Wijziging data ophalen huisvuil Fontein op Balans defect Het woord aan raadslid Evert Heringa dé Weekkrant De Faam Stadskantoor gesloten Parkeergarages gesloten Koninklijke onderscheidingen voor zeven Middelburgers Informatiebijeenkomst over bouwput Zuidsingel Middelburgse evenementen in Uitloper Foto: Mieke Wijnen Woensdag 30 april 2008 - Pagina 8 Huisvuil van 1 mei (Hemelvaartsdag) wordt op vrijdag 2 mei opgehaald en dat van 5 mei (Be-vrij- dingsdag) komen de medewerkers van de gemeentelijke reiniging op dinsdag 6 mei opha len. Ook met Pinksteren is er een wijziging. Het huis vuil van maandag 12 mei (tweede pinksterdag) moet op dinsdag 13 mei worden aangeboden. Wij vragen u het huisvuil voor 7.00 uur buiten te zet ten. Sinds enkele weken staat de fon tein op de Balans droog. Door een kapotte tandwielconstructie werkt een van de pompen niet meer. De pomp is voor reparatie naar de leverancier gestuurd. De gemeente verwacht dat de fon tein binnen twee weken weer spuit. In verband met de feestdagen is het stadskantoor op woensdag 30 april (Koninginnedag), donderdag 1 mei (Hemelvaartsdag) en vrijdag 2 mei gesloten. Op 5 mei (Bevrijdingsdag) zijn de gemeentelijke balies gesloten en zijn de medewerkers van de SDW niet aanwezig of telefonisch bereik baar. De medewerkers van de CWI/UWV zijn dan wel aanwezig. Zoals ieder jaar zijn de parkeergarages dicht op Koninginnedag (30 april) en Hemelvaartsdag (1 mei). Op Bevrijdingsdag (5 mei) zijn de garages gewoon open. Op deze dagen is parkeren op straat gratis. Griffioen 3? Bijna onopgemerkt besloot de raad van Middelburg ruim 60 ha grond te kopen in de hoek Walcherseweg-Laurens Stommesweg. Ook wel de "Cleene Hooge" genoemd. De bedoeling is om daar - op termijn - een uitbreiding van de stad mogelijk te maken. Zonde van het landschap, vindt de Christenunie. Het uitzicht vanaf de Laurens Stommesweg is werkelijk uniek. Vanaf de weg kijk je zo tot aan de duinen terwijl die toch enige kilometers verder liggen. Daarbij is er de combinatie van hoog- en laaggelegen gronden, die het gebied uniek maakt. De Christenunie had veel liever gezien dat de grond aange kocht was voor natuuront wikkeling. Dat had prachtig aangesloten op het natuurge bied langs de Zand-voortse- weg. Of Middelburg wel zoveel grond nodig heeft om uit te breiden is voor ons nog maar de vraag. De prognoses geven aan dat de groei in woningbehoefte er over een jaar of 20 echt uit is. En om dan woningbouw te plegen op één van de fraaiste stukken land schap die we nog hebben is zonde van ons Walchers (en nationaal!) landschap. Het zal nog wel even duren, maar de ontwikkeling van Griffioen 3, zoals het plan al wordt genoemd, komt. Natuur lijk, officieel is er nog niets besloten, maar er is door het college wel heel-duidelijk ge maakt dat we die grond niet kopen om er niets mee te doen. De bedoeling is na drukkelijk woningbouw. De enige vraag is nog hoeveel woningen er moeten komen. Er zijn meer fracties die vin den dat woningbouw daar niet ge-wenst is, maar het zal heel moeilijk worden om de winst die er op het gebied gemaakt kan worden te laten liggen. Alleen de fractie van de Christenunie heeft tegen de aankoop van dit gebied gestemd, onder het motto: als je er toch geen woning bouw wilt, hoef je die grond nu ook niet te kopen. Een stad moet bezig blijven met de ontwikkeling van haar huizenaanbod. Maarzij moet ook zuinig zijn op het open landschap. De Christenunie is benieuwd naar uw mening daarover. U kunt die mailen naar secr@middelburg.christenunie.nl. Met vriendelijke groet, Evert Heringa eh2@solcon.nl Afgelopen vrijdag was het lintjesregen. Burgemeester Koos Schouwenaar was de hele dag op pad om Middelburgers te verras sen met een koninklijke onderscheiding. Voor de heer P. Jongejan kwam het goede nieuws op een bijzonder manier. Hij zat in het vliegtuig naar Canada. Met behulp van de medewerkers van de luchtvaartmaatschappij kon de burgemeester hem toch het goede nieuws vertellen dat hij lid is in de Orde van Oranje Nassau. Naast Jongejan zijn nu ook de heer G.C. van Boven, de heer C.C. Gest en mevrouw A.E.A.M. Schroevers-Kruijssen lid in de orde van Oranje Nassau. De heer K. Scherphuis en de heer L.E van Driel zijn Ridder in de Orde van Oranje Nassau. U heeft het waarschijnlijk al gehoord of gelezen: de werk zaamheden op de bouwput aan de Zuidsingel gaan binnenkort echt beginnen. Nog voor de zomervakantie wil de Walcherse Bouw Unie (WBU) de put volstor ten met beton. De gemeente heeft deze week een bouwver gunning verstrekt aan Bouw bedrijf Heijmans, dat de werk zaamheden gaat uitvoeren. De Walcherse Bouw Unie organi seert op donderdag 8 mei een informatiebijeenkomst over de bouwput. De bijeenkomst begint om 19.30 uur en wordt gehouden in de raadzaal van het stadskan toor. Tijdens de bijeenkomst zal de WBU de herstelwerkzaamhe den voor het (gedeeltelijk) vullen van de bouwput toelichten. Wanneer gaan de activiteiten van start? En hoeveel tijd nemen deze in beslag? Dat hoort u op 8 mei. Verder komen zaken als logistiek, bouwplaatsinrichting, veiligheid aan de orde. Uiteraard bestaat de mogelijkheid tot het stellen van vragen. De bijeenkomst is behalve voor omwonenden van de Zuidsingel ook toegankelijk voor andere belangstellenden. Vanaf 19.00 uur staat koffie en thee voor u klaar. Wilt u weten wat er te beleven is in Middelburg? Een overzicht van alle (bij de redactie bekende) evenementen, theatervoorstellin gen, tentoonstellingen, films, ex cursies, workshops, cursussen, optredens en sportactiviteiten vindt u in de Middelburgse Uit loper. Deze papieren evenementenka lender verschijnt voortaan elke maand, voor de eerste keer in mei en is de opvolger van de Uitklappen Het overzicht en de uitgave worden verzorgd door Parole, de organisatie die ook verantwoordelijk is voor de Uitloper in tal van- andere ste den. U kunt de Uitloper van de maand mei vanaf zaterdag 3 mei afhalen bij de Tourist Shop en op tal van andere locaties in Middelburg. Wilt u een evenement, expositie of andere activiteit aanmelden voor de Uitloper van juni? Stuur dan een mailtje naar parole@planet.nl of neem contact op met Pieter van Vliet, tel. (0182) 53 99 39.

de Faam | 2008 | | pagina 8