dé Weekkrant De Faam Open huis van kunstverenigingen Middelburg ademt jazz tijdens het internationale festival Jazzweekend Woensdag 7 mei 2008 - Pagina 41 Jazzfestival Middelburg Een swingens optreden van the New Cool Collective op het eerste jazzfestival, foto: hans overvüet door karin ocké MIDDELBURG - Het Pink sterweekend staat in het te ken van de tweede editie van het International Jazz festival. Vorig jaar traden artiesten van wereldfaam op, zoals James Carter en Philip Catherine. De orga nisatie was heel blij het succes en nam zich voor het festival te laten groeien. De uitvoering van dit voor nemen is gelukt. Een nieuw en actief bestuur maakt onderdeel uit van de orga nisatie en er zijn nieuwe sponsors aangetrokken. Dit alles heeft ertoe geleid, dat het festival zowel in de top als in de breedte behoorlijk is uit gebreid. Het concept van het festival is een verkenning van de moderne jazz, vanaf het midden tot het randje. Er is een prima balans tussen oud en nieuw, ofwel tussen bekend en minder bekend. Er is voor elk wat wils: de moderne jazz van hip tot funk en ïythm blues, een mix van buitenlandse en Nederlandse top. Middelburg ademt jazz Op vrijdag 9 mei, aanvang 20.00 uur, treedt Europe's First Lady of Jazz, Rita Reys op in de Stadsschouwburg. Op het po dium wordt ze begeleid door Erik van der Luijt (vleugel), Ruud Jacobs (contrabas) en Joost Patocka (drums). Naast dit optreden is er Jazzin the Ci ty, ofwel de jazz-route. De hele avond zijn er optredens op verschillende locaties. Op za terdag 10 mei is er een middag en avondprogramma, met op tredens op het Koorkerkplein, de Lammersteeg, de Mark en het Abdijplein. Om enkele na men te noemen: Bobby Previ- te's New Bump, de meest swin gende drummer uit de huidige New York scène en jazzicoon Archie Shepp, die zijn kunsten op de saxofoon zal vertonen. De zeventigjarige Shepp was al een beroemdheid in de jaren zestig en swingt als nooit tevo ren. Zondag 11 mei zet het fes tival zich voort met wederom een middag- en avondpro gramma met optredens in de Nieuwe Kerk en op het Abdij- plein. Eén van de buitenlandse toppers is E.S.T. (Ebsbjörn Svensson Trio). Hun jazz is hip, swingend en tegendraads. En wat te denken van het aanstor mend talent Panchito, samen met gitarist André van Berlo. Maandag 12 mei is de slotmid dag met optredens van de bes te trompettist van ons land Eric Vloeimans en saxofonist Maceo Parker, de King of Funk. Parker speelde onder andere jarenlang met James Brown. In die breedte Tijdens het festival is er ook ruime aandacht voor pro grammering in de breedte. Er zijn workshops, straatorkesten en een jazz-kerkdienst. MIDDELBURG - Het Inter national Jazzfestival presen teert topartiesten uit bin nen- en buitenland. Rita Reys bijt het spits af in de Stadsschouwburg op vrij dagavond 20.00 uur. In de stad betekent dit de aftrap voor Jazz in the City. Op de ze jazzroute liggen: Café 't Schuttershof, The Underg round, Jazz Eetcafé Desafi- nado, De Mug, De Geere, De Herberg, 't Hof, De Pulk, Seventy Seven en Dinges. Op iedere locatie is een live optreden. Er treden veertien verschillende jazzbands op in de binnenstad en het is de finale van de Junior Jazz Award. Het reserveren van toegangskaarten kan via 0900 3300033 of www.theaterverkoopzee- land.nl Junior Jazz Award Op zaterdag 10 mei is de span nende finale van de eerste edi tie van de Zeeuwse Junior Jazz Award op het Abdijplein. Aan vang 13.30 uur. De organisatie ligt in handen van de Zeeuwse Muziekschool en Toonbeeld. De winnaar mag een master class volgen bij een artiest naar keuze. Informatie over het festival en kaarten op: www.jazzmiddel- burg.nl door tara de vriend VLISSINGEN - Amateur- kunstorganisaties in Oost-Souburg en Vliss- ingen houden van maandag 12 mei tot en met vrijdag 16 mei Open huis. Diverse activiteiten Iedereen is welkom bij openbare repetities, lessen en exposities. De activitei ten zijn een opwarmertje voor het Weekend van de Amateurkunst dat in de ge- meente Vlissingen wordt gehouden van vrijdag 16 mei tot en met zondag 18 mei. Op maandag is er van 18.30 tot 20.00 uur een trai ning Capoeira in de gym zaal van basisschool de Vlieger in Vlissingen. En van 20.00 tot 22.30 uur is er een repetitie van De Zeeuwse komedie van de najaarspro ductie De liefde van de 7 poppen in het Vestzak theater aan de Oranjestraat 2 in Vlissingen. Op dinsdag - kan er een repetitie bijge woond worden van een leerlingenorkest van de Ko ninklijke Harmonie Ons Genoegen van 18.30 tot 22.15 uur aan de Koestraat 5 in Vlissingen. Om 19.00 uur is er een open avond in het Zeeuws palet aan de Adri- aan Coortelaan 1 in Vlissin gen en om 19.30 uur is er weer een repetitie van De Zeeuwse Komedie. Ook is er van 20.00 tot 22.00 uur een repetitie van de Volks- r dansgroep Vlissingen aan de Adriaan Coortelaan 3. Op woensdag is ervan 14.30 tot 16.30 uur een openbare repetitie van Philharmo- nie50plus aan de Ritthems- estraat 45 in Oost-Souburg. En om 19.30 uur is er weer een repetitie van De Zeeuw se Komedie. Om 19.30 uur begint er een repetitie van de Vlissingse Accordeon Vereniging Accordeola in het Atrium van Ter Reede in Vlissingen. Om 20.00 uur is er een repetitie van de Volksdansgroep Vlissingen aan de Adriaan Coortelaan 3. Op donderdag is er om 20.00 uur weer een repetitie van de Volksdansgroep Vlissingen. En op vrijdag is er om 18.00 uur een repeti tie van de Jeugddeltaband en de Deltaband van de Ko ninklijke Harmonie Ons Genoegen aan de Koestraat 5 in Vlissingen. Om 18.45 uur is er een repetitie van het Jeugdorkest Zeeuwse Accordeonvereniging Con certina. Om 20.00 uur is er een repetitie van A-orkest Zeeuwse Accordeonvereni ging aan de Nagelenburg- singel 2 in Oost-Souburg en er is een repetitie van de North Sea Dancers aan de Van Hogendorpweg 58-A. Verder is er de hele week van 9.00 tot 17.00 uur de tentoonstelling Talens Palet bij Kunsteducatie Walche ren aan de Brouwenaar- straat 2 in Vlissingen. Alle informatie over het week end van de Amateurkunst staat op www.wakzee- land.nl. Terug in de tijd in Veere DOOR MARINA MEIJERS VEERE - Hoe woonden de mensen zo'n zestig jaar gele den? En hoe zag het dagelijks leven er uit in de periode na de oorlog? Het antwoord op deze vragen wordt duidelijk tijdens een bezoek aan het Klein Museum Veerse Gat dat deze week door Stichting Arduin geopend is. Boerderij verwoest In 1944 werd tussen Veere en Vrouwenpolder de dijk gebom bardeerd en stroomde het zee water over dit deel van Walche ren. Ook de oude boerderij van de Veerse familie Besuyen werd verwoest en in plaats daarvan kwam de noodboerderij, waar nu het Klein Museum Veerse Gat ge vestigd is. Volledig hersteld Het boerderijtje is inmiddels in oude luister hersteld en weer vol ledig ingericht zoals het was in de periode na de oorlog. Zoveel mo gelijk meubels en spullen uit die tijd zijn teruggezocht en gevon den om dit museum in te richten. Zo hebben voormalige bewoners Ko Besuyen en Janny de Buck- Besuyen, die hier beiden als kind opgloeiden, spullen geschonken aan het museum. Oude spellen en boeken Zelfs Oudhollandse bordspellen, een complete keukeninventaris en kleding uit die tijd ontbreken niet. Er zijn ook verschillende i boeken te bekijken zodat bezoe kers echt een beeld van de tijd en de leefomstandigheden krijgen. Verder is er een korte film te zien die het verhaal vertelt van het einde van de oorlog en de wederopbouw van het r~ bied. Beheerd door Arduin Het museum wordt beheerd door cliën ten van Arduin, meer informatie over het muse um en de ope ningstijden is na te lezen op de op de web site ww.klein- museum.nl. Het Klein Museum Veerse Gat in Veere is deze week geopend. Het wordt beheerd door Stichting Arduin, foto: marina meuers

de Faam | 2008 | | pagina 41