in Zeeland Films in heel Zeeland Italiaanse cultuur Superflex in de Vleeshal Expositie Van der Pool Waarneming abstractie VLISSINGEN - Mayke en Jan Veldhuijzen voor hun goedgevulde boekenkast, met een boek over de vermaarde Italiaanse dichter, filosoof en politicus Dante Alighieri. Mayke en Jan krijgen geen genoeg van Dante's bijzondere werk. De vereniging is ver noemd naar de ItaHaan. foto izaakverkeste Vraag vandaag nog de brochure aan! Met zorg naar wens Oplevering Zorg neer wens Doelgroep Huurprijs naWaaiffiRBDe-Faam- Woensdag 7 mei 2008 - Pagina 14 IJscomartnen, schoorsteenvegers en piz zabakkers zijn er genoeg naar Nederland gekomen. Ook verschillende naar het Zeeuwse. Vreemd genoeg zijn die vandaag de dag geen lid van Dante Alig- hieri. "Het merendeel van de Italianen is naar de Randstad gegaan", ver klaart voorzitter Jan Veld- huljzen. Het zijn juist de Zeeuwen zelf die zich bij de vereniging aansluiten. "Ik merk dat de leden Dante en (talie goed kennen. Maar ook bij niet-leden bespeur ik regelmatig interesse voor de Italiaanse cultuur. VLISSINGEN - "Vanwege het lustrum doen wij het iets an ders. Er zijn Italiaanse films aan het programma toegevoegd. Door deze samenwerking met Schuttershof Middelburg ho pen wij jongeren aan te trekken. Ik heb inmiddels mensen van Roosevelt Academy gezien", vertelt Jan Veldhuijzen. Van daag, woensdag, is er om 20.00 uur de film II caimano, een trag ikomische film van Nani Moret- ti. Reserveren kan via: 0118- 613482. Zondag 24 december is een lustrumdag met een voor stelling van Porgy Franssen in De Wegwijzer in Nieuw en St. Joosland. Dante leeft voort MIDDELBURG - Het Kun stenaarscollectief Superflex toont vanaf deze week haar werk tot en met 15 juni in de Vleeshal in Middelburg. Het collectief uit Kopenhagen bestaat uit Bjornstjerne Reuter Christiansen (1969), Jakob Fenger (1968) en Ras mus Nielsen (1969). Hun werk kenmerkt zich door sterke maatschappelijke be trokkenheid, politiek be wustzijn, ironie en een flin ke dosis humor. Veel van hun werk morrelt aan de grenzen van de kunstwe reld. www.zeeuwsmuse- um.nl. VLISSINGEN - Het Zeeuws Maritiem MuZEEum in Vlis- singen toont tot en met 31 augustus tekeningen van Leendert van der Pool. Het is voor het eerst dat er zo'n complete overzichtsten toonstelling van zijn mari tieme werk te zien is. VLISSINGEN - In het Theo van Doesburgscentrum in Vlissingen is tot en met dinsdag 13 mei de expositie Van waarneming naar ab stractie". Er zijn eindwerk stukken van de cursisten van de teken en schildercur sus Procesmatig Werken van Kunsteducatie Walche ren te zien. Het is aan de Brouwenaarstraat 2. Ope ningstijden: maandag tot en met vrijdag van 09.00 tot 17.00 uur. VLISSINGEN - "De echtgenote van de Vlissingse apotheker Til ly van de Sande-Swart is de grondlegger van Dante Alighie- re Zeeland 50 jaar geleden", ver telt de huidige voorzitter Jan Veldhuijzen trots. Dit jaar wordt uitgebreid stil gestaan bij de verjaardag van de club met 85 leden. Die luisteren trouw naar lezingen in het Italiaans of de ei gen taal. Die gaan over kunst, li teratuur, een toeristisch onder werp, over bijvoorbeeld steden en de Italiaanse keuken. De ver eniging is genoemd naar Dante Alighieri, de vermaarde Itali aanse dichter, filosoof en politi cus, die leefde van 1265 tot 1321. Na zijn dood is de erfenis gebleven. In de kast van Jan en Mayke Veldhuizen staan talloze boeken over en van hem. In eer ste instantie was de club be doeld om voor Italianen in het buitenland de kennis van hun taal en cultuur levend te houden. Tegenwoordig kun nen ook niet-Italianen bij de vereniging terecht om uitge breid kennis te maken met het land en zijn bijzonderhe- gr den. Jan: "De meeste leden I zijn ouderen, maar jongeren mogen zich uiteraard aanslui ten. In de loop der jaren zijn sterke contacten ontstaan en ie dereen helpt elkaar." De Vlis singse oprichtster heeft veel ge reisd en haar liefde voor Dante en Italië wilde ze graag delen met gelijkgestemden. Daardoor is de Zeeuwse afdeling ont staan. DOOR MARCEL VAN DER VOORT Woningstichting Walcheren ontwikkelt aan de Leliestraat, Tulpstraat en de Burgemeester Dreqmanstraat in Koudekerke veertien comfortabele woönzorgappafttmenten. Dit u-vo» mige gebouw bestaat uit drie blokken van twee etages die via een atrium met elkaar zijn verhonden. in opdracht van Woningstichting Walcheren ontwikkelt Marsaki de woonzorgappartementen, De bouw is gestart in de zomer van 200?, De opie vering vindt naar verwachting begin 1009 plaats. De woonzorgappartementen zijn ruime woningen waar bewoners, afhankelijk van de behoeften, zorg kunnen inhuren, De zorgverlener levert een bijdrage aan het weizijn van de bewoners door zorg en andere diensten aan te bieden. Dit gebeurt op individuele basis en aan huis, Hierdoor biijft zelfstandig wonen mogeiijkl De appartementen zijn ruim van opzet. Alles is gelijkvloers en drempelloos, zodat u met een rolstoel of roliator voldoende bewegingsruimte heeft. iroehure en reactieformulier aanvragen? Heeft u interesse in een woonzorgappartement in Koudekerke? De brochure en het reactieformulier liggen ai voor u kiaarl U kunt deze telefonisch bij ons aanvragen, öp het reactieformulier kunt u tot iê mei uw voorkeur aangeven! iij de verhuur van de woonruimte wordt rekening gehouden met de volgende punten: senioren in de leeftijd vanaf SS jaar; zowel huurders met als zonder zergindiGatie, Ook voor eventuele vragen kunt u met ons contact opnemen. Wij zijn bereikbaar via telefoonnummer 0I1S 4êi?iS, Wij helpen u graag! Woningstichting Walcheren Karreveld 2A 4371 GA Koudekerke telefoon: 0118 461718 e-mail: wonen@wswinfo.nl ien indicatie van de huurprijs is t S0Ö,\ De definitieve prijzen zijn in ieder gevai bereikbaar voor mensen die in aanmerking komen voor huurtoesiag. verder moet u rekening houden met bijkomende servicekosten-. 44vkA4WoningStichting WW Walcheren Voor feTO «i WWHfrt Timarsaki

de Faam | 2008 | | pagina 14