Walcheren Speelplaats Grijpskerke Gezellig uit bij De Schelp Fort den Haak is toptuin Budget Kookwereld 't Groenteschuurtje Uit het Zakenhart van... Opening bijen- en energiespeelplaats Poppendamme Middelburg heeft nu startersbeleid Gratis internet van ZeelandNet Prepareerweekend in Terra Maris PMÏ/lfiflflTHlDe FaamWoensdag 23 april 2008 - Pagina 28 Koffie van Subtropische tuin Fort den Haak. foto: leon janssens VROUWENPOLDER - Laat u verrassen door de betove rende schoonheid van de subtropische tuin Fort den Haak in Vrouwenpolder. Geniet van de mediterrane sfeer tussen palm- en olij- venbomen, cipressen, vij gen, granaatappels, banaan en vele vetplantsoorten. De oranjerie is veranderd en biedt nu allerlei bijzondere en aparte planten. In het theehuis kan gezellig iets gedronken worden of van de lunchkaart besteld wor den met een schitterend uitzicht op de waterval. En tree: volwassenen 5.50 eu ro, kinderen 3-12 jaar 2.50 euro. FortdenHaakweg38, telefoon 0118-594495. reldwijde web. Vooral senio ren tonen veel interesse. Het pakket is samengesteld uit een gebruiksvriendelijke computer, de SimPC, en een serviceabonnement. door tara de vriend GRIJPSKERKE - De gloednieu we bijenspeelplaats en ener giespeelplaats op het terrein van de Imkerij Poppendamme in Grijpskerke gaat op vrijdag 2 mei open. In de overdekte speelplaats leren kinderen al les over duurzame energie. De Bijenspeelplaats is voor kinde ren tot acht jaar. Kinderen tot ongeveer dertien jaar kunnen in de Energiespeelplaats al spelend kennismaken met ver schillende vormen van duur zame energie als de zon, wind, waterkracht en biomassa. De ze speelplaats wordt een com binatie van spelplezier, fysieke inspanning en kennisover dracht. "Op 2 mei hebben we een programma over duurza me energie voor kinderen van acht tot 13 jaar en een works- hop ballonauto bouwen. Daarna is er een wedstrijd wiens auto het verst kan rijden. Ook is er een energietour met opdrachten op het terrein", vertelt Piet de Meester van de imkerij. De speelplaats gaat al leen tijdens het Lentefeest (1 tot en met 3 mei) even open. "De rest hangt af van de exploi tant, de stichting Bij Eén. Zij zijn ver gevorderd met het op zetten van een woonwerk- voorziening op antroposofi sche grondslag op het terrein van de imkerij. De cliënten met een verstandelijke beper king van de stichting krijgen een rol bij de exploitatie van de speelplaats." De grote schuur op het terrein is verlengd van vijfendertig naar drieënvijftig meter. Daarmee is de schuur één van de grootste klassieke boerenschuren op Walcheren. Duurzame energie is de derde bedrijfstak naast de trekpaar den en de honingbijen. MIDDELBURG - De Middel burgse wethouder Hannie Kool-Blokland heeft onlangs het startsein gegeven voor een nieuw startersbeleid binnen de gemeente. Elk jaar beginnen er ongeveer 100 nieuwe ondernemingen binnen de gemeentegren zen. Slechts een klein aantal van hen lukt het een solide onderneming op te bouwen. De gemeente wil deze star ters tegemoetkomen met een bijdrageregeling die er bijvoorbeeld in voorziet sub sidie te verkrijgen zodat er een degelijk ondememers- plan opgesteld kan worden. Daarmee begint toch uitein delijk het ondernemerschap. SEROOSKERKE - Bij kwe kerij/verswinkel 't Groente schuurtje in Serooskerke komt kwaliteit op de eerste plaats en daarom past Pu- ra-Fresh prima in het assor timent van Caroline en Leendert Joziasse. Pura- Fresh had 25 weken een ak- tie, wie Pura-Fresh fruit kocht kreeg dit in een zak met een aktiecode die op de website ingevoerd moest worden. Iedere week werd daaruit een vijf daagse reis voor twee personen naar Valencia getrokken. Mevrouw Tilburgs, trouwe klant uit Oostkapelle, werd de winnares en mag naar Spanje toe. Oostkapelse- weg 87. Tel: 0118-591459 GOES - Budget Kookwereld is al twaalf en een half jaar, qua keuze, de grootste spe cialist van Zeeland. Door de eigen import hebben zij ook gegarandeerd de laag ste prijs. Budget Kookwe reld aan de Anthony Fok kerstraat (tegenover Delta), heeft 2500 vierkante meter showroom met keukens, inbouwapparatuur, wand en vloertegels. "Wij hebben een enorm aanbod van alle bekende merken in huis", zegt eigenaar Hans van Baaien, "Van A tot Z, van AEG tot Zanussi. Het hele jaar door jubileum acties en extra kortingen voor de klant." Tel: 0113-219650 en www.kookwereldgoes.nl door b0 van scheyen Marvin Fischer (36) en Stoffijn (18), beiden werkzaam in Luncherie 'Extra Lekker' in winkelcomplex Miro in Vliss- ingen, hebben de titel van bari- sta in de wacht gesleept. Ze ma ken voor elke klant een kop koffie die met heel veel passie en liefde is bereid. Ook is Joyce Stoffijn de jongste barista in Nederland, een hele verdienste op zo'n jonge leeftijd. "Het begon zo'n drie jaar gele den", vertelt eigenaar Marvin Fi scher. "We zijn met het hele team een dagje naar een koffiebrande rij gegaan. En wat we daar gezien en opgestoken hebben was heel leerzaam. Ik raakte meteen be smet met het koffievirus. Ik vond dat de koffie bij mij in de zaak nog beter kon. Samen met het team zijn we ons gaan verdiepen in de kunst van het koffie zetten". Vol gens Fischer verdient een goede kop koffie echt aandacht. Mo menteel is er op de markt een wildgroei in de koffiebusiness die de kwaliteit niet ten goede komt. Marvin en Joyce van Luncherie 'Extra Lekker* in Vlissingen zijn barista. foto: bo van scheyen Marvin Fischer zou dan ook ie dereen willen adviseren: doe die moderne populaire koffieappa raten de deur uit en ga weer lek ker ouderwets een eerlijke en heerlijke kop koffie zetten. Als ba- rista's weten de twee ontzettend veel over koffie. Ze hebben zich terdege moeten voorbereiden op de examens. Joyce vertelt: "Je moet alles weten over de landen van herkomst, over de verschil lende melanges, de manier van branden en de diverse koffiezet- methodes. We hebben daar 40 theorievragen over gekregen". Het praktijkexamen bestond uit het zetten van vier verschillende koffies. "Van het zelf malen van de bonen tot aan het uitserveren aan tafel", vult Marvin haar aan. Er is een koffie gezet met filter (fij ne maling), een espresso (fijnste maling), een mokkapotje (grove maling) en een cafetière (grofste maling). Joyce: "Het komt er op neer dat je kunt zien, voelen en proeven." Het jonge horecatalent wil volgend jaar meedoen aan de Nederlandse Latte Art kampioen schappen (melkschuimkunst). In elke cappuccino tekent ze nu een appeltje, een hartje of een rosetta, om te oefenen. KAPELLE - Meneer (65) en mevrouw (60) de Zwart zijn de 500ste klant die internet- provider Zeelandnet aan sluit voor het pakket Breed band Comfort. Dit pakket werd anderhalf jaar geleden gelanceerd voor beginnende internetgebruikers. Het unieke pakket biedt minder ervaren internetters 'de mo gelijkheid om toch gebruik te kunnen maken van het we- OOSTKAPELLE - Veertien preparateurs afkomstig uit Zeeland en daarbuiten ge ven op 26 en 27 april demon straties van verschillende technieken die gebruikt wor den bij de conservering van biologisch materiaal. De technieken die gedemon streerd worden zijn onder andere het prepareren en opzetten van vogels, zoog dieren, het in elkaar zetten van skeletten en het vervaar digen van reconstructies van uitgestorven dieren. De de monstraties starten op beide dagen om 12.00 uur en du ren tot 17.00 uur. Gratis toe gang- Kwaliteit op de eerste plaats bij 't Groenteschuurtje. Kookwereld doet zijn naam eer aan. foto: leon janssens VLISSINGEN - Familierestau rant en midgetgolf De Schelp aan de Burgemeester van Woel- derenlaan in Vlissingen (voor heen De Golfbaan) heeft een nieuwe eigenaar, Sander Wiele maker. Met goede kleurcombi naties creëerde hij een sfeervol le ambiance die lichter en gezel liger overkomt. "En schelpen komen geregeld terug in het in terieur van De Schelp", zegt Sander. "Men is bij ons welkom om wat te drinken koffie, thee, of een glaasje. Voor lunch, di ner, bruiloften, partijen, perso neelsfeesten, themafeesten, en kinderfeestjes. Voor vergaderin gen is er speciale ruimte met presentatiemogelijkheid." Don derdag en vrijdag onbeperkt spareribs eten voor 15 euro. Of Sander Wielemaker bij de ingang van De Schelp, foto: leon janssens de hele week het 3-gangen buffet. De midgetgolfbaan is in- weekmenu 19,50 euro. Moge- tact gebleven. Telefoon 0118- lijkheid voor koud- en warm 411770. VLISSINGEN - In het Itali aans betekent barista koffie- meester. Nederland telt nu twee examinatoren die bevoegd zijn om ba- rista-exa- - dit jaar voor het eerst - mogen afnemen onder toezicht van The Coffee

de Faam | 2008 | | pagina 28