M 'n moeder zit goed R< Expo Zeeuws Kompas RDSSEL Walcherse koninklijke onderscheidingen Open dag van Culi Consult Kookstudio 01 18-448 448 VesSisjtv Een kinderlintje voor dappere Vlissingse kids Kunstenaar zoekt witte kleding Verzorgende C voor 30-plussers "Wat er ook gebeurt, er staat altijd iemand voor haar klaar. Ze heeft reuma en hartfalen, maar soms is het erger dan anders. Gisteren kon ze niet eens zelf een kopje thee zetten! Daarom is het zo fijn dat ze bij Stichting Werkt voor Ouderen zit. Daar krijgt ze precies de Thuiszorg die ze nodig heeft. Ze heeft nu professionele verzorging en verpleging, en ook een vaste hulp in het huishouden. Allemaal op maat. Ja, m'n moeder is bij hen echt in goede handen. En omdat ik weet dat zij zich prettig voelt, voel ik me ook een stuk beter." Kies ook voor zorg die werkt. Stichting Werkt voor Ouderen Exclusieve design meubelen l-fcillmitLLL- www.philippinedesign.nl TAN DPROTH ETiCUS ^ooóeVett Academy Vop/yft een intetndionQüJ ótudie-ei/and Amnen Zeeland... Startpunt: Zeeland eindpunt: de wereld i'AV~1fiTTiflDe Faam Woensdag 30 april 2008 - Pagina 5 VLISSINGEN - De Vlissingse burgemeester Wim Dijkstra heeft vorige week vrijdagoch tend vier stadgenoten Konink lijk onderscheiden: Hans Koe man (rol als Michiel de Ruyter en actief bij Stichting Small Sail Festival Vlissingen en het bevrij dingscomité); Adri Joosse (10- jarig onderzoek naar de boe renzwaluw), Ina Jobse-Arendse (42 jaar actief in DIOS) en de heer Van der Linden (vi ij williger onder andere Missions to Se amen). VEERE- Negen inwoners uit Veere zijn onderscheiden: H. Assink uit Zoutelande, me vrouw A.C.M. Moermond-Goes uit Vrouwenpolder, de heer A. Toutenhoofd en de heer J. van Rooijen uit Westkapelle, de heer JA Francke, de heer J.P. van der Rest en mevrouw C.J. Poppe uit Oostkapelle, de heer J. Labruijè- re uit Domburg en de heer A.K. van der Sluijs uit Koudekerke. MIDDELBURG - Zeven Middel burgers zijn onderscheiden: G. van Boven (postduivenvereni ging De Scheldevliegers); K. Scherphuis (bestuur van Scoop, Van de Velde Publicatiefonds, is medeoprichter van De Drukke rij en lid van de Raad van Toe zicht Stichting Woongoed); H. Bogaert, dr. L. van Driel (digita le versie Woordenboek der Ne- derlandsche Taal); C. Gest (vrij williger water- en parkdieren); P. Jongejan (Stadsgewestelijke Brandweer) en A. Schroevers. VLISSINGEN - Culi Consult Kookstudio in Vlissingen houdt zaterdag 3 mei een open dag in het kader van de Nationale Kookstudio Week. Tussen 11.00 en 16.30 uur staan de deuren van de zaak van topkok René Willems, aan de Nieuwendijk 52. open, om de gasten te laten 'proeven' van de kookstudio. Ook zijn er demonstraties van de koks. Bezoekers kunnen meedoen, proeven en beleven Meer in formatie via: 0118430941 of www.culiconsult.nl Burgemeester Dijkstra vindt dat dappere kinderen, zoals Marwan, een lintje verdienen, foto: izaak verkeste. GOES - De expositie van het Zeeuws Kompas, dat zorgt voor de aanpak voor opvang van kwetsbare personen in Zeeland, werd op 24 april door gedepu teerde G. van Heukelom geo pend. De expositie bestaat uit een fototentoonstelling met de titel 'Geen thuis, wel een toe komst'. Op de foto's worden vijf cliënten van verschillende in stanties getoond, ook vertellen zij hun eigen verhaal. De expo sitie trekt dit jaar door Zeeland. door marcel van der voort VLISSINGEN - "Tijdens mijn vakantie in Marokko heb ik een jongetje van twee jaar uit de zee gered. Zijn ouders zetten hun tent op en opeens kwam er een hoge golf. Snel heb ik het kindje uit het water gehaald. Hij kreeg water binnen", zegt de dappere Marwan El-Kharbouch (11) die vanwege zijn heldendaad vori ge week een kinderlintje kreeg van de Vlissingse burgemeester Wim Dijkstra. Als de fotografen hem vereeuwigen is Marwan de ster van het moment. Met een grijns van oor tot oor ondergaat hij de belangstelling. Maar als hij geen aandacht voor het peu- tertje had getoond, was het mis schien verdronken. De Marok kaanse jongen, die op de Theo Thijssenschool in Vlissingen zit, weet dat maar al te goed. "Ik ben erg geschrokken van wat er toen gebeurde", zegt hij tijdens de receptie in het stadhuis. "Ge lukkig kan ik zwemmen. Ik heb mijn A-diploma. Nadat ik het jongetje op de wal had, kwam de strandwacht helpen", laat Marwan weten. Hij krijgt van de burgemeester naast een me daille en oorkonde ook een bio scoopbon. "Kinderen komen vaak negatief in het nieuws. Maar de positieve zaken mag je ook voor het voetlicht brengen", vindt Wim Dijkstra. Hij heeft het kinderlintje in Limburg be dacht. Inmiddels hebben ver schillende gemeenten het over genomen, waaronder Vlissin gen. In deze stad is het de eerste keer. Ook Quinten Pool, Sam Koolwijk, Phoenix Earl en Remy de Bart lopen dankzij hun hel dendaden te pronken met hun kinderlintje. VEERE - Kunstenaar Adri- aan Rees heeft voor zijn kunstwerk maar liefst vijf honderd stukken witte kle ding nodig. Voor de beelden tentoonstelling Spiegels voor de Ziel, die van 1.6 mei tot 23 juli in de Grote Kerk in Veere te zien is, maakt hij een vrou wenfiguur van vijf meter hoog. Dit kunstwerk zal vol ledig uit witte, tweedehands kleding opgebouwd worden. Alles is welkom, van sokken en ondergoed tot rokken en nachthemden, als het maar wit is.Kleding kan vanaf nu tot 5 mei ingeleverd worden van maandag tot en met vrij dag van 10.00 tot 14.00 uur bij de Grote Kerk in Veere. Na afloop van de tentoon stelling gaat de kleding naar een goed doel. VLISSINGEN - Uitzendor ganisatie De Berk uit Vlissin gen en Plus één opleidingen in Goes gaan samenwerken om het personeelstekort in de zorginstellingen helpen op te lossen. In mei start een 1-jarige opleiding Verzor gende C volgens de richtlij nen van Stoc opleidingen zorg. Werkzoekende derti gers en veertigers die geïnte resseerd zijn worden met name gevraagd te reageren. De deelnemer werkt tijdens de opleiding minimaal 16- 24 uur per week in de zorg en gaat 1 dag per week naar school. Inlichtingen en reac ties: Plus één opleidingen 0113-211744 of De Berk uit zendorganisatie 0118- 411581. Bel voor meer informatie of kijk op www.werktvoorouderen.nl Showroom, Arnesteinweg 48F ïn Middelburg Open op donderdagavond en zaterdag, gsm 06 55 39 06 60 lnfo@phitlpplnedesign.nf Hyundai Accei FiatPugto Daihatsu Gran Move,' Zilvermetallic Z000 Groénmètallic 1999 ilvermetallic 1998 Blauwmetallic^l997 Renault Twingo 1.2 Auto Centrale Theo €3400,- 2900,- 3400,- 2800,- TEL. 06 33 22 99 66 Voltawcg 15a, 4338 PS Middelburg (Industrieterrein Amestein I) www. autocentr aletheonl VOOR NIEUWE EN TE REPAREREN KUNSTGEBITTEN TELEFONISCHE AFSPRAKEN OF INFORMATIE: TEL 0118-414533 WWW.ROSSEL-KU NSTG EBITTEN.N L HOBEINSTRAAT 52, VLISSINGEN Professor Cees Cornelisse, Middelburger én verbonden aan het Life Science programma van de RA: "In mijn djd moest je voor een academische studie eerst nog de Sloedam en de Kreekrakdam oversteken, omdat Zeeland geen universitaire opleidingsinstituten bezat. De interessante paradox doet zich nu voor dat je door een bachelorstudie aan de RA te volgen je juist uitstekend kunt voorbereiden om elders in het land of in het buitenland een masterstudie te volgen. Drempelvrees om buiten Zeeland te gaan studeren lijkt me een minder goed motief om voor RA te kiezen. RA is juist erg geschikt voor studenten die uitdagingen aandurven." Durf jij de uitdaging aanLees meer over RA en ons programma op tvmv.roac.nl/ geland! Academy

de Faam | 2008 | | pagina 5