Raadsvergadering april Inloopavond over bouwactiviteiten omgeving Roggeveenhuis Het woord aan raadslid Johan Aalberts Parkeergarages gesloten Jaar van de telescoop van start Huisvuil Koninginnedag dag eerder opgehaald Tuiv/"'iN/TillDe Faam Woensdag 16 april 2008 - Pagina 8 De gemeenteraad komt op maandag 21 april bij elkaar voor haar maandelijkse raadsvergadering. Die begint om 19.30 uur in het stadskantoor. U bent van harte welkom om de vergadering bij te wonen vanaf de publieke tribune. De stukken waar de raadsleden over praten liggen ter inzage in de informatiehoek van het stadskan toor. De agenda is onder voorbehoud. 1. Opening, mededelingen en vast stelling agenda 2. Vaststelling notulen raadsvergade ring 31 maart 3. Evaluatie softdrugsbeleid gemeen te Middelburg 4. Ingekomen stukken 5. Verruiming openingstijden par keergarages en beschikbaar stel len krediet 6. Beschikbaar stellen krediet voor restauratie en onderhoud van een gedeelte van de kademuren 7. Wijziging verordening Leerlingen vervoer gemeente Middelburg 8. Verdeling Voorziening Investerings budget Stedelijke Vernieuwing 9. Voorstel tot het wijzigen van de begroting 2008 10. FLO-voorziening Stadsgeweste lijke Brandweer Vlissingen-Middel- burg Raad op de radio Radiozender Coolfm is iedere raads- en commissievergadering aanwezig om verslag te doen. In het program ma Politiek Lokaal kunt u luisteren naar het verloop van de raadsverga dering en reacties van bestuurders en bezoekers. De uitzending staat op voor vrijdag 25 april om 20.00 uur. Herhaling maandag 28 april om 20.00 uur. Informatiemarkt Voor woensdag 23 april staat er een informatiemarkt gepland. Op deze avond wordt de nota 'Actualisering Parkeerbeleid' behandeld. De bijeen komst is in het stadskantoor en begint om 19.30 uur. Deze informatiemarkt heeft als doel stelling om raadsleden voor te berei den op de besluitvorming. Via www.middelburg.nl zijn bij dit onder werp behorende stukken te raadple gen. Het huisvuil van woensdag 30 april (Koninginnedag) wordt een dag eerder, dinsdag 29 april, op gehaald. Huisvuil van 1 mei (Hemelsvaartdag) wordt op vrijdag 2 mei opgehaald en dat van 5 mei (Bevrijdingsdag) komen de medewerkers van de gemeentelijke reiniging op dinsdag 6 mei ophalen. Ook met Pinksteren is er een wijzi ging. Het huisvuil van maandag 12 mei (tweede pinksterdag) moet op dinsdag 13 mei worden aangeboden. Wij vragen u het huisvuil voor 7.00 uur buiten te zetten. Sinds enkele dagen is de speel automaat van het carillon van de Lange Jan voorzien van nieuwe melodieën. Jos Vogel, tweede stadsbeiaardier, heeft enkele delen uit de Suite VI van Pieter Bustijn voor carillon be werkt. Op het hele uur klinkt Aria, op de kwartieren een Giga met een Variatio en op het halve uur is er een Corrente te beluisteren. Pieter Bustijn, vermoedelijk in 1649 geboren, werd in 1681 benoemd als organist van de Nieuwe Kerk en beiaardier van de stad Middelburg. Hij woonde in het huis "Het Vergulde Pansijser" aan de Nieuwstraat 19 in Middelburg.Tijdens zijn ambtsperiode werd de abdijtoren na wederopbouw voorzien van een beroemd carillon door de Grave en van Noorden. Van dit carillon rest nog slechts de groot ste klok van het huidige carillon. De muziek die thans over de stad klinkt komt uit de bundel IX Suittes pour Ie Clavessin. Deze klavecim- belmuziek werd in 1712 uitgegeven door de bekende Estienne Roger te Amsterdam. Dit jaar is het precies vier eeu wen geleden dat de telescoop werd uitgevonden. Volkssterren wacht Phillipus Lansbergen orga niseert in Middelburg dan ook tal van activiteiten in het kader van 400 jaar Uitvinding van de Te lescoop. Afgelopen zaterdag is het jaar officieel geopend. Iedere vrijdagavond vanaf 19.30 uur zijn belangstellenden welkom op de sterrenwacht aan de Herengracht 52 om bij helder weer een kijkje te nemen door de telescopen. Ook is er een permanente expositie te be zoeken over de uitvinding. Vanaf 4 mei kunt u een astronomische wan deling door Middelburg lopen. In het Zeeuws Museum is vanaf 19 sep tember een rijke collectie te zien van zeer oude telescopen. Eind septem ber is er een driedaags internatio naal congres in het stadhuis en op 4 oktober een symposium in de schouwburg. Het eerste weekend van november kunnen kinderen zelf een replica bouwen van de zoge naamde Hollandse kijker, met echte lensjes. Zo kunnen ze zelf ontdekken hoe een oude telescoop werkt. Kijk op www.innventionofthetelescope.eu voor het complete programma. Op maandag 21 april tussen 19.30 en 21.00 uur organiseren Woonzorg Nederland, Woongoed Middelburg, Zorgstroom en de gemeente Mid delburg een informatieve inloopavond over de herontwikkeling van het gebied rond het Jacob Roggeveenhuis (Noordsingel). De inloopavond vindt plaats in het atrium van Woonzorgcentrum Hof ter Veste aan Hof ter Veste 7. Alle omwonenden en andere belangstellenden zijn van harte welkom. Woonzorg Nederland kan u alles ver- woningtoewijzing van de zorg- en tellen over de bouwactiviteiten aan de seniorenwoningen. Woongoed Midde- Gerbrandylaan en samen met Zorg- Iburg zal tijdens deze avond nog- stroom informeren ze u over de maals de plannen voor het zuidelijke deel van het plangebied presenteren en een toelichting op de planning geven. Daarnaast zal bureau Ruimte Groen aanwezig zijn. Dit bureau is door de samenwerkende partijen inge-schakeld om het plan voor de buitenruimte uit te werken. Inmiddels is hiervoor een voorlopig ontwerp beschikbaar. U kunt dit plan bekijken en er uw mening over geven. Wij hopen u op 21 april te mogen verwei- 'oto:Ieke Jnen komen, de koffie staat klaar. Zoals Ieder jaar zijn de parkeergarages dicht op Koninginnedag (30 april) en Hemelvaartsdag (1 mei). Op Bevrijdingsdag (5 mei) zijn de garages gewoon open. Op deze dagen is parkeren op straat gratis. Bewegen is gezond. Middelburg in beweging is een veel gehoorde slogan. Een aantal weken geleden hebben we met de gemeen teraad naar het sportbeleid van de gemeente gekeken in de vorm van een informatiemarkt. Via deze markt zal nieuw beleid op dit vlak worden uitgestippeld. In 2004 is Middelburg gestart met een breedtesportimpuls. Eén van de doelstellingen daarvan is dat iedereen (meer) gaat sporten of bewegen. Het CDA onderschrijft de ze doelstelling van harte en is ervan overtuigd dat Middelburg vele mooie sportverenigingen heeft waar ieder een welkom is. Fysiek bewegen is goed en gezond, maar ook op bestuurlijk vlak moeten we blijven bewegen, want stilstaan betekent op ieder vlak achteruitgang. Gelukkig kan ik melden dat Middel burg niet stilstaat op dit moment. Er wordt op een groot aantal plaatsen gewerkt aan diverse projecten. De laatste keer dat ik in deze rubriek stond, schreef ik over een project dat Foto: Mieke Wijnen grote impact zal hebben op Middel burg; de nieuwe N57, een goede en veilige verbinding, die ook verdere planvorming in beweging zet. De aan sluiting op bestaande wegen zal goed en veilig moeten gebeuren; Ar- nestein zal goede toegangen moeten krijgen, na de kanaalkruising komt er via het nieuwe Ramsburg een entree richting centrum. De N57 stopt niet bij het centrum en ons inziens ook niet op Middelburgs grondgebied, de N57 zal ten noorden van Sint Laurens aan moeten sluiten. De beste manier van verplaatsen is natuurlijk per voet of op de fiets, ze ker binnen onze gemeente, een ge zonde en prettige manier. Daarom hebben we als CDA dan ook geha merd op twee projecten op dit vlak; de voetgangersbrug over het kanaal en de snelle en duidelijke fietsverbin- ding vanuit het zuiden van Middelburg richting het centrum en vice versa. Gelukkig hebben we andere partijen in de raadsvergade ring van maart daarvan kunnen over tuigen en zo zie je maar dat ook binnen de politiek het af en toe gezond is om te bewegen. Johan Aalberts Raadslid CDA Middelburg johanaalberts@planet.nl

de Faam | 2008 | | pagina 8