llri'J li j ^fti Bij uw Escura Apotheek Bekendmaking Escura Apotheek zorgt ervoor. over chronische luchtweg- aandoeningen dé Weekkrant |De Faam Toerisme dankzij Verwarming Verhuisvergoeding tulpen terrassen kostbaar bij renovatie Vraag ons apotheekteam naar de gratis COPD-foldi Rijkswaterstaat VOORDELIG ONLINE BESTELLEN Apotheek Escura Apotheek Van de Sande gag IJ IL Woensdag 7 mei 2008 - Pagina 34 Werken+ ADVIES Ontwerpbesluit inzake een aanvraag ingevolge de Wet verontrei niging oppervlaktewateren van Total Raffinaderij Nederland N.V. te Vlissingen De Staatssecretaris van Verkeer en Waterstaat maakt, ter voldoening aan de Algemene wet bestuursrecht, het volgende bekend. Op 4 oktober 2007 is van Total Raffina derij Nederland N.V. te Vlissingen een aanvraag ingevolge de Wet verontrei niging oppervlaktewateren (Wvo) ont vangen voor het wijzigen van de bij beschikking d.d. 16 februari 2006 met nummer WVO 818 verleende vergun ning, laatstelijk gewijzigd bij beschikking d.d. 22 mei 2007 met nummer WVO 1963. Op 29 februari 2008 zijn aan vullende gegevens ontvangerrop deze aanvraag. De wijziging betreft het verhogen van de concentratie van som-BTEX in het te lozen afvalwater. Hiervoor wordt een aantal artikelen van de vergunning aangepast. Het voornemen bestaat om, onder het stellen van voorschriften, hiervoor vergunning te verlenen. Terinzagelegging De aanvraag, alsmede het ontwerp en andere van belang zijnde stukken liggen vanaf 8 mei 2008 tot en met de termijn waarbinnen tegen het besluit op de aanvraag beroep kan worden ingesteld, ter inzage op de volgende adressen en tijdstippen: - Rijkswaterstaat Zeeland, Poelendaele- singel 18 te Middelburg op voorafgaandé ir. E.J. Blaakman afspraak (telefoon 0118 - 62 23 87), op werkdagen van 9.00 uur tot 12.00 uur en van 13.00 uur tot 16.00 uur; - Gemeentehuis van Borsele, Stenevate 10 te Heinkenszand, van maandag tot en met vrijdag van 8.30 uur tot 12.30 uur; - in de centrale hal van het stadhuis van de gemeente Vlissingen, gelegen aan de Paul Krugerstraat 1 te Vlissingen, op werkdagen tijdens kantooruren. Na voorafgaande afspraak (telefoon' 0118 -48 73 39/48 73 00 of whe@vlissingen.nl) kunnen de stukken ook op donderdagavond van 17.00 uur tot 20.00 uur ingezien worden. Zienswijzen Eenieder kan tot en met 18 juni 2008, zowel schriftelijk als mondeling, ziens wijzen inbrengen bij de hoofdingenieur directeur van de Rijkswaterstaat Zeeland, Postbus 5014, 4330 KA Middelburg. Degene die schriftelijke zienswijzen inbrengt, kan gelijktijdig en bij aparte brief verzoeken zijn/haar persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Middelburg, 7 mei 2008. De Staatssecretaris van Verkeer en Waterstaat, namens deze, het hoofd van de afdeling Vergunningverlening en Handhaving, Er is een groot tekort aan vakmensen, zoals lassers. Wet verontreiniging oppervlaktewateren Escura Apotheek Walcheren Middelburgsestraat 94, 4371 EV Koudekerke, Tel: 0118 - 552 900 www.escuraapotheekwalcheren.nl Badhuisstraat 30-36, 4381 LT Vlissingen, Tel: 0118 - 412 066 www.apotheekvandesande.nl Vele tienduizenden werkne mers verloren eind vorige eeuw hun baan na de smade lijke ondergang van de grote scheepsbouw in ons land. Nu, tien jaar later, is er spraken van een enorme opleving én FOTO: ED DEWAERHEFJT personeelstekort. De scheeps bouwers, verenigd in Scheepsbouw Nederland, za gen in 2006 hun omzet met een kwart toenemen tot ruim boven de 6 miljard euro. De branche biedt inmiddels werkgelegenheid aan 25 dui zend mensen, maar kampt op dit moment ook met forse personeelstekorten. Er zijn ze ker 2500 vacatures, bijvoor beeld voor technici, project managers, pijpfitters en las sers. "We kampen met een luxe probleem", aldus direc teur Martin Bloem van Scheepsbouw Nederland, de organisatie die ongeveer 800 ondernemingen in de scheepsbouw vertegenwoor digt. De goede cijfers zijn vooral toe te schrijven aan de groei van de wereldeconomie en de stij gende vraag naai' luxe jachten voor de rijken der aarde. De Nederlandse scheepsbouw blinkt - naast de grote jachten - vooral uit in de bouw van complexe schepen, zoals bag gerschepen, duw- en sleepbo ten. Deze twee sectoren ontsnap pen aan de om zich heen grij pende kredietcrisis, vooral vanwege de hoge olieprijs en de landaanwinningen in Chi na en het Midden-Oosten. Dit heeft uitpuilende orderboe ken tot gevolg, bij onder meer IHC Caland, de grootste werf ter wereld voor baggersche pen. Het bedrijf bouwt ook schepen voor de olie- en gas winning op zee. IHC meldde onlangs een verdubbeling van de winst.

de Faam | 2008 | | pagina 34