GEMEENTE VLISSINGEN WIJKRAAD PAAUWENBURG PLATFORM OOST-SOUBURG DORPSCOMITÉ RITTHEM LOCAL BOARD MIDDENGEBIED INFORMATIE UIT DE WIJKEN EN DORPEN VLISSINGEN WOENSDAG 7 MEI 2008 Redactie: afdeling Communicatie postbus 3000, 4380 GV Vlissingen CE M E E N T telefoon: (0118) 487000 www.vlissingen.nl/gemeente FOTO:RUBEN OREEL De openbare vergadering van de wijkraad op 15 april 2008 leverde een volle zaal op in de aula van de Louise de Colignyschool. Bij de opening kon de voorzitter melden dat er twee buurtonder zoeken hebben plaatsgevonden, waarbij kon worden vastgesteld gaat dat het goed gaat in Paau- wenburg en dat een grote meer derheid van de bewoners tevre den is. Dat blijkt ook al uit een werklijst die de wijkraad bij houdt. Toen wij begonnen stonden daar meer dan 80 actiepunten op, ter wijl er nu nog minder dan tien op staan. Ze zullen wel worden aangevuld met een aantal nieuwe zaken die wij konden noteren na vragen van de aanwezigen. Er kan op verscheiden punten nog verbetering plaatsvinden. Het gaat om totaal 14 punten waar van in overleg met de gemeente in de toekomst actie zal worden ondernomen. De lijst is ook over handigd aan wethouder Suur- mond, die als vertegenwoordiger van de gemeente de vergadering bijwoonde. Na de pauze gaf de heer Adri Meerman, gemeentearchivaris van Vlissingen, een zeer interes sante voordracht over het ont staan van Vlissingen waarna ook nog met lichtbeelden de geschie denis van Paauwenburg onder de aandacht kwam. Wijkraad zoekt jurist Omdat er soms zaken opdoemen waarbij de juridische kennis van de wijkraadleden tekort schiet, zoeken wij een jurist de bereid is om zitting in de wijkraad te nemen. Wilt u aan ons werk meedoen, neem dan voor nadere informatie even contact op met voorzitter Leen Rottier, 0118 - 471773. Brug Aarnoutse Het initiatief van Jaco Simons om de brug tussen de Paauwen- burgweg en de Thorbeckelaan de naam Aarnoutsebruggetje te ge ven is door de gemeente positief beantwoord. Het bruggetje wordt genoemd naar de naam van de laatste bewoner van de hoeve Paauwenburg. We doen ons best om aan de naamgeving nog een feestelijk tintje te geven. De toekomst van Paauwenburg In opdracht van de woningbouw corporatie l'escaut is een onder zoek gedaan naar de toekomst mogelijkheden die er in onze wijk bestaan. Daarvoor is inmiddels een werkgroep opgericht waarin ook de wijkraad zitting heeft. De plannen richten zich hoofdzake lijk op de Open Hof, waar veel mogelijkheden zijn en waarvoor inmiddels al de eerste belangstel lenden zijn gevonden. Een uit gebreide berichtgeving daarover staat in het laatste nummer van het Wijkblad Klaver 4. Indien u deze krant niet heeft ontvangen kunt u alsnog een exemplaar ophalen bij de Open Hof of het Majoraat. Westduin Hoewel door de actie van de be woners van Martina het uitvoe ren van de dijkbeveiliging bij Westduin niet dit voorjaar start maar pas in september, is er in middels wel een werkgroepje on der .leiding van de Dienst Lande lijk Gebied van het Waterschap Zeeuwse Eilanden aan het werk om een streefbeeld te maken voor het gebied Westduin. Het gebied ligt globaal tussen het Nollebos en het ruilverkavelingsbos Dis hoek. De wijkraad Paauwenburg is in deze werkgroep vertegenwoor digd en heeft al diverse voorstel len gedaan. Naarmate het project vórdert zullen wij de wijkbewo ners op de hoogte houden. Het Dorpsplatform maakt zich zor gen!!! Niet alleen over de speeltuin, het niet krijgen van een kermis of de leefbaarheid in diverse wijken. Maar vooral over de huisvesting van onze basisscholen. Kinderen krijgen gedu rende hun hele basisschooltijd, en dat is minimaal 8 jaar, les in te krappe ruimten. Of in barakken met een leuk kleurtje er omheen. Ze hebben te weinig ruimte om lekker rondom de school te kunnen spelen. Er is te wei nig ruimte om alle kinderen op hun eigen niveau les te kunnen geven. Dat laatste gebeurt namelijk als in klei nere ruimten moet worden gewerkt, buitenom het klaslokaal. Er is geen ruimte om een musical van groep 8 aan alle ouders, opa's, oma's, broers, zussen, tantes en ooms te laten zien. Bij zo'n belangrijk afscheid moet een school vaak een regime hanteren van hooguit drie personen per kind als publiek. Dit omdat het gebouw het niet toelaat om meer mensen te her bergen. Voor een kerstviering moet uitgeweken worden naar andere gebouwen. Noodlokalen kunnen niet meer geplaatst worden omdat het speel plein te klein daardoor wordt. De gebouwen zijn gewoonweg op, niet meer van deze tijd en vertonen allemaal gebreken. Daarnaast zijn ze vaak gelegen in een wijk waar het, door het toenemende auto gebruik, bijna niet meer veilig is om zelfstandig naar en van school te gaan. Aan goed onderwijs ligt het niet! Alle scholen zorgen daar uitste kend voor. De schoolbesturen pro beren met elkaar te roeien met de riemen die men heeft. Nee, het is de gemeente die keer op keer geen beslis sing neemt over nieuwe huisvesting van deze basisscholen, terwijl er toch vele beloftes zijn gedaan. En dat is dieptriest. Tekeningen zijn gereed, overeenstemming is er met elkaar maar de gemeente heeft telkens een andere reden waarom niet verder gegaan kan worden met de uitvoe ring. Daar komt bij dat dezelfde kin deren vaak moeten sporten in accom modatie die niet naast de school ligt, en die ook behoorlijk oud is, met alle gevolgen van dien. Met een veran derende manier van zwemonderwijs - zal de druk op de zaalcapaciteit door de scholen ook hoger worden. We hopen dat dat allemaal ingepast kan gaan worden. Kinderen weten niet beter! Ze groeien op in deze omge ving en gaan lachend naar school! Maar als ouders zie je wel dat je kind naar de ideale school gaat in een belabberd gebouw in een belabberde omgeving. En dat doet pijn. De kin deren zijn immers onze toekomst? Ze moeten leren met respect om te gaan met hun omgeving maar hoe breng je ze dat bij als die omgeving zelf niet meewerkt? 'Voor reacties en nieuwtjes bezoek onze website. www.platformsouburg.nl Ritthem wordt steeds kleurrijker. Vorige week stond Ritthem in het teken van Koninginnedag. Feest vreugde, even los van de dagelijkse beslommeringen en we mochten het college van burgemeester en wethouders ontvangen. De afgelopen tijd heeft het dorps comité Ritthem zich bezig gehou den met het plaatsen van een antenne voor een GSM mast. We hebben rapporten gelezen over welke stralingen niet goed zijn voor de mens. Verdere zaken op de agenda waren: het plaatsen van windmolens, ver plaatsing van de modelvliegtuig club en verkeersveiligheid, met name het te hard rijden door de Zandweg, Zuidwateringstraat en Rammekensweg. Vertegenwoordigers van alle ver enigingen en het Dorpscomité Ritthem hebben een vergadering gehad waar is besproken wat er binnen de verengingen leeft. Het Dorpscomité organiseerde een gezellige avond waar meer dan 60 mensen bijeen kwamen om te genieten van het zingen van het Veers Scheepstuig. Binnenkort staat er een reis gepland naar Limburg. Kortom, Ritthem is een kleurrijk dorp waar geleefd wordt en men zich bezig houdt met het welzijn van de dorpsgenoten. Op donderdag 17 april 2008 heb ben velen van u uit het Midden gebied kennis gemaakt met de burgemeester en de wethouders tijdens hun fietsronde door de wijk. Of 's avonds bij Local Board om van gedachten te wisselen over wat er zoal leeft in uw wijk en omgeving. Het was een geslaagde dag en wij allen hebben gemerkt dat het col lege het Middengebied van Vlissin gen ook een warm hart toedraagt. We hopen in de toekomst op meer positief contact... Vrijwilligers voor veiligheid De Local Board had die avond de heer Wim Littel uit Rotterdam uit genodigd om uitleg te geven wat een veiligheidsschouw inhoudt. Dit omdat wij als Local Board in de maand april wilden gaan werken aan activiteiten voor de droom "alle bewoners voelen zich veilig". 'Veiligheidsschouwen in Kleur', is een project dat al enkele jaren met succes wordt toegepast in Rotter dam en Amsterdam. Het is een pro ject waar een groepje vrijwilligers een aantal schouwen gaat lopen en nader te bepalen onveilige situ aties in kaart gaat brengen. De uitkomsten van deze schou wen zouden besproken moeten worden met de gemeente, politie en andere partners die meedoen in het project. Zij geven in overleg met de bewo ners aan welke verbeteringen zul len worden aangepakt, zodat er daadwerkelijk aan de veiligheid van uw Middengebied gewerkt kan worden. Wij zoeken nog 6 vrijwilligers die mee willen doen zodat het moge lijk is om het project 'Veiligheids- schouwen in Kleur' te starten in het Middengebied. Geef u bij ons op, op één van de onderstaande telefoonnummers. Vrijwilligers voor andere activiteiten We hadden op de avond van 17 april ook een post-it poster opge hangen waar ouderen uit het Mid dengebied hun wensen, zorgen en/of knelpunten konden ophan gen. Daar zijn nog weinig reacties op ontvangen. Wellicht was u er niet die avond, maar heeft u wel wensen, zorgen en/of knelpunten. Laat het ons weten dan nemen wij contact met u op om te bespreken wat wij er gezamenlijk mee kunnen doen... Ook zoeken wij vrijwilligers die willen helpen om de eigen locatie vaker te openen voor onze doel einden. En als u geen tijd hebt voor vrijwilligerswerk, hebt u mis schien wel knutselspulletjes, oude tijdschriften en andere zaken over: die zijn van harte welkom. Sponsors Wij zoeken ook sponsors die het Middengebied een warm hart toe dragen en een bijdrage willen leve ren om maatschappelijke uitval te voorkomen. Wij als Local Board vragen u namens het Middenge bied: meld u aan als sponsor en draag er met uw sponsoring toe bij dat de kinderen uit het Middenge bied die niet op vakantie kunnen, of deel kunnen nemen aan sport e.a. voor hen vaak kostbare activi teiten, wel kunnen deelnemen aan maatschappelijke activiteiten die met uw steun voor hun georgani seerd kunnen worden. Laat deze zomer de zon ook voor de kids uit het Middengebied schijnen ;-) Samen met u kunnen wij als Local Board werken aan een leefbaar en veilig Middengebied. Voor contact en/of aanmelden bel 06 - 51 99 18 23 en/of 06-36 12 92 97 www.localboard-vlissingen.nl In het kader van burgerparticipatie kunnen burgervertegenwoor digingen binnen de gemeente Vlissingen éénmaal per maand hun dorps-, wijk- of buurtactiviteiten in de Blauw Geruite Kiel plaatsen. Deze keer hebben de Wijkraad Paauwenburg, het Dorpsplatform Oost-Souburg, het dorpcomité Ritthem en de Local Board Midden gebied daar gebruik van gemaakt. Het gaat om een proef van een jaar. Wanneer blijkt dat een halve pagina per maand niet genoeg is, kan deze worden uitgebreid naar een hele pagina. Voor meer in formatie kunt u contact opnemen met dhr. P. Stok, afdeling Advies/ Burgerparticipatie; tel. 487459; e-mail: psk@vlissingen.nl.

de Faam | 2008 | | pagina 12