIDDELBURG - Weer Werk aan de Klarinetweg 16a in Middelburg biedt werk aan mensen met een beperking. Rian Coumou, sociaal psychiatrisch ver pleegkundige: "Mensen zit ten thuis omdat ze niet op de reguliere arbeidsmarkt terecht kunnen. Hier wel!" Stopcontacten maken, kaarten inpakken en con structiewerk. Deelnemer Marleen Brouwer: "Ik doe het graag, het is leuk en er zit geen druk achter." Be drijven die werk hebben voor Weer Werk kunnen er voor een lage prijs terecht. Ook nieuwe deelnemers zijn welkom. Telefoon: 0118-639399. door tara de vriend VLISSINGEN - De Hollandse keuken is weer hip. Jarenlang zijn Nederlanders vooral geïn teresseerd geweest in buiten landse gerechten. Het gevolg hiervan is dat de jongste gene ratie meer pasta en rijst eet dan aardappels. Kookstudio Culi Consult in Vlissingen wil dit veranderen met een workshop Hollands koken. Dit is natuurlijk erg leuk voor toeristen, maar ook voor de Zeeuwen zelf kan het een ont dekkingstocht zijn. Waar schijnlijk weten velen niet wat er allemaal in Zeeland te ver krijgen is. Want de Nederland se gerechten zijn een beetje uit het oog verloren en dat is zon de. Om iedereen (weer) kennis te laten maken met de Hol landse keuken is Local Flavour opgericht. Deze organisatie heeft door heel Nederland ge renommeerde kookstudio's geselecteerd voor het volgen van een workshop Hollands koken. Deelnemers kunnen bijvoorbeeld koken met lokale producten, traditionele Hol landse gerechten leren maken of Nederlandse tapas berei den. Alle kookstudio's werken met kwaliteitsproducten en garanderen een geweldige avond. In Vlissingen wordt er een workshop gegeven aan de Nieuwendijk 52 waarbij er ge kookt wordt met producten die afkomstig zijn van-het Zeeuwse land of de zee. Tij dens de 4,5 uur durende workshop wordt er een vier gangen diner gekookt waarbij de Zeeuwse ingrediënten als basis worden gebruikt. Na het bereiden van het diner genie ten de cursisten gezamenlijk van de gerechten. Aanmelden: www.localflavour.nl. door leon janssens Lydia de Boer bij haar praktijk, foto: leon janssens VLISSINGEN - Dit jaar be staat kinderdagverblijf 't Hazeltje aan de Nicolaas Beetslaan 15 in Vlissingen tien jaar. MIDDELBURG - Praktijk voor podotherapie De Boer werkt sinds mei in Gezond heidscentrum De Vlas- markt in Middelburg. Lydia de Boer is sinds 1987 podo- therapeut en behandelt alle soorten voetklachten. Zij kreeg de kans om zich aan de Vlasmarkt te vestigen, waar verschillende discipli nes zijn ondergebracht: ca esartherapie, haptonomie, diëtiste, fysiotherapeut, os teopathie, mensendieck, psycholoog en logopedie. De Boer behandelt op af spraak, na verwijzing van arts of specialist. Zorgverze keraars kunnen deels ver goeden. Telefoon: 0118- 626708. 't Hazeltje was destijds het eer ste officieel erkende kinderdag verblijf in Vlissingen. Zaterdag 17 mei werd de verjaardag van 't Hazeltje gevierd met een feest voor alle ouders en kinderen die het kinderdagverblijf bezoeken en ook alle leidsters waren aan wezig. Clown Fröbel maakte voor de kinderen allerlei dieren- figuren van ballonnen. Hoedjes, toeters, schminken en een grote grabbelton maakten het feest compleet. Kyra, Ninte, Jacqueline Mijnlieff, Vincent Max foto: izaak verkeste Eigenaresse van het kinderdag- rugzien op een geslaagd jubi- verblijf, Jacqueline Mijnlieff- leumfeest. Vinke en haar team kunnen te- www.hazeltje-vlissingen.nl

de Faam | 2008 | | pagina 23