dé Weekkrant De Faam Open ochtend Kunsteducatie Line dansen in De Regenboog Vechten tegen de bierkaai Limburgers kiezen voor Westkapelle Koopjes jagen bij De Uilenburch Culinair dagje voor de jeugd Ineke Oele in de kunstkolonie van weleer Woensdag 16 april 2008 - Pagina 13 Balkenende opent 5e kunstweek door tara de vriend DOMBURG - Jan Peter Bal kenende komt zaterdag 3 mei naar Domburg om de opening van de expositie, ter afsluiting van de jaarlijk se Schildersweek, te ver richten. De vijfde editie van deze kunstweek is van 25 april tot en met 3 mei. Een groot aantal binnen- en buitenlandse kunstenaars geeft acte de présence. De minister-president opent de expositie om 17.30 uur in de Duingalerie aan de Badhuisweg 2. Deze expositie is dagelijks van 11.00 tot 17.00 uur te zien. En vanaf 1 augustus in de Grote Kerk in Veere. Maar voordat de expositie opent, is er in Dom burg nog veel te doen. De Schil dersweek wordt op vrijdag 25 april om 20.00 uur in de Duin galerie geopend. De hele week zijn kunstschilders uit verschil lende landen aan het werk langs het strand, op de boule vard en op de pleintjes in Dom burg en omgeving. Als het weer het toelaat, in de vrije natuur. Buitenlandse kunstenaars De Argentijnse kunstenaar Luis Montoya Ortiz en Duitse Karl- Heinz Kautzinski komen voor de vijfde keer naar Domburg. Ook ontbreken dit keer de Ne derlandse kunstschilder Rem de Boer, Jurgen Leippert (Duitsland) en José Marchi (Ar gentinië) niet. Er zijn opvallend veel Argentijnse kunstschilders die Domburg dit jaar (weer) weten te vinden. Misschien door de koninklijke band die met dit land is aangegaan? Edu- ardo Faradje, Alejandro Arguel- les en José Eidelman komen weer naar de Zeeuwse kust ver gezeld door hun landgenoten Goyo Barja, Gabriel Grun en Mario Sanzano. Uit Duitsland komen vier schilders voor de eerste keer naar de schilders week net als drie Russische, twee Amerikaanse en één Peru aanse kunstenaar. Nederlandse nieuwkomers zijn de Amster damse José van Gooi, Gerdine Duijsens, Edwin Hoving en Jan nes Koetsier. Activiteiten Schildersweek VUSSINGEN - De Kunste ducatie Walcheren en de Zeeuwse Muziekschool hou den op zaterdag 19 april een open ochtend. Het is voor ie dereen die geïnteresseerd is in muzieklessen of een cre atieve cursus. Er is een mu ziekcafé waar optredens zijn van zowel leerling muzikan ten als docenten. Daarnaast zijn er dansdemonstraties en improvisaties van de afde ling toneel. Het is van 10.00 tot 13.00 uur. OOST-SOUBURG - In wijk centrum De Regenboog in Oost-Souburg kan op zon dag 20 april gedanst worden van 13.30 tot 17.30 uur. Ei gen muziek cd's kunnen worden meegenomen en toegang is 2,00 euro. ARNEMUIDEN - In de Gere formeerde Kerk in Amemui- den is op zondag 20 april een jongerendienst. Het thema is Vechten tegen de bierkaai en medewerking wordt verleent door een alcoholist en Sta op zorg. De Band uit Oostkapel- le verleent de muzikale me dewerking en het begint om 19.00 uur. WESTKAPELLE - De zang vereniging Meriko uit Mete- rik geeft samen met het Zeeuws koor Exaudi een be nefietconcert op zaterdag 19 april. Waarvan de op brengst naar het Ronald McDonaldhuis gaat. Beide koren zingen een aantal nummers uit hun repertoi re. Afgewisseld met de echte ouderwetse liedjes door het Westkappels Kwartet. De koren zingen ook een aantal nummers samen met het kwartet. Kaarten kosten 5,00 euro en zijn te koop bij het Polderhuis en bij de Super markt de Spar in Westkapel le. De Benefietavond begint om 19.30 uur in Westkapelle Herrijst. MIDDELBURG - De ouder vereniging van OBS De Ui lenburch in Middelburg houdt op zaterdag 19 april een rommelmarkt van 11.00 tot 13.00 uur. De kinderen kunnen zich laten schmin ken, kunnen er knutselen en ponyrijden. Ook is er een lo terij. De opbrengst gaat naar een speeltoestel voor op het schoolplein. VUSSINGEN - Chef de Cui sine René Willems, van Kookstudio Culi Consult aan de Nieuwendijk 52 in Vlissin- gen, houdt maandag 28 april een rondleiding voor kinde ren uit Vlissingen van zeven tot en met twaalf jaar. Hij doet dit in samenwerking met Jong, de jeugdsite van de gemeentelijke website www.vlissingen.nl. Kinderen kunnen een kijkje nemen in de keuken en daarna zelf aan de slag. Er is plaats voor maximaal vijftien kinderen. Aanmelden kan via: www.vlissingen.nl/jong en deelname is gratis. Jacobina Trump is één van de dertig schilders die dit jaar meedoet aan de Schildersweek Dom burg. foto: jacobina DOMBURG - Domburg verandert van 25 april tot en met 3 mei weer even in de kunstkolonie die het vroeger was. Kunstschil ders als Piet Mondriaan, Mies Elout-Drabbe en Jan Toorop deden destijds de inspiratie van het 'Zeeuwse licht' op. Naast de kunstenaars uit het binnen- en buitenland, zijn er ook veel andere activiteiten te doen tijdens de Schildersweek. Zaterdag 26 april is tussen 14.00 en 17.00 uur de Centrum Jazz band te horen. Joan Berkhemer met Klaviertrio Amsterdam spe len vanaf20.00 uur in de Neder lands Hervormde kerk Schu berts Opus 99 in Bes en Opus 100 in Es. Entree is 10 euro. Zon dag is de Westcoast Jazzband tussen 14.00 en 17.00 uur te be luisteren in het centrum. En maandag 28 april (14.00- 17.00 uur) is de schildersessie Ladies in evening-dress in De Parel. Op hetzelfde tijdstip, de dag daarna, zijn in De Parel Zeeuwen in klederdracht. In het Badhotel Domburg is tussen 19.00 en 22.00 uur de schilder sessie naaktmodel gevolgd door het schilderscafé met medewer king van pianist M. Geurts. Woensdag 30 april is in het Bad hotel weer een schildersessie naaktmodel (10.00-13.00 uur). In het centrum loopt de Efkes Anders Jazzkapel (14.00-17.00 uur) en in de Nederlands Her vormde kerk treden zanger Mi guel Torres Marrero en pianist Rien Balkenende vanaf 20.00 uur op met tango's uit de bar rio's van Buenos Aires (entree: 7,50 euro). Tussen 20.30 en 23.30 uur treden in den Wal- chersen Dolphyn en buiten het Badhotel respectievelijk de Wil lie Ashman Original Jazzband en The Paradise Jazzband op. Donderdag is het tussen 14.00 en 17.00 uur portrettekenen en huisjes beschilderen. De hele dag zijn er allerlei muzikale acti viteiten. In De Parel (10.30-14.00 uur) treden de Old Dixies Street Paraders op. Tussen 14.00 en 17.00 uur treedt Petit Audubon op in de Nederlands Hervormde kerk en speelt YEZZ buiten het Badhotel waar ook straattheater is. Opgevoerd worden De Sprookjesjutter en De Russen komen. De dag wordt op drie locaties muzikaal afgesloten: Jos Bode Friends met Jazz for Lovers doen dat in het Badhotel (vanaf 20.00 uur), de Centrum Jazzband in 't Groentje (vanaf 20.30 uur) en The Endeavour Jazzband In den walchersen Dolphyn (20.30- 23.30 uur). Vrijdag2 mei (14.00- 17.00 uur) is er weer een schil dersessie Ladies in evening- dress in De Parel. In het cen trum van Domburg treedt (14.00-17.00 uur) de Willy Ash man Original Jazzband op. En zangeres Bemadetteter Heyne en pianist Rien Balkenende zijn vanaf 20.00 uur te beluisteren in de Nederlands Hervormde kerk. Jos Bode Friends brengen in het Badpaviljoen tegelijkertijd easy listening jazz. De Francis Levoyband speelt vanaf 22.00 uur op de Markt. Tangomuziek van Quinteto Zarate en DJ Ste fan is in de theaterzaal De Parel vanaf 21.00 uur te horen. Entree is 10 euro. 's Middags is er ook straattheater op diverse locaties. Zaterdag is in het centrum The Paradise Jazzband en treden in De Parel Cuarteto Zum en DJ Rein op. De Schildersweek trekt veel publiek en schildersmodellen, foto: p.r. DOMBURG - Jacobina Trump is één van de dertig schilders die dit jaar mee doet aan de Schildersweek Domburg. Zij werd als Ine ke Oele in Wilhelminadorp op Zuid-Beveland geboren, studeerde in Den Haag en trok daarna de wereld in. Na drie jaar Caribbean en tien jaar Miami woont zij nu met haar man in Indianapolis. Zij is beeldend kunstenares en werkt veel met olieverf op papier en linnen. Ze be werkt met meerdere trans parante lagen het geheel in een vluchtige beweging. Memoires uit Miami, sneeuw in Indiana en het vlakke land van Zeeland ko men in haar werken bij el kaar in de thema's van het leven.

de Faam | 2008 | | pagina 13