Protest op zee 0 UNIIPHARMA At -TenmM A B Zeeland Fulltime magazijnmedewerker (m/v) Erkende opleiding Pedicure iMgg HORECA IS GEEN KUNSTJE, HET IS EEN KUNST! dé Weekkrant De Faam Tentoonstelling over slag om Oosterschelde vacaturenr. 2008.30.04 UNIPHARMA v.o.f. BLOEMBINDER m/v Gezocht ASSISTENT HAVENMEESTER (m/v) 1 Woensdag 30 april 2008 - Pagina 31 Fanatieke actievoerders te water, foto: archief paul de schipper Gonzales (Jason Beck) is een multi-getalenteerde muzikant en producer. Hij werd bekend als MC met electro albums The Entertainist en Prese- dential Suite. Hij speelt piano, gitaar, bas, drums en verschillende blaas instrumenten. Daarnaast werkte Gonzalez samen met onder anderen Ja- mie Lidell. In 2005 verraste hij iedereen met het album Solo Piano. Nu ligt er een nieuwe cd in de winkel, Soft Power, een eerbetoon aan de soft rock albums van de jaren zeventig en tachtig. li Ze worden wel de meesters van de 'triphop' genoemd. Portishead dus, het trio uit Bristol dat een kleine tien jaar stil heeft gelegen en nu dus in eens weer met nieuw werk op de proppen komt. Third is geen hapklare brok, eerder een zware, donkere plaat die het nodige vergt van de luiste raar. Veel hypnotiserende ritmes en klanken waar zangeres Beth Gibbons met haar feeërieke stem bovenuit zweeft. MIDDELBURG - In de Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg is tot en met za terdag 24 mei de tentoon stelling De slag om de Oos- terschelde. Hierin is ar chiefmateriaal te zien van de protestacties tegen de af sluiting van de Oosterschel- de. Na de watersnoodramp in 1953 was duidelijk dat Zeeland on voldoende beschermd was te gen de zee. Het Deltaplan, dat voorzag in een afsluiting van de Zeeuwse wateren, moest voor komen dat een dergelijke ramp nooit meer kon gebeuren. In 1978 zou de Oosterschelde vol ledig worden afgedamd. Uitein delijk veranderde dat plan. De dichte dam werd een spectacu laire stormvloedkering. Journa- list en oudactievoerder Paul de Schipper, schonk zijn uitgebrei de archief van de acties aan het Zeeuws Documentatiecen trum. Affiches, krantenknipsels en foto's uit de periode 19701980 geven een fascine rend beeld van het actiewezen uit die tijd. Tegelijkertijd met de tentoonstelling verschijnt het boek 'De slag om de Ooster schelde' van Paul de Schipper. Hierin vertelt hij het verhaal van mensen die tegen de afsluiting van waren. Vanaf de water snoodramp in 1953 tot de ope ning van de stormvloedkering in 1986 volgt hij een groep jon geren die in verzet kwam. On danks de tegenwerking van de officiële instanties nam het ka binet Den Uyl op 8 november 1974 de beslissing om de Oos terschelde open te laten en de stormvloedkering te creëren. Het eerste album van countryrockster Kathleen Edwards in drie jaar heet Asking For Flowers en zal de liefhebber bekoren. Opgenomen met produ cer Jim Scott (Tom Petty) en met muzikale bijdragen van o.a. Bob Dylan- drummer Don Heffington en pedal steelgitarist Greg Leisz, bekend van Sheryl Crow en Robert Plant. Kortom, Edwards wordt in de rug gesteund door de absolute top en dat hoor je terug in de muzikale omlijsting bij haar intieme liedjes. De Queen of Pop is terug. Hard Candy luidt de titel van het nieuwe album van Madonna dat vanaf 29 april in de winkels ligt. Haar elfde plaat bevat vooral veel up-tempo stukken en hiphop-beats die mede dankzij grote na men als Timbaland, Justin Timberlake en Pharrell Williams wederom in ternationale klasse ademen. En die titel? Madonna houdt van snoep, aldus haar woordvoerster. Tegelijkertijd verwijst het naar Madonna zelf die zo wel 'hard' als 'zoet' kan overkomen. Hard Candy is de laatste cd die ze voor Warner maakt alvorens over te stappen naar concertpromotor Live Nation. AB Zeeland is met haar 100 vaste en tal van uitzendkrachten een begrip in de Zeeuwse groene sector. Al jarenlang verzorgt AB Zeeland de complete arbeidsvoorziening bij vele ondernemingen in deze sector. Wij zijn voor diverse opdrachtgevers op zoek naar: O.a.: grondwerkers, chauffeurs, kraanmachinisten, trekker chauffeurs, hoveniers en mensen die gemotiveerd zijn om alles aan te pakken. Is dit iets voor jou of wil je langskomen om de eventuele andere mogelijkheden te bespreken? Bel voor een afspraak, stuur of mail je CV naar: Cereshof 4, 4463 XH Goes Tel.: 0113-233 666, e-mail: info@abzeeland.nl www.abzeeland.nl Groothandel en retail-organisatie voor Drogist en Apotheek v.o.f UNIPHARMA is een toonaangevende groothandel in de Nederlandse drogisterijbranche. Met een assortiment van ruim 40.000 verschillende artikelen en een klantenkring van meer dan 1.000 drogisterijen, apotheken en parfumeriën blijven de mensen van Unipharma werken aan uitbreiding, kwaliteit en service. Vanuit ons distributiecentrum in Middelburg bezorgen wij dagelijks onze producten door het hele land. Voor de periode juni t/m augustus 2008 zoeken wij een tiental serieuze aanpakkers voor de functie van Ben je stressbestendig en minimaal 4-10 weken achter elkaar beschikbaar? Wij zoeken zelfstandig werkende mensen met een volwassen werkhouding die foutloos de orders kunnen lopen en verzendklaar maken. Unipharma heeft een moderne werkomgeving met goede voorzieningen. Er wordt gewerkt volgens een wisselend weekrooster tussen 08.00-21.00 uur van maandag - vrijdag. Bij gebleken geschiktheid bestaat de mogelijkheid dat je contract verlengd wordt. Unipharma biedt een moderne werkomgeving met goede voorzieningen. Bezoek voor meer info over Unipharma onze site www.unipharma.nl. Brieven met CV ontvangen wij graag binnen 14 dagen per post, fax of mail. T.a.v.: Afd. P&O Ramsburgerweg 2-12 - 4332 SG MIDDELBURG e-mail: m.hoogedeure@unipharma.nl >rog/st zorgaj%tzeker bloemenhuis Bloemenhuis Mies is op zoek naar een Wij verwachten een opleiding bloembinden afgerond op MBOniveau minimaal 1 jaar werkervaring in een bloemenwinkel een klantvriendelijke en commerciële instelling een creatieve, flexibele en prestatiegerichte instelling Wij bieden je afwisselend werk met gezellige collega's en de mogelijkheid jouw eigen creativiteit te uiten. een salaris en arbeidsvoorwaarden volgens de CAO Bloemendetailhandel. Interesse? Reageer vóór 9 mei d.m.v. een motivatiebrief (inclusief foto) met cv te sturen naar bloemenhuis- mies@zeclandnct.nl of naar Bloemenhuis Mies, Braamstraat 1, 4388 CN Oost-Souburg. Voor vragen kun je bellen met Monique Bliek-de Zwart (op dinsdag, donderdag en vrijdag) op telefoonnummer 0118-47 18 00. Dinsdag 16 september start de avondopleiding Pedicure te Goes, 1 avond per week. Open avond: Dinsdag 20 mei 2008 van 19.30 - 21.00 uur. Groencollege Goes Stationspark 39, Goes www.wordpedicure.nl college Voor info: 0182 - 69 11 22 Voor jachthaven op Walcheren. In juli en augustus, 24 uur per week, verdeeld over 6 dagen, ook in het weekend. Het kunnen spreken van Duits en Engels is een pré, affiniteit met watersport. Bekend met MS Office en bereid tot verrichten van (lichte) onderhouds werkzaamheden. Leeftijd tussen de 18 en 25 jaar. Voor informatie bel: 0118-479207 Wij zijn op zoek naar collega's voor ons keukenteam en voor de bediening in ons restaurant en onze bar! (m/v, parttime/fulltime) Profielschets: - Je denkt en handelt gastgericht -Je bent representatief - Je bent een échte team player - Je bent stressbestendig - Je bent flexibel Een vaste baan met een salaris volgens horeca-CAO, goede secundaire arbeidsvoor waarden en natuurlijk een prettige werksfeer in een jong en dynamisch bedrijf. Ook is er bij ons mogelijkheid tot intern verblijf. Bel voor meer informatie over deze functies of stuur je brief met CV (per post of e-mail) naar: Hotel de Zeeuwse Stromen Postbus 70, 4325 ZH Renesse 0111 460503 administratie@zeeuwsestromen.nl www,zeeuwsestromen .nl In 1952 creëert Peyo (Pierre Culliford) in stripblad Robbedoes een volkje van kleine blauwe wezentjes die hij Smurfen noemt. In 1960 verschijnt het eerste zelfstandige verhaal van de Smurfen, De Zwarte Smurfen. Uiteinde lijk groeien de Smurfen uit tot een imperium van ongeziene grootte voor zo'n klein Belgisch kaboutervolkje. En dan is er inmiddels ook nog een verzamel-cd verschenen waarop de Smurfen nieuwe liedjes zingen, speci aal uitgekozen voor de kids van nu. De gekte is daarmee compleet.

de Faam | 2008 | | pagina 31