?,ssr'Piet Voskamp Kleinschaligheid is aantrekkelijk kwzc... Cliënten ondersteunen in hun huishouden Caljouw Rademaker veSeek! dé Weekkrant plektrofietsen hybridefietsen sportfietsen mountainbikes BMX-fietsen kinderfietsen racefietsen a cruisers vouwfietsen De Faam VEEL SLAAPVOORDEEL! 0118- www.arduin.nl VERHUIZINGEN Verhuizingen in binnen- en buitenland at Piano- en vleugeltransport Antiekvervoer Meubelopslag Overzeeverpakkingen Wij zijn gevestigd te: Verantwoord omgaan met medicijnen Wandelen met de boswachter een ukologisch museum [e] info@pietvoskamp.nl Fietsspecialist iwww. pi etvos ka mp.nl Openingstijden: ma, di, do en vrijdag van 8.15 -12.15 en 13.30-18.00 uur. Zaterdag: 8.00 -15.00 uur. Woensdag 23 april 2008 - Pagina 2 Moens STOFFERING Ledikant krijtwit incl. 2 nachtk., vele maten bv. 160x200 nu 750,- Boxspringset elektrisch incl. hoofdbord 2 matrassen voetsteun normaaL359S7--289§^ nu 2595,- Matrassen pocketverina met traagschuim- afdekking, alle maten bv 00/90x200 nu 340,- Latex matras op=op 90x200 —399^ nu 299,- Lattenbodem degelijke kwaliteit 80/90x200 _-29r—nu 79,- Lattenbodem elektrisch, 80/90x200 -425,nu 275,- Seniorenledikant uit voorrraad leverbaar 90x200 nu 245,- Teak onbehandeld eetkamer 180x90 6 eetkamerstoelen in tweedstof nu compleet 899,- Dressoir teak, onbehandeld __Ó55-,— nu 565,- 4 eetkamerstoelen met arm, leder zwart -1240^ Relaxfauteuils in stof en leder Bankstel eigentijds klassiek 2,5-1-1 _2295j» nu 999,- 895,- 1995,- 1 gentijds k Inbetween vitrage: nieuwe voorraadrollen 280/300 h nu 39,- p/m gemaakt Vouwgordijnen: in bijna alle stoffen te verkrijgen tegenweer scherpe Laminaat: vele kwaliteiten: o.a. Quick-step, Balterio, Floorline - nu 10% zelflegkorting! www.moensstoffering.nl Molendijk 59 - Nieuw en Sint Joosland Telefoon (0118) 60 12 33 Telefax (0118) 60 62 41 projecten - woninginrichting - meubelstoffeerderij 0118-434535/536/537 Kuipersweg 23/25 De Roterij 17 Verrijn Stuartweg 26 Ambachtsstraat 20 4338 PH Middelburg 4328 BB Burgh-Haamstede 4462 GE Goes 4538 AW Terneuzen ©8T18-626 649 ©0111 - 650 165 ©8113-227 062 0115 - 617 840 www.ca ij o uw- rade ma ke rn jarJ. - iakr -r" Appel,- Roomboter,- Fruit of Chocolade Cake... of heerlijke verwenbroden in de soorten... Suiker-, Noten of Appeljesbrood Maak uw keuze... www.bakkerttoer.nl U vindt ons in Kloctinge. Goes, Heinkenszand, Kapelle en Middelburg. Uw adres voor ontbijtservice en tractaties/belegde broodjes voor op het werk. Samen in de Langeviele met slager Wijffels, De Groentehal en Multivlaai. Het Belgische ukulogisch museum is meer dan welkom bij Razz matazz. Voorman Luk Tegenbos is zelf ook goed te spreken over de muziekzolden "Ze zoeken niet alleen de juiste artiesten, maar ook het goede publiek. En zo hoort het!" FOTO: RAZZMATAZZ/AIZ De Amerikaanse Austin Jugband wist ook de weg naar de Sou- burgse muziekzolder te vinden. FOTO: RAZZMATAZZ AIZ OOST-SOUBURG - "Bij ie der optreden in Razzmatazz ben ik er. Ik hou van Slavi sche muziek en verder is mijn smaak breed. Dat gaat van klassiek tot rock", zegt Kees Reinhoud. Hij is naast trouwe bezoeker, ook ge luidsman. Mijn voorkeur is voldoende te rug te A/inden in de programme ring. De kleinschaligheid van de muziekzolder trekt mij aan en dat de vijftig bezoekers ook echt voor de muziek komen", gaat hij verder. Dit jaar kan de mu ziekliefhebber in Oost-Souburg zijn hart ophalen. Zaterdag 26 en zondag 27 april treedt Fay Lovski op. Zaterdag 10 mei komt de zes koppige cajun-zy- deco- en texmexband Catfish, vervolgens is er zaterdag 6 sep tember op zolder ruim baan voor de Roemeense muziek van Hai Mindruto. "Eén van de hoogtepunten in het jubileum jaar is de Acoustic Music Party. Tijdens dit eendaagse festival maken wij ook gebruik van ge bouw De Regenboog naast ons. Daar is net als op de muziekzol der een podium en zelfs in de gang zal muziek te horen zijn", belooft Ad Lijnse. De Neder landstalige band Spoor is 18 ok tober aan de beurt. Tussen kerst en oud en Nieuw wordt het mi- nifestival 2008 gehouden. DOOR MARCEL VAN DER VOORT OOST-SOUBURG - Mu ziekzolder Razzmatazz in Oost-Souburg viert dit jaar de veertigste verjaardag. "Dit is een soort fanatisme. Ik heb liefde voor muziek, luister goed en organiseer graag, anders is het niet zo lang vol te houden", vertelt Ad Lijnse, de man die er vanaf het begin bij is. "Het is mijn kind, maar zonder de dertig medewerkers zou het nooit lukken", vertelt Ad op de zolder aan de Middelburgs estraat die naast ruimte voor publiek en musici, een bar heeft en waai- zelfs een eigen Razzmatazz biertje wordt ge schonken. "Wij doen het zon der gemeentelijke cultuursub sidie. Alleen voor jubilea krij gen wij financiële steun. Hoe wel Razzmatazz moet roeien met de riemen die het heeft, is de muziekzolder onafhanke lijk. Niemand bemoeit zich met ons beleid, dat houdt de muziekzolder overeind. Diversiteit In de jaren zeventig waren er in ons land honderd van deze po dia, nu bijna niet één meer", legt hij uit. "Onze kracht is di versiteit in programmering. Verder is het een wisselwerking tussen muzikanten en publiek. De afstand tussen hen is vijftig centimeter. Er wordt niet ge kletst, dus de muzikanten krij gen honderd procent aan dacht. Dat wordt door ze ge waardeerd. In Nederland zijn verschillende speelplekken fa voriet bij artiesten. Daar horen wij ook bij en hier ben ik blij om", verklaart Ad. Hij vervolgt: "Ik vind het nog steeds fijn om me voor Razzmatazz in te zet ten. Het is mijn hobby. Er zit ten veel uren in. Als ik kijk wat iemand die in de nieuwe mu ziek voor directeurtje speelt aan geld krijgt, dan zijn er grote verschillen in deze wereld." Meer informatie over het jubi leum: www.razzmatazzpodi- um.nl. MIDDELBURG - Na de jaarvergadering van de afdeling Middelburg van de ANBO op dinsdag 29 april is er in het wijkcentrum Dau- wendaele een voorlichtingsavond over ver antwoord medicijngebruik door ouderen. Drie ouderenbonden hebben de presentatie "Wijs met medicijnen" ontwikkeld. Dit is no dig aangezien er jaarlijks 41.000 mensen, waarvan twee derde ouder dan 65, met spoed worden opgenomen in een ziekenhuis door verkeerd medicijngebruik. De bijeenkomst is alleen voor leden toegankelijk. OOSTKAPELLE - De boswachter van Staats bosbeheer geeft 26 april een rondleiding door het gebied de Manteling. Er wordt gewandeld langs diverse buitenplaatsen, die ooit de lust hoven van rijke kooplieden waren. Deelname is 2 euro voor volwassenen en 1 euro voor een kind. Het is van 14.00 tot 15.30 uur. Aanmel den: 0118-582620. Voor meer ween www.pietpaulusma.nl Jaap van Halst (Rotterdam): Hoe ontstaat mist? Jaap, mist ontstaat als de lucht nabij het aardoppervlak verza digd wordt en verder afkoelt be neden het dauwpunt. De meest voorkomende mist is zoge naamde stralingsmist. Deze mist ontstaat meestal boven land, wanneer het 's nachts af koelt. Door uitstraling van lang- golvige straling vanuit de aarde koelt de grond snel af. De lucht temperatuur nabij de grond koelt daardoor ook snel af en na enige tijd wordt deze gelijk aan de dauwpuntstemperatuur. Bij verdere afkoeling vindt er con densatie plaats: wat zichtbaar wordt door grondmist. Zolang de afkoeling door blijft gaan, zal er waterdamp blijven ontstaan en zal de mist toenemen en het zicht afnemen. Uiteindelijk vindt er vaak na zonsopgang een verdere verslechtering en uitbreiding plaats van de mist, doordat er enige turbulentie ontstaat in de laag waarin de mist voorkomt. Een andere mist, is zeemist. De ze ontstaat wanneer warme (en meestal ook vochtige) lucht over een groot koud oppervlak wordt aangevoerd. Aangezien dit vaak gebeurt boven zee, wordt dit ook wel aangeduid als zeemist. Het kan echter ook voorkomen boven land, bij voorbeeld wanneer er een laag (smeltende) sneeuw ligt in een uitgestrekt gebied en er zachte re (dooi)lucht wordt aange voerd vanuit het zuidwesten. 0001 Heeft u vragen aan Piet Paulusma over het weer? Surf naar www.deweekkrant.nl.

de Faam | 2008 | | pagina 2