STICHTING PALLADIUM Dam- en schaakclub Hardlopen door centrum Middelburg Sloepenrace dé Weekkrant De Faam Gezelligheid is de troef op de club Brons voor dressuurruiter Gouden judoplak Biljarters naar finale Begeleidingsteam Nacompetitie NATIONALE STRAATSPEELDAG OPENING SPELUITLEEN ACTIVITEITEN SOU- BURGSE JONGEREN GRAFFITI IN SCHOONENBURG- OOST SCOOTMOBIEL- RACE L'ESCAUT WOONSERVICE Woensdag 7 mei 2008 - Pagina 13 STICHTING PALLADIUM WOENSDAG 7 MEI 2008 Stadhuisplein 12, Postbus 51 4380 AB Vlissingen, telefoon (0118) 420460 www.stichtingpalladium.nl Met slechts vijf dammers en tien schakers telt de ledenlijst van Dam- en Schaakclub Oostkapelle drie handjes vol leden. Hoewel de club een moeizaam bestaan lijdt, voert gezelligheid de boven toon. foto: izaak verkeste. door peter vrancken OOSTKAPELLE - Er zijn maar weinig denksportverenigingen, waar dammen en schaken sa men gaan. In Oostkapelle ge beurt het wel en daar is de Dam- en Schaakclub maaï erg blij mee. „Want", legt Dick de Best namens de vereniging uit, "dankzij die combinatie kun nen we blijven bestaan. Slechts vijftien leden baart zorgen, maar gezelligheid is troef op on ze wekelijkse clubavond en de leden die we hebben, zijn erg honkvast en bezoeken trouw onze clubavonden". De Best weet waarom er nauwelijks le- denaanwas is. "De jongens gaan allemaal voetballen en aangezien we hier in het dorp een goede vereniging hebben is dat snel verklaard. Bovendien moeten we het stellen met wei nig publiciteit. Studio Sport be steedt nauwelijks aandacht aan dammen en schaken en dat is jammer en zo moet je die gratis reclame missen". In het verle den organiseerde de Dam- en Schaakclub Oostkapelle, dat in sporthal De Halve Maan speelt, nog wel eens schooltoernooien. Daaraan is een einde gekomen. Onderwijzers zijn allemaal ra zend druk met andere schoolse zaken, dat er geen tijd meer voor is", zegt De Best.Maar", voegt hij er aan toe,we hopen nu op de naschoolse opvang, waar we dam- en schaakles gaan geven. Misschien dat we daar nog wat nieuwe leden aan over kunnen houden." Dam- en Schaakclub Oostkapelle, uitko mend in de tweede klasse van de Zeeuwse schaakcompetitie, had in Donald Rijke en Danny Wattel twee aanstormende ta lenten. Rijke is gaan voetbal len en Wattel is naar Middel burg gegaan. Hij is gelukkig nog voor de sport behouden geble ven", peinst De Best. WESTKAPELLE - Dressuur ruiter Hans Peter Minder- houd won met Excuis Nadi- ne brons bij het NKin Eind hoven. Hij moest onder meer Anky van Grunsven voor zich dulden. MIDDELBURG - Jeugdjudo- ka Barend Schot (17) won in de klasse tot 81 kilo een gou den medaille tijdens het Lentetoernooi in Geertrui- denberg. DOMBURG - Biljartvereni ging Schuttershof schreef historie. Voor het eerst in de Zeeuwse biljartgeschiedenis plaatste het 55+-team zich voor de regiofinale van 14 mei in Yip Plaza in Goes. MIDDELBURG - Het bege leidingsteam voor de da messelectie van EMM isde- finitief rond. Trainer wordt John Jansen, Hans Nijsen wordt wedstrijdcoach. Mart- cello Tax wordt tweede trai ner, Bert de Jonge keepers trainer. Anouk Castenmiller begeleidster en Samantha de Rijke coach van dames A. WALCHEREN- RCS (2-3 bij Avanti), Zeelandia Middel burg (2-1 tegen Moerse Boys) en Jong Ambon (0-2 bij Ria Westdorpe) zijn de nacompetitie goede begon nen. De returns zijn dit weekend. door peter vrancken MIDDELBURG - Op vrijdag 9 mei staat voor de achtste keer de ZLM Don-stadsloop door het centrum van Middelburg op het programma. Deze loop wordt georganiseeerd door de atletiekvereniging Dynamica. Om 19.15 uur begint de scholie renloop, om 20.00 uur vertrek ken de individuele lopers en de loopteams. Deelnemers kun nen zich ter plekke inschrijven of via www.dynamica-sport.nl. Het parcours van de stadsloop is, vergeleken met voorgaande edities, niet gewijzigd. De deel nemers werken drie rondjes van in totaal 7,5 kilometer door de binnenstad van Middelburg af. Nieuw is de grote finishboog Bovendien werkt de atletiekver eniging dit jaar voor het eerst samen met Middelburg in Be weging. Ieder schooljaar orga niseert de gemeente Middel burg samen met de Middel burgse sportverenigingen de Sport-Kennismakings-Activitei- ten. Alle leerlingen van de groe pen drie tot en met acht van het basisonderwijs kunnen hieraan meedoen. Hierdoor kunnen ze kennismaken met verschillende sporten en ontdekken welke sport ze leuk vinden. HARLINGEN - Twaalf Zeeuw se roeiploegen deden afgelo pen week mee aan de Harlin- gen-Terschelling sloeproei- race, een wedstrijd van 32 km over de Waddenzee. Aan deze wedstrijd deden in totaal 133 sloepen mee. De sloepen Gui nevere en de Kaapse Vreugd debuteerden, foto: ron nus Activiteiten mei woensdag 7 mei zaalvoetbal toernooi in sporthal Baskens- burg; kinderen vanaf 12 jaar; 13.00-18.00 uur; toegang gratis zaterdag 10 mei meidenactivi teit (Ladies Night) vanaf 12 jaar in jongerencentrum De Paraplu; 19.30-22.30 uur; toegang gratis woensdag 14 mei viswedstrijd in vijver Lekstraat in Oost-Souburg; kinderen 7-16 jaar;13.00-16.00 uur; toegang 1 vrijdag 16 mei tentoonstel ling amateurkunst 55 plus in wijkcentrum De Kwikstaart in Oost-Souburg; 09.30-16.30 uur; toegang gratis vrijdag 16 mei optredens finalis ten Kunstbende in jongerencen trum Walk-Inn in Vlissingen; 19.30-22.30 uur; toegang gratis vrijdag 16 mei optredens Crupo Capoeira Brasil in jongerencen trum De Paraplu in Vlissingen; 20.00 en 21.00 uur; toegang gra tis zaterdag 17 mei Lost Key in jon gerencentrum Walk-lnn in Vlis singen; 20.30-24.00 uur; toegang gratis zondag 18 mei line dansen in wijkcentrum.De Regenboog in Oost-Souburg; 13.30-17.30 uur; toegang 2 woensdag 28 mei Straatspeeldag op diverse locaties; 14.00-16.00 uur; kinderen 6-12 jaar; toegang gratis vrijdag 30 mei disco in jonge rencentrum De Paraplu in Vlis singen; 19.30-22.30 uur; kinde ren 8-12 jaar; toegang gratis Zie voor meer informatie www.stichtingpailadium.ni Op woensdag 28 mei 2008 organi seert de stichting van 14.00 uur tot 16.00 uur de Nationale Straatspeel dag. Deze dag is voor kinderen van 6 tot 12 jaar. De toegang is gratis. Op die dag wordt op verschillende locaties in Vlissingen een aantal straten afgezet zodat daarop volop gespeeld kan worden. Er zijn ver schillende spelletjes, springkus sens en er kan gevoetbald worden. De kinderen kunnen zich ook laten schminken. De Straatspeeldag wordt gehou den op: het basketbalveld aan de Bloe- menlaan; het Fort en in de voormalige speeltuin; het Indianenveld in Bossen- burgh. Op woensdag 28 mei opent de speluitleen in het Middengebied in Vlissingen officieel haar deu ren. De oude speeltuin in Het Fort is omgetoverd tot een leuke en veilige speelplek waar kinderen van 4 tot 13 jaar op woensdag en vrijdag na schooltijd terecht kun nen. Zij kunnen er onder toezicht van volwassenen spelen. Het speelgoed varieert van springtouw tot skelter of levensgroot mens- erger-je-niet. Een voorwaarde voor spelen in de speluitleen is dat het kind ingeschreven staat. Inschrijven kan op woensdag 28 mei in Het Fort van 14.00 uur tot 16.00 uur. De deelname is gratis. Het speelgoed kan niet mee naar huis genomen worden. Een speluitleen is niet mogelijk zonder de inzet van vrijwilligers. Er worden dan ook nog vrijwilli gers gezocht die één of meerdere dagdelen per week willen helpen. De vrijwilligers houden toezicht en zorgen voor een eerlijke uit leen van het speelgoed. Lijkt het u wat om mee te hel pen, neem dan contact op met de stichting. In het jongerencentrum Multi- Culti aan de Middelburgsestraat in Oost-Souburg kunnen jonge ren wekelijks terecht. Elke woensdagmiddag van 16.00 tot 17.30 uur is het centrum open voor jongeren van 10 tot 13 jaar. Zij kunnen dan gebruik maken van de studio om ondermeer raps met beats op te nemen. Binnen kort wordt een percussionwork- shop georganiseerd. Op donderdag van 16.00 tot 17.30 uur en van 19.30 tot 22.30 uur en vrijdag van 19.30 tot 22.30 uur is het centrum geopend voor jongeren vanaf 12 jaar. Er is dan gelegenheid tot tafeltennissen, poolbiljarten en darten. Er is ook een (spel)computer aanwezig. Regelmatig worden er toernooi- tjes (bijvoorbeeld poolbiljarten) georganiseerd. Iedere vrijdagmiddag van 16.30 tot 17.30 uur kunnen jongeren vanaf 12 jaar sporten in Sporthal De Belt in Oost-Souburg. De toegang voor al deze activitei ten is gratis. Dat graffiti ook mooi kan zijn, hebben jongeren die aan de workshop graffiti hebben mee gedaan op zondag 4 en maan dag 5 mei bewezen. Zij hebben op de muren bij jongeren centrum Multi-Culti in Oost- Souburg een prachtige graffiti gemaakt. Op vrijdag 13 juni 2008 organi seert de stichting op Boulevard Evertsen de jaarlijkse Scoot- mobielrace. Hieraan kunnen mensen met een geestelijke en/of lichamelijke beperking meedoen. Deelnemers moeten een behen- digheidsparcours afleggen. De deelnemer met de snelste tijd ontvangt de eerste prijs. Verder zijn er een tweede en een derde prijs te behalen. Deelnemers kunnen zich aan melden bij de stichting. Zoals velen weten is de gemeente Vlissingen de grootste financier van Stich ting Palladium., Hiervoor ver richt de stichting vele werk zaamheden op het gebied van leefbaarheid, jeugd- en jonge renwerk en ouderenwerk. Om niet alleen afhankelijk te zijn van de gemeente zoekt de stichting naar andere opdrachtgevers. Eén daarvan is l'escaut woonservice. Deze woningcorporatie heeft het onderwerp leefbaarheid hoog op de agenda staan. Naar aanleiding van het gehouden leefbaarheidson- derzoek in oktober 2007 heeft de corporatie aan de stichting gevraagd in 2008 een aantal activiteiten te organiseren die de leefbaarheid in de buurten en wijken moet bevorde ren. De eerste activiteit is de Nationale Straatspeeldag op woensdag 28 mei.

de Faam | 2008 | | pagina 13