het meest persoonlijke slaapsysteem! Uren gaan voorbij Op volle kracht in Week van de Zee Spetterende muziek op Veers Festival Waar slapen pas echt leuk begint dé Weekkrant Thema-avond Jong en Kanker Woorden van Ver Nathalie Baartman gaat Los Baron van Swieten Wandeling langs astronomische plekken De Faam Woensdag 21 mei 2008 - Pagina 14 Ergosleep Deze fraaie zonnewijzer siert het stadhuis op de Markt. Hij dateert uit 1729 en is gemaakt door stadsarchitect Jan de Munck. Tussen 1909 en 2000 heeft de zonnewijzer tijdelijk op twee andere locaties gehangen, foto: karin ocké door karin ocké MIDDELBURG - Vierhonderd jaar geleden vroeg de Middel burger Hans Lipperhey patent aan op zijn uitvinding de teles coop. In de stad stond de oudste glasblazerij van de Noordelijke Nederlanden, zodat er goed glas voorhanden was om lenzen te slijpen. Dit zijn slechts enkele voorbeelden van de rijke astro nomische historie van de Zeeuwse hoofdstad. Het vier honderdste geboortejaar van de telescoop is voor Volkssterren wacht Philippus Lansbergen aanleiding om bezoekers aan de stad kennis te laten maken met de vele astronomische be zienswaardigheden. Met veel OOST-SOUBURG - Palazzo- li Oost-Souburg houdt in sa menwerking met Stichting Amazones (jonge wouwen met borstkanker) op dinsdag 27 mei van 19.30 tot 21.30 uur een thema-avond Jong en Kanker. De toegang is 2,50 euro inclusief koffie/thee. Aanmelden via palazzoli@zeelandnet.nl. MIDDELBURG - Het Wil liam Byrd Vocaal Ensemble brengt zaterdag 24 mei het muzikale programma Woor den van Ver in de Zeeuwse Concertzaal in Middelburg. Aanvang: 20.00 uur. Kaarten via 0118-637777. info: www.zeeuwseconcertzaal.nl NIEUW- EN SINT JOOS- LAND - Nathalie Baartman speelt een handleiding voor een beter bestaan op aard. Vrijdag 23 mei te zien in Theater De Wegwijzer in Nieuw en St.Joosland. Aan vang: 20.30 uur. info: www.theaterdewegwijzer.nl VEERE - De Van Swieten So ciety brengt wijdag 23 mei het programma De keuze van Baron van Swieten in de Grote Kerk in Veere met werk van Bach, Haydn, Mo zart en Beethoven. Aanvang: 20.00 uur. Kaartverkoop: 0900-330033 en www. theaterverkoopzee- land.nl. zorg is een wandelgids samen gesteld door voorzitter Rijk-Jan Koppejan. De wandeling door de stad begint bij het stadhuis aan de Markt. Daar is een zon newijzer te zien uit 1729 met de Latijnse tekst Praetereunt et lm- putantur, wat wij vertaald bete kent: Zij (uren) gaan voorbij en worden (U) slechts eenmaal ge geven. Een tweede zonnewijzer binnen de route hangt aan de achtergevel van de stadsschuur aan de Nieuwe Haven. De wan- WESTKAPELLE - Muziekver eniging Oefening Kweekt Kunst (OKK) uit Westkapeile bestaat honderd jaar! Alle reden voor een muzikaal festival op zater dag 24 mei: het Veers Festival! Gedurende de hele middag en avond zullen Veerse muziekver enigingen optredens verzorgen op de Markt in Westkapeile. De slagwerkgroep van 01G( opent om 12.30 uur het festival op haar eigen spetterende wijze, daarna volgen andere Veerse verenigingen uit Domburg, Oostkapelle, Serooskerke, Vee- re, Zoutelande en Koudekerke. De brassband van OKK sluit de dag feestelijk af met een afwis- OOSTKAPELLE - Volgende week wordt voor de zevende keer De Week van de Zee ge houden waarbij dit jaar alles draait om het thema Op volle kracht vooruit! Op Walcheren zijn er verschillende activitei ten. Op zondag 25 mei is er op het strand bij Oostkapelle van 11.00 tot 12.30 uur de familie activiteit De Zee. Een gids legt uit wat er leeft in de zee, hoe dieren en planten kunnen overleven in het water en wat de invloed van mensen is op wat er leeft in de zee. Op zater dag 31 mei worden er van delaar komt langs het Abdij- plein, waar in 1797 op initiatief van de in Middelburg geboren Johan Pieter Fokker een obser vatorium in gebruik werd geno men in de middelste toren aan de westzijde van het complex. Ook het Zeeuws Planetarium in het Zeeuws Archief aan het Hof plein is onderdeel van de route. Dit is geïnspireerd op een zoge naamde Orrery, een verzamel naam voor instrumenten die de bewegingen van de planeten rond de zon weergeven. De wandeling is beslist de moeite waard. De gratis wandelgids is onder meer verkrijgbaar bij de Volkssterrenwacht, Heren gracht 52, en aan te vragen via info@j aarvandesterrenkunde.nl selend programma. Speciaal voor het honderdjarig bestaan heeft de veertienjarige Stefan Knuijt een jubileumnummer geschreven, waarin ook een be werkingvan het Wasschappelse Volkslied te horen is en dat de geschiedenis van Westapelle beschrijft. Tijdens het Veers Festival wordt dit nummer voor het eerst uitgevoerd door de brassband. Iedereen is van har te welkom bij het Veers Festival vanaf 12.30 tot 21.00 uur op de Markt in Westkapeile. Toegang is gratis. Bij slecht weer wordt uitgeweken naar verenigingsge bouw Westkapeile Herrijst, Markt 79 in Westkapeile. 14.00 tot 15.30 uur, ook op strand in Oostkapelle, wetens waardigheden verteld over zwerfafval en kunnen deelne mers opdrachten uitvoeren. Verder is er 31 mei op het strand De Kaloot in Vlissingen Oost een bijzonder concert van verschillende djembé bands en vertellen kenners over haaientanden, schelpen en bijzondere plantensoorten. Voor de activiteiten in Oostka pelle is het belangrijk dat be langstellenden zich van tevo ren aanmelden bij Terra Maris via 0118-582620. Om uw Slaap-dna te bepalen worden 5 cruciale zones van uw lichaam (hoofd, schouder, lenden, bekken en benen) in detail opgemeten in de Ergosleep slaapstudio. U gaat op onze speciale lattenbodem liggen, die verbonden is met onze computer. Op basis hiervan brengt de computer uw Slaap-dna in kaart en geeft uw bedbodem op maat weer. Uw lichaam krijgt nu de ruimte en de ondersteuning waar het nodig is, zodat het lichaam tijdens de slaap zijn natuurlijke m Muoo*"rt vorm kan behouden. boxspbing GOES MARCONISTRAAT 13 (0113) 22 41 13 WWW.TMCWOONWINKELS.NL

de Faam | 2008 | | pagina 14