Be Kind Rewind Famke Janssen in Taken'! Into the Wild' mj in de bioscoop! BMV/jflüSffillDe FaamWtienèdag 7 mei 2QQ8 - Pagina 49 Vervolg van pagina 48 - Mortiereboulevard 20: inrichten aebouw/winkel (25-4). - Mortiereboulevard 24: plaatsen trap, scheidingswanden en lift (28- 4). - Mortiereboulevard 32: plaatsen trap en scheidingswanden (28-4). - Noordweg 115: plaatsen bouw keten (1,5 jaar) (25-4). - Oostkerkplein 1wijziging op eer der verleende bouwvergunning d.d. 13 september 2006: ged. ver nieuwen glas- in loodramen van de koepel van de Oostkerk (25-4). - Torenweg/Schroeweg: wijziging op een eerder verleende bouw vergunning d.d. 24 april 2003: div. aanpassingen indeling bega ne grond, verdieping en wijzi ging detailaansluiting scheidings wand dakconstructie bouw win kelgebouw (gebouw 3) (28-4). Bij de hierboven genoemde beslui ten kunnen belangen van derden betrokken zijn. (Derden) belanghebbenden kun nen binnen zes weken na de tus sen haakjes staande datum een gemotiveerd bezwaarschrift indie nen bij burgemeester en wethou ders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Degene die een bezwaarschrift heeft ingediend en tevens van mening is dat de betrokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopi ge voorziening vragen aan de Voorzieningenrechter bij de Recht bank Middelburg, sector Bestuurs recht, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Voor een dergelijk verzoek is griffierecht verschul digd. VERLEENDE VRIJSTELLINGEN EN VERGUNNINGEN NA PROCE DURE AFD 3.4 AWB De volgende vrijstellingen van het bestemmingsplan en bouwvergun ningen zijn verleend: - Molenwater 85: uitbreiden wo ning. - Quarleshavenstraat 28, Nieuw en Sint Joosland: bouw woning met garage. De vergunningen en alle relevante stukken liggen gedurende zes weken, van 8 mei tot en met 18 juni 2008 elke werkdag tijdens kantooruren ter inzage bij de vak balie Ruimte, Kanaalweg 3. Desgewenst wordt er door de afdeling Vergunningverlening en Handhaving een mondelinge toe lichting gegeven op de voornoem de stukken. De belanghebbende die het niet eens is met de ver leende vrijstelling ten behoeve van het uitvoeren van het desbe treffende bouwplan kan vanaf 9 mei tot en met 19 juni 2008 een gemotiveerd bezwaarschrift indie nen bij burgemeester en wethou ders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. De belanghebbende die het niet eens is met de overige gronden van voornoemde besluiten komt gedu rende laatstgenoemde periode een zelfde recht van bezwaar toe. Het bezwaarschrift dient onderte kend te zijn en ten minste het vol gende te bevatten: naam en adres van de indiener, de dagtekening, omschrijving van het besluit waar tegen bezwaar wordt gemaakt en de gronden van het bezwaar. Degene die een bezwaarschrift heeft ingediend en tevens van mening is dat de betrokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopi ge voorziening vragen aan ae Voorzieningenrechter bij de Rechtbank Middelburg, sector Bestuursrecht, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Voor een derge lijk verzoek is griffierecht verschul digd. De volgende rijksmonumentenver gunning is verleend: - Lange Noordstraat 39B: ged. ver nieuwen 2 deuren met 2 boven ramen. De vergunning en alle relevante stukken liggen gedurende zes we ken, van 8 mei tot en met 18 juni 2008 elke werkdag tijdens kantoor uren ter inzage Lij de vakbalie Ruimte, Kanaalweg 3. Desge wenst wordt er door de afdeling Vergunningverlening en Handha ving een mondelinge toelichting gegeven op de voornoemde stuk ken. De belanghebbende die tegen het ontwerpbesluit een zienswijze heeft ingediend (alsmede degene die redelijkerwijs niet verweten kan worden geen zienswijze te hebben ingediend) kan vanaf 9 mei tot en met donderdag 19 juni 2008 een gemotiveerd beroepschrift indie nen bij de Rechtbank Middelburg, sector Bestuursrecht, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Degene die een beroepschrift heeft ingediend en tevens van mening is dat de betrokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorziening vragen aan de Voorzieningen rechter bij de Rechtbank Middel burg. Voor een dergelijk verzoek is griffierecht verschuldigd. VERZOEK OM (BINNENPLANSE) VRIJSTELLING EX ARTIKEL 15 WRO Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat er een aanvraag om bouwvergun ning is ingekomen ten behoeve van het bouwen van een koelruim te bij een bestaand agrarisch be drijf op het perceel Oude Rijks weg 112, Nieuw- en Sint Joosland. Het bouwplan voldoet niet (ge heel) aan net ter plaatse vigeren de bestemmingsplan "Buitenge bied Middelburg 2e herziening Het college is voornemens om vrij stelling te verlenen van het be stemmingsplan met gebruikmaking van de van de daartoe in het be stemmingsplan opgenomen moge lijkheid. In verband hiermee ligt het bouwplan gedurende twee we ken, van 8 mei tot en met 22 mei 2008, voor een ieder ter inzage bij de vakbalie Ruimte, Kanaal weg 3. Gedurende deze periode kan een ieder schriftelijk zijn/haar zienswijze omtrent de bouwaan- vraag kenbaar maken bij het col lege van burgemeester en wet houders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. VRIJSTELLING EX ARTIKEL 19, LID 2 WRO Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat zij voornemens zijn met toepassing van artikel 19, lid 2 van de Wet op de ruimtelijke ordening vrijstel ling te verlenen van het bestemmings plan Nieuwland-Kom' ten be hoeve van de realisatie van 30 ap partementen met zorginfrastruc- tuur, 2 groepswoningen, een zora- steunpunt en bergingen en oplaaa- punt voor scootmobiels op een per ceel grond aan de Quarleshaven straat, Nieuw- en Sint Joosland. Het plangebied wordt omsloten door de Quarleshavenstraat, de Kraayerthavenstraat en de Schel- depoortstraat. Het project is een onderdeel van de uitwerking van het strategisch project De Woonservicezone' Het te realiseren project is in strijd met de voorschriften van ge noemd bestemmingsplan. Het ontwerpvrijstellingsbesluit met de relevante stukken, waaronder de ruimtelijke onderbouwing en het bouwplan, ligt gedurende zes weken, van 9 mei tot en met 23 mei 2008, ter inzage bij de vak balie in het stadskantoor. Gedurende genoemde termijn kan een ieder schriftelijk of mondeling zijn/haar zienswijze omtrent het ont werpbesluit kenbaar maken bij het college van burgemeester en wet houders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Voor het kenbaar maken van een mondelinge zienswijze binnen de genoemde periode is het noodzake lijk tijdig vooraf een afspraak te maken via telefoonnummer 67 52 25. Kijk voor meer informatie van de gemeente Middelburg op de gemeentelijke informatiepagina' s elders in de Faam, www.middelbura.nl en Maximaal Teletekstpagina 830. Regie van Sean Penn en gebaseerd H op de gelijkna- 8 mige bestseller Bp van journalist |§M Jon Krakauer. Michael Boogerd Een portret van Boogie Als het aan Strengholt Multi- Media ligt wordt de zomer van 2008 met het EK voetbal, Tour de France én de Olym pische Spelen weer een ou derwetse sportzomer. De ko mende periode brengt het bedrijf samen met de NOS een serie bijzondere Studio Sport DVD's uit. De eerste DVD in deze reeks is Michael Boogerd - Een portret van Boogie. Meer dan tien jaar was Michael Boogerd een topper in het internationale wielerpeloton. Deze special bevat veel hoogtepunten uit zijn rijke wielercarrière vanaf 1996 tot en met zijn laatste deelname aan het WK in Stut tgart. Uiteraard wordt er ook aandacht besteed aan zijn overwinning in de Amstel Gold Race en de onvergetelij ke zege in de Tour de France op La Plagne. De finale van deze etappe staat in zijn ge heel, als extra, op de DVD. In gesprekken met Mart Smeets vertelt Michael Boogerd uit voerig over zijn loopbaan, de doping in de wielersport, zijn familie ep zijn talrijke hoge klasseringen in wielerklassie kers. The Kite Runner Boek, film en nu dvd 'De Vliegeraar' is begin dit jaar als speelfilm uitgebracht. Op 29 mei The Kite Runner op dvd. Amir en Hassan groeien sa men op in Afghanistan, nog voor het land door oorlogen wordt verscheurd. Als blijk van hun vriendschap kerft Amir in een granaatappel boom: 'Amir en Hassan, de sultans van Kabul'. Maar Amir behoort tot de bevoorrechte bevolkingsgroep en Hassan is zoon van een arme Hazara fa milie, in dienst bij Amir's va der. Wanneer Amir Hassan niet beschermt tegen een brute aanval komt het schuldgevoel van Amir tussen hun vriend schap te staan. Tijd om het goed te maken krijgt hij niet, want niet veel later vallen de Russen Afghanistan binnen en vluchten Amir en zijn va der het land uit, richting Ame rika, waar Amir schrijver wordt. Op het moment dat zijn eerste boek uitkomt, krijgt hij een alarmerend telefoon tje... Regisseur Mare Forster geko zen voor ervaren én onerva ren acteurs. FOTO: INDEPENDENTFIUV Kinderkijkplezier voor tijdens de vakantie De leukste verhaaltjes nu ver zameld op de 4-dvdbox ER- OP-UIT. Ruim vier uur kijk plezier en natuurlijk Neder lands gesproken. Je ideale maatje voor op reis. Vergezel Toet en zijn vriend jes bij 'Wielen van de bus' in hun magische en avontuurlij ke reizen door Liedjesstad. Maak kennis met Elias! Dit kleine reddingsbootje gaat aan het werk in de gezellige kustplaats Thuishaven. En hoewel de kleine Elias nog veel te leren heeft, merkt hij al snel dat zijn nieuwe vriendjes hem nooit in de steek zullen laten! Maak kennis met Pep de au to, Toet de boot en Vroep- Vroep de helikopter en beleef samen met hen de leukste avonturen! Kinderen leren op een leuke manier om dage lijkse problemen op te los sen. Kiddo is een magische truck, die zichzelf kan omtoveren tot wat hij maar wenst: van racewagen tot raket en alles daar tussenin! Kijkje mee naar de vrolijke avonturen van Kiddo? Vanaf 10 juni verkrijgbaar. Moord \wxm Moordwijven Strijd tegen ouder worden Moordwijven, de komische actiefilm van regisseur Dick Maas, is verschijnt binnen kort op dvd. De drie miljonairsvrouwen Kitty, Estelle en Nicolette lei den een luxueus bestaan. Hun voornaamste zorg is de strijd tegen het ouder wor den. Ze shoppen wekelijks bij de plastisch chirurg om maar jong en aantrekkelijk te blij ven, voor zichzelf én voor hun echtgenoten. Aan het rimpelloze bestaan komt ab rupt een eind als Kitty ver moedt dat haar man vreemd gaat. Om te voorkomen dat ze aan de kant wordt gezet en er een eind komt aan haar luxe leven, besluit ze samen met haar vriendinnen haar echtgenoot uit te weg ruimen. De vriendinnen dalen af naar de Amsterdamse Wallen om een huurmoordenaar te vin den die dit klusje kan klaren. Wat een gemakkelijke klus had moeten zijn, blijkt toch meer voeten in aarde te heb ben dan de dames hadden verwacht. Extra: Making of Moordwij ven. Verschijnt 28 mei 2008. De komediefilm 'Be Kind Re- wind' wordt vertolkt door Jack Black (Jerry) en Mos Def (Mi ke). De beste vrienden Jerry en Mike werken in dezelfde straat. Jerry op een autokerk hof en Mike aan de overkant in een videotheek. Jerry krijgt op een dag het ingenieuze idee een elektriciteitscentrale te saboteren. Hij is er namelijk van overtuigd dat de centrale zijn hersenen laat smelten. Het plan is toch niet zo goed doordacht, want Jerry wordt tijdens het ten uitvoer bren gen van zijn plan blootgesteld aan een zwaar magnetisch veld. Nietsvermoedend loopt de magnetisch geladen Jerry de videotheek van Mike in en wist onbedoeld alle videoban den. Omdat de twee vrienden niet zitten te wachten op een schadeclaim van Mike's baas, filmen de twee alle films op nieuw. 'Be Kind Rewind is on der regie van Michel Gondry, die eerder de film 'Eternal Sunshine of the Spotless Mind' regisseerde. Vanaf 15 mei in de bioscoop!

de Faam | 2008 | | pagina 49