Eendenliefde in de vesten Dodenherdenking op Abdijplein Parkeergarages gesloten Stadskantoor gesloten Stadsgewestelijke Brandweer zoekt vrijwilligers dé Weekkrant De Faam Woensdag 23 april 2008 - Pagina 9 Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door Communicatie. Reacties zijn welkom! Per e-mail naar info@middelburg.nl of per telefoon op (0118) 67 50 00. Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in het stadskantoor aan de Kanaalweg 3. Meer info: www.middelburg.nl Maximaal Text: vanaf pagina 830 Zoals ieder jaar zijn de parkeergarages dicht op Koninginnedag (30 april) en Hemelvaartsdag (1 mei). Op Bevrijdingsdag (5 mei) zijn de garages gewoon open. Op deze dagen is parkeren op straat gratis. De Stadsgewestelijke brandweer Vlissingen-Middelburg zoekt vrijwil ligers. Mannen en vrouwen zijn welkom om te solliciteren. De Stadsgewestelijke Brandweer bestaat uit 41 beroeps- en 141 vrij willige brandweer medewerkers. De beroepsmedewerkers zijn inge deeld op de brandweerpost aan de Stromenweg waarvan tijdens kan tooruren minimaal acht personen de eerste uitruk verzorgen. De vrijwilligers zijn onderverdeeld over de brandweerposten Stro menweg in Middelburg, Olympia- weg in Vlissingen, Oost-Souburg, Torenweg in Middelburg -Zuid, Arnemuiden en een tijdelijke post aan de Rooseveltlaan in Middel burg. In eerste instantie wordt aanvul ling van vrijwilligers gezocht uit de directe woonomgeving van de brandweerposten Stromenweg en Rooseveltlaan. Ook inwoners die in de directe omgeving van de brandweerposten Arnemui den en Torenweg wonen, worden gevraagd te reageren. Bij een eventuele vacature in de toe komst kan dan een beroep wor den gedaan op die belangstellen den. Eerder aangemelde personen hoeven niet alsnog te reageren, zij worden al meegenomen in de selectie. De brandweer is een technische hulpverleningsorganisatie, die branden blust, hulp biedt aan mens en dier in nood en op treedt bij ongevallen en rampen. De beroeps brandweermensen vormen overdag door de week de eerste uitruk van de brandweer. Bij een grotere inzet wordt er een beroep gedaan op de vrijwilli gers. Buiten kantoortijd draait de brandweerorganisatie voor 100 op vrijwilligers die worden gealarmeerd en naar de posten opkomen. Vrijwilligerswerk bij de brandweer biedt een interessante vrijetijds besteding, waarin men zich op vele manieren kan ontplooien. De vrijwilligers volgen een basiscur sus in de avonduren gedurende twee jaar. Na deze basisopleiding kunnen specialistische opleidin gen worden gevolgd. De vrijwilliger oefent daarnaast minimaal één avond per week. De vrijwilliger ontvangt een ver goeding tijdens brandweeracti viteiten en is tegen ongevallen verzekerd. Waar moet een vrijwilliger M/V bij de brandweer aan voldoen? 1. Goede lichamelijke en gees telijke conditie; 2. Gevoel voor techniek; 3. Leeftijd vanaf 18; 4. Woonachtig en bij voorkeur werkzaam in de directe om geving van de brandweerpost; Het brandweerkorps heeft mo menteel vijf vrouwen bij de vrij willige brandweer in dienst. Vrouwen worden dan ook uit drukkelijk verzocht te sollicite ren. Een sporttest en een medi sche keuring maken deel uit van de selectieprocedure. Belangstelling? Voor meer informatie kan tij dens werktijd contact worden opgenomen met Wim van Have- ren (Hoofd van de afdeling Technische dienst Logistiek en Repressie) of Tom Duim (Of ficier Technische dienst, Logistiek en Repressie), telefoon (0118) 49 45 00. Solliciteren kan tot 1 mei 2008 via de website www.brandweerstadsgewest.nl of stuur een brief aan: Stadsgewestelijke Brandweer Vlissingen-Middelburg, t.a.v. de Commandant de heer Ing. R.A. Maljaars, Postbus 7173, 4330 GD in Middelburg. In verband met de feestdagen is het stadskantoor op woensdag 30 april (Koninginnedag), donderdag 1 mei (Hemelvaartsdag) en vrijdag 2 mei gesloten. Vrijdag 2 mei tussen 9.00 en 10.00 uur is Publieks- zaken uitsluitend open voor de aangifte van geboorte en overlijden. Op 5 mei (Bevrijdingsdag) zijn de gemeentelijke balies gesloten en zijn de medewerkers van de SDW niet aanwezig of telefonisch bereikbaar. De medewerkers van de CWI/UWV zijn dan wel aanwezig. Foto: Jan Koole Net als bij de zangvogels doen mannetjeseenden er alles aan een vrouwtje te versieren. In te genstelling tot zangvogels speelt geluid daarbij een mindere rol. Het is meer het algemeen voor komen en gedrag die bepalen of er op de avances ingegaan wordt. Mannetjes die vrouwtjes benaderen schudden met kop en staart, komen met uitgestrekte hals het water uit om hun fraaie borstpartij te tonen. Ze fluiten daarbij, grommen en spatten met water. De vrouwtjes laten zich ook niet onbetuigd. Ze zwemmen achter hun droomprinsen aan, in salvo kwakend, terwijl ze op een vreemde, wat schokkerige ma nier hun snavels op en neer be wegen. Om belangstelling bij de heren te wekken, zwemmen ze soms vrijwel helemaal onder water, met alleen de uitgestrekte hals en kop zichtbaar. Als de paren eenmaal gevormd zijn, laten de dames en heren elkaar hun opgeheven vleugels zien. Vlak voor 'het gebeuren' zwem men man en vrouw face-to-face, daarbij hun koppen op en neer 'pompend'. Al met al is het een heel gecom pliceerd spel van lokken, wegkij ken, aantrekken, initiatief ne men en afwachten. Geen wonder, er is heel wat concurrentie, dus je moet wat extra's te bieden hebben om in het eendenliefdes leven te slagen. Liefde wordt door sommige man netjes heel ruim gezien: menig vrouwtje wordt door meerdere mannetjes tegelijk achterna ge zeten en bemind, waarbij van tederheid nauwelijks sprake is. Momenteel zitten de meeste vrouwtjes te broeden of staan de eieren op breken. De mannetjes hebben zich in groepjes verza meld en bemoeien zich verder niet met het kroost. Hun taak zit erop en tot in het najaar zijn eten en slapen hun voornaamste tijd besteding. Drijfhok voor de deur? De gemeente heeft in de vesten talrijke watervogelbroedhokken uitgezet, die fraaie witte drijf- huisjes waarin diverse soorten watervogels hun kroost uitbroe den. Dit jaar worden ze met het hele stadsvogelbestand mee geïnventariseerd om er achter te komen of en door welke vogels oort ze bewoond worden. Woont u met zicht op een dergelijk broedhuis? Houd het huis dan goed in de gaten en geef uw bevindingen door aan de MilieuWinkel, Reigerstraat 2 in Middelburg. Dit jaar valt 4 mei, de dag van de dodenherden king, op een zondag. Dit heeft geen gevolgen voor de jaarlijkse dodenherdenking op het Abdijplein. De ministerraad heeft besloten om de Nationale Herdenking altijd op 4 mei te laten plaatsvinden, ongeacht de dag van de week. Alle activiteiten die verband houden met deze herdenking vinden dan ook gewoon plaats: de twee minuten stilte, de vlag half stok en de kranslegging. Dit jaar is de her denking dan ook gewoon op zondag 4 mei. Het programma ziet er als volgt uit: 18.00 uur vlaggen halfstok 18.45 uur luiden klok Lange Jan 19.00 uur kerkdienst in Nieuwe Kerk 19.30 uur verzamelen op het Abdijplein 19.45 uur aanvang plechtigheid, toespraak burgemeester Schouwenaar 19.48 uur samenzang 'Blijf bij ons heer' 19.50 uur voordracht twee gedichten door scholieren en declamatie 20.00 uur hoornsignaal -twee minuten stilte- last post-samenzang eerste en zes de couplet van het Wilhelmus 20.04 uur 20.15 uur kranslegging défilé Arnemuiden In Arnemuiden wordt de dodenherdenking ieder jaar georganiseerd door de wijkbeheergroep. Deze heeft besloten om de dodenherdenking in Arnemuiden op zaterdag 3 mei te laten plaatsvin den. Programma: 18.00 uur 19.35 uur 20.00 uur 20.10 uur 20.15 uur vlaggen halfstok met een stille tocht van het stad huis aan de Langstraat naar het oorlogsmonument op de oude begraafplaats Hoornsignaal, gevolgd door twee minuten stilte en de last post. Daarna kranslegging en het leg gen van bloemen Toespraak wethouder Huub van Klinken Afsluiting herdenking met het zin gen van het eerste en het zesde couplet van het Wilhelmus.

de Faam | 2008 | | pagina 9