r A Expositie Spiegels voor de Ziel Moor zoekt maatje Officiële Mededelingen milieu dé Weekkrant van de Provincie Zeeland Informatie over het provinciaal bestuur, zoals AbdijNieuws, vindt u op www.zeeland.nl Cursus relaxen kun je leren Energetische meditatie Schoonmaak tijdens de yogadag Moor heeft nog heel wat jaren voor de boeg De Faam Woensdag 14 mei 2008 - Pagina 13 1 Ontwerp-vergunning voor Thermphos International B.V. Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben een aanvraag ontvangen om een (revisie)vergunning Wet milieube heer van Thermphos International B.V., voor de Phosphoric Acid Phosphate Plant (PA&PP). De PA&PP omvat de natzuurreinigingsfabriek, de (fosfor)zuurfabrieken en de zoutfabrie ken met bijbehorende installaties, werkplaatsen en opslagen. De inrich ting is gelegen op haventerrein 9890 te Vlissingen-Oost. Gedeputeerde Staten willen de. ver gunning verlenen met voorschriften ter bescherming van het milieu. De ontwerp-vergunning ligt van 15 mei 2008 tot en met 25 juni 2008 ter inza ge: - bij de Directie Ruimte, Milieu en Water, Het Groene Woud 1 te Mid delburg, op werkdagen van 8.00- Provincie Zeeland 17.00 uur en desgevraagd buiten kantooruren. - in het stadhuis van de gemeente Vlissingen aan de Paul Krügerstraat 1 te Vlissingen, op werkdagen van 9.00-16:00 en op donderdag van 9.00-19.00 uur. Een ieder kan tot en met 26 juni 2008, bij voorkeur schriftelijk, zienswijzen over de ontwerp-vergunning indienen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Directie Ruimte, Milieu en Water, post bus 165, 4330 AD Middelburg. Hierbij kan worden verzocht persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Enkel belanghebbenden die zienswij zen hebben ingediend of belangheb benden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen zienswijzen te hebben ingediend over de ontwerp- vergunning en de adviseurs die advies hebben uitgebracht over de ontwerp- vergunning kunnen later beroep instellen. Voor het inzien buiten kantooruren, mondelinge toelichting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wenden tot dhr. PM. Witkam, (tel. 0118-631749). Besluit accepteren melding Schelde Marinebouw B.V. en Scheldepoort B.V. Gedeputeerde Staten van Zeeland geven kennis van hun besluit tot het accepteren van de melding Wet milieubeheer van Schelde Marine- bouw B.V. en Scheldepoort B.V.. De melding heeft betrekking op het aanbrengen van een verfdetectie- systeem in de straat- en conser- veerloods binnen de inrichting aan de Ritthemsestraat 500 te Ritthem. Het besluit en de melding kunnen worden ingezien tot en met 10 juni 2008: - bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Mid delburg op werkdagen van 8.00- 17.00 uur en desgevraagd buiten kantooruren; - bij de afdeling publiekszaken van de gemeente Vlissingen aan de Paul Krügerstraat 1 te Vlissingen, op werkdagen van 8.30-12.30 uur en' 13.30-15.00 uur en (na telefonische afspraak 0118-487204) op woens dagavond van 17.15-20.15 uur. Belanghebbenden kunnen tot en met 10 juni 2008 tegen dit besluit schrifte lijk bezwaar maken bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Postbus 6001, 4330 LA Middelburg. Alleen zij die een bezwaarschrift hebben ingediend kun nen om een voorlopige voorziening vragen bij de Voorzitter van de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's- Gravenhage. Voor het inzien buiten kantooruren, mondelinge toelichting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wenden tot dhr. P. Beijaard (tel. (0118) 631071). Evaluatieverslag Trekdijk onge nummerd Nieuw en Sint Joosland Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben met het evaluatieverslag van Rasenberg Milieutechnieken B.V. te Terheijden met betrekking tot de bodemsanering op de locatie Trekdijk ongenummerd te Nieuw en Sint Joosland ingestemd [artikel 39c en 39d Wet bodembescherming). De beschikking ligt van 14 mei 2008 tot en met 25 juni 2008 ter inzage bij^de Directie Ruimte, Milieu en Water, Het Groene Woud 1 te Middelburg, op werkdagen van 08.00-17.00 uur en desgevraagd buiten kantooruren, en in bij de gemeente Middelburg, dienst ruimte, afd. vergunningen en hand having, Kanaalweg 3, op werkdagen van 08.00-15.30 uur en (na telefoni sche afspraak 0118-675000) op don derdagavond. Belanghebbenden kunnen tot en met 25 juni 2008 een bezwaarschrift tegen de beschikking indienen bij Gedepu teerde Staten van Zeeland, Postbus 6001,4330 LA Middelburg. Gedurende de behandeling van het bezwaar kan op grond van artikel 8:81 van de Algemene wet bestuursrecht, juncto artikel 36 van de Wet op de Raad van State, een verzoek tot het treffen-van een voorlopige voorziening worden ingediend. Dit verzoek moet worden gericht aan de voorzitter van de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's Gravenhage. De beschikking treedt op 26 juni 2008 in werking,- tenzij binnen die termijn een verzoek om een voorlopige voor ziening is gedaan. In dat geval treedt het besluit niet in werking, voordat op dat verzoek is beslist. Voor het inzien buiten kantooruren, mondelinge toelichting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wenden tot mevrouw L. Vermeer (tel. 0118-631924). VLISSINGEN - Relackx be gint deze week met de cur sus Slaapproblemen te lijf en autogene training. De cursus duurt acht weken waarin de cursisten leren om zichzelf binnen enkele minuten in een ontspan nen toestand te brengen. Het is in het Centrum Inte grale Gezondheid Zeeland in Vlissingen op dinsdag om 10.30 uur. Aanmelden kan via 0113-257533. VLISSINGEN - In het Cen trum voor Integrale Ge zondheid Zeeland in Vliss ingen is op vrijdag 18 en za terdag 19 april de training Energetische meditatie. In de cursus wordt onderzocht wat er zich in het hoofd af speelt en wat er zich in het lichaam afspeelt. De trai ning is gericht op het her overen van de bewuste con trole. Het is van 10.00 tot 16.00 uur en het kost 120,00 euro. Aanmelden kan via 0118-552135. DOMBURG - In de Schut tershof in Domburg is op zaterdag 17 mei een yog adag met als thema voor jaarsschoonmaak. Om het lichaam te helpen bij het ontgiften wordt er van deze dag een vastendag ge maakt. Het begint om 9.30 uur en het is tot 17.00 uur. Het kost 57,50 euro per per soon en aanmelden kan via 06-50911013. DOOR MARINA MEIJERS VEERE - Burgemeester Rob van der Zwaag opent aanstaande vrijdag in de Grote Kerk in Vee- re de tentoonstelling 'Spiegels voor de Ziel'. Tijdens deze ope ning leest acteur Henk van Ul- sen enkele van de door de expo santen voor deze tentoonstel ling gekozen gedichten voor. Saxofonist Dies le Due zal als in termezzo muzikale improvisa ties geven rond de opgestelde sculpturen. Dertien vooraan staande kunstenaars uit België en Nederland, waaronder vier Zeeuwse, exposeren op deze tentoonstelling. Spiegels voor de Ziel is een knipoog naai- de geschiedenis van de Grote Kerk Veere, die gebouwd werd in de periode tussen 1348 en 1521. Tijdens de beeldenstorm in 1572 sloeg men het laatste beeld aan diggelen en nu na ruim vierhonderd jaar worden de grote nissen van de beide zij beuken opnieuw gevuld met sculpturen. Bij de samenstelling van de tentoonstelling werd ge zocht naar contrasten in ver beeldingen. De tentoonstelling Spiegels voor de Ziel is door zo wel vorm als door inhoud een zeer eigentijdse expositie. De beroemde Belgische kunste naar Panamarenko toont de on macht en het verlangen te vlie gen en zich los te maken van het aardse bestaan. Anne-Marie van Sprang verbeeldt de broos heid van de mens in fragiele porseleinen figuurtjes en kun stenaar Adriaan van Rees levert een bijzondere bijdrage door een beeld te vervaardigen in de vorm van een reusachtige Ma donna van wit textiel van onge veer vijf meter hoog. Hiervoor zijn de afgelopen weken zo'n vijfhonderd witte tweedehands kledingstukken ingezameld. De glassculpturen van Maria Roosen getuigen van de zinne lijkheid van het menselijk li chaam en de met water gevulde ijle glazen schalen van Bert Frijns zijn letterlijk spiegels voor de ziel. De beeldententoonstel ling nodigt uit tot bespiegeling en als extra stimulans heeft ie dere kunstenaar daarom zelf een gedicht uitgekozen van on der andere dichters Gerard Re- ve, Leonard Nolens, Judith Her- zberg, Rutger Kopland, Bram Vermeulen, Bemlef en F. van Dixhoorn. De gedichten han gen bij de kunstwerken in de nissen zodat er een echt samen gaan van woord en beeld ont staat. De architectuur van de Grote Kerk Veere met zijn hoge ramen, ongepolijste muren en hardstenen vloeren maakt dit volumineuze gebouw tot een unieke plek voor deze expositie. Spiegels voor de Ziel is te zien tot 23 juli. Moortje, een lieve, aanhankelijke en rustige kater zoekt geestverwant (M/V mens/kat) die, samen met hem, het leven tot een feestje wil maken! TEKST EN FOTO: INGE ZWEEDIJK VLISSINGEN - Een zwart witte kater die Moortje heet, kan het nog ouderwetser of gewoner? Desondanks heb ben zowel het onderwerp van deze week als de men sen van het asiel er alle ver trouwen in, dat het ook dit keer gaat lukken om een baasje te vinden. Tenslotte hebben praktisch alle vier voeters die eerder al in De Faam stonden een nieuw thuis gekregen! Herinnert u zich bijvoorbeeld tante Til, Lucky Boy, La Mama en Snowy nog? En dat zijn nog maar vier van de vele gelukki gen die via Dier in het Vizier het asiel vaarwel konden zeggen. Maar nu nog even terug naar Moortje. Deze gecastreerde tien plus-kater geniet enorm van het leven en heeft, naar verwach ting, nog heel wat jaartjes voor de boeg. Moor is niet veeleisend, maar wel op zoek naar een poezen- vriend waar hij zichzelf kan zijn. Met soortgenoten wil hij graag kennis maken. Zo ook met (wat oudere) kinderen. Een verwen- nerijtje op z'n tijd en lekker sa men kroelen, dan is Moor per fect tevreden. Hij kan dan ook met recht betiteld worden als: De poes zonder problemen! Wat zegt Moortje er zelf van?... "Mijn naam is dan misschien wel ouderwets, zoals hier be weerd wordt, maar ik ben nog aardig bij de tijd!" Moor is te vinden in: dierenasiel Vlissingen, Lange Leenweg 1, 0118 46 03 33.

de Faam | 2008 | | pagina 13