Garantie voor particuliere autokopers nu goed geregeld. Weglaten Tnlv/NN/tliVI De Faam Test: Volvo V70 2.0D Momentum door De Volder en Vos SIGNALEMENT Samenwerking Autotrust en ANWB "Das je goed recht" Toename particuliere aankopen ANWB en Autotrust regelen gedegen garantie op particuliere occasions Wilt u een auto gaan kopen? g Woensdag 7 mei 2008 - Pagina 51 Vier is genoeg Volvo beheerst de kunst van het weglaten en dat be tekent dat het interieur een enorme rust uitstraalt. Ty pisch kenmerk van de laat ste generatie is de zweven de middenconsole, een leuk detail. De uitrusting is al vanaf het bastsmodel be hoorlijk compleet en de Mo mentum voegt er de nodige •leuke' zaken aan toe. Ruimte er is er volop, zowel voor vijf passagiers als hun bagage. Standaard heeft de V70 een volume van 575 ti ter en dat groeit tot maxi maal 1.600 liter na het neerklappen van de achter bank. Ook onder de vloer is er nog een handig opberg- vak. L X B X H: 4.823 x 1.861 x 1.547 mm Wielbasis: 2.816 mm Kentekengewicht: 1.564 kg Trekgewicht geremd: 1.500 kg Motor: viercilinder dieselmotor Cilinderinhoud: 1.997 cm3 Max. vermogen: 100 kW/136 pk bij 4.000 tpm. Max. koppel: 320 Nm bij 2.000 tpm. Van 0 naar 100 km/u: 11,1 sec. Topsnelheid: 200 km/u Gem. verbruik: 1 op 16,9 km (fabrieksopgave) Prijs geteste versie: 48.110 euro (Momentum) Plus: Ruim bemeten stationwagon, hoogstaand comfort vooral door uitstekend meubilair en fijn onderstel, voldoende krachtige insta pdiesel Min: Je mist een beetje het vijfcilinder geluid, iets stugger geveerd dan vorige generatie Een viercilinder motor in een grote Volvo, dat lijkt aan de krappe kant. Maar omdat de motorische ont wikkelingen niet stilstaan past de 2 liter diesel in de V70 keurig binnen het ka der van downsizing. Het is dus alles behalve afzien bij deze instapversie. De 2 liter diesel in de Volvo V70 is voor het Zweedse merk niet nieuw. Het is een motor die voortvloeit uit de samenwer king tussen Ford en Peugeot en mee. Ten opzichte van de vori ge V70 is de nieuweling wat dy namischer geworden en dat wil zeggen iets stugger. Comfort- minnaars kunnen dat missen als kiespijn, maar de V70 heeft beslist zijn comfort weten te be houden. Geen nood aan de man dus. De 2 liter diesel is bij de V70 met alle uitrustingsvarianten te combineren. De basisversie kost 43.430 euro. De Momen tum zit twee niveaus hoger en komt op 48.110 euro. ook al te vinden is in de meer compacte Volvo-reeksen. Kijken we naar de overige pre- miummerken dan hebben bij voorbeeld ook BMW, Audi en Mercedes viercilinder diesels, motoren die relatief zuinig zijn en daardoor een gunstig ener- gielabel krijgen toebedeeld. Bij de Volvo V70 2.0D is dat een B- label met bijbehorende subsi die. Het vermogen van 136 pk is helaas niet smaakmakend, het lijkt genoeg, maar niet meer dan dat. Toch weet de 2 liter vooral te overtuigen door zijn hoge koppel van 320 Nm bij 2.000 tpm. en dat is slechts 20 Nm minder dan de vijfcilinder die sel weet voort te brengen. En dat zorgt vooral voor de heerlij ke souplesse van de viercilinder, die bovendien behoorlijk stil zijn werk doet. In 11,1 seconden accelereert de V70 met een ge wicht van 1.564 kg naar de 100 km/u en kent een top van 200 km/u. Daar is dus helemaal niets mis mee. Ook het praktijk- verbruik blijkt gunstig uit te val len met een gemiddelde van bij na 1 op 14. Verder is de V70 natuurlijk een uitermate ruim bemeten sta tionwagon met veel zit- en ba gageruimte. Het meubilair van Volvo verdient zoals altijd een hoog cijfer. De stoelen sluiten perfect rond het lichaam aan en zijn in alle denkbare richtingen verstelbaar. Drie volwassenen op de achterbank vormt geen enkel probleem. Het onderstel van de V70 wordt breed binnen het Ford-concern ingezet. Maar ieder merk geeft er een eigen afstemming aan Den Haag - Uit onderzoek is gebleken dat gemiddeld I op de 3 tweedehands auto 's bij aanschaf mankementen vertoont. Dit betekent voor de kersverse autobezitter vaak een onverwacht hoge reparatiefactuur binnen enkele weken na aanschaf van de auto. "Kopers kunnen dit op eenvoudige wijze voorkomen zegt Paul de Schrijver, directeur Autotrust. "Veel kopers laten wel een aankoopkeuring uitvoeren door bijvoorbeeld de ANWB ofDEKRA, maar op dat moment hebben ze alleen een rapport met alle punten er in. Autotrust geeft op basis van een keuring nog een extra zekerheid, namelijk 6 tot 12 maanden garantie, dit in samenwerking met de ANWB. Op de verschillende fora op het internet zijn veel schrikbarende voorbeelden te vinden, waarbij het bij de aanschaf van een auto misgaat. In het programma "Das je goed recht!" op SBS 6, werd recent ook uitgebreid aandacht geschonken aan de negatieve koopervaring van Maurice uit Heerlen. Maurice had in goed vertrouwen een Ford Ka gekocht, waarbij de verkoper hem ervan overtuigde dat de auto helemaal in orde was. Twee dagen na aanschaf be gon de ellende: binnen 1 maand waren er allerlei mankementen geconstateerd. Uit eindelijk kwam het zo ver dat de man uit Heerlen zijn auto niet meer kon gebruiken. Maurice is inmiddels verstrengeld geraakt in een juridische kwestie. Uit onderzoek van RTL Nieuws en de Bovag blijkt dat particulieren steeds vaker zelfstandig een auto aanschaffen. In 2006 kochten 760.000 mensen een auto van een particulier, vorig jaar waren dat er al 10% meer, met 840.000. Deze trend zet zich, zo zijn de verwachtingen, verder door. Bijna alle autokopers van boven de 55 jaar (90%) wil garantie bij de aankoop; bij mensen van rond de 30 jaar is dat 65%. Met name het financiële voordeel van particulier kopen ten opzichte van een garage spreekt de mensen aan. Vaak ne men mensen het risico van kopen zonder garantie voor lief, maar dit is helemaal niet nodig. Ook als koper kan men zelf garantie regelen voor een periode van 6 of 12 maanden viaAutotrust.nl. Het grote voordeel hierbij is dat men een gedegen garantie heeft op de nieuwe auto en dit zelf kan regelen. Zorgeloos plezier van uw nieuwe auto met een garantie van Autotrust De koper van een particulier auto kan een hoop ellende voorkomen door een goede voorbereiding. Om zeker te zijn dat er geen kat-in-de-zak gekocht wordt, is het verstandig om garantie te bedingen. Ook bij een particuliere verkoper! Het laatste wat een koper wil, is direct na aanschaf verrast worden door een hoge reparatie factuur en een juridische strijd. Autotrust is de enige garantie voor particuliere occa sions en combineert een keuring met mi nimaal 6 maanden garantie, waardoor de koper altijd de zekerheid heeft zorgeloos te kunnen genieten van de 'nieuwe' auto. En het grote voordeel: het is helemaal zelf te regelen op de site Autotrust.nl

de Faam | 2008 | | pagina 51