f Voetgangersbrug in november klaar Dodenherdenking op Abdijplein Bevrijdingsconcert in concertzaal WWW.MIDDELBURG.NL j Wim Minnaard sportvrijwilliger van het jaar Sporten in de meivakantie Julianabad 2 mei weer open 'rAV/!f3"!<7?TÏTlDe Faam Woensdag 30 april 2008 - Pagina 9 Deze-informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door Communicatie. Reacties zijn welkom! Per e-mail naar info@middelburg.nl of per telefoon op (0118) 67 50 00. Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in het stadskantoor aan de Kanaalweg 3. Meer info: www.middelburg.nl Maximaal Text: vanaf pagina 830 Vrijwilligers zijn onmisbaar in de sportwereld. Wim Minnaard van korfbalvereniging TOP weet dat maar al te goed. Al bijna veertig jaar is hij als vrijwilliger actief voor zijn club. Afgelopen vrijdag werd hij in de kantine van EMM benoemd tot sportvrijwilliger van het jaar. Van wethouder Frank Streng kreeg hij een cheque van 250 euro en een herinnering. Minnaard begon als bestuurslid. Ook is hij voorzitter geweest. Nu helpt hij onder andere mee met de rommelmarkt, staat hij achter de bar is hij verantwoordelijk voor de inkopen van de kantine. De twee prijs ging naar Carla Pouwer van korfbalvereniging Swift. De derde plek is voor Margriet Landman van hockey- vereniging MMHC. Sportstimuleringsprijzen Naast de bekendmaking van de sportvrijwilliger van het jaar wer den vrijdag ook sportstimule ringsprijzen uitgereikt. Dit zijn prijzen voor verenigingen met vernieuwende ideeën om organi satie en integratie van en deelna me aan sport te bevorderen. Een bedrag van vijfduizend euro werd onder de winnaars verdeeld. De jeu de boules-, tennis- en tri- mactiviteit van Swift is het per fecte voorbeeld van sportintegra- tie. Mensen worden gestimuleerd om te gaan bewegen en het is voor een breed publiek. Het is een vernieuwende activiteit, omdat bij de vereniging een combinatie wordt gemaakt van zowel team als individuele spor ten. Swift wint 2.500 euro. BC Zeedo organiseert bowling voor slechthorenden en doven. Dit initiatief is minder vernieu wend en de doelgroep is klein. Toch vindt de jury het nog steeds een mooi initiatief en een prijs van 1.500 euro waard. De prijs van duizend euro ging naar MTV voor de organisatie van de avondvierdaagse. Foto: Jaqueline Pruijsers Het werk aan de voetgangersbrug over het kanaal is begonnen. De officiële eerste paal ging vorige week woensdag de grond in. De voetgangersbrug komt naast de Schroebrug en moet in november klaar zijn. De nieuwe brug zorg ervoor dat auto's en fietsers meer ruimte krijgen op de brug. Iedere schoolvakantie zijn er in de gemeente Middelburg sportacti viteiten voor jongeren. De vorige vakanties zijn deze activiteiten goed bezocht en ze waren bovendien erg gezellig. Ook voor de meivakan tie staan er weer spetterende activiteiten op het programma. Tussen 13.00 en 16.00 uur zijn de jongeren tot en met 18 jaar wel kom op: Dinsdag 6 mei Survivaldag Meiveld bij scoutinggebouw, Middelburg Zuid Woensdag 7 mei Voetbalmiddag VV Zeelandia Middelburg, Veersepoort Donderdag 8 mei Buikdans/Capoeira/ Streetdance Vergulde Baars/speeltuin, Baarsjesstraat (alleen vóór meiden) Vrijdag 9 mei Hollandse spelen Grasveld Scheldepoortstraat, Nieuw- en Sint Joosland Kijjk voor meer informatie op www.middelburginbeweging.nl. Bellen mag ook met Patrick de Guchteniere, telefoon 67 57 97 of Christiaan Boon, telefoon 67 57 61. Het Julianabad aan de Koningin Julianalaan in Arnemuiden gaat vrij dag 2 mei weer open. Er kan ieder dag, behalve op zon- en feestda gen, in het buitenbad gezwommen worden tot en met zaterdag 13 september. Openingstijden: Vrijzwemmen maandag t/m zaterdag van 13.15 - 17.00 uur Volwassenuurtje incl. kind t/m 7 jaar maandag t/m vrijdag van 12.00 - 13.00 uur Voor meer informatie kunt u bellen met telefoonnummer 60 13 99. Dit jaar valt 4 mei, de dag van de dodenherdenking, op een zondag. Dit heeft geen gevolgen voor de jaarlijkse dodenherdenking op het Abdijplein. De ministerraad heeft besloten om de nationale herdenking altijd op 4 mei te laten plaatsvinden, ongeacht de dag van de week. Alle activiteiten die verband houden met deze herdenking vinden dan ook gewoon plaats: de twee minuten stilte, de vlag half stok en de kranslegging. Dit jaar is de her denking dan ook gewoon op zondag 4 mei. 20.04 uur 20.15 uur Arnemuiden kranslegging défilé Het programma 18.00 uur 18.45 uur 19.00 uur 19.30 uur 19.45 uur 19.48 uur 19.50 uur 20.00 uur ziet er als volgt uit: vlaggen halfstok luiden klok Lange Jan kerkdienst in Nieuwe Kerk verzamelen op het Abdijplein aanvang plechtigheid, toespraak burgemeester Schouwenaar samenzang 'Blijf bij ons heer' voordracht twee gedichten door scholieren en declamatie hoornsignaal -twee minuten stil te- last post-samenzang eerste en zesde couplet van het Wilhelmus Programma In Arnemuiden wordt de dodenherdenking ieder jaar georganiseerd door-de wijkbeheergroep. Deze heeft besloten om de dodenherdenking in Arnemuiden op zaterdag 3 mei te laten plaatsvin den. vlaggen halfstok met een stille tocht van het stad huis aan de Langstraat naar het oorlogsmonument op de oude begraafplaats Hoornsignaal, gevolgd door twee minuten stilte en de last post. Daarna kranslegging en het leg gen van bloemen Toespraak wethouder Huub van Klinken Afsluiting herdenking met het zin gen van het eerste en het zesde couplet van het Wilhelmus. 18.00 uur 19.35 uur 20.00 uur 20.10 uur 20.15 uur r Het Zeeuws Kamerorkest TY geeft op maandag 5 mei een bevrijdingsconcert in de Zeeuwse Concertzaal (ingang Verwerijstraat 14) in Middelburg. Het concert staat volledig in het teken van de bevrijding. Er zijn werken te horen van Mozart, Tschaikowski, Kilar en Blaha. De muziek wordt afgewisseld met literaire en persoonlijke teksten. De toegangsprijs bedraagt vijftien euro, inclusief het programmaboekje. Personen tot 14 jaar en 65+ krijgen reductie. Als u gebruik maakt van de lezersactie van de PZC ontvangt u op vertoon van de bon vijf euro korting. Kaarten zijn verkrijgbaar aan de zaal en bij de Tourist Shop, Markt 65 in Middelburg, telefoon 6743 00. Het concert begint om 20.15 uur. Het Zeeuws Kamerorkest TY is in 2006 opgericht en verzorgde in 2007 voor het eerst een bevrij dingsconcert. De naam TY verwijst naar de bewe ging van eb en vloed, het tij, en vormt daardoor een link naar de natuurkracht in de mens, een teken van expressie en de verbinding met Zeeland.

de Faam | 2008 | | pagina 9