GEMEENTE VLISSINGEN BEKENDMAKINGEN VLISSINGEN MENSEN, MENSEN STADSWANDELING VLISSINGEN 'GEEN THUIS, WEL EEN TOEKOMST' VERGADERINGEN COMMISSIE EN GEMEENTERAAD MOTIE ONDERZOEK LOCATIE ZIEKENHUIS G E M E E N T E INFORMATIEPAGINA VOOR DE INWONERS VAN DE GEMEENTE VLISSINGEN WOENSDAG 30 APRIL 2008 Redactie: afdeling Communicatie postbus 3000, 4380 GV Vlissingen telefoon: (0118) 487000 www.vlissingen.nl/gemeente Ingediende aanvragen A) Lichte bouwvergunning: 1. plaatsen 2 dakkapellen Constan- tijn Huijgenslaan 1 B) Reguliere bouwvergunning: 1. plaatsen (tijdelijke) loods Prins Hendrikweg 10 2. verbouwen reptielenzoo Igu ana Bellamypark 33-35 Tegen deze aanvragen kunnen geen bezwaarschriften worden inge diend. Monumentenvergunning Ingevolge artikel 14a van de Monu mentenwet 1988 is op grond van artikel 11 van deze wet een ver gunning aangevraagd voor het inrichten en herbestraten van de Karolingenbaan, de aanleg van een coupure door de gereconstru eerde wal en het plaatsen van palen voor traditioneel ringsteken op de Karolingenburg te Oost-Souburg. Voordat over het verlenen van de vergunning een beslissing wordt genomen ligt het plan ter inzage in het stadhuis ingaande 2 mei 2008 t/m 16 juni 2008. Gedurende deze termijn kunnen belanghebbende hun zienswijze tegen dit plan ken baar maken bij ons college. Verleende vergunningen 1. opbouw Wilhelmina Drucker- laan 27 17-04-2008 2. erfafscheiding Westerzicht 666 21-04-2008 3. fietsenstalling Edisonweg 4 A 21-04-2008 4. garage Glacisstraat 130 21-04-2008 5. aanbouw achterzijde woning President Rooseveltlaan 103 21-04-2008 6. kantoorunits Engelandweg 12 22-04-2008 7. jongerencentrum Pablo Picassop- lein 71 23-04-2008 Tegen deze besluiten (vergunnin gen) kan door een rechtstreeks belanghebbende binnen de termijn van 6 weken na de dag van verzen ding van de vergunning (dus niet de datum van publicatie), schriftelijk bezwaar worden gemaakt bij ons college. De verleende vergunningen met bijbehorende tekeningen kun nen na een telefonische afspraak met de medewerker Publiekszaken (487339) worden ingezien. Vrijstellingen Wij willen positief beslissen op het verzoek om vrijstelling in combina tie met een ingediende bouwaan- vraag voor het uitbreiden van de woning Wilhelmina Druckerlaan 22. Artikel 19, derde lid, van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, juncto artikel 20 van het Besluit op de Ruimtelijke Ordening opent daartoe de mogelijkheid. Voordat wij een beslissing nemen op voornoemde aanvragen, liggen de bouw- en situ atietekeningen van 2 mei t/m 12 juni 2008 ter inzage in het stadhuis, Paul Krugerstraat 1. Gedurende deze termijn kan een ieder schrif telijk en/ of mondeling zijn ziens wijze bij ons college indienen (ter attentie van Afd. Strategie,beleid en projecten, Postbus 3000, 4380 GV VLISSINGEN). Voor een monde linge zienswijze dient u vooraf een afspraak te maken met.dhr. Huige (0118-487339). Welstandscommissie De data van de volgende wel standsvergaderingen zijn 8 en 22 mei 2008. U kunt de behandelde bouwplannen vanaf dinsdag voor afgaand aan de vergadering, raad plegen op www.vlissingen.nl/wel- standscommissie. De agenda is dan ook in te zien in het stadhuis, Paul Krugerstraat 1. Edisonpark Op 24 april 2008 is vrijstelling ver leend ex. artikel 15 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, juncto artikel 5 van het vigerende bestem mingsplan Bedrijventerrein Edison park voor het afwijken van bouw- grenzen, zoals opgenomen in het genoemde bestemmingsplan. Een en ander, zoals opgenomen in de bij dit besluit behorende, en als zodanig gewaarmerkte tekening, welke integraal en onlosmakelijk onderdeel uitmaakt van dit besluit. Tegen dit besluit staat pas rechts bescherming open op het moment dat er op de separate bouwvergun ningen voor de kavels is beslist. Tegen deze vrijstelling staat geen afzonderlijk beroep open. De ver leende vrijstelling kan na een tele fonische afspraak (0118-487165) worden ingezien. Schoonheidssalon Op grond van artikel 12A, lid 5, sub 2 van de voorschriften van het bestemmingsplan Souburg-Noord, le uitwerking en Afdeling 3.4 van de Algemene wet bestuursrecht maken wij het volgende bekend. Wij hebben een aanvraag ontvan gen om op het adres Meiveld 12, een schoonheidssalon te vestigen. De beoogde vestiging voldoet aan de voorschriften welke gesteld worden aan een huisverbonden beroep, \zoals bepaald in artikel 12, lid 5, sub 2 van het bestem mingsplan Souburg-Noord, le uit werking. Het college is dan ook voornemens vrijstelling te verlenen voor het uitoefenen van dit huis verbonden beroep. Daartoe leggen wij de op deze vestiging betrekking hebbende stukken gedurende een periode van zes weken ter inzage Vanuit de SP wordt landelijk de integratienota "Gedeelde toekprnst" binnenkort gepresenteerd, natuurlijk konden de leden zich er ook over uitlaten en commentaar geven, dus ik ook. Een van de zaken die me op het gebied van wonen opviel in deze nota is het onderwerp 'Gemengd ipïp-ssa—wonen'. [Hl s ÜH Enige tijd geleden heeft de SP zich, samen met het CDA, sterk gemaakt voor een 10% regeling op het gebied van kamerverhuurpanden. Per postcode mag een vergunning verleend worden voor 10% kamerverhuur. Dit wil zeggen dat de zgn. "huisjesmelkers" niet zomaar hun expansiedriften kunnen botvieren om straten, waar het voor hen financieel aantrekkelijk is, te veranderen in getto's van deze tijd. Toch komt er landelijk een nieuwe huisvestingsverordening, waarbij alles kan komen te vervallen. De problemen in Vlissingen zijn echter al begonnen. Dit blijkt uit diverse klachten van verontruste inwoners van Vlissingen. Deze geluiden komen vooral uit het centrum en de Scheldebuurt. Er wordt met "gastarbeiders" van pand naar pand gesleept alsof deze mensen, pakketjes zijn. Naast de menselijke drama's, veel mensen in één pand, mogelijke onveilige situaties bij brand en dergelijke, is er het feit van overlast voor omwonenden. De SP zal hierover ook bij het nieuwe college steeds vragen blijven stellen en er op aan blijven dringen dat er actie wordt ondernomen in de vorm van handhaving en controle. Dus werk aan de winkel. Al in het begin van de jaren tachtig, toen de SP voor nationalistisch en xenofoob werd uitgemaakt, is er al gepleit om gemengde wijken aan te leggen en werd door de SP stilgestaan bij het feit dat gastarbeiders zich hier misschien wel blijvend zouden willen vestigen. Nu in 2008 is deze vraag weer actueel. Gaan we nu weer ons hoofd in het zand stoppen, of gaan we echt iets doen aan deze problematiek? Raadslid Lian Colijn-Ventevogel, fractie Socialistische Partij Telefoon 41 89 40 lianc@zeelandnet.nl www.vlissingen.sp.nl van 2 mei 2008 tot en met 12 juni 2008. Gedurende deze periode kan een ieder een zienswijze indienen bij ons college. Vertrokken naar onbekende bestemming Uit onderzoek van de afdeling Publiekszaken is gebleken dat onderstaande personen niet meer wonen op het adres waar zij vol gens de gemeentelijke basisadmini stratie staan ingeschreven. Het col lege heeft besloten de bi j houding van de persoonlijsten van deze per sonen op te schorten. Dit betekent dat zij daardoor formeel niet meer op dat adres staan ingeschreven. Van Dishoeckstraat 538 F. van Helvoirt, geb. 06-07-1971 Edisonweg 4 H. Chengeb. 03-09-1977 Hendrikstraat 39 M. van Boven, geb. 27-11-1976 Hobeinstraat 30 I. Dito Callau, geb. 06-01-1984 Y. Issartel, geb. 22-02-1984 N. Tandilashvili, geb. 30-08-1984 Hobeinstraat 32 S. Amtmann, geb. 17-05-1984 N. Vashakidze, geb. 02-01-1984 Hogeweg 34 A.R. Beytulov, geb. 12-05-1984 •Tulpenlaan 12 J. Gomes, geb. 02-02-1986 L.C. Gomes, geb. 09-04-1987 Verkuijl Quakkelaarstraat 19 C.J.R. Lurkin, geb. 13-09-1985 •Verkuijl Quakkelaarstraat 105 H.H. Lê, geb. 16-06-1984 Willem van de Veldelaan 6 Y. Lin, geb. 21-11-1983 Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kan een belangheb bende tegen dit besluit bezwaar maken bij het College. De termijn voor het indienen van een bezwaar schrift is zes weken en vangt aan 1 dag na de datum van deze publi catie. Het ondertekende bezwaar schrift moet bevatten de naam en het adres van de indiener, de datum en een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaarschrift zich richt. Ook moet de bezwaarmaker gemotiveerd aangeven waarom hij of zij het niet eens is met het besluit. Het bezwaarschrift moet worden gericht aan burgemeester en wethouder van Vlissingen Post bus 3000, 4380 GV. Vlissingen, 30 april 2008 B&W van Vlissingen Postbus 3000, 4380 GV VLISSINGEN Vlissingen is een stad van verha len. U kunt dit zelf elke zondag middag ervaren. Dan start om 14.00 uur een unieke stadswande ling vanuit het Zeeuws maritiem muZEEum aan de Nieuwendijk. Er zijn verschillende stadswande lingen mogelijk. Zo kunt u ervoor kiezen de Michiel de Ruyter wan deling te wandelen, waarbij u langs zijn zeven geboortehui zen komt. Verhalen van de stad Een stadswandeling door Vlissin gen is een unieke manier om de verhalen van de stad te leren ken nen. Een stadsgids voert u door bijzondere steegjes, langs interes sante pleintjes en kent de verhalen achter de gebouwen. Bijzondere plekjes worden bezocht, verhalen komen tot leven. Wat heeft een oud-loods bijvoorbeeld allemaal meegemaakt? Welke verhalen schuilen er achter de gevels van oude panden? Vlissingen, een stad van verhalen. Leer ze kennen met een Vlissinger stadswandeling. Met korting naar muZEEum Tot en met 26 oktober kunt u elke zondag meelopen met een stads wandeling, behalve op 20 en 27 juli en 12 oktober. Stadswande lingen starten om 14.00 uur bij het muZEEum, duren ongeveer anderhalf uur en kosten 5,50 per persoon. Het is mogelijk om met korting op dezelfde dag het muZEEum te bezoeken. Voor deze stadswandeling hoeft u zich niet aan te melden. Er kunnen maxi maal 25 wandelaars mee. In over leg met de gids wordt bepaald waar de wandeling heen voert. www.muzeeum.nl Tot en met 15 mei 2008 staat in de hal van het stadhuis van Vlis singen de expositie 'Geen thuis, wel een toekomst' ter gelegenheid van verschijning van het Zeeuws Kompas. Het Zeeuws Kompas is een plan voor de opvang van kwetsbare personen in Zeeland. Het Zeeuws Kompas kwam tot stand onder verantwoordelijk heid van de Regionale Commissie Verslavingszorg Zeeland (RCVZ). Dit is een gemeenschappelijke regeling van de gemeenten Vlis singen, Middelburg, Terneuzen en Goes. De provincie Zeeland en alle instanties op het gebied van maatschappelijke opvang en geestelijke gezondheidszorg zijn erbij betrokken. De foto's laten vijf cliënten van verschillende instanties zien. Ook vertellen deze cliënten hun eigen verhaal: in welke situatie bevinden zij zich nu? Hoe is het zo gekomen en hoe zien zij hun toekomstbeeld? Aan de expositie werkten vijf Zeeuwse fotografen mee. De expositie trekt dit jaar door Zeeland. www.zeeland.nl/zeeuwskompas GEEN INTERNET? GEEN NOOD! Heeft u thuis geen internet maar wilt u wel Vlissingen.nl bekijken? Ga dan naar het stadhuis, biblio theek 't Spui of bibliotheek Oost- Souburg, daar kunt u Vlissingen. n! gratis bekijken. stadhuis Vlissingen Dinsdag 6 mei 2008 Commissie welzijn en onder wijs Aanvang 19.30 uur AGENDA 1. Opening 2. Actuele zaken 3. Raadsvoorstellen: 3.1. Nota subsidiebeleid 3.2. Jaarstukken 2007 SDW 3.3. Programmabegroting 2009 SDW 3.4. Begroting 2009 Kre dietbank Walcheren 4. Rondvraag 5. Sluiting Woensdag 14 mei 2008 Vergadering gemeenteraad LET OP!: aanvang 16.30 uur AGENDA 1. Opening 2. Vaststellen van de agenda 3. Spreekrecht burgers 4. Behandeling Kadernota 2009 (le termijn) 5. Schorsing 6. Heropening om 20.00 uur 7. Raadsdebat over Kader nota 2009 (2e termijn) 8. Besluiten 8.1 Raadsvoorstel Kader nota 2009 8.2 Raadsvoorstel nota lokale heffingen 2009 - 2012 9. Sluiting. www.vlissingen.nl/ gemeenteraad SERVICETEAM Een put in de straat? Graffiti "gezien op banken, afvalbakken of verkeersborden? Bel dan het Serviceteam Openbare Ruimte (SOR). Deze ploeg werklieden van de gemeente handelt snel klach ten aan wegen, straten en plant soenen af. Bel naar 48 74 64. De gemeenteraad van Vlissin gen sprak zich - evenals die van Veere en Middelburg - vorige week in een motie unaniem uit om de keuze voor een hoofdzie kenhuis in Goes te heroverwe gen. Er moet een gedegen onaf hankelijk onderzoek komen naar de locatiekeuze gebaseerd öp alle criteria, waaronder het draagvlak onder de bevolking, aldus de raad. De drie Walcherse gemeenten stellen alles in het werk om vol waardige ziekenhuiszorg op de meest ideale locatie op Walche ren te behouden. De colleges van burgemeester en wethouders van Middelburg, Veere en Vlissingen sturen de motie met een brief naar de Tweede Kamer en de minster van Volksgezondheid, Welzijn en Sport. De motie gaat in afschrift naar de provincie, de Inspectie voor de Volksgezondheid, de Neder landse Mededingingsautoriteit, de Nederlandse Zorgautoriteit en de raden van bestuur en toezicht van het ziekenhuis Walcheren en het Oosterscheldeziekenhui s. www.vlissingen.ril/ gemeenteraad

de Faam | 2008 | | pagina 10