r 13 september Open Monumentendag Het woord aan raadslid Peter van Hekken ijziging datum ophalen huisvuil Parkeergarages open, Stadskantoor dicht Commissievergaderingen mei Commissie Straatnaamgevinj dé Weekkrant De Faam Foto: Mieke Wijnen Woensdag 7 mei 2008 - Pagina 9 Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door Communicatie. Reacties zijn welkom! Per e-mail naar info@middelburg.nl of per telefoon op (0118) 67 50 00. Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in het stadskantoor aan de Kanaalweg 3. Meer info: www.middelburg.nl Maximaal Text: vanaf pagina 830 Het huisvuil van maandag 12 mei (tweede pinksterdag) moet op dinsdag 13 mei worden aangeboden. Wij vragen u het huisvuil voor 7.00 uur buiten te zetten. De parkeergarages zijn tijdens het pinksterweekend (11 en 12 mei) geopend. Dat weekend staat Middelburg in het teken van het Int. Jazzfestival dat van 9 tot en met 12 mei plaastvindt. De openingstijden van de parkeergarages op vrijdag 9 mei en zater dag 10 mei zijn daardoor ook gewijzigd. De parkeergarages zijn geopend: Vrijdag 9 mei tot 02.00 uur Zaterdag 10 mei tot 01.00 uur Zondag 11 mei van 12.00 - 01.00 uur Maandag 12 mei van 13.30 - 19.00 uur Stadskantoor Het stadskantoor is op tweede pinksterdag (12 mei) gesloten. Een raadscommissie adviseert de gemeenteraad over raadsvoor stellen, die tot zijn werkterrein behoren. Aan het einde van elke commissiebehandeling wordt het advies van de commissie aan de raad vastgesteld. De raadsverga dering staat op voor 26 mei. Op woensdag 14 mei vergadert de commissie Maatschappelijke Za ken; Aan de orde komen beschik baar stellen krediet onderwijskun dige vernieuwingen/sloop VMBO- locatie Kruisweg Nehalennia en jeugdsportfonds. Maandag 19 mei komt de com missie Ruimte bij elkaar. Zij gaat het onder andere hebben over actualisering parkeerbeleid en uniform en verveilig maken roton de Europalaan - Laan der Verenig de Naties. Een dag later, dinsdag 20 mei, is er commissie Algemeen Bestuur. Op de agenda staat programma verantwoording 2007 en burger jaarverslag 2007. Inspraak Het eerste deel van een commis sievergadering is gereserveerd voor burgers. Insprekers kunnen op een agendapunt inspreken, maar ook zelf een onderwerp in brengen. Middelburgers die willen inspre ken zijn dus niet afhankelijk van de agenda. Zij kunnen zelf een onderwerp aankaarten. De ge meente biedt op deze manier een extra manier om bij de besluitvorming betrokken te zijn. Wie wil inspreken, krijgt daar- Kinderdijk; een voorbeeld van sporen van handel. Zaterdag 13 september is het weer Open Monumentendag. Ook u kunt meewerken om deze dag tot een succes te maken. voor vijf minuten de tijd. Als het druk is met insprekers, kan de voorzitter de spreektijd inkorten. Niet ieder onderwerp is geschikt voor inspraak. Bijvoorbeeld als het om een benoeming gaat of een besluit van het gemeentebe stuur waartegen bezwaar of beroep openstaat. Als u in spreekt op een onderwerp dat op de agenda staat kunt u aan een deel van de discussie meedoen. Nadat het onderwerp door de commissie is behandeld krijgt u gelegenheid voor een laatste reactie. Waar en wanneer De commissies vergaderen iede re maand om 19.30 uur in het stadskantoor. Een commissie bereidt een groot deel van het raadswerk voor. Tijdens een commissievergadering worden geen besluiten genomen. Dat gebeurt pas in de raadsvergade ring. De bijeenkomsten zijn openbaar. Wie wil inspreken, moet dat 24 uur voor de vergadering laten weten aan de commissiegriffier. Bij de gemeente Middelburg zijn dat Ko Noordhoek, telefoon 67 54 82 en Ans de Nooijer, telefoon 67 54 81. Agenda's en verslagen van com missievergaderingen zijn te bekijken op www.middelburg.nl onder de rubriek Bestuur en Organ isatie/Raadscom missies. De stukken liggen vijf dagen voor de vergadering ook ter inzage in de hal van het stadskantoor. De Monumentendag is een manier om meer mensen inten siever in contact te brengen met hun historische gebouwde omge ving en zo de belangstelling voor monumenten en monumenten zorg te vergroten. Op Open Monumentendag zijn landelijk duizenden monumenten gratis geopend voor publiek. Sporen Dit jaar staat de Monumenten dag in het teken van Sporen. Sporen is een breed thema dat op verschillende wijze zal wor den vormgegeven. kunt den ken aan sporen in het landschap, sporen in steden en dorpen, spo ren in monumenten. Maar ook bijvoorbeeld, sporen van indu strie, sporen van religie en spo ren van handel. Sporen kan je zien boven de grond, maar ook in de grond. Het Middelburgs organisatieco mité is op zoek naar huiseigena- Foto: Mieke Wijnen ren of instellingen die deze dag hun monument open willen stel len of mensen die iets vertellen met als thema Sporen. Voor meer informatie of aanmel ding kunt u, graag voor 28 mei, contact opnemen met Jacky Nijsen, telefoonnummer 67 54 58 of Annet Hannewiijk, tele foonnummer 67 52 82 of mail naar a.hannewijk@middelburg.nl Vaste deelnemers aan de monu mentendag zullen binnenkort hun aanmeldingsformulier ont vangen. Op dinsdag 13 mei 2008 vindt er een openbare vergadering plaats van de commissie straatnaamgeving. Deze vergadering zal worden gehouden van 15.30 tot 17.00 uur in het stadskantoor, Kanaalweg 3. Op de agenda staat (onder voorbehoud) de herbenoeming van straten rond het Molenwater en in Arnemuiden. Zoals U wellicht weet ver dwijnt Miniatuur Walcheren volgend jaar uit de binnen stad om zich te vestigen in de Mortiere. Er komt dan een mooi terrein vrij dat al eigendom is van de ge meente. Het college zinspeelt al op invulling van dit gebied: komt er een theater of gaan we weer (dure) woningen bouwen? Binnenkort zullen de plannen wel worden ge presenteerd. Maar het is toch van de zotte dat elke open plek in Middelburg vol gebouwd wordt. Onze mooie monumenten- stad is lelijk op weg een mensenpakhuis te worden waar nauwelijks ruimte is voor groen, rust en ont spanning. En juist het ter rein van Miniatuur Wal-che- ren is uitstekend geschikt om, samen met het aan grenzende groen, omgeto verd te worden tot een prachtig stadspark. Want juist een stadspark heeft zoveel meerwaarde: een ruimte die rust uitstraalt; waar je onge dwongen andere mensen ont moet en even jezelf kunt zijn. Een park waar plaats is voor historische elementen. Maar waar ook ruimte is voor ontspan ning, discussies, kunst en ple zier. Samen met de Tuin van Zeeland hebben wij besloten dat er al teveel groen is gesneu veld en dat het nu tijd is voor actie. Binnenkort kunnen de bewoners van de binnen stad een bezoekje van één van ons of een folder in de bus verwachten waarin wij u vragen dit initiatief te steu nen. Andere belangstellen den verzoeken wij te reage ren via onze website www.sp.nl/middelburg of www.tuinvanzeeland.nl. Ook kunt u via de website één van de raamposters bestel len om uw steun duidelijk zichtbaar te maken. We weten niet of een stads park zoals wij dat voor ons zien haalbaar is; er staan grote (financiële en politie ke) belangen op het spel. We weten echter wel dat we met uw steun een kans maken. Als een grote groep mensen ergens achter gaat staan kan er veel gebeuren. U mag uiteraard op ons rekenen; wij rekenen echter nu op u! Peter van Hekken SP Middelburg hoogehek@zeelandnet.nl

de Faam | 2008 | | pagina 9