GRATIS VAATWASSER KEUKENS korting op inbouwapparatuur www. tulpkeukens, nl dé Weekkrant De Faam Nationale Straatspeeldag Werken uit de Barok Opening speluitleen Nobelweg 2-26 tel. 0113-216230 Openingstijden Ma t/m wo: 10.00 -17.30 uur Do: 10.00-21.00 uur Vr: 10.00 -17.30 uur Za: 10.00 -17.00 uur 'Mmmmï Vraag nü vrijblijvend onze brochure aan op Woensdag 21 mei 2008 - Pagina 17 Brede school in Souburg TEKST EN FOTO: BO VAN SCHEYEN OOST-SOUBURG - Niet al leen in Vlissingen en Mid delburg krijgen de bewo ners te maken met locatie problemen en projecten die financieel niet haalbaar zijn en afgekeurd worden. Oost- Souburg past nu ook in dat rijtje. Er speelt een locatie kwestie voor de nieuw te bouwen brede scholen. De gemeente Vlissingen heeft uit naam van de onderwijswet houder gegarandeerd dat de eerste paal medio volgend jaar geslagen wordt. De gemeente weet alleen nog niet precies waar. Volgens onderwijswet houder Frans Prins krijgt Oost- Souburg twee brede scholen. In het collegeplan staat echter dat er één komt bij de nieuwbouw wijk Souburg-Noord en wordt er verder niet gesproken over een tweede. Het was nochtans de bedoeling dat er gebouwd zou worden op twee locaties: één in de nieuwbouwwijk Sou burg-Noord en een op het Oranjeplein. In de raadsverga dering van woensdag 14 mei is er een motie aangenomen dat de locatie voor de brede school in Noord de Middelburgsestraat wordt, de oorspronkelijke plek zoals die in de eerste plannen voorzien was. Er was echter eer der sprake van dat de grond niet in het bezit van de gemeente zou zijn, waardoor er niet vol doende financiële middelen waren om daar te kunnen bou wen. Volgens een woordvoer der van de afdeling communi catie van de gemeente Vlissin gen is deze grond nu wel in het bezit van de gemeente. De andere brede school zou aan het Oranjeplein worden gereali seerd. Het plein tegenover de Rabobank en de buurtsuper blijkt te klein voor alle voorzie ningen. De Kromwegesingel komt nu in beeld voor nieuw bouw. Een brede school heeft als uitgangspunt multifunctio naliteit. Zo wordt er ruimte ge creëerd voor kinderopvang en komen er in het nieuwe com plex een bibliotheek, sportvoor- zieningen en welzijnsfuncties zoals de schooldokter en een buurtcentrum. Beide schoolbe sturen betreuren de vertraging, het is niet in het voordeel van de kinderen. Voorzitter van de raad van bestuur van de Archi pelscholen Cor Kuyvenhoven: "We zijn al jaren bezig om De Tweemaster en De Kameleon samen te voegen. De beoogde locatie Oranjeplein wordt nu te klein omdat de gemeente in de plannen ook de basisschool De Burcht-Rietheim wil meene men om zo een hoop proble men in een keer op te lossen." Op de nog nader te bepa len plek in het centrum van Oost-Souburg gaan de drie Archipelscholen De Tweemaster, De Kameleon en De Burcht- Rietheim zich bundelen en vestigen in de nieuwe bre de school. Op de locatie in de nieuwbouwwijk in Souburg-Noord worden Het Kompas en 't Mozaiek ge huisvest. Het uitgangspunt is multifunctionaliteit. De eerste paal-, voor Noord gaat medio 2009 de grond in. De leerlingen van De Burcht-Rietheim na de gymles op weg terug naar de school. VLISSINGEN - Stichting Pal ladium houdt op woensdag 28 mei de Nationale Straat speeldag van 14.00 tot 16.00 uur. Op die dag wordt op verschillende locaties in Vlis singen straten afgezet zodat daarop volop gespeeld kan worden. Spelen kan op het basketbalveld aan de Bloe- menlaan, Het Fort en het In- dianenveld in Bossenburgh. Het is voor kinderen van zes tot twaalf jaar. Toegang is gratis. MIDDELBURG - Het en semble Festoen uit Den Haag geeft zondag 25 mei een concert in de Doopsge zinde kerk aan de Lange Noordstraat in Middelburg. Soliste is de alt Marie Anne Jacobs. Het programma be vat werken uit de Barok van Heinrich Bach, J.S. Bach, Ga- luppi en Pergolesi. Festoen is een ensemble van professio nele musici. Aanvang: 14.30 uur. Entree: 7,50 euro. VLISSINGEN - De speluit leen van Stichting Palladium opent op woensdag 28 mei haar deuren. De oude speel tuin in Het Fort is omgeto verd tot een veilige speelplek waar kinderen van vier tot dertien jaar op woensdag en vrijdag na schooltijd terecht kunnen. Zij kunnen er onder toezicht van volwassenen spelen. Inschrijven kan 28 mei in Het Fort tijdens de Nationale Straatspeeldag van 14.00 tot 16.00 uur. Deel name is gratis. Type Bosch SHV 45M73EU

de Faam | 2008 | | pagina 17