|De Faam Zeeuws talent op het culture podium Liberty Dance Liberty Locals Dance festival Bevrijdingsvuur Bevrijdingsconcert ^optredens en activiteiten Achttiende bevrijdings met tientallen mil Woensdag 30 april 2008 - Pagina 28 Bellamypark Na de stoere Nederlandse Britpopband Moke (15.00 - 16.00 uur) komt Marsha op het podium (17.00 - 18.00 uur). Zij stond in 2005 al op het Culture podium als Zeeuwse Belofte. Ondertussen timmert Marsha, compleet met band, hard aan de weg met gevoelige ballads en vrolijke popsongs. De eerste single Finally Free is in de Hei- neken Music Hall gepresen teerd. The Juke Joints zijn onge twijfeld één van de grootste bluesbands van Nederland met een eigen mix van swing, rocka billy, rock 'n roll, bluesrock en zydeco. En dit jaar viert de band het 25 jarig jubileum met het aantreden van een speciale gast. The Juke Joints staan van 19.00 tot 20.00 uur op het hoofdpodium op het Bellamy park. Gare du Nord maakt loungemuziek met invloeden uit de dance, blues en jazz. De muziek is speciaal voor festival concerten opnieuw gearran geerd om live te spelen, en met 8-koppige band spat de Sex 'n' Jazz (titel van hun gouden plaat) van het podium (21.00 - 22.00 uur). Met de enorme live reputatie van The BossHoss is feest verzekerd. Met een dikke knipoog worden alle cowboy clichés door de zeven heren uit de kast getrokken. Populaire pop en rock nummers worden gecoverd in country stijl, maar dan anders (23.00 - 0.00 uur). Reflexionz Het debatprogramma Re flexionz of Freedom (14.00- 19.00 uur) is inmiddels een be grip geworden. Onder leiding van Prem Radhakishun, praten jongeren met politici of gasten met een maatschappelijke functie over de vrijheid. Gasten zijn onder meer Henk Vonhoff, de Vlissingse burgemeester Wim Dijkstra, deskundigen, politici en artiesten. Geen duffe debatten, maar hete discussies die aanzetten om na te denken over vrijheid. De discussies op het Arsenaalplein worden afge wisseld met muziek en sport. Onder het motto Free your mind and the rest will follow, zijn er van 20.00 tot 24.00 uur op het Arsenaalplein verschil lende lokale rap- en hiphopacts waaronder Line 104, Green, Psykick en Dubbel, Phlnx, Vin- dictiv en Nul Elf Acht. Op het Arsenaalplein is 's middags een panna knock-out toernooi, een clinic van straatvoetballer Tou- zani, streetdance en meer. Mu zikale begeleiding van Teknik en Levi. VUSSINGEN - Op het C-cul- ture podium op het Bellamy park krijgen de beginnende talentvolle Zeeuwse bands, tijdens de wissels van het hoofdpodium, de kans zich aan het grote publiek te pre senteren. De Hobbyisten, winnaar van de Zeeuwse Be lofte 2007, maakt een bijzon dere mix van hiphop, break- beat, lounge, ambient, du- breggae, ska, pop en stevige rap. De Jonge Zeeuwse band Vota Fonzie, bestaande uit zes mannen en één vrouw, speelt vooral rock 'n roll, blues en jazz. Het powertrio Headmode speelt Indie, punk en rock roll. Heel an dere muziek dan de Ouder wetse soul en rock, een war me Europese westcoast sound, romantische teksten en zwoele melodieën van The Punanas. VUSSINGEN - Vanaf het be gin van de avond kunnen dance liefhebbers genieten van Uberty Dance op het Dijktheater. De DJ's die het feestje gaan maken zijn Zina, Hero, Leroy Styles, Gregor Salto en Monica Elektronica. VUSSINGEN - Talentvolle lokale dj's vertonen hun kunsten tussen 14.00 en 18.00 uur in de Piek. Te gast zijn DJ Tobias, Mr. Addicted, JarahDamiel en Bryan met medewerking van Jumodon Events. VUSSINGEN - Op het dijk theater in Vlissingen zijn van 17.30 tot 23.45 uur optredens van verschillende DJ's. Zina, Hero, Miekie Fire, Leeroy Styles, Gregor Salto, Monica Electronica en Dirty Brown Visuals draaien er live. VUSSINGEN - Vanuit Wage- ningen wordt jaarlijks in de nacht van 4 op 5 mei om middernacht het Bevrij dingsvuur ontstoken en in estafettevorm naar alle uit hoeken van het land ge bracht. De Walcherse Atle tiekvereniging Dynamica heeft het initiatief genomen om voor het Bevrijdingsfesti val Zeeland Bevrijdingsvuur te gaan ophalen. Op 5 mei 's middags komt de estafette aan in Vlissingen. MIDDELBURG - Het Zeeuws kamerorkest TY geeft 5 mei een bevrijdings concert in de Zeeuwse con certzaal in Middelburg. Het programma bestaat uit wer ken van Mozart, Tsjaikowski, Kilar en Blaha en de muziek zal worden afgewisseld door literaire en persoonlijke tek sten. Het concert wordt ge subsidieerd door de Provin cie Zeeland in het kader van de Maand van de Vrijheid en ondersteund door diverse sponsoren. TY hoopt van dit bevrijdingsconcert een jaar lijks evenement te maken in Zeeland. Het begint om 20.15 uur en kost 15 euro. Festival over vrijheid en solidariteit door: ellen de vriend VLISSINGEN - Ferry Cor- sten, VanVelzen en Pete Philly Perquisite zijn be noemd tot Ambassadeurs van de Vrijheid 2008. Zij tre den hiermee in de voetspo ren van Racoon, Ali B en Krezip. Vrijheid en solidari teit is dit jaar het thema. Met solidariteit wordt de in zet voor de vrijheid van een ander bedoeld. DJ/producer Ferry Corsten be hoort al jarenlang tot 's werelds beste DJ's. Hij heeft verschillen de albums uitgebracht en scoorde veel Top 40 hits, waar onder afgelopen zomer het nummer Beautiful. Samen met zijn collega ambassadeurs vliegt hij op maandag 5 mei met een helikopter langs de verschillen de Bevrijdingsfestivals in het land. Daarbij brengen ze onder meer hun eigen versie van het Ued van de Vrijheid ten gehore. Ferry doet dat in Vlissingen. On der het motto 'Vrijheid maak je met elkaar' roepen de Ambas sadeurs de festivalbezoekers op om zich in te zetten voor vrij heid overal ter wereld. Solidari teit is niet vrijblijvend, maar schept verplichtingen. In de Tweede Wereldoorlog bewezen talloze mensen, groepen en lan den dat solidariteit en daad kracht hand in hand gaan. Hun solidariteit richtte zich op be houd en herovering van vrij heid. Die solidariteit eindigde niet met de bevrijding. De Zeilmarkt en het Arsenaal plein worden omgetoverd tot Het Plein van de Vrijheid. Flier is dit jaar onder andere La Molina te vinden, een klein reuzenrad waarin bezoekers een ritje kun nen maken in hét kader van het project 5 voor 5. Op Bevrijdings dag geef je vijf minuten aan dacht aan de vrijheid door een goed gesprek aan te gaan met elkaar. Ook staan er kramen met belangen- en maatschap pelijke groeperingen: War Child, Amnesty International, Cordaid Mensen in Nood en Vluchtelingenwerk Nederland. Meer informatie: www.bevrij- dingsfestivalzeeland.nl. The Juke Joints zijn ongetwijfeld één van de grootste bluesbands van Nederland. Zij treden op het Zeeuwse bevrijdingsfestival op. foto: p.r. Randwijklezing Bevrijdingsfestival Zeeland door tara de vriend VLISSINGEN - Vlissingen staat op 5 mei in het teken van het Bevrijdingsfestival Zeeland. Voor de achttiende keer wordt op deze manier de bevrijding gevierd en ook onze vrijheid in het al gemeen. En net als vorig jaar is ook dit jaar het festi val de aftrap voor De Maand van de Vrijheid. Op het Bellamypark staan twee podia. Het hoofdpodium wordt na de officiële opening, waarbij het Bevrijdingsvuur wordt ont stoken, meteen door DJ Ferry Corsten ingenomen (12.30 - 13.00 uur) voor een opzwepen de set trance muziek. Daarna is het de beurt aan The Opposites (13.15 - 14.00 uur), die bij hip hopliefhebbers al langer be kend zijn om hun grappige, he dendaagse en botte feesttracks. Het debatprogramma Reflexionz of Freedom, foto: anda van riet VLISSINGEN - Professor Henk Vonhoff houdt op maandag 5 mei in de Sint Ja- cobskerk in Vlissingen de negende Van Randwijkle zing. Hij is sinds de oprich ting lid van de Volkspartij voor Vrijheid en Demo cratie. De titel van zijn lezing is Vrijheid, een aanhoudende zorg en voortdurende vreug de. De lezing is voor iedereen toegankelijk, wel zijn er maar 650 zitplaatsen. De le zing is in het kader van maand van de vrijheid, een ac tiviteit van de provincie Zeeland. De lezing begint om 10.30 uur en aan melden kan via secretariaat- economie@zeeland.nl of via 0118-631011.

de Faam | 2008 | | pagina 28