GEMEENTE VLISSINGEN BEKENDMAKINGEN VLISSINGEN SAMENWERKING OF FUSIE MINIGOLFPARCOURS MET HEDENDAAGSE KUNST IN TIMMERFABRIEK VERGADERING GEMEENTERAAD SERVICETEAM GEEN INTERNET? GEEN NOOD! GEMEENTE INFORMATIEPAGINA VOOR DE INWONERS VAN DE GEMEENTE VLISSINGEN WOENSDAG 21 MEI 2008 Redactie: afdeling Communicatie postbus 3000, 4380 GV Vlissingen telefoon: (0118) 487000 vwwv.vlissingen.nl/gemeente mw" Ingediende aanvragen (art. 41 Woningwet) De volgende aanvragen om te bouwen en/of te slopen zijn inge diend: A) Aanvraag lichte bouwvergun- 2. ning: 1. het plaatsen van een serre Ro- senburglaan 224 2. het plaatsen van een aanleun- unit Poortugaalstraat 15 3. het uitbreiden van een woning, het bouwen van een garage Roerstraat 40 4. het plaatsen van een kozijn in de voorgevel Grote Markt 5 3. 4. B) Aanvraag reguliere bouwvergun ning: 1. het bouwen van 69 woningen (blokken A,C, en D) Hercules Segherslaan, Sloeweg, Lange Leenweg, Rubenslaan C) Aanvraag sloopvergunning: 1. het gedeeltelijk slopen van di verse materialen op de begane grond Aagje Dekenstraat 1 2. het verwijderen van een aan- leun-unit Poortugaalstraat 24 De publicatie van de ingediende aanvragen heeft een informatief ka rakter. Tegen deze aanvragen kun nen geen bezwaarschriften worden ingediend. Het is mogelijk dat de tekeningen, waarop de vergunning wordt verleend, afwijken van de in gediende aanvraag. Verleende bouw-, sloop- en ge bruiksvergunningen In de afgelopen periode zijn de vol gende vergunningen verleend: 1het aanbouwen van de woning aan de voorzijde Noorderbaan 25, 08-05-2008 het aanbouwen van de woning aan de voorzijde Noorderbaan 27, 08-05-2008 het verbouwen van een woning Dijkstraat 34, 08-05-2008 het plaatsen van 2 dakkapel len van Beethovenlaan 8, 08-05-2008 Tegen deze besluiten (vergunnin gen) kan door een rechtstreeks be langhebbende binnen de termijn van 6 weken na de dag van verzen ding van de vergunning (dus niet de datum van publicatie), schriftelijk bezwaar worden gemaakt bij ons college. De verleende vergunningen met bijbehorende tekeningen kun nen na een telefonische afspraak met de medewerker Publiekszaken (487339) worden ingezien. Vrijstellingen (Wet op de Ruimtelijke Ordening) Wij willen positief beslissen op de hierna genoemde verzoeken om vrijstelling in combinatie met inge diende bouwaanvraag: 1. het vergroten van het pand Walstraat 100. Artikel 19, derde lid, van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, juncto ar tikel 20 van het Besluit op de Ruim- Het jaarverslag 2007 van de Sociale Dienst Walcheren (SDW) laat een positief resultaat zien. Na jaren van tekorten een leuk bericht. Ook de doelstelling m.b.t. de uitstroom is met 12% boven het gestelde doel en ook ruim boven het landelijk gemiddelde van 9%. Prima dus. Echter kijkend naar de waardering door cliënten en het aantal ingediende klachten is er op het aspect van cliëntgerichtheid nog wel enige verbetering mogelijk. In 2008 loopt een onderzoek om te bekijken hoe een eventuele opdracht om een nauwere samenwerking c.q. fusie tussen de SDW en de kredietbank te onderzoeken, omschreven dient te worden. De vraag komt bij mij op of dit wel het juiste moment is. Zeker als je in de begroting voor 2009 nog kosten ziet, die betrekking hebben op het fusieproces van 2006. Een van de reden van samenwerking en mogelijk fusie is het financieel voordeel. Een aspect dat ook bij de fusie van de sociale diensten naar voren kwam. Echter, voorop dient de dienstverlening aan de cliënt te staan; daarvoor zijn immers deze diensten opgericht. Nauwe samenwerking tussen verschillende diensten is goed. Maar of dit per definitie moet leiden tot een fusie van één grote organisatie is voor mij een vraag. De organisatie wordt op deze wijze wel erg groot. Voor dienstverlenende organisaties als de sociale dienst en de kredietbank pleit ik voor de 'menselijk maat'. Het woud van regels en mogelijkheden binnen de sociale voorzieningen is voor menigeen moeilijk te overzien. Graag wil ik u dan ook attent maken op de website www.regelhulp.nl. Regelhulp.nl helpt mensen bij het vinden van de juiste voorzieningen en organisaties op het terrein van de zorg en sociale zekerheid. Zij kunnen er in één keer verschillende voorzieningen overzien. Een goed leesbare website met een overzicht van zorg, uitkeringen en andere voorzieningen voor gehandicapten, zieken en ouderen. Deze website is recentelijk gekozen tot de beste innovatie bij de overheid. Raadslid Ruud Belt, fractie Partij van de Arbeid, telefoon 47 88 13 belt@zeelandnet.nl www. vlissingen.pvda. nl telijke Ordening opent daartoe de mogelijkheid. Voordat wij een beslissing nemen op voornoemde aanvragen, liggen de bouw- en situatietekeningen gedurende zes weken, ingaande 22 mei 2008 t/m 2 juli 2008 ter inzage in het stadhuis, Paul Krugerstraat 1Gedurende deze termijn kan een ieder schriftelijk en/ of mondeling zijn zienswijze bij ons college in dienen (ter attentie van Afd. Stra tegie, beleid en projecten, Postbus 3000, 4380 GV VLISSINGEN). Voor een mondelinge zienswijze dient u vooraf een afspraak te maken met dhr. Huige (0118-487339). Welstandscommissie De welstandscommissie vergadert in het openbaar eens in de veertien dagen op een donderdag. De stuk ken ter behandeling moeten uiter lijk één week voor de vergadering (woensdagmiddag uiterlijk 17.00 uur) bij bouw- en woningtoezicht ingediend zijn. U kunt de behan delde bouwplannen vanaf dinsdag voorafgaand aan de vergadering, raadplegen op www.vlissingen.nl/ welstandscommissie. De agenda is dan ook in te zien in het stadhuis, Paul Krugerstraat 1De data van de volgende welstandsvergaderingen zijn 22 mei, 5 en 19 juni 2008. Vlissingen, 21 mei 2008 B&W van Vlissingen Postbus 3000, 4380 GV VLISSINGEN Sinds 18 mei 2008 is Vlissingen een tijdelijk sport- en recreatie concours rijker. Onder de noe mer 'Utopia (Internationaal)' heeft een groep internationale kunstenaars een unieke golf baan geschapen op een al even bijzondere industriële locatie: de voormalige Timmerfabriek van De Schelde aan de Koningsweg. Utopia is een minigolfparcours van 17 holes, een wereld in een noten dop vormgegeven door 17 interna tionale kunstenaars uit o.a. België, Frankrijk, Duitsland en Nederland. Een kleinstedelijke idylle van geluk en samenzijn, een utopie van klein burgerlijke gezelligheid die in de handen van hedendaagse kunste naars resulteert in een gedroomde Stadhuis Vlissingen Aanvang: 19.30 uur Donderdag 29 mei 2008 Gemeenteraadsvergadering Agenda (onder voorbehoud) 1. Opening 2. Vaststellen van de agenda 3. Spreekrecht burgers 4. Vragenhalfuur raadsleden 5. Vaststellen notulen 6. Schriftelijke vragen o.g.v. artikel 41 RvO 7. Over te leggen stukken 8 Te behandelen punten 8.1 Conceptontwikkeling Kenniswerf 8.2 Stedenbouwkundig plan en grondexploitatie Kenniswerf; Voorberei- dingsbesluit Structuurplan Edisongebied. 8.3 Nota Subsidiebeleid ge meente Vlissingen 2008: Koers op open Water. 8.4 Begroting 12009 Sociale Dienst Walcheren 8.5 Jaarstukken 2007 Sociale Dienst Walcheren 8.6 Vaststellen verordening kleinschalig kamperen Vlissingen 8.7 Vaststellen telecommuni- catieverordening Vlissin gen 2008. 8.8 Kermis 2008 8.9 Aangaan van 3 standaard achtervangovereenkom- sten t.g.v. I'escaut. 8.10 Begroting 2009 Krediet bank Walcheren 8.11 Intrekken inkoop- en aanbestedingsbeleid 2005 8.12 Richtlijnen Vereniging van Zeeuwse Gemeenten voor de begrotingen van 2009 van de Gemeen schappelijke Regelingen. 8.13 Jaarverslagen welstands commissie en monumen tencommissie 2007. 9. Moties www.vlissingen.nl/ gemeenteraad Een put in de straat? Graffiti gezien op banken, afvalbakken of verkeersborden? Bel dan het Serviceteam Openbare Ruimte (SOR). Deze ploeg werklieden van de gemeente handelt snel klachten aan wegen, straten en plantsoenen af. Bel naar 48 75 00. Heeft u thuis geen internet maar wilt u wel Vlissingen. nl bekijken? Ga dan naar het stadhuis, bibliotheek 't Spui of bibliotheek Oost-Souburg, daar kunt u Vlissingen.nl gratis bekijken. visie op de wereld. Op de locatie Vlissingen een dyna mische ingreep van kunst en toe risme, een samenspel van kunst met kleine en grote K een prikke lende uitdaging naar de toekomst van de 'nieuwe stad'. Utopia is tot en met 22 juni 2008 geopend op donderdag, vrijdag, zaterdag en zondag van 13.00 tot 17.00 uur. De toegang is gra tis. www.burobk.nl

de Faam | 2008 | | pagina 10