www.sunshinegoes.nl J..A. v.d. Goeska.de 49. Goes, telefoon 0113-227107 Verrekening nMMgEffliDe Faam Woensdag 7 mei 2008 - Pagina 40 Panelen op Zeeuwse daken door marina meijers MIDDELBURG - Zonne- Delta biedt pakketten aan panelen standaard op ieder vanaf vier zonnepanelen. Zeeuws dak. Nu misschien De prijzen beginnen bij nog ondenkbaar maar als 3.700,00 euro. Een installatie het aan DELTA ligt een re- van bijvoorbeeld tien pane- alistisch toekomstbeeld. len kost ongeveer 6000 euro. Vanaf 1 april dit jaar is het De maximaal subsidieerbare mogelijk voor particulieren piekopbrengst is 850 KWp en bedrijven om via de Sti- per jaar. Over een periode muleringsregeling Duurza- van 15 jaar wordt naar ver- me Energie (SDE) subsidie wachting ontvangen: 850 te krijgen van 33 cent per KWh/jr x 15 jr x 0,33 euro KWh op de productie van 4.207,50 euro. Dit bedrag elektriciteit met zonne- staat los van de vergoeding panelen. voor energielevering, dit is 0,23 euro per KWh. Sinds de overheid de nieuwe subsidieregeling voor zonnepanelen heeft bekend- teel of er nog meer budget kan hoeveelheid zonlicht steeds subsidie geldt voor de totale gemaakt, zijn er ongeveer zes- worden vrijgemaakt voor de verandert) en maximaal 3,5 productie van de zonnepane- duizend aanvragen binnenge- zonne-energie-subsidie. KWp. Dit betekent dat installa- len, dus zowel voor de levering komen. Hierdoor is de 46 mil- ties gemiddeld een omvang van de stroom aan het net als joen euro die minister Van der Voorwaarden subsidie hebben van minimaal zes tot voor de stroom voor eigen ge- Hoeven van Economische Za- Eén van de voorwaarden om maximaal vijfendertig vier- bruik. ken heeft vrijgemaakt voor voor de subsidie in aanmer- kante meter per dak. Voor par- Zonnepanelen wekken afwis- subsidie op zonnepanelen king te komen is dat de pane- ticulieren is een systeem van selend meer of minder elektri- volledig benut. Het is echter len samen een vermogen heb- 0,6 KWp heel gebruikelijk, citeit op dan de benodigde nog steeds mogelijk om subsi- ben van méér dan 0,6 KWp maar dit is dus te weinig om hoeveelheid afhankelijk van dieaanvragen in te dienen, de (Kilowatt-piek, dit is het maxi- van de subsidieregeling ge- de weersomstandigheden en minister onderzoekt momen- male piekvermgen omdat de bruik te kunnen maken. De de elektriciteitsvraag. MIDDELBURG - Bij een laag verbruik in het huis of tijdens va kanties als er minder energie wordt verbruikt, leveren de zon nepanelen de teveel opgewekte elektriciteit aan het net. Tot 3000 kWh wordt deze teruglevering van elektriciteit volledig ver rekend met de elektriciteitsafname. Meer informatie over zon nepanelen is te vinden op de website: www.delta.nl. Tevens is hier een stappenplan op te lezen over de aanschaf van zonnepanelen. Zonnepanelen op ieder Zeeuws dak, zijn een realistisch toekomstbeeld als het aan DELTA ligt. foto: marina meuers OPEN Dinsdag t/m vrijdag 09.30-17.30 uur Zaterdag 09.00-17.00 uur Donderdag koopavond

de Faam | 2008 | | pagina 40